» »

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

gofra ::

Lep pozdrav!

Imam problem z zagonom dekletovega starega Compaq-a. Štorija gre takole:

Vse je delovalo brezhibno dokler se ni na lepem začel pred zagonom samih Windowsow pojavljati moder zaslon in system spet reštartal (in tako znova in znova...). Ko sem disk odnesel domov in ga priklopil na svoje računalo mi je le to začelo mleti zelo počasi in zatikajoče se zato sem sklenil, da vstavim drug (formatiran) disk enake velikosti na katerega bom lahko punci naložil sistem (clean install). Problem se je začel, ker mašina ni hotela boot-at iz CDja in sem moral zato v BIOS, kjer naj bi BOOT order spremenil (btw, zaznal je tako floppy, HD kot tudi CD drive). Po treh dneh poizkušanja z raznimi F1 - F10, del, Esc...sem ugotovil, da je moč v BIOS priti le z posebnima dvema disketama (Compaq diagnostics disks), ki sem ju hvala bogu tudi imel. A žal v BIOSU boot order-ja ni bilo moč spremeniti (možnost je bila, a podobno kot recimo v Winsih, svetlo siv napis, na katerega ne moreš kliknit...). Tukaj sem potem onesposobil floppy drive v upanju, da bo računalo BOOTalo iz CDja. Zmota. ZDaj se mi ob zagonu pojavi v naslovu omenjeni napis:

NTLDR missing...please press ctrl+alt+del to continue.

Naj še omenim, da ne pomaga nobena izmed sistemskih disket za WIN98, niti DOS disketa (najbrž zato, ker je moja brihtna buča onesposobila floppy drive v BIOSu) in tako ne morem niti nazaj v BIOS. Disk je zaznan, CD tudi a ko vstavim WIN98 CD ga ne zažene. Jumperji in kabli so naštimani pravilno. Kaj mi je storiti?

Rad bi nekako naštimal računalnik na default, resetiral BIOS (ali CMOS, če se to da na matični) in usposobil mašino, da bi spet zaznal floppy. Prav tako bi rad mašini nekako dopovedal, da naj BOOTa iz CDja, da bi ji lahko tako naložil WIN98. Če bi mi znal kdo kakorkoli pomagat mu bom zelo hvaležen!!! Lepo pozdravljeni...

boklavdi ::

Nisem bral celotnega teksta,....lahko pa ti povem, da ko se je meni izpisalo NTLDR is missing, sem enostavno (glede na googla) kopiral NTLDR datoteko (ki jo dobiš na originalnem windovs CD-ju,...ne vem točno,..lahko da je pod windovs mapo,...) na C:\\ root. Kopiral sem še NTDETECT.

Poglej npr. pri kakšni drugi mašini in videl boš, da sta ti dve datoteki po defaultu na tej lokaciji,...

torej vstavi boot disk (windows), se nekako dokoplji do ukazne vrstice in kopiraj.

To je to,..meni je potem delovalo (2 krat sem imel ta problem,....)..


poročaj.

gofra ::

Heh ja, ko bi vsaj vse prebral ;)

Problem je, da ne morem zagnati ničesar s CDja in nič z diskete.

Če vzamem disk ven in skopiram to datoteko potem doma, na svojem računalu, vstavim disk nazaj in zaženem, bo to šlo?

ToniT ::

Če je problem v tem, da je ta datoteka zbrisana, bo šlo. Na root direktoriju moraš imeti
ntldr
ntdetect.com
boot.ini
Če teh datotek ni, potem bo verjetno kopiranje drugih (Isti operavijski sistem), pomagalo.
Če pa te datoteke obstajajo, pa je problem v tem, da računalnik ne more dostopati do te particije, pa ti ne vem pomagati, ker imajo nekateri Compaqi posebno particijo na disku, kjer so shranjene informacije o le-tem.

Sycroft ::

ena moznost je taka, da resetiras bios s tem da iztaknes baterijo na maticni plosci za par sekund.. (10), druga je verjetno da premaknes kaksen jumper, tretja pa da na svoji masini naredis clean install winsow na njen disk in ga nato samo premaknes v njen racunalnik.. bo slo? ce ne pa porocaj naprej

gofra ::

Kul...hvala za odgovore. Bom probal in se oglasim spet tukaj!

gofra ::

Še tole: nisem vedel, da lahko inštaliraš OS na disk in potem le tega vstaviš v drug računalnik - to se da??

ToniT ::

To se da pogojno.
Za windows 2000 in višje velja:
če ima računalnik podobno strojno opremo, lahko inštaliraš sistem na en računalnik, potem pa zaženeš program sysprep.exe in ugasneš računalnik.
Prestaviš disk in zaženeš drugi računalnik, odgovoriš na nekaj vprašanj in upaš, da se bo vse v redu naložilo.

gofra ::

No konkretno: Sam laufam XP SP2 na svoji mašini, ki je bistveno zmogljivejša in novejša od njene. Na njeno pa bi naložil WIN98. Ne bo šlo ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ntldr is missing - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
20947 (756) solatko
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326856 (6004) kreki
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224696 (3515) gorenjc
»

NTLDR-nisem dobil rešitve

Oddelek: Operacijski sistemi
121227 (965) andi5
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443054 (2292) xpozed

Več podobnih tem