» »

[divxvid] E:MAX predvajalniki

[divxvid] E:MAX predvajalniki

bajo ::

Pred 10 dnevi sem v Mediamarktu kupil divx/xvid predvajalnik E:MAX, podpira
vse formate divx in xvid. Imel sem podobne probleme kot uporabniki playerjev Yakumo.
Uredil sem podnapise v srt formatu, 3 dni sem tuhtal da med filmi in podnapisi ne sme biti
presledka in so začeli špilati, potem sem se srečal z XVID+AC3 problemom in s pomočjo vašega foruma našel rešitev z programom AviMux GUI, tako da dela.
Imam še samo dva problema :
1. z dolžino podnapisov, kjer mi ji pri določenih večjih podnapisih odreže
2. problemi z črkama č in ž, medtem ko mi š deluje

Ko sem primerjal z Yakumotom, ma podobne fore.
Pošiljam še uradno spletno stran ( iskal sem jo tri dni ), da mal vidite modele :
www.a-t-s.at

Prosim za pomoč.

Hvala

bajo ::

aja model je E: MAX DVX 601

pepsii ::

bajo na kakšen način si rešil problem ac3+xvid,kajti jaz imam isti problem pa sem probal na več načinov pa nič.daj prosim nahitro mi pojasni kako si to rešil,kajti jaz sem počasi že obupan!

bajo ::

evo pepsii, s temlem programom sem rešil problem z xvid+ac3
Programu se reče AviMux Gui

Ta program sem našel na tem forumu

Postopek za AviMux Gui:
1. Odpreš AviMux Gui.
2. Settings
3. Avi/File structure
4. odstraniš kljukico pri "use OpenDML output" in potrdiš z OK
5. desni miškin klik na polje "open files", klikneš add in dodaš film
6. klikneš "generate data source from files"
7. klikneš start
Ta postopek je do sedaj dal najboljše rezultate glede izginjanja podnapisov pri kombinaciji XVid + AC3.

Pa veliko sreče, meni na E:MAX dela kombinacija XVID+AC3

bajo ::

Sprašujem, če ima kdo kupljen divx/xvid predvajalnik e:max in mi svetuje
za firmware, da bi ga nadgradil, da mi bi delali šumniki č in ž
in kako je z podnapisi, da jih ne odreže, kateri program rabim

Hvala

Bajo

LexLuthor ::

@bajo

Si že poskusil z MTKremakerjem zamenjati fonte s fonti iz katerega koli obstoječega MTK FW-ja, ki šumnike podpira (Elta, Yamada, Yakumo....)?

bajo ::

nisem še probal, a je kakšna posebna finta in ali je program na forumu

Stepni Volk ::

Povezave do programja (MTK Remaker itd...) je na prvi strani teme: [DivXviD] Yakumo predvajalniki. Lahko greš tudi na mojo internetno stran, kjer so vsi potrebne povezave.

bajo ::

Imam še en problem z svojim predvajalnikom E:MAX DVX-601
določene hite na cd ( Terminal, Manchurian Candidat, Colatteral ), mi sliko trokira,
oziram kako naj drugače povem, slika se zatika, malo je normalno, malo se zatakne in se včasih premika kot počasni posnetek, določeni filmi pa normalno delujejo.
Ali imajo ti filmi kakšen nov codek, ki ga player ne zazna v redu in ali je treba počakati
na nov firmware. Pol mam pa sranje, ker moram določene filme gledati preko računalnika na televizijo.
Prosim za pomoč, ker me ta zadeva že mal živcira.

bajo ::

Hvala Stepni Volk in LexLuthor, ker sta mi pomagala pri odgovru z šumniki
za E:MAX. Sem vzel fonte iz FM od Vamade in z MTK Remaker preneserl v fm od EMAXA
stvar sedaj deluje neverjetno dobro ( tudi ć in đ ). Sedaj imam skoraj 100% xvid/divx
predvajalnik, sam da še pogruntamo vsi skupaj, kje bi našel tak firmware, da se mi slika
ne bi zatikala pri določenih filmov, vendar sem vseeno zadovoljen saj lahko vsaj hčerka gleda vse risanke brez problema in jaz cca.50% filmov
Drugače pa je uradna internet stran proizvajalca: www.a-t-s.at.
Priporočam player E:MAX

Stepni Volk ::

Glede zatikanja moraš točno povedati katere codec-e film uporablja in to video, kot audio... program G-spot, ti to vse postori... nekaj nasvetov o zatikanju in odpravi le tega, boš našel v drugih temah s ploščkosuki na istem čipu: Yamada, Bellagio, Rimax...

Zgodovina sprememb…

bajo ::

Zatika se mi ob naslednjih kombinacijah :

če je film na dveh cd video codec : xvid audio : ac3
če je film na enem cd video codec: xvid audio : vbr.mp3

Ali je mogoče kriv za zatikanje tudi video bitrate, ker imajo vsi filmi ponavadi video bitrate
nad 1000, tisti ki imajo pod to mejo ponavadi delujejo, ali se pa meni samo zdi.

bajo ::

Evo me je na mojem playerju E:MAX ratalo skoraj vse
Slika se ne zatika več. S pomočjo mpegmodifier-ja mi je ratalo
zrihtati še ta problem.
Sem pa pogruntal, da je postopek sledeč:
- film si potegnem dol
- uporabim mpegmodifier, shranim film na disk
- uporabim AVI-MUX GUI, zaradi AC3 SOUNDA in izginjajočih podnapisov
po 10 minutah
- stvar deluje brez problema

Če spremeniš vrstni red pozicij dve in tri, podnapisi izginejo po
10 minutah.

Tako, da zdaj vsi filmi 100% delujejo brez zatikanja in trzanja

Imam pa še eno vprašanje, imel bi podnapise na črni podlagi, ali lahko uporabim kakšen takšen podnapis iz drugega Firmware in lahko
to uredim z MTK K. IN NADGRADIM SVOJ PLAYER.
Kar se tiče šumnikov sem vtel podnapise od Yamade

bajo ::

Včeraj sem naletel na en problem :
Po destih minutah so mi izginili podnapisi v kombinaciji :XVID in audio : MP3 2Ch.
Ali lahko to zadevo prekonvertiraš z AVI-MUX GUI kot pri AC3, da ne izginejo podnapisi, ali pa obstaja poseben program za to

gorann ::

heh si pa cudn:) zadnjic si sam pisal kak v avi mux gui naredis da ti potem ne izginejo podnapisi, zdaj pa tukaj sprasujes ce se da tud pri mp3 tako narest, hehe:) svasta, probaj!

Deka ::

Kako da proverim koja mi je verzija firmwarea i postoji li mogicnost da sa novom verzijom FW podrzi i sub ili text i da li ima mogucnost pomeranja titla i uvecanja slova i kako.
Hvala

bajo ::

deka, s novim fw ne boš nič pridobil, če še ne veš se nahaja na
uradni strani : www.a-t-s.at, pridobiš pa nič, preberi prejšnje
odgovore in vprašanja. E:MAX podpira samo srt format titlov in
nima mogočnosti večanja ali pomanšanja podnapisov.
Če se boš držal zgornjih komentarjev, ti bo vse delalo.
Jaz nimam nobenih problemov z njim, samo taki kot smo mi Deka imamo to smolo, da E:MAXA ne prodajajo v SLO ali CRO in ni prave podpore od
zanesenjakov in ne morejo probavati stvari.Moje mišljenje pa je, da ni nič slabši, če ne boljši od YXakumo-ta ali Yamade ( imata kolega )
Veliko sreče, jaz sem porabil cca. 1mesec, da mi sedaj deluje skoraj vse.( razen tu pa tam mi pri podnapisih odreže kakšen konec, ampak ni važno ).

bajo ::

Imam eno vprašanje, imel bi podnapise na črni podlagi, ali lahko uporabim kakšno takšno
ozadje iz drugega Firmware ( npr Yamada ali Yakumo ) in ali lahko to uredim z programom MTK remaker in nadgradim svoj player.Kar se tiče šumnikov sem vzel fonte od Yamade in delo ok. Sam včasih me moti ker se ne vidijo dobro podnapisi.
Prosim za odgovor.
Hvala

Adance ::

Bajo a lahko daš novi firmware na tole stran za e:maxa tsti ko si ga naredil da podpira šč.....
Hvala

Adance ::

Tole sem našel na eni strani naj bi bil novi firmware za e:max
Poglejte in če bo gdo stestiral naj napiše kako je s tem.
novi firmware e:max

bajo ::

Evo mene po bolezni nazaj.
Adance, sem si nadgradil e:max player z firmware, katerega si poslal.
Rezulatati sledeči :

Vzameš verzijo 1250
Šumniki so
Črke so večje in se lepše vidijo in so na črni podlagi
Nov meni, se vidi cel naslov divx/xvid filma
Edino včasih malo odreže kakšen podnapis, vendar se to da urediti z kakšnim directsub ali workshopom.
Je prvi pravi fimware za e:max dvx-601

Adance, kakor si videl sem imel jaz še več težav na začetku, da sem ga naštudiral in sem vesel, da sisi ga tudi ti kupil, ker drugače
je player zakon in nič slabši od yakuma ali yamade, problem je bil samo do sedaj suport.

Velik sreče pri nadgradnji

Bajo

Adance ::

No tudi jaz sem naložil novi firmware pa sem zelo zadovoljen.
Edino kaj se mi dogaja da mi pri novih divx filmih malo film šteka in tole zadevco še morem uredit potem pa res bo. Mislim da ste že neki pisali o tem štekanju morem prebrat, če je pa kaj novega bi pa vseeno prosil za pomoč.

Mikislo ::

Prijatelju sem posnel ta mtk.bin file na cd sedaj ima pa težave nadgraditi in bi bil vesel če mi kdo podrobneje razloži v čem je problem:(
Ima pa E:MAX-a in ga je tudi kupil v Mediamarktu in seveda ni šumniko .Za pomoč se v naprej zahvaljujem !!:)

bajo ::

KO snemaš cd , mora biti ime MEDIATEK Z veliko, če pečeš z nerotom in pol posnameš MTK.BIN , ko posnameš na cd ( mora biti cd ) ne sme
biti cd-rw medij, vstaviš v player in te sam vpraša, če ga hoćeš nadgraditi, pritisneš play in se nadgradi.

Mikislo ::

Hvala za obrazložitev

Pingo11 ::

:P :D Oj Folk!
Sem naložo novi FW za E:MAX dvx-601 (e_max601_1250_v01_Mtz.zip) in je upgrejdalo lepo (tudi iz Re-W), apmak mi ne zazna slo podnapisev! V meniju so subi v OFF položaju in jeziki so samo Eng, Ger, Pol, Fra,.... !?? Pomoč!
Bajo, daj povej celi postopek ŠE 1x, njaboljše programe, kaj uporbljaš in kak si naložo fonte iz yamade v E:MAxa!!!
Skratka, vse postopke (temeljito PROSIM :)), vključeno s tem da ti ne ŠTEKA XVID, AC3 film i!!!! PLS, PLS!!!

Razpiši se malo!!! ŽE v naprej se ti zahvaljujem!!!! THX
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble".

bajo ::

Pingo, poglej zadeva je sledeča :

če prebereš od začetka te teme bi našel vse odgovore, ampak ti bom nakratko še enkrat opisal postopek :

1. podnapisi ti verjetno ne delajo zaradi sledečega :
ime filma in podnapisov mora biti enako in brez presledka primer :

meet.the.fockers.avi
meet.the.fockers.srt

Podnapisi morajo biti v srt formatu

2.da ti film ne trza in šteka uporabiš sledeče:
uporabiš program mpegmodifier in film zrihta, da ne trza

3. Konbinacija XVID+AC3, delaš z naslednjim programom :
Programu se reče AviMux Gui
Postopek za AviMux Gui:
1. Odpreš AviMux Gui.
2. Settings
3. Avi/File structure
4. odstraniš kljukico pri "use OpenDML output" in potrdiš z OK
5. desni miškin klik na polje "open files", klikneš add in dodaš film
6. klikneš "generate data source from files"
7. klikneš start
Ta postopek je do sedaj dal najboljše rezultate glede izginjanja podnapisov pri kombinaciji XVid + AC3.

Moraš uporabljati ta vrstni red in bo vse ok

Pingo11 ::

Bajo!
Podnapise znam "skurit", naredim tak , samo mi jih v menuju ne zazna!
Kaj misliš da je z FW kaj narobe (ker sem z Re-w cdjem zapekel-FW pa je-e_max601_1250_v01_Mtz.zip)!?
Kiri FW maš ti!!?
Pa ono mi razloži kak si fonte in šumnike prenesel iz FW yamade v FW E:Maxa. Pa kire programe ti uporabljaš in se ti zdijo najboljši za uporabo!
Al lahko resetiraš FW, da dobiš starega nazaj in kako pogledaš kakšne verzije je bil ta stari FW!???

THX !!!
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble".

pin9o11 ::

:D 8-) Zdaj mi delajo , podnapisi, samo mi še kar naprej trokira oz. cuka sliko, pa sem uporabil AVIMuxGUI programček!!
Kaj je kdo od vas napravil , da ima lep in tekoč filem!!???
POMOČ!!! PLS
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble!"

bajo ::

Lej, še zadnjič ti povem, da uporabi š program mpegmodifier ki film zrihta, da ne trza , imaš pa tudi navodila na tem forumu

Ajde čao Pingo

bajo ::

Folk !

Svečano vam javljam, da je izšel novi firmware za E:MAX DVX-601
Nič več problemov z dolžino podnapisov in imeni filmov
Je za naš trg in podpira šumnike, tko kot prejšnji

Najdete ga na naslednjem mestu :
http://board.softpedia.com/lofiversion/...
http://www.et-ee.utt.ro/mtk/MTK_emax_lu...

Lp

Bajo

pin9o11 ::

8-) Lepo deluje!! Svaka čast BAJO!!
Sem sprobal ravno zdaj in lepo deluje, naboljše je to da ne reže oz. ne zginja del podnapisov in se lepo vse prikaže!!
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble!"

Adance ::

Ej bajo kaj to pomeni ni več problema z imeni filmov?
A to pomeni nerabi več biti ime filma enako ko fil in da so lahko presledki vmes.

bajo ::

Adance, to bi bilo prelepo, da bi bilo res
Mislil sem, preden se film začne, da v file browserju napiše celo ime filma, ne pa pol ali manj
če je ime filma dolgo ( preden štartaš film )

Bajo0:)

pin9o11 ::

Ali slučajno ve kdo , če je že novi FM prišo za E:MAXA!?:D
"I found Rome a city of bricks and left it a city of marble!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere polnilne baterije in polnilec

Oddelek: Strojna oprema
215177 (3196) darkolord
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856946 (13047) darexx
»

Philips DVP 5140 DVD Player

Oddelek: Pomoč in nasveti
63472 (3362) peregrinus
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525851 (13186) podtalje
»

[divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti

Oddelek: Zvok in slika
116869 (5526) krneki

Več podobnih tem