» »

optimalne nastavitve abitke kt7E

optimalne nastavitve abitke kt7E

gorenc ::

kdo od vas ima izkusnje z navijanjem te plate? zanimajo me predvsem nastavitve BIOSa. Ali lahko kopiram nastavitve, ki so v testu mat. plosc, primerne za abit kt7a?

Pa se ena zanimivost. Zraven plate sem kupil tudi ram (256 cas2,...) ki pa mi ne dela samostojno - ce imam na plati samo to ploscico sploh ne morem v windowse, ce pa dodam eno starejso 128 (133mhz) vse dela brez problemov. A je mogoce da je procesor nekako prehiter za ram oz. prepocasen??!

ChiefThunder ::

v bistvu je bios pri obeh ploščah enak, vsaj večina postavk- soft menu 3, tko da lahko prekopiraš nastavitve, ki se nanašajo predvsem na ram. Največ boš pridobu, če boš naviju preko FSB( in množilnika).

Z ramom mam pa jaz isti problem, sam, da je plošča KT7. Imam dva različna modula pa 64mb. Samo z enim ne pridem nikamor (eden dela), če pa dodam drugega se zadeva normalno zažene. Ram sem stestiru pa je blo vse vredu in tud sistem ga sešteje... no, važn da dela. :|
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

gorenc ::

ChiefThunder najlepsa hvala se enkrat:D
bom sel zdej malo sariti po biosu.
kar se navijanja fbsja tice; moj procesor ze laufa na 133 (8.5) tako da ga na ta nacin ne morem prav dosti navijati, lahko pa posebej navijem pci vodila :) tudi to sem poizkusal pa je bilo vse v redu dokler nisem dal gor tunerja:( vse skupaj je delovalo celo na 140 (44pci) x 8.5 pa je po slabe pol ure vse zmrznilo. Krivec za to je med drugim tudi napajalnik, ki je postavljen tocno pred ventilator volcanota (pa se 200W je in se izredno greje;((
procesor bom pa se posteno navijal ker je ima axia jedro.

aja pa velikokrat mi med instaliranjem programov, iger iz cdroma, zmrzne cel racunalnik, ampak za to je najbrz kriv spet napajalnik

bom drug teden nabavu big tower s 300W napajalnikom potem pa upam da ne bo vec tezav.

gorenc ::

ok, sem nazaj; rezultati so sledeci
Dram Bank Timing: Turbo - OK
Bank Interleaving: 4-way - NE DELA
Fast R-W Turnaround: Enabled - NE DELA
Delay DRAM Read Latch: No Delay - NE DELA
MD Driving Strenght: HI - OK
SDRAM Cycle Lenght: 2 - OK

po tej operaciji sem v 3d marku 2001 pridobil priblizno 200 pik



ChiefThunder ::

kako misliš, da ti ne dela. S 4-way inteleavingom kr nekaj pridobiš... Še slika nekateri optimalnih nastavitev.



za 4- way probi še tis ne enabled dat.


... po liniji najmanjšega odpora. ;)

morphling1 ::

Chief , to je samo polovica nastavitev , druge so pa v advanced chipset features.
Kjer so optimalne nastavitve sledece , timing :turbo , cas latency :2 memory interleaving : 4way (moras imeti min. 1modul obojestranski , ali pa dva enostranska da ti bo opcija delovala pravilno drugace 2way interleaving), to so nastavitve ,ki vplivajo na hitrost ostale pa so bolj za kompatibilnost. Pri tem je tista MD driving strenght vpliva na to da nekateri rami ne delajo na visjih fsb-jih, ce je na Hi, zato das na Low , izgube hitrosti pri tem ni. To je to glede spomina in njegovih optimalnih nastavitev
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z Abit kt7e? nujno help

Oddelek: Pomoč in nasveti
101160 (1024) Enzo77
»

Optimalne nastavitve za KT7a/KT7a RAID????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181696 (1493) BoO
»

BIOS Nastavitve za Ram! KT7A

Oddelek: Pomoč in nasveti
92077 (1956) MaD_Mavr0
»

Zakaj ne trga gate??

Oddelek: Pomoč in nasveti
6950 (729) malinavc
»

Več RAM-a => slabo ?!?!

Oddelek: Strojna oprema
171477 (1088) VASkO

Več podobnih tem