» »

Programi za izdelavo spletišč

Programi za izdelavo spletišč

DJdeyco ::

Lepo pozdravljeni!
Zanima me katere programe uporabljate za izdelavo spletnih strani? (Tukaj mislim samo na tiste s katerimi lepo klikaš in dobivaš podobo...)
Uporabljal sem Front Page pa se mi zdi da je tako zelo neuporaben... recimo ne moreš pisat besedil kjerkoli, enako je s slikami... Lahko so le levo, desno ali center, problem je velikost pisav... Blalala!
Pred časom sem preizkusil YAHOO PAGE BUILDER in zdel se mi je izvrsten, naredil sem super strani in na koncu ugotovil, da moraš pri njih kupiti prostor če želiš te stvari objavit! MATER!

Zdaj pa me zanima kje bi dobil podoben program (ime), kot je yahoo! S tem lahko počneš karkoli, pišeš kjerkoli....blablabla. Strani pa bom seveda vrgel na geocities.com! Nujno

Najlepša hvala za odgovore!

Lep pozdrav
mater me jebe

Ziga Dolhar ::

Tudi s Frontpageom lahko "pišeš kjerkoli"; najlaže pa to postoriš v Netobjects Fusionu.

p.s.: Lahko bi rekel, da je "enostavnost pisanja kjerkoli nasprotnosorazmerna kvaliteti kode" [ob predpostavki uporabe zgolj wysiwyg načina]
https://dolhar.si/

webfreak ::

Tako kot ti je že žiga povedal lahko pišeš strani kjerkoli! Za uporabnike kot si ti, ki svoje strani objavljajo na geocities in podobnih zastonjskih ponudnikih, ki ne ponujajo prav ničesar, je popolnoma dovolj uporaba Dreamweaverja (seveda je zanj potrebno plačati licenco toda omogoča dobro in pregledno izdelavo strani v pogledu WYSIWYG(what you see is what you get). Toda taka stran se v različnih brskalnikih obnaša še vedno bolj "čudno".

Osebno uporabljam HTML KIT in občasno PHP Expert Editor, kjer kišem kodo večinoma "na roke"! Tako spisano kodo nato še validiram in strani se prikazujejo v brskalnikih enako ter hitro (ker koda ne vsebuje odvečnega balasta). Prav tako pa je ključ do uspeha uporaba CSS stilov, ki naredijo stran atraktivno in hitro.

Trinitron ::

Mah tole s programi ni nikol blo najbolš. Kej več kar lahko nardiš s frontpage-om s posebnimi programi, brez pisanja kode itak ne morš narest. A veš kakšen balast se napiše v HTML datoteko, če ti začneš pisat kar "kjerkoli" al pa sliko postaviš "kamorkoli." Naraste stran za pol megabajta takoj! Če že morš tko delat pol pa nared spletno stran kr v Wordu in jo shran, pa maš pet megabajtno stran z dvema vrsticama besedila kr nekje nasred zaslona...

Jst ne zaupam ničemur drugmu kot pa samo lastnim prstom. Lepo odpreš en tutorial in se naučiš HTML pa CSS pa maš še najbl kul stran. Če maš volje se use napiflaš v enem tednu, pa si že profi.

DJdeyco ::

Ja hvala za odgovore, verjetno pa ste me narobe razumeli!
S tem pisanjem kjerkoli ne mislim to, da gre z preslednico do polovice in začnem...
Verjetno obstajajo kaki programčki (? DREAMWEAWER ?) kjer označiš z okvirčkom za besedilo svoj prostor pisanja itd. Ves oint je da bi lahko pisal v stolpce recimo dva ali tri sklope textov v vrsti (kot bi imel nekakšno tabelo)! a se dobi ta dreamweawer sharware? da bi ga lahko preizkusil mogoče?

Hvala
mater me jebe

DJdeyco ::

Aja!
Ta dreamweaver (mx verzija) to je čist like front page al kako? Katera verzija je najboljša in najpreprostejša? Od macromedie sem recimo preizkusil Home site 5.5, ampak ta je za html prog.

lp
mater me jebe

Ziga Dolhar ::

Jaz sem te pravilno zastopil.

V vseh programih lahko pišeš "kjerkoli", le da ponekod [Netobjects Fusion] to storiš "laže" kot drugje; vendar _povsod_ lahko uporabiš element DIV [kvazi-"layer"] in ga postaviš "kamorkoli".
https://dolhar.si/

Tody ::

mogoče si tko čist slučajno če ti je kdaj na konec pameti padl da bi recimor dal besedico Dreamwaver v Googla ? noč če boš naredu doktorat iz tega in ti ne rata porbaj na www.macromedia.com mogoče boš še kaj našel... Pa pridi pokazat nazaj kaj si naklikal :D

Ziga Dolhar ::

In ti si "moderator"? ;((
https://dolhar.si/

DJdeyco ::

Tako je!Kaj si nebi mogel prvo pravila oz. pogoje prebrat? Sploh pa te nič ne briga kaj se ljudje pogovarjajo tule in kakšna so njihova vprašanja!
In da neboš mislo da nisem v tvoj GOOGLE dal besedica Dreamweaver! Ker pač mam isdn mi je brezveze dl zadevo vlko 100 Mb, če bo potem totalno neuporabna! Zato so torej forumi bebec da se ljudje pogovorijo o nečem, kar naj bi v bližnji prihodnosti uporabljali ali karkoli....
Ti pa si tak verjetno že prišel kot dohtar na sveteka!!!
mater me jebe

snow ::

Ma če 300x folka 299x vpraša s čim naj dela stran.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Tody ::

a zdej mislte ker mate dial up pa da vam bomo skos in skos trobl na eno in isto vprašanje ? Če pogledaš recimor UVOD V SPLETIŠČA boš najdu glej no glej povezavo do teme kjer so navedeni programi ki jih uporabljao uporabniki tega foruma in so delili izkušnje z vsemi toda neeeeeeeee jest sem preveč fancy da bi si najprej stickye prebral neeeeeeee jest že vse vem kaj mi bo en mulc solil pamet ..... tko da ja zigga jest sem MODERATOR like it or not !!!

Zgodovina sprememb…

Doman ::

Jah če ti je tok ušeč jaho page builder, ki je za začetnike zelo uredu naredi tako,,, ko daš previev daš pač v brskalniku save page as in tako narediš za vsako stran. :D :D :D

Lex ::

Sploh pa te nič ne briga kaj se ljudje pogovarjajo tule in kakšna so njihova vprašanja!


a mi lah pol prosm en razlož zka so moderatorji na forumih, če jih naj ne bi brigal za ka se v debati gre in sploh naj bi s svojim znanjem (k bi ga kot moderatorji mogl met več od povprečka) pomagal? ali pač ne? noobish :\

pa tip sprašuje za kj simpl, ker vidte, da če je zadovoln s tistim kar mu yahoo spaca da ne misl kreirat nekih stvaritev v rangu www.2advanced.com. In da ni pr voli, da bi vsaj kakmu kolegu z dslom reku naj mu dol zvleče demo al pa kj, kaj šele da bi mogoč zravn kake revije to si pogledu.

moji nasveti:

1. google (in brez pritožb, al pa pjt probavat lepo strani kot so www.simplewebpageprogram.com pa podobne.. pa velik sreče) pa napiš npr simple website software, al pa kj podobnga
2. lah probaš netscape somposerja. mogoče bi ti ta biu za kj...


@moderatorz; kolk časa še kj ne bo omogočeno iskanje po forumu? bi blo fino.. še en razlog več da zignoriraš takšna prašanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lex ()

McAjvar ::

hihihihihihi hehehehehe hahahahaha! ce je yahoo dober... kaj pa z dezja pod kap? :D
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

SFfreak ::

moje top izbire:

PHPEdit 0.8
PHPEdit 1.0
Zend Development Editor
Microsoft Frontpage 2003 (samo kodni pregled)
...

Tody ::

Nekateri pravijo da sem bil pregrob v svojih postih če sem bil pomoje nisem ali pa tudi presodite sami, ker se nobeden do danes ni odzval na to sem mislil da je vse cool. Toda če nekdo postavi osnovno vprašanje (nedelovanje iskanje vam ni v izgovor) da bi kaj več rad vedel o spletnih tehnologijah pri tem pa ne prebere UVODA V SPLETNE STRANI, je taka rekacija kot je bila, če je bila prehuda se opravičujem, toda HTML in izdelava spletišč ni nekaj kar se lahko naučite v 3 minutah, kljub vsem pripomočkom, dobre spletne strani ne morete naresti v enem dnevu, sploh če ste novinec. Tudi izgovor da je veliko napisanega vam ne bo pomagal, ker tam ni napisano ničesar. Pojdite na www.amazon.com in vsaka knjiga ki bo imela v naslov html,php,asp ali kaj podobnega bo imela čez 100 listov. Torej ne hitet... vzemite si čas in preštudirajte vsaj prvih 5 listov tega odelka foruma... Nabavite si knjige take ali drugačne, pregledujte strani ki so vam ušeč in jim probajte slediti....

darh ::

Tody... waste of energy... jest sem odnehal z takim pridiganjem že kako leto nazaj ;)

p.s.: ziggga, kaksen je pa layer ki ni kvazi, ce to ni div ? :P
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblikovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91266 (1080) bluefish
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712596 (11789) Ziga Dolhar
»

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

Oddelek: Izdelava spletišč
252730 (2002) R33D3M33R
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383060 (2282) Highlag
»

FrontPage 2000 vprasanje

Oddelek: Programiranje
291477 (1221) cahahopie

Več podobnih tem