» »

uporabnost XML

uporabnost XML

crt ::

Zanima me, kje in kako se uporablja XML pri spletnih straneh. Sedaj sem se ga začel učit in se mi neuporabno. Kako se to uporabi na spletnih straneh? Kje se še uporablja XML? Kaj "se da" sploh narediti z XML-jem?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Crt

darh ::

jest se tud to sprasujem... se nobene uporabne funkcije XMLja pr webdesignu nism najdu...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

XML jezik ti je v bistvu samo neke vrste dodatek HTMLju, za lazje opisovanje elementov in atributov. Zadeva se sicer zakomplicira, ampak v bistvu je to to.

Vecina uradnih informacij najdes na domaci strani W3C (w3c.org).

lordgreg ::

nič posebnega.. za design in prvorazredno uporabnost raje poglej CSS tudi na w3schools.com

Yohan del Sud ::

Hja, nadomestil na bi HTML enkrat v prihodnosti. Naj bi. Zato tudi tak pomp in vse nove tehnologije naj bi ga prej ko slej morale upoštevati. Sicer pa nisem siguren ampak IE 6 ga šele prepozna.

lordgreg ::

bomo videli..

Rome wasn't build in a day!

JLP ::

Mogoče bi tole kej pomagal:
XML in 10 points
Za začet je dobr. Če vas pa kej več zanima je pa treba specifikacije prebrat pa od tam vidt zakaj pa če je dobr.
Live long and prosper!

matejS ::

XML je zeeelllooo uporaben... npr. podatke moras posredovati razlicnim virom, npr. MS SQL Server, Oracle, xzy, WWW, kaksen conf. DB... in kaj bos naredil... uporabil XML... moc XMLa je da je sprejet standard (redkost v racunalnistvu) in neodvistost zapisa.

Elemen_T ::

Jaz trdim da je XML jezik spletnih strani prihodnosti. Zaenkrat še prepočasen zaradi svoje zmogljivosti, ampak to bo, glede na to da prihajajo v Slovenijo vedno hitrejše tehnologije odpravljeno 8-)

webcreator ::

a pozna mogoče kdo kako stran k je že narjena s XML-jem?? To bi blo zelo lepo videt na kakšnem konkretnem primeru.
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

JLP ::

Seveda je že ene par strani v XMLu (XHTMLju). Na primer kle je ena predstavitev o podpori XMLa v Mozilli: XML and Related Standards in Gecko
Pa še tale XML FAQ si preberte.
Live long and prosper!

Tomi ::

Če nič drugega, MBM omogoča pisanje loga v XML, tako da nekaj na tem je.
Sicer se bo pa uporabnost pokazala še ne tako kmalu, vsaj moje mnenje je tako.
metrodusa.blogspot.com

JLP ::

Ja pa tud nastavitve se bojo v kasnejših verzijah Windowsov (ne še v XP) iz registra preselile v XML datoteke. To bo podobno kot včasih INI samo veliko bolj napredno. Na ta način bo veliko lažje shranit al pa prenest nastavitve programa.
Live long and prosper!

lordgreg ::

a misliš, da bo XML deloval hitreje kot trenuten register? oz. primerjati datoteko z registrom je potratno.. to mi sploh ni všeč

JLP ::

Zna bit hitrejš. Zej maš en velik fajl - register in k more program prebrat sam ene par zadev s tega registra more se more ta ogromn (trenutno 18 MB pr men) fajl odpret in poiskat to informacijo. Pr XML pa lepo odpre sam tist kar nuca pa tud iskat mu ni treba. Problem pr registru zdej je tid fragmentacija le tega kar ga tud upočasnjuje. Ker bo vsak program mev svojo KML datoteko za shranjevat podatke do te fragmentacije pr inštaliranju in brisanju sevede ne more pridt. Lažje shranjevanje nastavitev ki so v fajlih zraven programa (zdej tko na primer Winamp al pa Windows commander delata) sm pa itak že omenu. Sam mislm da pr tko hitrih diskih kukr jh mamo velike razlike u hitrosti ne bo sploh. Bolj je važna priročnost XML fajlov.
Live long and prosper!

Tr0n ::

yup, somethink like that :)

dexter ::

Hello!

XML naj bi prvotno bil napisan za izmenjavo podatkov med razlicnimi sistemi, v obliki teksta in ne v binarni obliki. To naj bi bil nek export format (nekatere firme ga ze vkljucujejo v svoje programe,pa se MS ga forsira).Glede web-a pa html po moje se ne bo tako kmalu izginil, prej bo kak SVG prevzel graficno stran web-a.
LP
link doktorska di.. verjetno ce koga zanima o xml na webu

Mogoce kdo pozna kaka orodja za XHTML in SVG?

JLP ::

Zavedat se morš da je SVG le aplikacija XMLa za uporabo v grafiki se prav bi lohk reku da SVG je XML.
Za pisat je pa itak zmerej najbol kr navadn text editor. Bolšga mislm da ni. Drgač pa mal poglej med Adobove grafične izdelke, ki kr dobr podpirajo SVG.
Live long and prosper!

Yohan del Sud ::

A kdo ve keri brskalniki odpirajo .xml končnice?

matic ::

Xml mislim da novi ie odpre cist lepo .. ie 5.5+ ce se ne motim!
drugace pa je xml po mojih ocenah kot neka vrsta baze. Mesanica med bazo in htmljem. sam xml ni narejen za izdelavo predstavitvenih strani.. ampak bolj za podatke itd. In v htmlju se da potem vleci podatke iz xml. Vse kar pa se da nartest v htmlu mislim da se da nrest v xml. xml je ze malo bolj podoben tut programiranju in da se razno razne svoje tipe definirat notri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

getElementsByTagName ne dela v Chromu

Oddelek: Programiranje
141599 (1337) win64
»

C# Problem

Oddelek: Programiranje
131186 (982) joze67
»

Ecma potrdila Microsoftov Open XML kot standard

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495575 (3537) borchi
»

Boj med IBM in Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
508388 (6630) borchi
»

Zakaj XML?

Oddelek: Programiranje
102626 (2403) Immz

Več podobnih tem