» »

študij v tujini

študij v tujini

zepek ::

pozdrav;

Sm dijak 4.letnika srednje šole in imam po opravljeni maturi željo it študirat v tujino. Zanima me sledeče-a se komu sanja kako je s študijem znotraj EU(sedaj ko smo tudi sami člani unije), kakšne so zahteve za nek študij npr. v Londonu,itd..Če ima kdo kakršne koli informacije...lepa hvala
borovnicke 4life

Arthur ::

žepek, tule imaš par ključnih besed, pa malo googlaj:

erasmus
socrates
služba za mednarodno sodelovanje

pri Erasmusu dobiš nekaj štipendije (~250 €) za stroške (hrana, stanovanje), šolnina je zastonj (skoraj).

Erasmus študent si lahko samo 3 - 12 mesecev. če hočeš za dlje, si lahko poiščeš kaj drugega.

vso srečo, nekaj mesecev v tujini je nekaj najboljšega. jaz sem si zafrknil pol leta Švedske, ker nisem imel statusa.

STASI ::

Ena od pomembnih stvari za študij v tujini je denar v kakršnikoli obliki. Bil sem 3 mesece na nIzozemskem in erasmus štipendija ni dovolj, najemnina za študentsko stanovanje v študentskem domu je bila med 250-280 euri na mesec. Druga stavr ki jo razmisli kaj in za koliko časa!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

dr.J ::

Kakšni razlogi te ženejo v tujino in za kakšno smer študija gre?

Ne vem, če so s članstvom v EU odpadle zahteve po dobrem znanju jezika države, v kateri naj bi študiral.

zepek ::

v tujino me žene predvsem dejstvo, da je v naši podalpski deželi spekter študijev vsekakor premajhen. če pogledamo za primer kaj vse ponujajo npr. univerze v Londonu(da, več jih je:) ) v primerjavi z našimi, je stavr takoj jasna.
osebno si močno želim it študirat na college v Bath-VB(http://www.bathspa.ac.uk/), smar Creativ Music Tehnology(http://www.bathspa.ac.uk/prospectus/und.... gre za študij audio inžiniringa, ki pa je v nasprotju z raznimi sae šolami in podobnimi heci, resna šola oz. resen faks.
dobr se zavedam, da je tak projekt dolgoročen, seveda tudi s starni financ, ki so žal omejene. erazmus štipendije ne morem dobiti, ker je eden izmed pogojev dokončan prvi letnik faksa. obstajajo še neke druge štipendije, sm biu na cipsu(u Lj.), sam morm u prilk še na razgovor.
jeziki mi niso problem, ker govorim tekoče angleško, italijansko, nemško in slovensko:), čeprov je pizdarija, ker morš met ustrezne certifikate, ki naj bi bili merilo tvoji jezikovni izobrazbi.

lp

p.s.:hvala za pomoč
borovnicke 4life

ta_pridna ::

ko človk čaka na bone, marsikej vidi ;)

kontaktiraj ŠOU, in sicer SCRe (točno njihovega linka, si pa nisem zapomnla :8) ) na Kersnikovi 4

Lp

STASI ::

Bom jest pomagu.
Klik na SRCe!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

STASI ::

Zanimiv je tud študij na Švedskem kjer je nekja programov v angleščini in so free. Vem ker nekaj si ogledujem možnosti podiplomca na Švedskem.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij: Slovenija vs tujina

Oddelek: Šola
163756 (2147) kuall
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418213 (6240) Kenpachi
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822905 (10268) AndrejO
»

Študij v tujini

Oddelek: Šola
113020 (1726) St235
»

Socrates erasmus (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
526732 (4997) Gandalfar

Več podobnih tem