» »

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki

Stepni Volk ::

Cena Yamakawa 375 pri Amazon.de 119 EUR = 28'560 SIT klik
cena istega modela pri nas, včeraj popravljena na 39'990,- SIT
RAZLIKA 11'430,- SIT je prevelika 40%!!!
Tudi Kiss DP-1000 je bil 50K SIT plus, danes ga dobite za 29'990... Enako z Yamado 6600, Yakumo itd... konkurenca :)

Valentin ::

Slika in zvok sta res odlična, tudi prikazovanje MP3 informacij ID3 Tag na zaslončku špila.

In imel si prav Frame, notri je čip Sigma Design EM 8500. Sem odprl mašino in preveril.

timtim ::

Če se use posreč mi bo ratal nardit nov firmwareza 335 ki bo potpiru šumnike enkrat ta vekend, vish me luck.

evo downloadu sm FonCreator in MTKReMaker
navodilo sm dubu na divx.com forumu. Hmm upam da nebom kaj zajebu.

Navodilo se glasi.

You'll need FonCreator:
http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/fi...
and MTKReMaker:
http://personal.inet.fi/koti/mabreaker/...
1. open FonCreator. Choose the code page corresponding to your country (1250=Central Europe, 1252=Western, for example). I chose Arial narrow, size 22, bold, space chars min width 4, numbers have same width, but my brother wanted size 24. Then save your font.
2. Open MTKReMaker. Open the .bin file with MTKReMaker and go to Data Part/OSD1 Visuals/Fonts/Font 10-11 (standard divx subtitles) or 12-13 (cyrillic subtitles). Right-click on the font you want to change and choose "Replace", then choose the font you created with FonCreator.Then save your modified firmware as cd-upgrade file, write it on a cd etc. you know the rest.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: timtim ()

Frame ::

@timtim

Sem zelo vesel da sem dobil sotrpina.ampak v firmwareju ne obstaja font 10-11 ali 12-13?

Obstaja samo 0-1 2-3 4-5 6 7 !Toraj ni mi malo jasno? Fonte 0-1 sem že zamenjal z cp1250

ampak potem dobiš naše znake samo v menijih ne pa tudi v podnapisih.

Pa o katerem firmwareju govori ta tip? Mogoče pa lahko res pomaga samo naj pove malo bolj jasno.

Frame
May The Force Be With You!!!!

timtim ::

Hmm jst dobim player sicer šele yutr:). mislim da tip govori za philipsa ki ima isti chip. Hmm probaj it po vrsti od 0-1 si ze probal v drugi verziji pusti 0-1 tak kak je v originalu , spremeni pa 2-3. Enkrat boš najdu ta prave fonte. (seveda delaj na svojo lastno odgovornost:D )

timtim ::

Evo zdejle pišem po prvem preizkusu 335. Hmm prvo jst mam neki čudn firmware gore ki ima slovenske menije, za podnapise lahko celo izbereš Slovenski, AMPAK podnapisi so poravnani v levo, ni šumnikov in so na neki mofri podlagi, sledijo še ostale napake ki jih je že opisal Frame. Nuca kakih 10s da se zažene na novo itd. Frame prosim te če mi lahk pošleš kako svoj updeitiran firmware, ker jst nism dubu zraven. Pač nikak se ne morem navadit da so podnapisi na desni, pa še šumnike bi mi mogoče ratal porihtat.
Prosim te če mi lahk pošleš na :O .

Frame ::

@timtim

Mislim da si par stvari zamešal.335 model je mediatek EE chipset-da so podnapisi pomaknjeni levo je normalno.To da so SLO meniji se mi zdi vredu,samo nakazuje da se dela na firmvareju z strani proizvajalca.

Evo poslal ti bom firmware,samo pazi ta nima SLO menija.

To da ni šumnikov pa itq veš.Ko ugotoviš kaj novega javi!

Frame


Ja povej kam ti naj pošljem?
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

Valentin ::

@Frame, timtim

Bi se dalo skombinirati FW za 375-ko s kakšnim za Kiss DP 1000, za večje fonte, pa da ne bi blo treba met češki menu ?

LexLuthor ::

@Frame:

Mislim, da vsi potrebujemo nekaj JASNIH odgovorov:
Yamakawa 335:
- Centrirani podnapisi: DA/NE?
- Črna obroba podnapisov (outline): DA/NE?
- Porezava črk pri 60-znaku: DA/NE?
- Šumniki: DA/NE?
- ID3 tag: DA/NE?
- ID3 tag na displayu: DA/NE? (nemški test piše DA)
- izginjanje podnapisov Xvid+AC3: DA/NE?

Misli, da razen šumnikov to nikoli nisi poponoma razjasnil. Pa daj si prosim sposodi nekje digiča in pofotkej že zadevo. Prej sploh ne vem, če se splača ukvarjat s to mašino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Frame ::

@Valenitin

Mislim da se da za 375 stvari porihtat,samo ne vem katera orodja so za sigma design firmware spreminjat?Če mogoče veš mi daj linke pa probam.


@Lexluthor

Uf sem že mislil da si odnehal:D

Centrirani podnapisi: NE-standard pomaknjeni v levo
- Črna obroba podnapisov (outline):mislim da so samo beli samo se lepo vidijo
- Porezava črk pri 60-znaku: zaenkrat ne
- Šumniki: ne
- ID3 tag: izpisuje na ekranu nislim da do 40 znakov nisem štel-scroll text
- ID3 tag na displayu: nisem opazil
- izginjanje podnapisov Xvid+AC3: NE!

Splača pa se kajti ima miljon funkcij!Podaj še meni par linkov,imam namreč celi teden dopust tak da imam čas.


Frame
May The Force Be With You!!!!

jg ::

pohvale vsem za ta forum!
moram priznat, da je kar precej napisanega, vseeno pa pogrešam informacijo oz. kaj več informacij o pregledovanjih fotoalbumov z .JPG datotekami. digitalci so že zelo popularni in razširjeni, kaj lepšega od gledanja fotoalbumov na tv preko dvd-divx playerja. iz pc-ja so slike zelo slabe in komaj se kaj razloči (filmi pa so tudi iz pc-ja kar v redu).

že lep čas pregledujem forim in sem se kar zagrel za Yamakawina modela. pred nakupom pa me zanima kaj več o podpori .JPG foto-cd albumom.

- kako je z datotekami v več poddirektorijih? je možno izbiranje poddirektorijev ali so vidne vse slike v enem?
- kako je z predvajanjem, lahko greš sam naprej in nazaj ali je samo slide-show funkcija?
- kakšna je kvaliteta slike?
- kako je z različnimi resolucijami slik, jih samodejno rezstegne na full-screen ali so manjše od ekrana in ali večje odreže?
- kako je s slikami na dvd-r, +r, -rw, +rw medijih?

hvala in kar tako naprej.

lp jg

timtim ::

SM ti poslau pm upam da si dobil

Frame ::

@timtim

A meni?Če meni kam si poslal pa kaj?


Frame
May The Force Be With You!!!!

timtim ::

Ok, oprosti očitno nisi dopil. Sm ti poslal zasebno sporočilo v katerem je mail, na katerega mi prosim pošli svoj firmware.
Ma ta moj firmware je čist u kurcu, pri DVD-jih mam sicer zvok iz ozadja, a nimam zvoka govora, potem pr filmih z ac3 zvokom se isto ogaja plus to da se slika nekak skače. Pri podnapisih mi poleg šumnikov naprimer " Šel je v šolo" napiše "__l je v __lo". to se pravi poleg šumnikov spusti še prvo črko za šunikom, res neverjetn :\ . Ampak obljubljajo now firmware v roku enga mesca ki naj bi rešil te probleme :)

Frame ::

@timtim

Problem z zvokom ni problem!V nastavitvah za zvok si moraš nastaviti recimo če imaš stero(2 zvočnika ali televizor)na stereo ali downmix,moram preverit,v glavnem tebi da signal iz zvočnikov kot da imaš 5.1 ampak očitno nimaš.Idi v nastavitve pa boš to porihtal!

Kar se pa tiče filma da skače je pa možno da ga je tip ki ga je delal čudno zakompresiral,meni se je to zgodilo z TROJO!

Frame
May The Force Be With You!!!!

delfinus ::

Dajte prosim odgovrit se na zanimivo vprasanje, ki ga je na tej strani postavil JG ... v povezavi s podporo JPG ov in listanj v poddirektorijih.

lp, D.

Frame ::

Ok ok!
pišem kar za oba modela:

Slike so lahko do 5 milionov pixlov,Mediji niso problem bereta vse možne variante(CD-r,CD+r...it),Pri gledanju slik je možen slide-show ali ročno upravljanje,Slike so full screan mislim da jih ne režeta,Listanje po pod mapah je pa seveda logično.

Tudi iz zgoraj napisanega testa je tole vse lepo razvidno!


Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame

Nuno rabim fotko, da ocenim potencial.

timtim ::

Hvala, problem z zvokom je rešen:\, ma učas je treba tud mal študirat:D . Glede tresenja filmov mam pa občutek da se to dogaja pri useh divx filmih ki imajo ac3 zvok, ker se mi je to zgodil že pri prvih dveh filmih z ac3 zvokom in to pri 80 days around the world in I robot. Zaenkrat sm rahlo razočaran. Upamo da bojo to zrihtal z naslednim firmwarom.:|

Frame ::

@lexluthor

Si sposodim fotič pa postam.Ali je mogoče že kaj novega glede firmwareja?

@timtim

a se tebi filmi zatikajo ali migetajo?Če slika migeta ni krivda playerja ampak verjetno TV.Preveri vse kable,probaj priključiti na s-video,vga izhod(Recimo naredi test na monitorju)...itdNamreč jaz nimam teh problemov,včeraj sem glih gledal RIDDICKA-XVID+AC3 (FILM SEKA TOTALNO)pa je bilo vse normalno.

Frame
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

timtim ::

Ma se mi zatika:( A si mi že poslau firmware? Če mi ga še nisi dej mi ga prosim. Ko jebe slovenske menije:D
Ko se boš logiral na forum klikni na levi strani pod forumom zasebna sporočila tam sem ti poslau moj mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: timtim ()

Frame ::

@timtim

Poslano!

Frame
May The Force Be With You!!!!

timtim ::

E najlepša ti dala. Napišem report ko sprobam.:D

timtim ::

No problemi so še zmeraj isti.:O Nč hvala ti usejen;) Bo treba počakat na now firmware.

timtim ::

Mislim da zdej vem zakaj mi je štekal Irobot, Ker sta kompresirana 2 govora eden je angleski ac3 drug je portugalski mp3. Ker recimo RIDDICK ki je zripan z istim kodekom in ac3 zvokom(en jezik) dela super8-O .

Frame ::

@timtim

Še dobro da si me spomnil,sem sprobal I-robot pa 80 days,pa meni delata normalno.

Tak da se strinjam s teboj verjetno je problem v verziji filma.Meni laufa vse super razen podnapisov:D

Si delal mogoče kaj na firmwareu?


Frame

P.S.:RIDDICK pa SEKA>:D
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

timtim ::

Hmm, ja podnapisi pri meni prehitevajo pri filmih z ac3 zvokom, Problem pri firmwaru je ker narodu še ni uspelo čisto razvozlati njegove kode. Vsaj tako se mi zdi do zdaj, kolko sm iskal po internetu. Tiste osnovne stvari naprimer menjanje ozadja, fontov, ni problem spremeniti. Problem se začne ,če hočes podnapise premakniti naprimer da bi ti jih kazalo bolj v spodnjem delu ekrana, ali pa da ti nebi zbrisalo prve crke v drugi vrstici. Ne nisem mel lih nevem kolk časa, šiht pa to. Bom se dons potrudu in zamenjau font. Report sledi enkrat zvečer:)

timtim ::

Nažalost mi ni ratal mi ne prepozna dizka z novim firmwearom. Vse gre tak ko treba naredim nov font, ga prenesem v firmveare, zapečem na cd z 2X hitrostjo, vstavim v player piše unknown disk.:(

Frame ::

@timtim

Ah to ni problem.Paziti moraš da je ime bin file-a napisano z velikimi črkami ko ga pečeš na CD.

TARGET.BIN-točno tako!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Valentin ::

@Frame
> Mislim da se da za 375 stvari porihtat,samo ne vem katera orodja so za sigma design firmware
> spreminjat?Če mogoče veš mi daj linke pa probam.

Našel sem ene linke z navodili in orodji za spreminjat FW od KISS DP1000, ki ima tudi čip Sigma EM8500.

Kiss Firmware Blokjes

The unofficial Cosmic players user's website
Kiss - Forum
Kiss-Tuning

Frame ::

@Valentin

Jezus in Marija pa še vsi svetniki!!

Tole pa zgleda hudo!!Sem mislil da je to nekaj podobnega kot mediatek!!

Ampak probali pa bomo!!

Frame
May The Force Be With You!!!!

itak37 ::

Pri yamakawi 335 imam problem, ko na DVD-R ali DVD+RW posnamem vec filmov oz. glasbe, mi prva dva oz. trije filmi ne delujejo v redu, to je, predvajanje se po 10-20 min. ustavi. Isto je z mp3-ji. Ko predvajam prve filme, se slisi tudi glasno vrtenje ploscka, pri nadaljnih filmih pa dela vse v redu, tj. tiho in brez napak. A ima se kdo drug podobne probleme s 335-ko? Zaenkrat si pomagam tako, da si na zacetek DVD-ja posnamem kar neki, nato pa se tri filme. Ali ima Yamakawa mogoce probleme z branjem notranjih sledi plosckov? Zanima me, ce je smiselno uveljavljat garancijo ali je to serijska napaka?

Ce ne pa deluje vse v redu, bere vse zivo, slika je odlicna, edino podnapisi so na plavi podlagi, kar malo moti.

LP

Frame ::

@itak37

Hm,mislim da ni problem v napravi ampak mogoče v DVD medijih ki jih uporabljaš in pri kateri hitrosti jih pečeš.

Mi je pa kolega povedal naslednje:

Sličen problem ampak on ima Yamado 6600,imel je NEC pekača pol pa še LG pa je bilo isto,glasno vrtenje pa zatikanje.

Nato pa si je nabavil TEAC pekač pa mu zdaj dela vse OK.

Frame
May The Force Be With You!!!!

Frame ::

Ok fantje in dekleta!

Do konca tega tedna se pravi petka pride novi firmware za 335!

Tak da mislim da bodo šumniki hitro pa seveda ostale stvari.


Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame:

A ti je že uspelo naredit kako fotko iz 335-ke?
Aha, še to povej, koliko MB ima Flash ROM. Upam da vsaj dva ali več.Mogoče si omislim mašinco, ampak samo če ima kaj potenciala, da se mi ne bojo v brezveze playerji kopičili doma.

Zgodovina sprememb…

Frame ::

@Lex

Ej stari!Sry še nisem naredil fotk,kao vsi kolegi jih nujno rabijo;(

Ima 2mb sigurno!Počakaj pa do petka da švabi poknejo ven novi firmware,pol pa bodo šli šumniki 99%!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

LexLuthor ::

@Frame:

99% - LOL
Kaj pa centriranje?

Frame ::

@Lex

Dobro ono 99% ha?:D

1% sem pustil rezerve-nikoli ne veš!

Ja mogoče bodo tudi centriranje porihtali.Bomo videli!


Frame
May The Force Be With You!!!!

jg ::

no, pa sem se odločil. včeraj se tudi jaz dobil svoj 335.
že prvi odtis, ko sem odpru škatlo je bil dober. lep desig, srebrna barva, v paketu še priložen scart in činč kabel, daljinc in baterije, pa seveda navodila.
priklop in testiranje. vse kar sem vstavil je delalo ok, motijo res le podnapisi pri divx filmih na plavi podlagi pa spuščene črke, kar bo upajmo jutri rešeno z novi sw. sicer pa jih lahko z gumbom za podnapise tudi izključiš.
minus, ki je zapisan, da se prvi mp3 ali jpg prične z 002 je kvečjemu pozitivno saj tako lahko zelo na hitro preklapljaš nazaj v višji direktorij (pritisneš 1 in enter in že si direktorij višje), ne predstavljam si, kako bi bilo, da bi se moral po seznamu sprehajati nazaj s puščico.
mogoče bi edino pripisal minus na daljinca, ki ima mogoče malo majhne gumbe in ne prime vedno v prvo (pazit moraš kam je usmerjen) ter pri predvajanju divx rabi malo preveč časa, da prične igrat.
mogoče bi še opozoril, da ni res, da lahko izbiraš med slide-show ali ročnim pregledovanjem slik. vedno je način slide-show, lahko pa ročno pregleduješ hitreje z gumbi oz. s pavzo ustaviš določeno sliko, lahko pa z vpisom št. slike direktno skočiš na željeno sliko. zelo hitro lahko tudi obračaš slike v vse smeri.

v glavnem pohvalno.

lp, jg

ps: danes ali jutri, ko bom imel malo časa bom objavil še par slik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jg ()

itak37 ::

Evo eno sliko s podnapisi
LP itak37

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

jg ::

no, slike imam. kako jih lahko objavim?
nikjer ne vidim možnosti attachmentov?

lp jg

LexLuthor ::

@jg

Slike objavis tako, da jih shranis na poljubno mesto na internetu (volja, geocities, arnes), pac nekje, kjer dobis prostor na strezniku in objavis URL, ki vodi tja. Ce pa ti res ne bo slo, jih poslji MENI, pa jih bom jaz objavil.

LexLuthor ::

@itak 37, Frame

Tole je pa bolj sranje s temle plavim ozadjem. Dokler ne naredijo spodobne obrobe in končno centrirajo podnapisov, je po mojem nesmiselno stran vreči 24K. Meni se tole ne zdi kak bistven napredek, še posebej v primerjavi z Yakumo ali Yamado, kjer imajo večje fonte, 88 znakov, sivo ozadje, nižje podnapise...... in nižjo ceno!

Upam, da bo novi FW kaj boljši. Ma naj že skopirajo tisti 4Tune v p.m.!!

timtim ::

Hmm ja jaz prodam yamakawo dvd-335 Staro tri tedne Z RAČUNOM in GARANCIJO za 16.000,00. Sem se odloču da bi rajš mel XBOX:\ Tel: 031/324460.

mato22 ::

timtim
XBOX - pametna izbira!!!

Sam ga imam že kakšne pol leta in moram reči da XBOX res špila vse kar ti srce poželi. Edina stvar je, da moraš nalotati čip, kar pa ni problem, če znaš (sam sem že zalotal 6 Xbox-ov).
Špila pa res čisto vse in nazadnje je kolega kupil XBOX v MULLERJU za 35.000,00 sit , kar pa ni dosti razlike glede na DiVX playerje, in tudi če je razlika, mislim da je le ta poplačana pri ohranitvi živcev :)
Podnapisi delajo vsi in jih premikaš gor ali dol kakor ti je volja, ni nobene omejitve pri št. znakov,....skratka ni da ni, poleg tega sem pa zadnjič dol potegnil film v SVCD, ki je bil seveda zapakiran kot image file, se pravi .bin in .cue, in nisem mogel verjeti, da sem lahko gledal film tudi v .bin formatu, brez da bi ga odpakiral.

Sam imam povezan XBOX s PC-jem preko mrežne kartice in lahko gledam filme ali karkoli drugega tudi direktno iz PC-ja.
In vsa podpora XBOX media centru je več kot odlična, saj skoraj vsak teden izide vsaj ena nova verzija.

V glavnem je xbox odlična zadeva, ki poleg tega da lahko na njem gledaš filme, poslušaš MP3.je, gledaš slike...., lahko igraš tudi igre.

timtim:
Če boš mel probleme s čipom, me lahko kontaktiraš. Imam doma še 2 čipa z najnovejšim Evolution X M8 biosom za XBOX verzijo od 1.0 - 1.5, če pa boš kupil novejšo verzijo (1.6 ali novejšo) se pa tudi da dobit čip, poznam odlično trgovino v Avstriji, od katere sem kupil že 2 čipa, ki sem jih nalotal kolegoma :)

pa LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Stepni Volk ::

mato22 - bi se ti dalo o X-boxu odpreti novo temo, s čim bolj obširnimi podatki, navodili itd... mislim, da bi to marsikoga zanimalo.
Lepa hvala že vnaprej,
Stepni Volk

Valentin ::

@Frame

Kako kaj napreduješ glede predelave FW-ja za 375 ?

Si mogoče kje zasledil, kakšen naj bi bil kabel za HW flešanje FW-ja ?

Mogoče bi se potem še sam skorajžil kaj predelat... :\

Frame ::

@Valentin

Sry nisem nič delal na 375 modelu.Glih ta vikend bom testiral 335 firmware.Sestavil sem si jih enih 5 komadov,tak da če to rešim pol pa puna para na 375!!

Ah pri tem bi se rad zahvalil Pikiju64 za pomoč in par super idej!

Če pa bodo razultati pozitivna pa javim!

Frame
May The Force Be With You!!!!

LexLuthor ::

@Frame

Kaj pa se dogaja z novo uradno verzijo FW-ja?

Frame ::

Evo mene z reportom dela na fw 335!

Bil je deloven vikend in to sem uspel narediti:

-podpora za naslednje podnapise .srt,.sub,.smi in .ssa!
-modre podlage NI več,sedaj je lepa prozorna!
-Malo povečani fonti!
-podnapisi so po defaltu CENTRIRANI!(niso več poravnani v levo!)
-prepozna do 8 podnapisov na enem disku
-izbolšano delovanje pogona!

Žal pa nisem uspel porihtati šumnikov!Mislim da pa mi bo tudi to uspelo.

Frame
May The Force Be With You!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188165 (25089) gasper6201
»

[DivXviD] Evertone predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
3814080 (5392) Jedi Master Yoda
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315792 (2857) zelek
»

[DivXvid] Grundig predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
53814 (3278) lolek84

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531242 (14495) Stepni Volk

Več podobnih tem