» »

Kvalitetna črna tipkovnica

Kvalitetna črna tipkovnica

Matek ::

Iščem eno dobro tipkovnico. Pogoji:

- srednji cenovni razred (5-10k)
- kvalitetna (cherry, keytronic, you get my point)
- po možnosti slovenski razpored tipk, ni pa nujno
- črna

Trenutno imam Cherry G83, ki mi kar ustreza, tako da če bi lahko dobil kako tako v črni barvi bi bilo idealno. V kake pol ure sem našel samo keytronic KT1000 black, ki se dobi s slovenskim razporedom, kaj več pa niti ne.

Thoughts?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

Dr_M ::

logitech mogoce?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Njihove tipkovnice mi nekako ne ustrezajo za tipkanje, imajo za moje pojme preveč plastičen občutek, sicer pa imajo v ponudbi same okrogle multimedijske tipkovnice, jaz pa bi rad čisto navadno oglato.

EDIT: A BTC tipkovnice so za kaj? BTC 5109 bi naj bla črna in čisto navadna, pri comtronu majo slo verzijo, pa še poceni je.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Switch ::

Kaj pa če bi poskusil z tipkovnicami firm Dell, HP ali IBM (vsi imajo tudi črne kombinacije). Sicer jih ne dobiš v trgovini, a če pokličeš h zastopnikom (npr. Diss, FMC etc.) ti bodo sigurno nekako maloprodajno prodali tudi navadno tipkovnico. Zdi se mi, da so kvalitetne, vsaj jaz sem s HPjevo zelo zadovoljen:D

Jst ::

Jaz imam serversko Compaq, črno, praktično neslišno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jebiveter ::

Jst: Kje si jo dobil? Ker jest bi tudi neki tazga rabu :'(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jst ::

Zraven serverja :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OZZY ::

jaz mamkeytronikovo kt1000 črno pa mi zlo dobro služi.

Drugače sem pa nekaj časa imel a4tech tipkovnico ki ima črke razporejene na A - bolj ergonomsko pa mi je blo ful všeč. Ko gre ta u PM kupim a4tech.
Go with the flow.

kinetik ::

V JAE (celje) sem videl da so meli pred časom Cherry G83 v black ediciji za okoli 6k, torej ravno po tvojem okusu, tako da pokliči če še imajo
nic pametnega nimam za povedati

trek@s ::

Ko je ravno ta tema: A ve kdo za kakšno dobro tipkovnico z USB priklopom? (npr. v spletni trgovini). Cena okoli 5k sit.

Sami ::

Imam Logitech Internet Navigation Keyboard (Special Edition) za 11k in je super, najceneje pa jo dobiš v Eventusu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frenk ::

tole sicer ni čist črno je pa za moje pojme daleč najboljša:)

UltraX

TribesMan ::

Zgleda leet... sam vprašanje kako se to kej tipka, ker tole je bolj podobno notebook tipkovnicam...

Drgač pa so imeli ene pol leta nazaj KT2001 PRO v Mlacomu in AGTju... bla je ene 8k... in je tud črna... pa seka...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

na te ultarX flat se zelo udobno,tiho in hitro tipka;)

kuglvinkl ::

O madona Tribesman... Mogoče veš, če jo imajo še kje? Črno namreč.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

freejack ::

OJ. Jst mam BTC multimedia tipkovnico,.. Ravno prav mehka, ne pretrda, ne premehka,
Model: 8190A ... kupil v Comtronu.. ca 5 prešernov.. priporočam. ...

_nomis_ ::

Ti kar vzami keytronic tipkovnico!:D
LP

TribesMan ::

KEYTRONIC KT-2001PRO SLO 5.814 6.120


Tole ma mlacom, sam nimam pojma če je črna... ker tud bela obstaja...

Drgač je pa Keytronic res špica... moja že osmo leto tlači težko tlako in je še vedno kot nova... tipka se pa vsak dan bolje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mile ::

jst ma pa tipkovnico od maca

http://pt3.hunter.cuny.edu/tutorials/computer_basic/g4/key_mouse.jpg
in za moje pojme je super

jRk0 ::

jaz ze dolgo casa iscem crno tipkovnico, ki ne bi imela tipk napisanih. Pa se nobene nisem nikjer videl. Ve kdo za kako?
You fuck up once, you loose two teeth.

Marjan ::

Jaz imam črno BTC 9110, pri Comtronu sem jo dobil, poceni, slovenski razpored, dobra.

Smorny ::

Jaz mam tudi Logitechovo UltraX Flat (sicer je siva + črne tipke), zadeva je skoraj neslišna in se božansko tipka (zlasti ponoči, ko vsi spijo).
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

flipflop ::

Trenutno imam BTC 8110W, samo jo bom v kratkem zamenjal za kako IBM-jevo.

madviper ::

MMMato:

Jaz ima BTC, pa je tipkovnica zas moje pojme dobra ter zdržljiva. Kolk je zate plastična ne morem vedet. Lahk jo prideš sprobat:D !
Drugače pa se da kupit od HP-ja (nisem čist ziher, lahk pa preverim). Je črna, navadna (oglata), sam ne vem če nima 12 dodatnih internetnih tipk. Poglej V Celju v Sebanetu.

LP madviper
I'd like to do something crazy!

kinetik ::

Logitechovo UltraX a ima ta tipkovnica slo razpored tipk, ker mi ang razporeditev nikakor ne sede. Drugač pa zgleda prav kjut.:D
nic pametnega nimam za povedati

Smorny ::

Angleški, dobiš nalepkice zraven. Saj se navadiš.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

emkey ::

UltraX flat je vredu. Ko se navadiš nanjo, na razporeditev tipk in to... se res krasno (in hitro) tipka, to je res.

Kar se pa kvalitete tiče, je pa bolj žalostno. Ne vem kolk časa jo imam (odkar je v SLO, kar pa ni tako dolgo), pa so pogosto uporabljane tipke vidno ZNUCANE, nekaterim je šel celo napis dol. Sem kar mal razočaran, no...

Cheryevo G83 sem mel par let, pa je taka kot tisti dan, tepeš jo lahk, pa nič ne reče :D tale Logitechova je pa k eno nebogleno dete. Sam vseeno ne grem nazaj ;)

[MYTiX] ::

A ima ta Logitechova tudi USB?

Matek ::

Logitechove se dokaj hitro zrabijo, ja. Jo ima prijatelj in se na preslednici močno pozna znak prsta :>
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boeing ::

Čudno, da se pa pri meni ne pozna nobeden izmed zgoraj navedenih negativnih efektov uporabe pri logitechu... imam svojo že dve in pol leti, pa jo fakin ne zamenjam za nobeno drugo madafakin tipkovnico... pa, mato: črke se še vedno vidijo, preslednica je kul :)

hec je v tem, da jo na vsake tolko časa malo pospucaš :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Mja, ne vem, moj sošolec ma isto tipkovnico kot ti, manj časa kot ti, pa sem zadnjič gledal in ma na space-u krogec od prsta.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

emkey ::

@Boeing, a UltraX flat imaš? A že tolk časa je na tržišču? :8)

Matek ::

Emkey, ne, Boeing ma eno starejšo Logitechovo tipkovnico, če se prav spomnim, ampak nasploh se pogovarjamo o obrabi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

emkey ::

Aha, ok.

No, dosedaj sem imel same Cherryeve, pa nisem vedu kaj je to obraba. Tale Logitechova UltraX je pa za se zjokat, kar se tega tiče. Pa ne samo tipke, celo tam kjer mi roka včasih počiva, med levim shiftom pa tabulatorjem, je siva barva zguljena. V zelo kratkem času je iz 'kjut' prešla v precej neestetsko stanje.

Eh, tipka se pa še zmeraj fajn nanjo :P

perci ::

Hmmm zanimivo, jst jo mam kako leto, pa se ni nic znucala - OK - slovenske nalepke so se znucale nekatere - drugac pa cist OK - pa za tipkat je super - lazje hitreje tipkam.

Raw ::

Obstaja kasna tipkovnica podobna UltraX, pa da je wireless.. hmm pa se ergonomska? :)
No, da zbistrim zelje:

1. wireless
2. tiha, mehke tipke.. kot na prenosniku npr
3. egonomska

Ce ne drugace bi slo tudi brez 3. tocke.

Thanks.
I am what I am and I do what I can

delfinus ::

Cherry Cymotion Master Xpress G86


Cherry Cymotion Master Solar


Sicer pa vec podatkov in slik na strani

Cherry G86 Cymotion tipkovnice

Sem dosti krozil naokrog preden sem nabavil in izbral. Kvaliteta tipk je super, ni nobenih nalepk na tipkah. Ima SLO znake. Multimedijskih tipk in dodatnih funkcijskih je kar 31. Vsaka multimedijska tipka ima privzeto funkcijo po defaultu, lahko pa ji popolnoma poljubno dodelis cisto drugo fukcijo (s prilozenim programom), ki je lahko startanje programa, odprtje internet strani, browsanje, upravljanje multimedije, text, macro, posebni znak itn. S specialno tipko na tastaturi in v kombinaciji z dodatnimi multimedijskimi, dodatnimi funkcijskimi tipkami in klasicnimi funkcijskimi tipkami lahko sprogramiramo preko 100 razlicnih in hkrati popolnoma poljubnih funkcij. Tipkovnico sem nabavil direktno na Avteri v Lj, prejsnji teden.

EDIT: Naj omenim se to, da sem prej imel legendarno Cherry G81, ki je tudi super; s to novo tipkovnico je srfanje, upravljanje multimedie in navadno tipkanje naravnost uzitek. Tudi v America's Army se je super izkazala. + je se, da je Made in Germany.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

dolenska ::

zivjo.
jst ti priporocam logitech Logitech Cordless Desktop LX500
je zelo dobra kombinacija. moj bratranec jo ima pa miska vlece cez dva nadstropja, vmes so pa trije zidovi. nisem vrjel dokler mi ni pokazal. baterija se mu je na miski spraznila v 3 mescih pa vsak dan igrce igra. tipkovnica je pa tut kvalitetna. jst bom definitivno kupil to tipkovnico pa misko. za 17 jurjev jo dobis v enaA.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

bastadu ::

Zgleda dobro. Jo ima že kdo tukaj? Kako se obnese?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
877311 (5963) specterss
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
352795 (2238) snajper_SLO
»

Kje prodajajo kvalitetne tipkovnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556858 (5638) Jan987
»

Katero tipkovnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796398 (5058) Jan987
»

Tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
141832 (1642) Bramac ^^

Več podobnih tem