» »

kaj menite o tej mašini

kaj menite o tej mašini

dragonfly ::

Pozdravljeni!
Želim kupiti nov računalnik... Sama se premalo spoznam - enkrat sem se že zafrknila, zato prosim za mnenje o tejle mašinci http://www.com-shop.com/article.asp?Art...
Se mi zdi da integrirana zvočna kartica ni najboljša rešitev, morda je tudi ohišje bolj švoh. Ali je ostalo ok- glede na ceno?
Vnaprej hvala
dragon-fly
nema odmora dok traja obnova!

SodVina ::

Evo sem prilimov, da ne bo treba vsakemu klikat:)

1 x Intel ATX ASUS PCI-Ex16 Intel® 915P P5GD1 PRO LGA775
1 x CPU INTEL P4 3.2 GHz 800MHz 1MB LGA775 BOX
1 x RAM DDR 512MB PC3200 400MHz Transcend
1 x VGA PCIe GeCube ATI RADEON X600Pro 128MB
1 x Disk SATA 160 GB 7200rpm MAXTOR 6Y160M0 8MB
1 x DVD RW*12 LG GSA-4120B SuperMulti (+/-)
1 x Ohišje ATX Linkworld, G313U, Silver C.2826
1 x Mehki Disk MITSUMI/SONY 3.5" 1.44MB
1 x Kabel AT-BUS 1xHDD 0,75m (ICOC 40-2-CU)
1 x Navodila In Tehnična Dokumentacija Za Kupce

Zakaj pa rabis racunalnik? Mislim da bi se za ta denar dalo dobiti boljsega po komponentah

dragonfly ::

hvala za brzino. računalnik rabim za filme gledat, musko poslušat... nič posebnega skratka- prejšnjič sem kupla nekaj potrebam primernega za dobrih 100 tisoč, pa je blo sranje- je skos kaj crkvalo in je blo treba popravljat. tega revčka mi je na koncu skurila strela... sem razmišljala, da bi kupila po komponentah, pa ne znam dovolj- ne upam tvegat, ker sem imela že pri dveh modemih jake težave za inštalirat- kje je pol še vse ostalo...
fly

SodVina ::

Sej komponente si lahko izberes ti, oni ti pa sestavijo:

Zdej za muzko poslusat si lahko sestavis racunalnik tudi za pol manj denarja.Precej pomembno je kaksno plosco imas, kar se zmrzovanja tice. Jest bi razmislajl nekje v smeri nforce2 plosc.

Recimo takole na uc kar kvaliteten racunalnik za filme in muziko:
ABIT nf7-s 25k
AmdXp procesor- recimo tam nekaj cez 20k
512Rama 20k
Disk 160GB (samo ne prirorocam maxtorja) tam nekje 20-25k
ohisje z napajalnikom (Xenon XS) 13k
dvd-rw recimo nec -to ne vem cene, recimo 25k
graficna ena poceni, saj je za muziko in filme ne rabis mocne 20k
+ se dolocen sara

pa si recima na ene 150k, kar je za "office racunalnik" precej dobra konfiguracija

dragonfly ::

a priporočas kaksno štacuno, kjer to dobro naredijo?
ves, sm hotla zapravit mal več dnarja, da bo res dobro delalo in bo en cajt mir..

SodVina ::

Zdej, ce potrebujes racunalnik za take stvari, kot si napisala, potem je tale vec kot v redu. Bolj zahtevnega bi potrebovala kvecjemu za kaksne zahtevnejse graficne/zvocne aplikacije (igre, kaksna hujsa/studijska audio/vidoe obdelava).

Kar se pa tice trgovin:
trenutno na forumu mislim, da so precej aktualni Nakupi.net, ce pa hoces ne spletno trgovino, pa mogoce kaksen Bof ali pa Jae. Sicer pa ti bo moral, vsaj kar se tice trgovin, svetovati se kdo.

Tribal ::

SODVINA ti pa res kr neki basaš
1. ta plata ki je v tem sistemu je za P4 in sicer 775 podnožje, ima že PCI expres vodilo.
2. P4 procesor 3,2GHz
3. Kaj je narobe z maxtor 160GB diski?
4. za ta dnar P4 sistema tudi približno tako dobrega ne dobiš po komponentah.


Tisto kar si ti predlagal za AMD pa ABIT NF7S plato je pa mal za cajtom (vsaj men se tko zdi)

+ ta plata ima vgrajen creative sound blaster live BTW se pravi je zvočna super!
Sej če želi komp. za to kar ga nuca se ga dobi sestavljenega že za 130k sit ane.
Ne vem no sam zame je P4 proti AMD k noč pa dan. Vsaj po mojih izkušnjah.

SodVina ::

Tribal, dej si mal poglej, za kaj se bo potreboval tale racunalnik. Ti bi torej vsakemu predlagal, naj si kupi racunalnik za 300 jurjev, ne glede na uporabo:\ Pci express, very important za mp3 pa divx, a ne?
nej si pol se kar 6800 ultra ubode, bodo filmi delal ful boljse:D

Jest sem predlagov cisto v redu racunalnik za manj denarja in ki bo delal enako kvalitetno v skladu z namenom.

aja nf7-s ima soundstorm (menda ves kaj je to)
proti maxtorjem nimam nic ,samo se definitivno najde kaj boljsega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

bond007 ::

Ne vem no sam zame je P4 proti AMD k noč pa dan. Vsaj po mojih izkušnjah.


LOL zame tut. Eno je procesor, drugo pa firma:\. Nasvet o računalniku z bartonom je čisto na mestu. Mimo so časi ko si mogu za dober računalnik dat 200+ jurjev. Če že hočeš dražji računalnik (čeprav je pomoje bedarija več devat ... že ta barton je prek zadosti), kupi AMD64, ki stane približno enako kot P4. Kar se mene tiče, je intel boljši samo še na področju mobilnih procesorjev za v prenosnike...

recimo kaj takšnega ... poišči anni gamer računalnik. Uglavnem brezveze je devat za računalnike 2krat več dnarja, če potem pri vsakdanjem delu (gledanje filmov, poslušanje muske, kakšna igrica) ne opaziš razlike. Imej tistih 100 jurjev za kaj drugega - to je moj nasvet! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

destiny ::

3. Kaj je narobe z maxtor 160GB diski?

Tud pod razno nimajo zanesljivosti in tišine WesternDigitalov in Seagateov (s Hitachiji 250K nimam izkušenj, jih pa zelo priporočajo). Sej crkne tud kak WD al pa Seagate ampak ne tok pogosto kot Maxtor.

bond007 ::

Hmm, po mojih iskušnjah so glih WDji najglasnejši (definitivno jb serija), pa še najbolj se kvarijo (crknala sta mi že dva), pa tut na online surveyih ... ko majo baze pokvarlivosti diskov je WD precej nizko. Za seagate je pa res, da naj bi bili zaneslivi in tihi. Mojo priporočilo bi bilo hitachi 7k250 serija. Zanimivo .. oba maxtorja mi še delata :P (40GB ... že ene 3 leta in pa 160 GB recimo pol leta) - sreča zgleda

Zheegec ::

Bi ti priporočal Abit NF7-S, AthlonXP2500+ Mobile (ta procesor je zelo popularen za navijanje, samo ker NE boš navijala, se ga splača zaradi nižje porabe energije in manj segrevanja), 512MB PC2700 RAM, Hitachi 7K250 120GB SATA, pa kakšen FX5200.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kaufmann ::

Se pridružujem Alien3001, le grefično mogoče R9550, pa ram 3200(če bi slučajn navijala>:D)

destiny ::

Men WD še ni noben crknu. Za svoja računalnika sem kupil 3 do sedaj (JB serija), kolega ma pa tud 2 doma (tudi JB) in vsi delajo BP. Verjamem da jih količinsko največ crkne, ne pa procentualno (umrlih/prodanih). Dejstvo je, da je JB serija ena najbolj prodajanih, zato se verjetno najde tudi kar nekaj uporabnikov katerim je šel disk po gobe. Se zgodi.

link_up ::

WD se je treba izogibat k hudic kriza...jst sm meu same slabe izkusnje z njimi..ze od 40mb modela naprej...tudi, ce razvijejo neunicljiv disk...mene ne bodo vec prepricali!
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716235 (8274) Vlad Tepeš
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636009 (4525) opeter
»

Komentirajte konfiguracijo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251933 (1627) kopriwa
»

Kupujem računalnik do 200k+ekran

Oddelek: Kaj kupiti
221294 (1027) PrimozR
»

Nov Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231181 (924) Zheegec

Več podobnih tem