» »

Audio v divx in xvid ipd. filmih

Audio v divx in xvid ipd. filmih

Business ::

Pozdravljeni strokovnjaki. Naj mi nekdo prosim razloži kako najhitreje ojačati zvok za tiste filme, ki imajo ful tiho posnet audio. Mislim filme v divx, xvid AC3 ipd. kodeke. Ali pa moram kaj nastaviti v BS playerju. Kaj mi svetujete?

gumby ::

stotič: zvok nima nobene zveze z divx, xvid ali katerim koli drugim video kodekom... dajte že enkrat ločit klobsao od solate|O

sicer pa ni problem pretih zvok, ampak "prevelika" dinamika zvoka. to pomeni, da je tih zvok tišji in glasen zvok glasnejši, kot pri "normalnem" posnetku. večina filmov je posneta tako...
ojačati glasnost v tem primeru ni pametno, saj boš glasne dele porezal, ker bodo prišli izven območja (temu se reče clipping). torej moraš najprej zmanjšat dinamiko in nato ojačat zvok, koliko pač dopušča.

najenostavneje bo, da uborabiš AC3Filter, ki ima vgrajen dedynamic filter ter normalizacijo "on the fly"... malo se poigraj z njim

"peš" varianta pa gre takole: demux, dekodiranje/dekompress, zmanjšanje dinamike, normalizacija, enkodiranje/kompresiranje, mux z videom. za tole boš rabil 5-6 programov ter nekaj časa in eksperimentiranja (in obilico dobre volje ter debelih živcev:D)

largie ::

če je zvok v AC3 potem je res najboljša možnost se malo poigrati z nastavitvami v ac3filtru.
če je zvok v mp3 pa obstaja enostavnejša varianta kot jo predlaga gumby, in sicer razdružitev zvoka od videa z virtualdubmodom, ojačanje s programom mp3gain (uporabi možnost max. noclip gain), pa spet združitev zvoka z videom v vdmodu ali z avimuxgui.

gumby ::

largie: saj sem ravno to napisal - zvok v filmih je ponavadi ze na max. noclip gain... nimas vec kaj ojacat.
dedynamic rabis naredit, to pa ne gre brez rekompresije

BoBi ::

Če pa zvok ni ac3, pa lahko instaliras MatrixMixer. S tem bo lahko delal podobno kot v ac3filtru.

Business ::

Gumby!

Ne se razburjati. Nisem nič metal v isti koš kot praviš ti. Da, problem je ravno v tistih filmih, kjer imajo pretih zvok. Ni stvar dinamike. Stvar je v tem , da moraš gumbe za glasnost zakukat do max in še potem skoraj nič ne slišiš. Pa tudi dinamika ne igra nobene vloge in ni cel film nič kaj glasneje na drugih mestih. Tudi to ni problem ločiti audio od video in audio ojačati na 0dB. Sprašujem samo, če obstajajo kakšne nastavitve v AC3 kodeku, kjer dvigneš nivo zvoka ali pa v BS playerju. ALi pa če npr. obstaja kak program kjer to napravi na en, dva tri?

BoBi ::

Seveda se to čisto enostavno naredi v ac3 kodeku. Si ti sploh kaj pogledal po nastavitvah???
Pod Gains lahko pojačaš ves zvok, lahko samo govor ... Samo pogledat je treba.

Wu-MaSTeR ::

Lep pozdrav vsem. sem zlo zlo nov v tem svetu kodekov, in bi vas rad vprašo, ker se meni tuj pri enih filmih dogaja, da je zvok zelo potihem, kje za vraga najdem te nastavitve za ac3 filter????? ker sem si ga ze potegno dol pa instaliro, sam nikjer ni nobene datoteke al cesa, kjer bi lahko kaj nastavljo za ac3 ... pomoč? tnx
naj bo WU z vami!

RacMan007 ::

Wu-master: Če si si inštaliral AC3, potem pojdi v Control panel, pa bi tam moral imeti ikono od AC3. Poženi in odpre se ti nov svet avdio nastavitev.
LP
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

gumby ::

Business: nic se ne razburjam, samo tecno mi je ze gledat vprasanja v stilu "zakaj mi ne dela zvok v divxih?"... pri tem vidis, da folk nima ravno cistih pojmov.
sicer ti pa hocem pomagat na koncu koncev:)

kaksen zvok imas sploh v tem filmu? AC3 ali kaj drugega? probaj pogledat obliko signala v kaksnem audio editorju, predvsem me zanima peak in povprecna glasnost

iso2000 ::

Če uporabljaš BSplayer lahko uporabiš tudi kakšen DSP program za Winamp 2.x. Jaz uporabljam Enhancer 0.17 in sem z rezultati zelo zadovoljen.

LP

Wu-MaSTeR ::

prej mi ni delal ta "program" kaj je v control panel. sem na novo inštaliral kodeke, pa zej dela, pa mi je nekak gratalo usposobit zvok. hvalabogi:) lp
naj bo WU z vami!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158621 (13769) BaRtMaN
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511228 (5036) Sarimner
»

AC3 glasnost

Oddelek: Zvok in slika
142145 (1930) TallCezar
»

AC3

Oddelek: Zvok in slika
51403 (1272) phoenix(tm)
»

AC3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171096 (807) Jure2k

Več podobnih tem