» »

adsl-start linux po rebootu vedno potreben reset Callisto821

adsl-start linux po rebootu vedno potreben reset Callisto821

grex ::

Problem:

na adsl se normalno povežem, uporabljam rp-pppoe, Gentoo distribucija (love-sources 2.6).
Modem je Callisto821, mrežna je Realtek xxxx.

Problem je, da moram vsakic preden pozenem adsl-start modem resitirati (izklopiti iz elektrike in vklopiti, počakati 45 sekund in ponovno zagnati skripto), ce ne se mi ne konekta.

A je problem v modemu (neke serije so baje bugaste - mal bral po forumu, sam tega problem ni nihce omenjal) ali v nastavitvah -- moram vedet preden začnem SiOLu težit.


WinXP (mam dual boot) je to nekaj časa tudi tako delal, sedaj pa ne več -- t.j. ni mi treba več resitirat modema - na linux je to še vedno potrebno (pojava ne znam razložit, na XPjih je kr naenkrat začel delat, možno da po SP2 nisem pa siguren).


Ne vem, kje se naj problema sploh lotim, bi bil zelo hvaležen pomoči...

LP

Exilian ::

kaj ti napiše če ne izklopš iz štroma??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

grex ::

najprej gledam tiste pike, ki se pojavljajo na eno sekundo,.. po 15ih ali nekaj takega pa napiše connection timed out pa neki dev null .... (tist ko je v skripti noter),

Debuga al pa verbose načina pa ne znam vklopit, da bi več informacij dobil,.. sem šel brat samo skripto pa je kr zakomplicirana, sam vseen nisem nč pametnega našel....

Gandalfar ::

kaj pise v

/var/log/messages ?

MTm2H37rqt7B ::

sem imel podobne probleme na freebsdju.... probaj z drugo mrezno

grex ::

/var/log/messages ne obstaja (kateri logger??),

Kaj TOČNO napiše je pa:
Starting adsl...
................TIMED OUT
/usr/sbin/adsl-start: line 199: 3905 Terminated $CONNECT "$@" >/dev/null 2>&1

$CONNECT je pa: /usr/sbin/adsl-connect (čez to skripto še pa nisem šel....)

pux: za mrežno ne vem,...a ti je prav isto počelo, katero mrežno si pa imel? v winsih mi je to počel (takrat so me sploh razsvetlil da reset modema odpravi težavo, sam me takrat niti ni motil - winsov nisem ravno remotely rebootal, pa še težava se je kr nehala), pred leti sem mel pa telemach (ista mrežna) pa je bilo brez problemov.

Bom še pokličal Siol, neki mi smrdi po skart modemu tole, mrežna pa mogoče tud.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
71188 (930) CenzlovPepe
»

[Linux] Noče se povezati z ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
402037 (1506) sverde21
»

ADSL povezava pa še en problemček v Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
191181 (1027) Brane2
»

Slackware 9.1 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
5834 (815) klevic
»

slackware 9.0 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
91112 (977) pajac

Več podobnih tem