» »

Brez bloka- direkt.

Brez bloka- direkt.

HyperKiller ::

Okej, mislim da sem nekje bral da je možno hladiti proc direktno.
pač zadevo zatesniš tako da jedro obliva voda.
Ali je to možno?
Ali je odvajanje toplote boljše ali slabše kot pri bloku?
Ali to priporočate?
Ima kdo izkušnje?

Razmišljal sem tudi o takšnem hlajenju ramov, grafe. Sam bolj kot razmišljam bolj je nemogoče.
Procesor bi se dalo, povezal bi potrebne mostičke, jih prekril s lakom za nohte, čez vse poveznil pokrov s dvema cevema, in zatesnil s silikonom.
šeena mojih zvitih idej je da bi naredil zaprt sistem s podtlakom, torej namesto da pušča voda iz sistema bi puščal zrak v sistem.
spremembo v tlaku bi lahko razbral iz natančnega manometra ali elektronske napravice, ampak to je že druga zgodba.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Boki_ ::

Ta o puščanju zraka v sistem je malo skregana s prakso. Mi se trudimo odzračiti sistem, ti pa bi zrak vleku not?
I'm back

Dr_M ::

tko bi se dal hladit kvecjemu procesorje brez heatspreaderja, pa se to bi mogu met res ogromno hitrost vode (precej vijso kot pri bloku).
samo je pa en problem....nevem kasn upliv bi mela voda na jedro... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

Ne splača se ker je premajhna površina, če pa bi bla hitrost res velika, da bi bil sploh viden učinek, bi blo nevarno da bi poškodovalo jedro, če ne drugega, bi ga voda razžrla zaradi neprestanega brizganja v eno in isto točko...
I'm back

HyperKiller ::

DE longe:
Ja jasno da bi sistem najprej odzraču, vendar bu v primeru da je v sistemu luknja, pač nebi voda brizgala v računalnik, ampak bi najprej nekaj zraka prišlo v sistem.
Dr_M:
Mam AMDjevega Durona, ki je kar precej visok. (ni Heatspreaderja)

Torej bi takšno hlajenje hladilo
-slabše od zračnega
-slabše od vodnega
-stari ti si budala ker si boš utopil jedro.

Aja moj Duron je valda že str zato razmišljam o takšnih dvomljivih posegih.

Bi po vašem mnenju bilo vredno to poizkusiti, samo za nekaj časa?
Jasno da bi naredil Članek.

Kaj pa takšna zadeva na grafi? Moj ATIradeon ima zadost velik čip ,da bi lahko nanj kaj prilepil. pa še tu ni bojazni o uničitvi jedra.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

frenk ::

mk4 blok je zelo dober približek [edit] direktnega hlajenja[edit]...zmen se z morphom da ti kanale poglobi skor do konca pa je:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

T(he) Boss ::

V tem clanku so neke take ideje.

OwcA ::

V primerjavi s sodobnimi bloki se takšen pristop ne splača, saj jedro ni ravno optimizirano za prestop toplote. Torej je odgovor na tvoje vprašanje b) + c). ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

LordPero ::





Nekaj primerov tega, sicr pa nism dobil meni najbolšega primera; tipo je naredu kocko s pleksija in sredinsko cevko dau 1-2mm nad CPU core (Athlona mende), le-temu pa je prej zaščitu kontakte (mislm, da mu je po dveh tednih 24/dan full loada crknu proc).
Drugače pa se mi zdi boljša ideja, da ti morph poglobi kanale na svojem bloku.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Eddy ::

Saj ni "problem" narediti direkt hlajenje, samo največja in fatalna pomanjkljivost premajhna prestopna površina.
Saj ima jedro cca 1 cm2, blok pa zagotovi prav to... poveča prestopno povrčino toploti...
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

največja in fatalna pomanjkljivost premajhna prestopna površina.


To se da rešit z veliko hitrostjo vode in kašnimi šobami. Samo s takimi rešitvami lahko zelo hitro zbrusiš jedro s procesorja. Abarazivno rezanje anyone? :P

Loki ::

temu se rece erozija (odnasanje materiala), ce se ne motim.
z rezanjem (waterjetom) bi prerezal blok v sekundi. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Tomay ::

Smo probali to na pentiumu, ki ima jedro spodaj in je hlajenje delovalo b.p.
Pri tvojem duronu, bi pri premajhnem pretoku vode voda lahko zavrela. Mogoče bi kakšen celeron (ne flip chip) bil dober za kaj takega, ampak se tako ali tako že sedaj ne greje, tudi navit ne.
Voodoo 4Ever

HyperKiller ::

Da se voda nebi uparila bi lahko nastavil bios da izklop pri kritični temp.
Ja sej grem šemal pobrskat če je komu to uspešno uspelo nardit, in pol se bom odloču, de je u bistvu to itak brezveze počet. Bom raje začel dizajnat prepotrebno ohišje.
off-topic: Česz koliko časa mislite, da se bodo uveljavili atx2 in btx standardi.In kje lahko dobim specifikacije?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433003 (1750) alesr
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557986 (6439) WinsuckeR
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241741 (1456) Vesoljc
»

Vodno hlajenje - vprašanja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201770 (1470) Boško
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252259 (1686) VASkO

Več podobnih tem