» »

Kako odlotat SMD elemente

Kako odlotat SMD elemente

neoto ::

Imam nekaj LED SMD diod (na tiv-u od stare nokie) in bi jih rad uporabil na svojem vezju. Sicer znam te elekemente lotat na vezje, ampak kako hudiča se jih odlota?? ;(( Rabim 2 spajkalnika ali poseben nastavek ali je kakšna posebna tehnika?? Prosim pomagajte.

neoto ::

ups, tiskarski (tipkovniški) škrat: namesto elekemente mislim elemente

A. Smith ::

Najlažje je na eni strani cin popolnoma odstranit (pivna žica, sesanje...) in s potem odlotat še na drugi strani. Je pa na kakšnih platah problem, da so komponente zalepljene gor...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Highlag ::

Mislim, da bi morali biti vsi SMD elementi pred spajkanjem prilepljeni z enim epoksi lepilom. Le tako namreč ostanejo na mestu, ko gre vezje na spajkanje. Kako to odstranit pa se mi zaenkrat še ne sanja, ker tega nisem še počel.
Never trust a computer you can't throw out a window

SSH ::

vzemi 1 močn spajkalnik ga segrej do konca pol pa moreš pazit na dolžino lotanja da se ne stopi plastika na lediki, enostano greješ na 1 strani in zarad toplotne preodnosti ti bo spustisla tud druga stran. sam sem tak dobo ledike iz nokie3310. lahko pa ledike enostavno kupiš =)
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

neoto ::

in dam 800 tolarjev za eno... tuki pri nas v celu nimamo nobene trgovine, ki bi prodajala smd elemente. Preko pošte se mi jih ne splača naročit, moram počakat, da me bo pot kaj zanesla mimo ljubljane...

int47 ::

Povsod, kjer je element prilotan, dodaš cin (več cina -> pomeni večjo temperaturno vztrajnost)in izmenično greješ vse pine elementa. Na ta način se da odlotati tudi 32 pinski chip v TFP ohišju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

SSH ::

saj ti lahko kdo drug kupi pa ti po pošti pošle. ziher maš kako 'žlahto' LJ al pa MB.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

neoto ::

Ja no, sem pozabil dopisat, da moram samo do 1. počakat, ker pol itak v lj grem... :D
Drugače pa mi je uspel uspešno odlotat 7 od 9 ledic (2 na začetku sem stopil :D ).
Zdej jih moram samo še na moje vezje prlotat. To bo pa tudi zabava, ker 1 mm velikih diod ne morem z nobenim orodjem prijet... ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spajkalnik

Oddelek: Kaj kupiti
244879 (4144) Filozof
»

Ker spajkalnik ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51059 (836) Icematxyz
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413571 (11820) VolkD
»

S čim spajkati SMD čipe razmak nogic 0.675mm

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182141 (1819) Pudding
»

Spajkalnik za SMD elemente

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51174 (1065) Zlatko1

Več podobnih tem