» »

navodila pri nakupu avta

navodila pri nakupu avta

mahi ::

mal sem v dilemi pri celotnem postopku kako se kupi star avto.
se pravi, v vecini primerov prodajalec napise pogodbo (plača prepis), overi pri notarju, odjavi avto, potem odjavljeno prometno prinese novemu lastniku in overjeno pogodbo. nakar grem jaz na novo prijavit avto.
a imam prav?

drugi problem pa je v tem, da je avto ŽE odjavljen, nima tablic, nima tehničnega. avto nekje stoji.
KAKO bi jaz uredil in kak bi bil postopek da bi bil avto name prepisan? da bi ga kupil?
da bi preden bi avto imel šel po nove tablice in ga zavarovat odpade pomoje, ker mora bit avto prej na tehničnem :)

a bi jaz moral kake preizkušnja tablice nabavit? koliko to stane?
kje se jih nabavi?

kaj naj naredim?

mehanik:
A je tukaj kaksen dober pošten mehanik(iz lj) ki se Spozna na fiate, in bi bil pripravljen it z mano na ogled avta v novo mesto?

ali3n ::

če je avto že odjavljen je prepis dokaj enostaven: spišete kupoprodajno pogodbo, jo overovita pri notarju, ti njemu dnar, on tebi prometno in avto.
Svetujem, da kupoprodajno pogodbo uredite pri kakem posredniku (enostavneje, ne predrago (moj prodajalec je dal 7k sit).

Kako pripeljat avto na tehnični: ali z avtovleko/prikolico namenjeno prevozu avtomobilov al pa greš po začasne tablice (nalepke) - cca 8k sit za 3dni (maš všteto obvezno zavarovanje);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mahi ::

kje bi najdu kakega posrednika? sem gledal na http://www.avtowikra.si/ pa pise da to stane okrog niminalno 30.000,00 sit? shit! prevec!
kje se da nabavit te začasne tablce (nalepke)?
shit, glih razmislam kaj bi blo ceneje - tablce al avtovleka :) a je nujno da jaz delam tehnični in zavarovanje v svoji občini?
ker tablice verjetno treba nujno v svoji obcini :)

a mehanika ni pa nobenga na slo-techu :)

Frenki_Beleven ::

Poglej, začasne tablice dobiš na UE, kjer boš prijavil vozilo.
Z mehanikom pa je takole:
če gre za rabljen avto, ga boš moral temeljito poservisirati - še posebej, če je neregistriran.
Zato ti priporočam, da si za ogled najdeš enega mehanika, ki ti bo kasneje zadeve tudi uredil - rabljen avto te lahko kasneje stane veliko več, kot si misliš - ali pa te bo služil še kar nekaj časa - če boš imel 'porihtanega'.
Malo povprašaj pri kolegih v okolici, ki že imajo avte - verjetno vsi ne vozijo k pooblaščenim servisom .

OZZY ::

obvezno nekaj nardit...Glede na to, da nima tehničnega in če ti garantira, da je brezhiben naj bo tak dogovor, da se tehnični pregleda naredi pred prodajo na ta način, da ga plača on iz svojega žepa in če avto gre skozi potem ti to na koncu pri kupnini poravnaš.

Če pa avto ne gre skozi tehnični potem on ostane brez tistih petih al kok je že jurjev. DA kupiš tehnično neustrezno vozilo je po mojem mnenju veliko tveganje, saj so lahko servisi veliko dražji kot si pričakoval. Recimo ne gre pri izpuhu čez in dobro veš kak je to lahko strošek. Ali pa zavore, če je trebaa vse obnovit...

Prvo pejt na tehnični in potem se dogovarjaj če je vse ok. tehnični ti tako ali tako velja 1 mesec.

Jaz tudi če kupim rabljen avto, ki je še vedno registriran in vse ga bom peljal na tehničnega pred nakupom, saj ni rečeno, da bo šel čez pri novem tehničnem. Seveda je dogovr tak, da če je vse ok plačam na koncu pri kupnini jaz če ne pa on ostane brez parih jurjev. Če pa na to ne pristane pa se sploh ne pogovarjam več.
Go with the flow.

mahi ::

pizd* to je pa ZELO dober nasvet. sploh nisem pomislu na to.!!! tako bom rekel zenski, ampak se BOJIM da se ona ne bo s temi dodatnimi motanji strinjala!
stanje pa je taksno:
avto je zenksa pripeljala v avtohiso, tam kupila drugega, in tega ku ga prodaja je pustila tam in pobrala tablce, kupone, itd
zdaj ne vem, a bi lhako to tudi v avtohisi naredili (testirali malo) ampak jaz temu ne zaupam glih, ker je mozno da ima tam kakšne kolege, itd.

Ali lahko tehnični opravljam KJERKOLI v SLO, ali moram nujno tam kjer ga bom zavaroval in tablice nabavil?

OZZY ::

tehnični lahkoopraviš kjerkoli.
Go with the flow.

[BeN] ::

če je avto v avtohiši, ti mora itak avtohiša garantirat da je avto tehnično izpraven, vsaj če misliš kupit preko avtohiše...
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625253 (9268) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531007 (10724) smacker
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918657 (15844) pr2501
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132043 (1623) AndrejO
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410977 (10513) Valvoline

Več podobnih tem