» »

Kako novo plato pripraviti do delovanja

Kako novo plato pripraviti do delovanja

playmaker ::

:'( :'( OK včeraj sm ves vesel prinesel domov novo plato.Ko sem jo hotel povezati je šlo najprej vse kot po maslu, vendar se je zataknilo pri povezovanju plate z power connectorji.In sicer so le ti na kablih označeni drugače kot na primeru v navodilih plate.kaj naj naredim?aja plata je asrock K7vt6.na enem kablu so oznake d2+ d2- d3+ d3- dvakrat power pa dvakrat gnd, na drugem dvakrat gnd, spkr l, spkr r enkrat gnd pa enkrat mic.na tretjem kablu pa so konektorji dvojni hdd led, power sr pa dvojni reset sw, trojni led in cetvorni speaker.Kam naj to vklopim?skoraj sigurn sm le za led pa speaker.če kdo ve kaj naj naredim naj prosim odgovori.Hvala

bastadu ::

na enem kablu so oznake d2+ d2- d3+ d3- dvakrat power pa dvakrat gnd
Ti konektorji so za povezavo z zunanjim USB vhodom. Če tvoja plata podpira zunanji USB, potem te konektorlčke priklopiš na plato iz leve proti desni: power, d2-, d2+, gnd in pa ta drugi zunanji USB vhod: power, d3-, d3+, gnd; tu ti ponavadi na plati ostane en pin (na desni strani) prost, ker je v eni vrsti 1 pin preveč...
dvakrat gnd, spkr l, spkr r enkrat gnd pa enkrat mic
Ti konektorji so najverjetneje za zunanje audio vhode/izhode, če jih plata podpira (RTFM:D)
konektorji dvojni hdd led, power sr pa dvojni reset sw, trojni led in cetvorni speaker
Te konektorje pa niti ne bi semlo biti problem povezat, ane? Ponavadi ti na plati lepo piše na katere pine gre konektor...

playmaker ::

ok hvala za odgovor sm povezal.Sam se zmeri ne vem tocno kam povezat te konektorji dvojni hdd led, power sw pa dvojni reset sw.predvidevam da so za vklop pa izklop compa?
aja taka so navodila od plate.http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7...

bastadu ::

hdd led priklopiš na ide led (ponavadi je na plati takšna oznaka), gre pa za lučko, ki gori/utriba ob aktivnosti trdega diska...
power sw mora peljati do gumba za vklop računalnika...
reset sw pa do gumba za trdi reset...

playmaker ::

ok hvala ko mi pomagaš sam se mi je spet zalomilo...včeri sm probu narest zagonsko disketo za disk maxtor sata pa mi ni nikakor uspelo.ker ni hotlo zagnat sm sel v bios in mal spreminjal nastavitve...zej pa disk ne dela, sploh ga ne zazna.kaka ideja zakaj?

bastadu ::

Ti moraš iskat gonilnike za s-ata kontroler na plati in ne za disk! Ti gonilniki bi morali biti na CDju od matične ali pa si jih potegni s proizvajalčeve strani od matične plate... Potem ko maš te gonilnike na disketi, samo na začtku inštalacije pritisneš F6 in te vpraša za disketo, potem ti bo normalno prepoznalo s-ata disk:\

playmaker ::

ja sej to sm ze probu sam noce.ko isce po disketi nc ne najde.se mi zdi da je neki z disketnikom narobe kr skoz sveti una kontrolna lučka pa čist nč ne šumi ko naj bi brsku po njej

jest10 ::

Potem pa obrni okoli kabel od disketnika

bastadu ::

Ja točno to bo, če ti ona lučka skos sveti, potem imaš kabel narobe obrnjen:\

playmaker ::

ok to pisem ze iz novo postavljenega kompa.najlepsa vama dala:D :D 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472848 (1598) barocco
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398613 (8060) Pšenični
»

Računalnik ne vžge

Oddelek: Strojna oprema
101933 (1419) benchy560
»

Kako priklopiti zicke za vklop računalnika ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121586 (1246) BorutO
»

en grozna tezava:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
171562 (1295) blue96

Več podobnih tem