» »

[divXvid] Gorenje predvajalniki

[divXvid] Gorenje predvajalniki

1 2
3
»

Alec999 ::

mantafilm >> pa si pogledal pod nastavitve in nastavil na drug jezik menu-ja? Kolikor gledam bi mogel imeti na voljo vsaj 10 različnih jezikov za menu, med njimi tudi slovenščino in hrvaščino.

Poročaj o rezultatih, ker sam tega predvajalnika nimam.

Lp,
Alec999

mantafilm ::

Bi bilo logično, vendar jaz sem zdaj avtomatično dobil
madžarske podnapise in sem pečen, ker NIČ ne razumem.
Imaš kakšen nasvet? Lahko ta firmware povozim s tistim
z Gorenjeve strani?

Hvala vnaprej!:\

Zgodovina sprememb…

Alec999 ::

Probaj si pomagati s tem slovarjem TUKAJ.
Celoten menu pri ESS predvajalnikih itak ni tako velik.

menu -> étlap, étrend
general -> megszokott
language -> nyelv
English -> angol


Pri meni je prvi menu (General) tretja vrstica (OSD LANG).
Najbrž tudi besede OSD niso prevajali, tako da res nebi smelo biti težav.
Lahko pa ti kdo ki ima predvajalnik pove kje se točno nahaja nastavitev jezika pri temu predvajalniku.

Sicer nevem kakšen je firmware na gorenjevi strani, če je pravi potem nabi smelo biti problemov.
Najbolje pa bo, da probaš spremeniti jezik v menu-ju, ker ni nujno da se bo pri flashanju nastavitev resetirala.

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

mantafilm ::

Ej ful hvala. Sem uredil zadevo.:\

mantafilm ::

Uf - ali slučajno veš - ima ta player random play?? Ker, če ga nima
se pa kr zjokam in hočem drugega:O - so kakšne šanse, da narediš upgrade,
ki bi to možnost odprl? Hvala.

Alec999 ::

Za točno ta player nevem tudi nisem nikoli sam probavu te funkcije. Je pa na mojmu na daljincu kjer piše "Program" . Glede na to da so take stvari izte pri večih firmah bi rekel, da imaš tudi ti na daljincu tipko "Program" oz. kaj ekvivaletnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

kampdany ::

Če ima kdo hišni kino gorenje ht 3000x, me zanima koliko zvoka oddaja nizkotonec (subwoffer), ker namreč meni se ga komajda sliši.
V trgovini je rekel, da je to normalno. Da bolj glasno ne bo niti deloval.
Je to res tako? Ker če je res tako se ga ni splačalo kupiti, žive smeti.

Hvala
dany

juremateja ::

ŽIVJO

Jast imam gorenje DVD 2806x pa ne morem gledati posnetkov ko jih spečem na CD iz digitalca slike lahko gledam pri posnetkih pa mi napiše da codec ni podprt,če kdo zna pomagat pi ga lepo prosil za pomoč in kje dobim ta codec če sploh obstaja

že vnaprej hvala

Lp:JURE

mantafilm ::

Še glede Gorenjevega 2805x: 1. PROGRAM imam, vendar to ni RANDOM. Npr. če imam
150 mp3-jev bi moral vnesti naključno vse 150 številk...

2. Zanima me naslednje: ko naloži disk z mp3-ji upošteva ISO 1 standard, kjer je za ime namenjeno le 11 znakov. Ker player ne podpira MP3 Tags se potemtakem s TV-ja večinoma ne da razbrati niti kateri komad je na vrsti; je mogoče narediti upgrade, ki bi znal brati ISO standard 2, ki prebere 31 znakov:\

Hvala in lp:P !

schejk ::

a mi lahk kdo pove če je razlika med 2805 in 2806 samo v barvi al se kej drugega?

Alec999 ::

mantafilm >> teoretično je možno, mogoče če dovolj dolgo težiš izdelovalcu, praktično pa je nemogoče. :D Zanimiv je najnovejši izdelek z ESS Vibratto čipom, ki ima izbiro barve podnapisa (rumena ali bela) in pa nastavljaš lahko višino podnapisov. Še vedno pa ima v menu-ju samo 11 znakov. :8)

schejk >> mislim da so mi v tej temi povedali, da je razlika samo v barvi.

mantafilm ::

PORAZNO;(( Skoraj vsak USB MP3 player ima MP3 Tags na takem stroju jih pa ni. Pa ve kdo za kak player, ki ima MP3 Tags? Pa recimo časovno štelanje podnapisov?

damirez ::

Kupil sem to zadevo, ki je imo največji šit in sicer model http://www.gorenje.si/dvd2806x. Na uradni strani ni updejta, bere skoraj nič!

Samo eno stvar bi prašal preden ga fuknem v steno, a bi lahko jest saj muziko normalno poslušal na geniusovih zvočnikih. Ker delata samo prva dva zvočnika. Noben drug. JA TUDI WOOFER NE DELA! Tm sm se igral z nastavitvami downmix: izklučen, downmix, pa stereo in nobena stvar ne pomaga.
Pa še downmix more bit na izklučen če hočem da dela 5.1
Skratka je mogoče kakšen firmware kar dvomim.

Sorry za tako pisanje sam res sm razočaran in posledično živčen.

damirez ::

Nihče nič ne ve?

podtalje ::

Če hočeš poslušati 5.1 zvok, je logično, da moraš izklopiti downmix to stereo, ker bistvo te funkcije je,
da iz 6 kanalov naredi stereo (2-kanala) zvok, kar posledično pomeni, da slišiš zvok na dveh zvočnikih.

Pri glasbi je podobna zadeva; galsba je večinoma posneta v stereo in ne v 5.1, zato se predvaja samo na dveh zvočnikih.

Kar ti iščeš, je funkcija Virtual Dolby Surround oz. nekaj podobnega, ki iz stereo zvoka simulira 5.1 zvok.
Ker tega predvajalnika ne poznam, ti tudi ne morem potrditi, da ta predvajalnik to funkcijo ima.

Kar pa se tiče firmware-a, pa ta predvajalnik ni med bolj popularnimi, kar pomeni da boš firmware težko dobil,
prav tako pa tudi dvomim, da bi upgrade rešil tvoj problem.

damirez ::

Ok sej ne rabm 5.1 saj 2.1 za musko jaz pa imam 2.0. Ne logicno je poslusat musko brez wooferja.

damirez ::

/bump
Res rabim vedet a se da poslušat mp3je vsaj tako da woofer dela?

domennorc ::

Zdravo fantje,
jaz mam pa gorenje 2806x in sem kr zadovoljen, samo zanimam me kje se da dobit kakšen sklop codecov, ker mi kar nekaj filmov ne predvaja; napiše nekaj v tem smislu kot da codec ni podprt!!

Če kdo ve???

stajnar47 ::

Jaz pa imam en problem saj se je Dvix player Gorenje 2805x, saj je bil z novim SW zaflešan, je pa bil gor naložen original SW. Zdaj pa se sploh več ne odziva.
chip id: 48
sw 5.1.35.2/b 2.094re6:0
mac f/w 1.0
uf. m6232

Hvala

billgates ::

Jest imam doma gorenjev divx player teden dni nazaj sm ga kupo. Rekel bi da je z mojim starejšim DVd-je, ki seveda ni bil divx(silva schneider)mal nerodno za upravljat(dalinjec mi je mal neroden)pa na ene datoteke divx moras 2 krat stisnt da potem še nalaga cca 5 sekund pol pa je.

rangro ::

Imam divx predvajalnik gorenje 2805x. Do sedaj je delal ok, sedaj pa je katastrofa.
Das notri posneti DVD, ga sploh ne nalovda ali pa ga, pa je pol filmov ali celo vsi (ki so prej normalno delali) pod vprasajem-zraven izpisanega filma, podnapisa je vprasaj. Ce kaksen film slucajno zalavfa, deluje samo kaksne stiri minute, potem zamrzne. Podnapisov se pa sploh ne da vec nastavit. Tudi glasbeni originalni CD ne prebere, prav tako originalnih DVDjev ne. Popolnoma zmesan je!
Jaz ga bom nesu najbrz na servis (je se v garanciji).
Ali ima kdo podoben problem?

mantafilm ::

Evo firmware bo res treba posodobiti. Za določene filme ne bere zvoka.
Z Gspot-om sem preveril za kateri kodek gre:

WMAudioV2 ali divx (same as wma) (0x0161) DivX Networks.

Računalnik zadevo odkodira z: WMAudio Decoder DMO.

Alec999 hvala vnaprej.:P

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Vprašanja glede Gorenje HT3000x. Vstavil sem DVD, kjer je gor več divx filmov. En je posnet z DTS zvokom in tega sploh ni predvajal, ampak je kar skočil na naslednjega. Mogoče kdo ve zakaj, ker kolikor vem, predvajalnik zna odkodirat DTS zapis. Na drugem DVD-ju sem prav tako imel več filmov. Ko sem stisnil play, je film sicer delal, vendar podnapisi sploh niso bili pravi (od pravega filma), čeprav vem, da so podnapisi na DVD-ju v redu, saj sem ta film z istimi podnapisi pogledal na računalniku. Podnapisi imajo tudi isto ime kot film. A se da kje podnapise izbrati ročno?
LP Marko

Zgodovina sprememb…

Dusan_HD ::

Divx filmov z DTS zvokom ni! Z DD (dolby digital) pa so. Verjetno si te mislil.
Ti film na spisku pokaže? Imaš mogoče predolgo ime datoteke, s preveč pik v imenu?
raY_

BlackHole ::

Divx filmov z DTS zvokom ni!

Od kod ti ta ideja? Seveda so in tudi tale je, gre pa se za Gladiatorja. Pod lastnostmi datoteke mi kaže, da je bitrate zvoka 754kbps in tudi, če zvok predvajam preko svojega receiverja, mi izpiše da je zvok v zapisu DTS-a. Zgornji HT3000x pa ni moj, ampak od punce oz. njenih staršev.
V filmu ni nobenih pik, so samo "_", ime je pa takole Gladiator_CD1_DVDRip_XviD_leVen_DTS.avi in ga tudi izpiše na predvajalniku.

Sicer pa, link za tiste, ki za DTS DivX prvič slišijo, klik.
LP Marko

RobertoSlo ::

mojemu 2805x je odpovedal daljinec (po seveda parih padanjih po tleh, skorajda metanju ob steno itd - seveda vse to, ko so ga imeli otroci v roki) in me zanima, če se da sprogramiti kak univerzalni daljinec?
rabil bi namreč kodo, za ta določen model.
a vsi gorenjevi predvajalniki uporabljajo enak daljinski upravljanik?
hvala

j99 ::

Kupil sem Gorenje DVR 2000X (DVD recorder + DVD/DivX predvajalnik) in naletel na eno težavo: imam 16:9 televizor in sem v nastavitvah predvajalnika seveda nastavil na 16:9 (widescreen). Drugi dve možnosti v nastavitvah sta še 4:3 (letterbox) in pa 4:3 (pan-scan). Kljub temu mi DivX filme predvaja kot "letterbox" - torej sliki doda črn rob zgoraj in spodaj, slika pa je stisnjena... Z "zoom"-om na TVju sicer lahko sliko raztegnem, samo potem se ne vidi podnapisov, ki so spodaj na dnu... Tudi če nastavim katero koli od drugih dveh (4:3) nastavitev je isto (kar pa je nekako logično).
Sicer pa se zadeva tudi ne izkaže prav dobro pri DivX podnapisih - so zelo majhni in na sivem pravokotniku, kar je nekako tečno...

Ima morda kdo kake izkušnje s tem? Obstaja morda kak firmware, ki bi to odpravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j99 ()

Hondi ::

živjo vsem

se da kako naložit na novo FW preko RS-232 kabla kot sem včasih počel za Bellagio-ti?
Ker je tašči umrl Gorenje 2805, leča je sčiščena vendar ne prebere NIČ.


LP;J

podtalje ::

Kolikor vem, se je to dalo samo na Mediatek chipsetih. Gorenje uporablja drug čipset, zato verjetno ne bo šlo.

Greg795 ::

A ima kdo 3200x od gorenja. Me zanima če se splača tole vzet al je kšna boljša alternativa.
Hvala
Greg

arjad ::

Pozdravljeni !
Izgubil sem navodila za gorenje ht3000x. Sedaj imam siol TV, iz TV komunikatorja scart priključek v DVD in iz DVD v TV. ( TV ima samo en scart, DVD ima 2 ) Slika pri gledanju TV je ozka, čeprav imam na DVD nastavljeno na 3/4. Ali morda kdo ve za rešitev ali ve za stran z navodili ?
Hvala.

hcet ::

Pozdravljeni

Doma imamo gorenjov DVD predvajalnik (2805X), star je že skoraj dve leti, pa me zanima kje bi lahko dobil novejši firmware, verjetno obstaja?.. glede na starost predvajalnika?

V meniju 1 3 5 7 mi izpiše naslednje podatke:

Chip id: 25 Chip id: 25

SW VERSION: 4.1.41.4/B1.191 REGION: 0

UPDATE FILE NAME: P6M1AW__

MACROVISION F/W: 1.0

Lp
mat3ii

BlackHole ::

Kaj je kdo ugotovil, kateri kodeki oz. načini kodiranja ne delajo ne teh Gorenjevih predvajalnikih? Posnel sem neke xvide na DVD, pa nič prav ne dela. Packet bistream sem odstranil pa nič ne pomaga. Na mojem Philipsu delajo vsi filmi normalno.
Ali obstajajo kakšni updati za HT3000?
LP Marko

Zgodovina sprememb…

freextr ::

Pozdravljeni

A ima kdo firmware Vestel_4250_B1_215_Alec999_v1_0 ???? Iz ALEC999.tk se ne da pobrat. javi 403 in se ne zgodi nic. Mogoce je samo momentalna tezava na servwerju.

freextr ::

A res noben nima tegale fajla?????? Res nujno rabim Prosiiiiiiiim
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Partizan- ::

Pozdravljeni!
Sem nov tle in me zanima, če bi lahko kje dobil nazadnje omenjen firmware za DVD Gorenje 2805X, ker kot je že enkrt pred mano pisal uporabnik freextr, iz strani www.alec999.tk, tega update ne moreš več dobit, ker neki zeza...tko da prosim za pomoč?

Zgodovina sprememb…

Partizan- ::

Kaj res nebi noben vedu, kje bi se dal dobit firmware za DVD Gorenje 2805X?

donvito ::

Kakor vem ti ga naložijo na servisu brezplačno, vsaj včasih je bilo tako, na Gorenje-vi strani pa ga žal ni več ..>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

Partizan- ::

To, da ga lahk naložijo na servisu vem, ampak da ga brezplačno :| Na internetu sm predledal use mogoče, pa ga ne najdem nikjer. Kaj je pa z tisto stranjo www.alec999.tk? Zakaj se več ne da povlečt dol, firmware za sploh noben predvajalnik?:|:(
Vsakršna pomoč je dobrodošla!

freextr ::

Stran www.alec999.tk je spet dosegljiva oz. datoteke se da pobrat dol.
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Thrivial ::

*megabump

Se komu sanja kje dobiti firmware za ta predvajalnik? Mi je do sedaj sicer vse delalo, ne morem pa pogledati tako željenega TwinPeaks, alec999.tk pa ne dela več... :(
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

copkacopi ::

Živjo!
Imam hišni kino Gorenje HT 3000x. Zanima me, če se ga da priključiti tudi na računalnik...Da bi ga nekako uporabljal namesto računalniških zvočnikov.
Hvala in lp
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317098 (8137) Rašo
»

[divxvid] Kiton predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
313839 (2341) mare3210
»

[divxvid] Matrix predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
266127 (3004) ringalori

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142192 (1932) Stepni Volk
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912171 (7258) Alec999

Več podobnih tem