» »

Temperatura Barton

Temperatura Barton

Soon ::

Imam bartona 2500 + in ploščo Ga-7n400 pro in rame Wintec DDR-SDRAM PC3200 512 mb x 2
Skrbi me temperatura. Naložil sem si program Motherbort monitor in ta mi je izpisal
temp. CPU = 63 St. in Case 39 st. - NI NAVIT

Potem sem v biosu povečal FSB-ja iz 166 na 200 temperatura je 68 st.
Že nenavit CPU je temperatura velika ???
Prosim za nasvet ??

Poldi112 ::

Te temp so pri idle ali pri full load?
A si probal malo hladilnik potipat, ce so temp. realne?
Kupis boljsi hladilnik in pasto?

Caboose ::

jaz mam 2500+ navitega na 2.2ghz in imam idle 39° load pa okoli 42°
Namenski hladilnik ALX800 in stock vetilator.
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Soon ::

O.K
Hvala

ricola78 ::

Mislim da gigabyte prikazuje mal višjo temperaturo. Prepričaš se lahko tako, da daš roko na hladilnik in če je mlačen je vredu, če pa je tako vroč da ga ne moreš držat pa bi znalo bit preko 60°.

Soon ::

Hvala ricola78
Bom potipal

Kljub temu pa bom nabavil dodatni ventilator.
Katerega pa svetujete in kje ga naj kupim???.
Lpl

ricola78 ::

Odvisno koliko si pripravljen plačat zanj. Recimo thermalright ALX800 je baje zelo vredu hladilnik, ali pa zalman7000A vendar to so hladilniki nad 5k. Nekateri so zadovoljni tudi z Thermaltake silent booster. Sicer je pa prišlo nekaj novih heat-pipe hladilnikov ki so dobri perfomerji, malo poglej po kakšnih testih in se boš lažje odločil(gool search).
Pomembno je tudi, da imaš mal prepiha v računalu; vsaj 1 vent spredaj, ki piha noter in 1 zadaj, ki piha ven. Če mene vprašaš je najbolj ugoden zalman 80mm ventilator za te zadeve. Ga daš na priložen uporček in ga praktično ne slišiš.
Sam imam thermalright sp97 hladilnik, ki mislim da je še vedno v špici glede hlajenja, stane pa tudi okrog 15k in to brez ventilatorja.

Hux ::

Odkdaj se pa temperatura meri na hladilniku? Cim bol hladni je tem slabse cim bol topli je tem bolse odvaja temperaturo z procesorja. Ce ne je pac slabi stik in da je hladni ziher ni dobri znak.

Temperatura je prdevsem odvisna tudi od ohisja in kaksni pretok ma. 39 stopinj v Case samem je kr lepo toplo znak za slabo luftanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ricola78 ::

@Hux: temperatura se sicer res meri pod socketom ponavadi, vendar mislim da je tudi toplota hladilnika dober pokazatelj ali gre za prikaz vsaj približno taprave temp! Je pa tudi slab stik lahko razlog za visoko temp. Vendar mislim da računalnik po vsej verjetnosti nebi deloval v mejah normale(bi se sesuval, vsaj meni se je:8) ).
In sem skori 100% da gigabytove plate prikazujejo mal višjo temp.
Je blo to že enkrat na forumu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

mili ::

Ta plata ima sigurno nekaj višje temperature. Nekateri pravijo za cca 10 stopinj. To je tudi mene skrbelo in sem se kasneje odločil za boljši hladilnik. Tako imam sedaj temperature 37/56 pri normalnem delu.Pri močni obremenitvi proca pa se dvigne za cca 5 stopinj. Drugače pa mi je tudi z box hladilnikom rač. normalno deloval. Samo pazi, da hladilnik kdaj pa kdaj prepihaš.

LP

Poldy ::

Gigabyte kaže 3 stopinje preveč, sem izmeril. Seveda je lahko odvisno tudi od biosa , temperature sobe in zračnosti ohišja. Če imaš zaprto brez ventilatorjev, je temperatura mogoče prava...

Če so hladilna rebra mrzla, je to seveda slab znak. Nad 55 stopinj je že kar topel.

Bartona 2500 ne moreš zračno ohladiti na 39 stopinj. Razen če si lastnik abit plate >:D

Lahko daš novejši bios, možno da ti kaže preveč.
Svetujem ti, da ponovno namestiš hladilnik, ker je možno, da nekaj ni v redu s pasto.

Soon ::

Naložil sem še Hardware sensors monitor
Ta pa mi očita Mainbord 36 st, CPU 1 37 st., CPU 61 st in HDD1 = 34 st

Kaj vam povejo ti podatki
Hvala
Lp

Poldy ::

cpu 1 37 st ti gotovo kaže temperaturo čipov na matični.

Nisi povedal, ali imaš ohišje odprto ali zaprto in če je zaprto ali imaš kakšen ventilator na ohišju. Sodeč po temperaturah je računalnik zaprt in brez ventilatorjev.

Eddy ::

Možno da je najvišja temperatura od mosfetov, ki se kar fajn grejejo...
Poskusi usmerit en ventilator na mosfete pa boš vidu če bo temperatura padla...
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418216 (15339) Wofk
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222172 (1486) xenon74
»

Navijanje ->uničenje?

Oddelek: Navijanje
151304 (968) delfinus
»

ventilator za bartona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241210 (974) ghostkop
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462557 (1452) boštjan

Več podobnih tem