» »

Tweakanje osveževanja USB mišk

Tweakanje osveževanja USB mišk

1
2
3 4 5

Haby ::

Je ze kdo ta tweak poskusu na geniusovi miski?
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

Caligula ::

Ce misls kot tweak z XPji, to pol dela pr vseh miskah. Pac poveca osvezevalno frekvenco v windowsih in vse misi bols delajo pol. Men microsoftova Bluetooth in navadna belkinova.

spucek ::

Če se položaj miške osveži 250x ali 500x na sekundo, slika monitorja pa se vam v nekje v rangu 85-120, oko pa vam zazna okoli 25 sprememb na sekundo, se lahko samo smejim na vse tole, kak "navijate" mišake :) . Da se ne bo komu pregrel ;) .

Popravte me, če se motim!
Previdnost je mati modrosti.

Vesoljc ::

prvič, spet povem, da je povsem možno, da se "input loop" vrže ven iz glavnega cikla igre! tako lahko tak loop teče tudi hitreje kot se igra izrisuje!
drugič, ni nujno da vsi igramo igre z vkloplenim vsync-om. q3 je prav zabavno špilat na 300 fps. baje ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

spucek ::

Na monitor se ti izrisuje še vedno toliko slik kot je osveževanje monitorja. Če maš pa 300fps, pa pomeni, da jih tolko kompjuter preračuna, in ne koliko se jih izriše.
Previdnost je mati modrosti.

OwcA ::

Je slika ob uporabi zameglevanja tekstur ob isti ločljivosti "lepša" ali ni?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldy ::

Spucek:

Mislim, da se motiš. Osveževanje monitorja in miškina frekvenca sta različni stvari. Saj potem je tudi dovolj, če procesor naredi 80 računov na sekundo, ker več ti jih itak ne more prikazati na monitorju (samo primer). Kar si rekel, bi držalo, če bi se miška pomikala piksel po piksel recimo.

Najprej sem tudi jaz mislil da je mouserate programček tko tko. Pa sem preizkusil nekaj mišk (od 50 do 100Hz) in lahko rečem da je velika razlika. Predvsem je važno, kako hitro klikaš po ikonah, ker če si bolj počasen, bistvene razlike ni. Kako je v igrah, ne vem, ker se bolj malo igram.

Caligula ::

Spucek, ce bi prebral temo na zacetku bi vedel, da je bistvo odprava negativnega pospeska. Bistveno je, da se premosorazmerno gibu obraca tudi "karakter" v igri,.. in to nima veze z osvezevanjem monitorja, FPSji,...

M@re ::

tudi jaz imam majhen problem in sicer mi na WIN2000 sistemu v datoteki usbport.sys tega stringa ne najde...

what to do?
..:Do, or do not. There is no try:..

Matek ::

Mare, to je za XP pro, kakšen je ta string v W2K pa žal ne vem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gape0000 ::

no jst sm tut isku ta string sam mi najde 3C 08 73 09 C6 86 0A 02, in me zanima če je tale 02 na koncu narobe pol?
sej bi tweaku sam nočm zajebat pa me zanima če je vseen če je na koncu 02

jest10 ::

gape0000:
Ja pa kaj ste take reve?
Naredi kopijo in jo shrani, če bo slučajno kaj narobe. Nato pa probej!

M@re ::

dokončno ukinjena podpora WIN200 :(...
time to upgrade! aja, na XP-jih stvar deluje!(500 Mhz)

mam pa zdaj sensitivity v igri (ET) rahlo nizjo...vrednost je se vedno ista (2) samo, premikanje pa je pocasnejse (ubisvu mi se bolj sede). 180 stopinjski obrati pa so bistveno bolj ucinkoviti >:D

no to je vse od mene
lp!
..:Do, or do not. There is no try:..

Buggy ::

ehm...a pa je tale tweak res samo za MX miske? Sem doma gledal za tisti HEX string pri meni, ko imam navadno opticno B58 od logitecha na USB-ju in seveda Mouseware 9.79 instaliran, pa ga nekako nisem nasel. Naj mi kdo pove, da se pri meni hitrost osvezevanja ne da povecati na vec kot 125Hz, da ne bom zgubljal casa in zivcev ;)

jest10 ::

Buggy:
Ne tisto je za vse miške(USB).

Pri BJ58 pa lahko tudi povečaš iz 400 na 800dpi

Buggy ::

Zakaj pa potem ne najdem tega Hex stringa pri sebi, pa Mouseware imam instaliran. Sem se tolazil da je ta string samo za MX miske (kaj pol iskati pri meni?) :( Hocem imeti 250 Hz :)...zdaj me bo pa se bolj zrlo, iz principa.

jest10 ::

Pa imaš XPje?



A kdo ve HEX string za win2000 za 250Hz?

mchaber ::

Probaje poiskat prvih pet znakov tistega stringa.
.

Poldy ::

Glede spreminjanja vrednosti v regedit iz 0 na 8:
Moja mx310 je imela na začetku tudi 0. Mislim, da 0 pač pomeni, da naj deluje z maksimalno resolucijo, pa naj bo to 400, 800 ali 1000. Vsaj pri nekaterih programih je tako...

Buggy ::

Imam WIN XP Profesional z integriranim SP1 in Logitech BJ58 na USB portu. Uporabil sem svetovani HEX editor, ki je linkan v prvem postu, vendar ce se se tako trudim ne najdem tega stringa za 125HZ katerega bi nadomestil s tistim za 250Hz. Ce je kdo tukaj, ki bi se preiskusil v tej nalogi, bi ga z veseljem prosil da pogleda moj usbport.sys file in poizkusa najti nesrecni string. Pocasi obupujem, ker ne vem ali ga ni ali pa sem ratal slep :)

Moj USBPORT.SYS file

...aja, pa mouseware 9.79 imam instaliran, ce je to pomemben podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

BaRtMaN ::

Buggy: Sem pogledal tale tvoj file in imaš v vrstici 14861 namesto stringa "3C 08 73 09 C6 86 0A 01" tegale: "3C 08 73 09 C6 86 02 01".

Lahko ga probaš zamenjat z "B0 04 73 09 52 8A 0A 01" ali pa z "B0 04 73 09 52 8A 02 01". Če ne bo delalo, se ne sekiraj, še vedno lahko vse skupaj obnoviš s tipkovnico v varnem načinu. Originalno datoteko ne pozabi shraniti kot backup (USBPORT.SYS.BAK)!

Buggy ::

BaRtMaN: Hvala ti, sicer se nisem sel preverit, ker ravno sedaj nimam casa, samo sem pa iskal tudi sam po delnih stringih pa nisem nic nasel. Zakaj pa imam jaz drugacen string za default 125Hz? V cem je fora? Bom pa takoj ko pridem domov to sprobal, se enkrat hvala.

Poldy ::

Sem imel isti problem kot Buggy. Meni "B0 04 73 09 52 8A 02 01" dela. 250Hz.

Izgleda da je najbolje, da se išče samo "3C 08 73 09 C6 86 ", brez 0A 01.

jest10 ::

3C 08 73 09 C6 86 najde tudi v win2000. (potem sta še 02 01)

M4TECH ::

Help please !
Jaz nimam v registryu tega :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LMouFlt2\Parameters\OpticalMouse12\0000

Od "Services" naprej ni nič od tega tu. :( (Win XP+SP2, MX510)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M4TECH ()

Matek ::

Sej vseeno, ne se tak sekirat za to resolucijo, dosti bolj važno je, če vam rata refresh rate zvišat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

M4TECH ::

Mam ga že samo bi še rad sprobal 800 dpi. >:D

Crimson_Shadow ::

Kaj naj bi pomenila 0 pri postavki resolution v registru? Maksimalen DPI?
We create worlds

mamamia ::

hm, jaz imam problem.. Pridem v registru do tistega fajla resolution, a nimam 4 (kot je navedeno zgoraj), ampak imam vrednost 0.

Kaj narest?

lp

ERGY ::

preklopi na 8 ;)

LP ERGY
p.s uni k se mucijo iskat mapo dllcache naj uporablajo commanderja :8)

Matek ::

ne, pusti na 0 kot piše sedaj v prvem postu, to je samo za mx310/300/500
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mat3jc3k ::

Zdrawo

Mam misaka mx 510-res,super stvarca.
Pol sm pa vidu ta post, pa so tud mene prsti
zasrbel. Sm ga tweaku, pa se mis ne zbudi vec od mrtvih sicer sem vpisal kodo za 500Mhz in ne 1000
Pozabu sem pa narest backup od navadnga usbport.sys tko da zdej ne vem, kaj narest.
ga obnovit,formatirat disk,..??
uglavnm HELP ME!

LP,Mate

Matek ::

Vrednosti pač vrni na stare ane. Delaš po istem postopku kot da bi hotel povečat, ampak iščeš tiste vrednosti, ki si jih prej vpisal (te za 500 Hz), vpišeš pa tiste ki si jih prej iskal (tiste za 125 Hz), vse imaš naštete v prvem postu. Aja, če še nisi, daj miško vmes na PS/2, da boš lažje reševal stvari.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mat3jc3k ::

Aja, tnx MadManMato za tole obrazlozitev.
Sm ze mislu da bo treba comp sformatirat>:D
Pomoje sem zajebu,ker nisem mel teh frekvenc v file-u usbport.sys kot ste jih mel vsi.
Drgac pa, kaksno podlogo bi mi svetoval za MX510

PS:Mogoce to lih ne spada sem,ampak ker smo ravno pri miskah...:D

LP,Mate

Tilen ::

Odvisno koliko freaky oz zasvojenega se pocutis ;)

Npr:
Tole

Steelpad 4D
Kolega pa si je ravno zadnjic kupil :
tole

Odvisno pac, ce veliko gejmas in hoces imeti precizno zelo kvalitetno podlogo pol vzami eno od teh, nebo ti zal. Za Steelpad 4D pa sem tudi ze slisal da se je kateremu zmuckala tako, da ti je sam nebi priporocil. Torej ce je kaj hudega gamerja v tebi ali ce uporabljas kaksne druge programe kjer potrebujes res preciznost miske in posledicno dobre podloge potem je ena od teh prava resitev.

lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matek ::

Jaz bi ti priporočal Icemat, če bi riskiral 10 tisoč.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen ::

Kot sem rekel, cisto odvisno, jaz npr. se kaksna 2 meseca nazaj sploh nisem vedel, da obstaja podloga za misko, ki stane 10 tisoc sit in vec. Moras pa tudi vedeti, da taksne podloge ne menjas na 3, 6, 9 mesecev ali eno leto. Tiste "ta poceni" platnene pa vemo kaksne so.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T0RN4D0 ::

Hehe jst mam zdej mišaka ko lahk resolucijo spreminjam kr s stikalom na spodnji strani miške :D Pa tud negativnega pospeška ne opazim oz me ne moti... :)

BTW... jst mam anti gamersko podlago (z gelom >:D ) pa ni neki placa za boračanje... Navadte se raj špilat z občutljivostjo vsaj 5 (oz 10, odvisno pač od miške/nastavviitev) pa se takoj obrneš za 180° 8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matek ::

Tornado Boy, debata o tem kakšen sensitivity je boljši, je brezpredmetna. Hitrejše igre (Q3, UT, itd.) je boljše igrati z višjim sensitivitijem, medtem ko počasnejše igre, ki zahtevajo večjo natančnost (recimo CS) večina ljudi igra na majhni občutljivosti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

T0RN4D0 ::

Hehe zanimiva teorija, samo da jst špilam CS na 5 al pa več, UTja pa na 2.3 :) UTja mam zato ker sem bil včasih na to navajen ko sm bil še snipo v 0 nadrkan.

Tule kjer mam zdle računalnik itaq nimam prostora za gaming podlago, v svoji sobi pa še zdej nimam mreže spelane. :8) Pa itaq mi nekak ne diši dat 20k za miš+ podlago. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matek ::

Jah to si pač ti...

Poglej si prave gamerske podloge, pri izdelavi katerih so sodelovali profesionalci. Recimo Steelpad S&S (klan SK, eni najboljših v CSju), Everglide DKT pad (Destrukt - tut en ki raztura CS), Fatal1ty pad ipd. Vse so ogromne. Zakaj? Zaradi tega, ker z nizkim sensitivityjem rabiš veliko prostora.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

T0RN4D0 ::

Ja sej ne rečem ;) Samo če se navadiš lahk na slo serverjih vse sesuješ z 3cm "manevrirnega prostora" >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matek ::

I'm speaking pro here >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

T0RN4D0 ::

Največji car je sošolc ko si je kupu mx 1000 sam ne uporabla ker mu je pretežka. :) Podlogo pa itaq eno reklamno... občutljivost pa taka da moraš v winsih 3x dvignt miša da na drug konc prideš :D pro gor al pa dol sam dobra oprema ti ne nuca 0 če si inwalid. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matek ::

Ok, počasi bova zašla s teme, back to tweaking MX mice.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen ::

Pri CSS imam jaz sensitivity na 2 >:D ;)

Sorry for off topic ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ERGY ::

Madmanmato : mene pol zanima na katero vrednost, da nastavim u registru, ker sm tud jst mel na 0 pa imam mx500 ??? zdej sm dal na 8 morda sm se zmotu ???

LP ERGY

Matek ::

Nene, kul je. Bom še enkrat napisal, to z DPI je nepomembno, sploh če uporab ljate resolucijo manjšo od 1600x1200, če vam dela hack za več Hz ste lahko že zadovoljni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BluPhenix ::

Hmm, zanimivo, meni gre v mouserate brez mousewara normalno čez 200MHz, razen če se ne temu programčku malo trže ...


*aja, imam MX510.

Zgodovina sprememb…

hyphh ::

Men dela cist ql
Dela mi na 250 hz, pr 500 hz mam težave z USB napravam :P;
::MX510:: >:D
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC med igranjem random ugasne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
173777 (3457) --MiRaLdInJo
»

GAMING: kabl/wireless miška

Oddelek: Kaj kupiti
163245 (2669) ariel
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
1510010 (9711) roli
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172044 (1590) tec
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910254 (7802) Jaka83

Več podobnih tem