» »

1. Regija DVD - pa pa

1. Regija DVD - pa pa

BlackHole ::

Danes pridem v videoteko v MB, pa vidim n pol prazno polico DVD-jev. Vprašam, kaj je zdaj to, ja ni več dovoljeno.

Administrator ::

In kako to da ni vec dovoljeno met DVD filme.>:D

BlackHole ::

V naslovu piše: REGIJA 1, torej filmov regije 1 ne bo več pri nas.

Administrator ::

In kasni so DVD-ji regije 1.>:D

PaJo ::

aja??

nebo vec regija 1 filmov??? kaj bomo pa gledali?

Meni se zdi ta regijska zascita ena velika beedarija;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

_fim_ ::

kaj to mislš da več DVD izposojevalnice ne bo al ka?

whatson ::

Baje, da ne bo več dovoljena izposoja DVD filmov regije 1, dočim bo regija 2 še naprej aktivno izposojana:D

sicer se pa veliko DVD-tek ne drži tega...

bom znal o tej temi kaj več jutri povedat, ko vprašam mal o tem frenda, ki ima videoteko:)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

_fim_ ::

regia1-regia2.... tole me pa mal zanima. Dj naj nekdo razloži keri filmi spadajo v kero regijo... pa tako....

JLP ::

To z regijami gre nekak tko. Butasti holivudčani so zahteval, da se svet razdeli na regije, USA recimo spada v 1. regijo, evropa pod drugo in tako dalje. Je ene 7 al kuk regij. To so pa zato nardil da bi se ena regija prodajala samo na določenem območju sveta drugje se pa neb smela. S tem naj bi mel večjo kontrolo nad pirati. Tko recimo regije 1 u Sloveniji sploh neb smel bit. Ne u videotekah ne u trgovinah. Ampak ldem gre to že počas na jetra in se na to sploh ne požvižgajo. Itak se mi zdi to ena velka bedarija k sam zavira razširjanje DVDjov. Nekej podobnga kot CSS na DVDjih. Teli holivudčani so čist prtisneni sam da bi čimveč obral ldi pa nč druzga.
Live long and prosper!

Mr.B ::

Pa ponavadi so Regia -1 prej v videotekah kot v Kolosoju , Kolosej mora služiti.
Regia -1 je ponavadi manj cenzurerani , malo druge zadeve so gor. Sem primerjal kar nekaj enakih filmov z Regije-1 ter Regije -2 pa se razlikujejo tako po dolžini kot po vsbini dodatkov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaJo ::

Evo glede infota za regije poglej tale page, mas eno lepo svetovno mapo kako je svet na regije razdeljen:
DVD Regije
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ahac ::

Naša vlada pa sprejema take zakone, ker je očitno mnenja, da so jo volili holivudski studiji in ne slovenski gledalci. ;((;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OZZY ::

Ma sam da bomo hendikepirani. Pa kaj če majo tukaj tudi regijo1. Pač sigurno se odzadi skriva kaj več in je povezano z denarjem. Zarota vlade proti uporabikom.>:D:D
Go with the flow.

whatson ::

uf...
sem lih od frenda videotekarja prišel...

zadeva je takšna: od 1.junija se ne smejo prodajat/izposojat nobeni filmi regije 1.

Tip jih je že spravil iz polic v škatlo in dal pod mizo... "pod pultom" se bo itak vse naprej prodajalo:)

Kakor sem pa tudi slišal, pa če naročiš DVD regije 1 iz amazona, ti (po novem) baje zaračunaljo 100% carino...
ve kdo kaj več o tem?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

PaJo ::

ha???

100% carine, kaj so zmesani, se bo treba poznimat;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AndrejX ::

100% carine je za 1 DVD 700 sit. Še se splača...

charli ::

AndrejX , kaj pa dobiš za 700sit in kje ?
charli@siol.net

BlackHole ::

700 SIt je samo carina, tako sem vsaj jaz razumel.

Binji ::

Sam regija 2 da bo? Finuuuuuu... celo 3 filme si bomo lahko pogledali!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BlackHole ::

Upam, da zaradi tega ne bomo prikrajšani za kakšne dobre filme.

Freak ::

Sej itak vsi dobri filmi prvo pridejo n v regiji 1, pol pa če se američanom sprdne naredijio še regijo 2, ki je za evropo;((

ahac ::

Proti tem bi blo treba organizirat DEMONSTRACIJE ne pa proti Bushu! >:D;((;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kuzifix ::

Ja. tko je to ... s 1.6. kao ni vec dovoljeno prodajanje regije 1 ... Izposoja pa itak kao ni bla dovoljena nikol, razen pod pultom. Je pa res da se je stanje kar se tice regije 2 rahlo izboljsalo, pa se cene so nizje tako da ... Bomo vidl kaj bo prinesla prihodnost.
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

whatson ::

seveda bo k večji uporabi regije 1 prispevali tudi slovenski podnapisi. Približno 30 filmov regije 2 ima že slovenske podnapise.

Isto je bilo z WHSi... dokler ni bilo slovenskih podnapisov je bilo "piratstvo" kar precej razširjeno, ko pa so prišli na dan slovenski podnapisi pa so ljudje vedno raje posegli po njih.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

ThARippA ::

A kdo ve kolikšen je sedaj davek na Regijo 1 ker sem ravno mislil naročiti TigraZmaja in Traffic?

ThARippA ::

A kdo ve koliko sedaj znaša davek na Regijo 1 ker sem ravno z deepdiscountdvd.com hotel naročiti par filmov??

MTB ::

Davčni stopnji v SLO sta samo 2 in to je 8 ter 19%. Kolikor jaz vem ti ne morejo kar tako davka dodat na DVD.

RS

JurijTurnsek ::

lahko bi pa davek ukinili...:D
http://www.slatnaskejta.com

Mr.B ::

Kja pa ce ga uvozim iz EU ?

Bo kaj manj davka gor , he he he ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naročanje prek amazona

Oddelek: Omrežja in internet
114405 (4202) BigFoot
»

Kako gledati DVD filme! Heeelpppp?!

Oddelek: Strojna oprema
91707 (1503) MTB
»

DVD trgovine

Oddelek: Sedem umetnosti
71555 (1426) Tr0n
»

Ja, saj vem, še en DVD

Oddelek: Novice / Nova vsebina
61656 (1656) Nemelk
»

problem z regijo 1

Oddelek: Zvok in slika
51000 (925) matevzm

Več podobnih tem