» »

Kako to - pomoč prosim

Kako to - pomoč prosim

fastfury ::

Imam AMD Athlon 1800+ in je imel serijsko 1133 MHZ hitrost. Pol sem ugotovu, da bi moral imet 1.53 Ghz in sm mal prebral navodila in ugotovil, da lahko dosežem to hitrost če external clock namesto 100 kolkr je po defaultu dam na 133 MHz sam pol mi ustavi mašino. Skratka največ sm lahko dal external clock do 120MHz kar dam več mi sesuje mašino tko da mam v bistvu manj kot 1.4 Ghz, moral bi pa met več. Zakaj se ne da poštimat external clock na 130 brez da bi pol šlo vse v tilt? Hvala za odgovore.

Zlate ::

Kaj pa imaš za en ram, pc 3200, 2700, 2100 pa na kateri frekvenci dela? Kaj pa plata, čeprav mislim, da bi plata skor mogla delat na 133mhz?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Slowenc ::

Najdi na plati juper, kjer lahko štelaš clock. V knjigci od plate poglej kako to narediš.
Skiny gate.

fastfury ::

Plato mam od ASUS A7S333. Za RAM-e pa ne vem kje pogledat, da bi ti povedu kakšni so. Imam pa 256 MB DDR. Ne razumem, zakaj bi stvar delovala če premaknem jumperje in zakaj ne bi delovala če to naredim v Biosu. A ni isto?

Jackal ::

Ram mora imeti kakšno nalepko na kateri piše njegova nazivna hitrost. Samo verjetno bo res treba en jumper prestavit za izbiro frekvence (100MHz na 133) , saj po moje ram ni kriv (že PC2100 deluje namreč na 133MHz).

[Edit]

Poglej sem in nastavi dip stikala tako, da bosta CPu in DRAM frekvenci obe 133MHz.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

jest10 ::

fastfury:
Lahko da je isto. Lahko pa tudi ne.
Mogoče se pri štimanju v BIOSu ne spremeni delilnik PCI frekvence, pri jumperju pa se

fastfury ::

Kaj pa Jumper free mode. Tam piše, da morajo bit Dip stikala vsa na off, če maš v jumper free mode kar jz zdej po vsej verjetnosti imam. A pol k bom premaknu Dip stikala na 133/133 frekvenco je bolš, da izključim jumper free mode al ne? Pa še to, ta Jumper (3 pin JEN) ima tri položaje - zakaj to? A ne bi moral imet samo dva se pravi on pa off?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR-ram, združljivost?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191294 (1108) pierlo
»

AMD duron na Asus plati?

Oddelek: Navijanje
5941 (879) pierlo
»

Jumper in DIP stikala

Oddelek: Navijanje
6861 (795) b
»

Kok sem jaz neumen !

Oddelek: Strojna oprema
281738 (1169) jest10
»

Nov test

Oddelek: Novice / Nova vsebina
292115 (2115) mojsterpeter

Več podobnih tem