» »

ekstremno hlajenje

ekstremno hlajenje

Cwetto ::

Je kdo pomislil na ekstremno vodno hlajenje, kjer bi bile vse komponente potopljene v električno neprevodno tekočino. Tekočina bi bila seveda hlajena... Zanimivo....:D

zizi ::

Nekaj podobnega sem naredu sam sem potopu u destilirano vodo!!!
Neki cajta je ful dobr delal ful sem na stopinjah prdobu!!
Pol pa se je moj preljudi trdi disk pod vodstvom mlajšega brata potopoj u vodo(mala svinja mi ga je prevrnu;()
Pol sem si ga mogu pa sam nabavt novga češ da sem sam kriv;((;((;((
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

HEKO ::

LOL..:))

Ja, destilirana voda NE prevaja el. toka...ko pa se kakšen "prahec"....oz. ION odlušči & "raztopi" v H2O, pa začne prevajat..?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

zizi ::

Sej je blo ful pokrito!!!!
Pa glih tisti dan ko sem hotu vodo menjat sem odprl pa šu pao vodo ampak nisem vedel da se v sobi skriva...
moj brat;((;((
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

OZZY ::

Tista neprevodna tekočina se imenuje mineralno olje in je jako draga zadeva. O učinkovitosti pa se bi dalo debatirat. Sem pa že vidu primere tega.
Go with the flow.

burekar ::

Kaj pa če bi dal v vodo kak dodatek? Sigurn more kej obstajat kar bi ione tepl.

OZZY ::

Po moje karkoli boš dal v vodo ne boš dosegu ,da bo voda čisto neprevodna. Če bi seveda kaj takega bilo.
Go with the flow.

Spajky ::

a je ze kdo pomislu, da bi dal not arasidovo olje, tisto za pect pomfrit, zdi se mi, da ne prevaja elektrike, pa se pocen je (700sit 2L) :-)
8-)

burekar ::

Spajky, kolk je pa to kej tekoč(v razmerju proti vodi) in kak je to prevodn? Misliš, da bi vodna črpalka folgala tako stvar pumpat? Fora ej, namest da bi pomfri bejku lahk maš računalo v olju. Ideja je kr.

Pretorijanec ::

Samo ni nujno, da arašidovo olje dobro prevaja toploto! In pol si spet na istem.

_Mortal_ ::

Z oljem lahk pečeš zato kr dobr prevaja toploto>:D

SkIDiver ::

Kaj pa kako olivno olje. To vem da ma temperaturo obstojnosti do 270°C in je dobro toplotno prevodno. SAm ne vem kuk je kej električno prevodno.

Binji ::

Kaj pa pol za spucat ce kej rabis? Bi mogu vsaj 2 dni nonstop drgnt po plati da bi se kej poznalu.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

_Mortal_ ::

Vse rab svojo ceno:'(

Pretorijanec ::

Čaki zdej. Kaj vse bi ti potopu v vodo?

burekar ::

Potopil bi vse razen diska, cdroma, disketni in napajalnika. Vodni pretok bi bil kar velik, vodo bi pa h ladile bakrene cevi.

TESKAn ::

Zakaj pa napajalnika ne? Nazadnje se zelo greje in če je tekočina neprevodna...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_Mortal_ ::

Men je enkrat zarad toplote kr varovalka pregorela;((

burekar ::

Sej napajalnik tud mogoč,bom še premislu, sam treba je vedet da bi blo potem 220 V v vodi in ne 12V. To je pa le en mal razlike, kajne?
Pa sej tud če je napajalnik zuni lahk dam njegov vent na 5V, ker ne sprejema toplote od računalniških komponent.

Tomi ::

Ker sem ravno po farmacevtski kemiji, in ker je bilo eno vprašanje aqua purificata ( prečiščena voda ), mi ne bo težko odgovoriti, kako do popolnoma demineralizirane:
naprej ne potrebno v vodi skoagulariti vse topne delce, in jih naro oboroti. Ker pa vsi ne gredo, je potrebno vse dati še na ionski izmenjevalec, ki zamenja vse katione in anione ( odvisno, ali je kationski ali anionski ) z H+ ali OH-. Potem je pa še treba tiste odstraniti.. Drugače se pa kupi miliQ voda, ki je popolnoma prečiščena za potrebe analize.
Sicer se pa kupi neprevdoni spraj, s katerim se rešite večine problemov:D
metrodusa.blogspot.com

Binji ::

Hm.. en fles.. kaj pol namesto da dam termalno pasto dam tanko (res tanko) plast olja na proc pa dela cool? Sam fles..:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krucymucy ::

Skoda! Res skoda ker so ze smodnik (pumfr) pogruntal - ker bi ga drgac na forumu:D:D:D

Kwa pa ce bi kisto kar celo v zmrzovalnik dal, pa na ful - ce pa ni dost pa se v olivno olje, pa pol vse skup notr:D

MadMax ::

Resitev za vase probleme je transformatorsko olje, s katerim hladijo trafote v razdelilnih postajah (vcasih so bila tudi mocnostna stikala not potopljena).
Torej hitro do najblizjega znanca, ki dela pri Elektru! (al elesu al kaj ze je....)

Nimam pa podatka o morebitni strupenosti zadeve...

burekar ::

Ej max, ne poznam nobenga štromarja. A se da to dobit v kaki trgovini?

MadMax ::

Nebi vedu...
Lahko pa se npr. ustavis pri prvem parkiranem vozilu od elektra, pa poisces tipa.
Al pa malo naokrog povprasas-ponavadi pri kaki hisi v izgradnji-tile mozakarji mislim da se vedno radi popoldan zice vlecejo...
Ali pa se parkiras pred kako vecjo razdelilno postajo in dezuras.
V vsakem primeru velja, da moras zaceti pri najnizjih usluzbencih podjetja (terenski vzdrzevalci). Na hitro mu razlozi kaj te zanima, v isti sapi pa ga povabi na pivo:D

Tomi ::

Ponavadi se takšne stvari dogajajo ob delih na omrežju. Elektro pa vedno objavo, kje bo delal, tako da lahko poslušaš in potem upaš, da bodo menjali olje. Še vedno pa ti bodo vedeli povedati, kjer ga lahko kupiš..
Sicer pa ga uporabljajo tudi v industriji elektroelementov, kjer ga dajejo med plošče kondenzatorjev, če se ne motim..
metrodusa.blogspot.com

element ::

A ta šit se mi je pol vn iz kondenzatorjev v napajalcu cedil! 8-O Jest sm pa mislu kwa je to za ena rjava mast :)). Sej lohk pa tud iz kondenzatorjev vn stisneš :))) ene par 20 l :D.

burekar ::

Odloču sn se, da bom mal okol skaku pa sprašvau kje majo to transformatorsko olje. Sej na konc koncev lahk uporabim tud rastlinsko olje za pomfri bake-at al pa destilirano vodo+antifriz. Slednja zadeva mi je še vedn zlo všeč-zelo tekoča, zelo prevodna, ne masti, še diši ne prevč slabo, a kaj ko je to vseen voda. Bom vidu če mam dovolj balls da dam vse skupi v vodo.
Še eno idejo sn dobu. Kaj pa antifriz???
Zadeva menda ni prevodna za elektriko. Kak se vam pa ta ideja zdi?!
wuhu, kak mi pipa po buči, kr vse bi v antifriz noter kipnu!

andro ::

Jaz sem že enkrat nekaj podobnega probaval in sem uporabil motorno olje. Samo stvar je bila preveč mastna in pregosta. Verjetno bi bilo bokjše hidravlično olje je manj viskozno (in malo dražje).:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

burekar ::

Olje je kr dobar ideja, sam more bit čim bolj tekoče. Torej full synthetic oil will do.

TribesMan ::

Jest nameravam računalnik hladit kr na normaln način vodnega hlajenja. S pomočjo destilirane, deionizirane, demineralizirane vode ki jo pridelujejo pri fotru u službi je 800% neprevodna toplotno pa je še nekoliko boljša od navadne vode.

burekar ::

Tribesman, dvomim da je toplotno bolj prevodna. Če destilirani vodi dodamo minerale dobi tak na elektroprevodnosti kot na toplotni prevodnosti.

TESKAn ::

Imel boš VELIIIKOOO problemov s tem, ko boš poskušal ione obdržat izven vode...po moje bo dobro, če boš prej posprejal vse komponente, kontakte pa neprodušno zatesnil -> kak silikonski kit...no pa velik sreče. In če ti bo kdajkoli kaj vode pršlo na kako komponento -> ni panike, posušit, pa dela (preizkušeno večkrat - sicer ne namerno, ma vseen...).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

element ::

Hehe, to je pa res, jest sm dal voodooja v hladilnik za 1 urco, pa je bil kr fajn moker, pol sm ga pa kr s kaloriferjem posušu :)). Še zmeri dela ko šus. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem dobro toplotno prevodno in električno neprevodno trdno snov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142156 (1809) A. Smith
»

Popolnoma tiha zver

Oddelek: Novice / Modifikacije
454508 (3123) BluPhenix
»

Nadomestek za vodo, ki ne prevaja toka ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
232136 (1585) Keyser Soze
»

Malo ekstravagantno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101326 (1137) Spajky
»

Vprasanje ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192071 (1775) TESKAn

Več podobnih tem