» »

racunalnik se noce vzgat!

racunalnik se noce vzgat!

jamiroq ::

Pred nekaj casa sem instaliral graficno kartico Geforce 256 in imam kar hud problem... Ko enkrat ugasnem racunalnik, ga ne morem prizgat vsaj 10 minut... (ventilatorji se zacnejo vrtet, diski pa ne... samo lucka gori) zdaj naprimer cakam ze 1 uro pa se se vedno ne vzge... ce dam notri staro graficno (ATI mach 64, stara 6 let) deluje vse brez problemov...

Yohan del Sud ::

Hmmmm... 200W?

luka ::

Nisem sicer prepričan ampak jaz bi najprej pomislil na možnost da je problem v sami grafični, kar pa je malo verjetno če potem normalno deluje, kot drugo pa bi pomislil na težave z AGP vodilom ki dela pri geforcih še posebno težavo. Tako da bi pomislil na drugo grafično kartico. Če pa imaš možnost preiskusiti pa je tudi možno da je težava v napajalniku. Namreč geforce potrebuje ogromno električno moč za delovanje, tako da bi jaz poskusil s kakšnim vsaj 250W napajalnikom še bolše pa s 300W al več. Me pa res zanima kaj se ti bo nakoncu izkazalo kot problem.

MTB ::

Sam sem imel podoben primer. Poskusi z močnejšim napajalnikom.

RS

Yohan del Sud ::

Še neki. Ugasneš ga spredaj ali zadaj?

jamiroq ::

Racunalnik ima 300W napajalnik, ugasnem ga spredaj...
ceprav se mi zdi da je pravzaprav vseeno, ker je verjetno sla osnovna plosca.... ze celo jutro mi ga ne uspe vzgati (na noben nacin)

burekar ::

Kar se pa tiče napajanja. Jest laufam d700@950 in Quadrota na 200W napajalniku. In zadeva dela čist v redu.

jamiroq ::

Končno mi ga je uspelo spet prižgati... torej še nekako dela :\...
Opazil pa sem nekaj blazno čudnega; če vklopim oz. izklopim IDE kabel iz diska ali cd-rwja (potem, ko ga shutdownam in ko ga ne morem vžgati) se comp. lahko takoj prižge (brez izjeme!)

ABX ::

Zgleda da je nekaj narobe z napajanjem.

Če imaš možnost preizkusi drugi napajalnik, če pa ni kriv napajalnik je plata. S tem ko si izklopil cd-rom/disk si zmanšal porabo zato se ti spet prižge.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jamiroq ::

V bistvu je vseeno ali cd-rom (ali disk) vklopim ali izklopim, zdi se mi tudi, da se prižge tudi, če prestavim kakšno kartico v drug slot (ampak nisem siguren in se mi res ne da preizkušat.... sem že dosti preveč šlatal po računalniku za en dan ;))

Prej sem imel 230W napajalnik in je računalnik šel v standby takoj ko sem pognal kako bolj zahtevno d3d ali opengl igro...

Računalnik se noče vžgat tudi če je vklopljena samo grafična (in nobenega diska/cdroma/druge kartice.

Je pa še ena stvar, ko sem dal (še enkrat) notri staro grafično se tudi ni hotel prižgat, ), tako da se mi zdi, da je čisto možno da je šla plata...

Opkow ::

A ventilatorji se ti pa vedno zavrtijo, ko probas plato zagnat.. Tud ce se masina sama (plata) ne zbuta?

jamiroq ::

ja, ventilatorji se vedno zavrtijo, diska se pa ne (vsaj tako je slišati)...

Yohan del Sud ::

Pomojem ni plata (kero imaš anyway). Imam isti problem in sem ravno zamenjal plato pa je še slabše. Včasih se zažene normalno, včasih napol (prešteje ram zbudi HD - ali pa tudi ne), včasih pa se ne zgodi nič. Sumim da je nekje slab stik ama nimami ideje kje.

gkovac ::

kaj pa ce bi nesu zamenjat grafiko??? mogoce je pa problem lih tam

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

MTB ::

Katero plato pa imaš? QDI?

RS

BigFoot ::

prvo kot prvo dej v kišto nov napajalnik. če to ne bo pomagalo pa menjat plato
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

hmmm...Jaz sem mel slicen primer. Ko sem zagnal RollerCoaster Tycoon in sem ga igral nekaj casa (se na stari ATI Rage II) mi je komp ker sel v stand-by. Potem pa me je to razkurlo in sem formatiral disk in nanovo nalozil vse gor pa nisem mel vec problemov.

Mogoce so kaksni gonilniki v sporu (to lahko dela cudeze zgleda pa tako harm-less :))

[t502]

BigFoot ::

ja samo s tem da se PC noče pržgat pa driverji nimajo niti najmanjše veze
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jamiroq ::

Torej,
vse to se dogaja, če je plata priklopljena na 230 ali 300W napajalnik, po mojem nima to sploh nič veze s tem koliko elektrike kaj porabi, ker je čisto vseeno ali imam notri vso periferijo (modem, sb, usb kartico, grafično, 2 diska & cdrw) ali pa je vklopljena samo grafična...

Sem se pa nečesa spomnil...
Ko sem to plato preselil v novo atx ohišje se ni hotel prižgati, če je bila tipkovnica vklopljena; težavo sem rešil tako, da sem odvil vijak, s katerim je bila plata pritrjena na ohišje (bil je čisto zraven priključka za tipkovnico)...

aja, plata je Chaintech 5AGM2, procesor je K6-2 300, imam 224MB rama (1x32, 1x64 in 1x128); skoraj muzejski primerek, ampak še služi svojemu namenu ;)

BigFoot ::

hmmm

dej nekej probi. dej iz PCa vzemi dva RAM modula (32MB in 64MB) pa potem še enkrat probi.
don't ask why, it's just a hunch
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jamiroq ::

pa še nekaj,
to nima nič zveze ne z driverji ne z windowsi;ko se je začelo to dogajat sem ničkolikokrat sprobal vse možne kombinacije windowsov & različnih driverjev, pa ni nič pomagalo.

BigFoot ::

točno. sej OSi in driverji nimajo veze z bootanjam.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jamiroq ::

bom probal enkrat danes

je pa čisto možno, da je ram kriv...

ctspd mi za 64 in 32 mb modul napiše checksum not ok (za 32mb modul pa Intel-spec. data error); čeprav se mi niti približno ne sanja kaj naj bi to pomenilo.:P

Yo ::

tut jes sm pri taksnih primerih stalno najprej obdovzo napajalnik samo v resnici skoraj nikol ni problem v njem (zelo , zelo redko)
naprimer men se racunalnik sploh ni hotev zagnat (niti ventilatorji , nic, kot da ne bi bilo elektrike). izkazalo se je da je problem v modemo (motorola pci modem). ko pa sem ga odstranil je vse delalo normalno.
zato ti predlagam da ce hoces videt kje je problem odstrani iz compa vse komponente. pusti samo ram, procesorin graficno (odklopi tudi disk, cd rom...) in jih enega za drugim potem vracaj nazaj (prvo disk) in ko vstavis vsako novo komponento probi prizgat racunalnik. tako bos vido kje je problem. aja probi se z drugo graficno da vidis ce graficna dela al pa je nekompatibilna s tvojim racunalniko (naprimer ta moj modem je potem delal normalno v drugem racunalniko z isto plato in ko sem jas dobil nov modem je cist normalno deala v mojem rac. pac sem mel smolo...)

jamiroq ::

to BigFoot: sem dal ven ram, pa ni nic pomagalo,

to Yo: beri gor; vse to sem ze sprobal, zal brez uspeha..:(

Opkow ::

Dej plato ven iz kiste... sposodi si ram, napajalnik, proc.. In samo te tri zadeve + speaker namontiraj na plato..In ce po xx zagonu vedno naredi peep na speakerju.. pol je plata dobra. Daj svoj proc gor .. in tako naprej .. In ce nakoncu vse to dela z tvojim procom rami in napajalnikom.. Potem dodaj se novo graficno kartico.. in tako dalje...

Pac zadeve bos mogel 100x prekombinirat in sprobat, dokler ne bs najdu napake... Ce ne pa servis.

jamiroq ::

... da povem po pravici, se mi sploh ne da prevec zafrkavat, plato sem ze vzel iz kiste & probal z drugim napajalnikom (in brez kartic, diskov, etc.) pa ni delalo... Tako, da bom najraje kar na servis vse skupaj odnesel, pa naj se oni ubadajo z njim...
Na sreco imam se iMaca ;)

BigFoot ::

iMac????
EWWWWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!!!!!
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

rang3rus ::

Imam podoben problem. Kaj se zgodi .. Kar naenkrat vse zablokira, na monitorju se prizge oranzna lucka in dled diode (imam msi plosco) vse zasvetijo rdece (ni problem v power managmentu). Nato rebootam, power on/off ... in je isto. Nic se ne zgodi. Ventilator se vrti, rdece dled diode so prizagene in to je to. Nic ne piskne ob zagonu, disk se ne zazene... Problem ni v napajalniku (sem izmeril in napetost je prisotna 5,gnd,gnd,12). Problem ni v procesorju, sem ga tud zamenjal, problem tud ni v graficni (sem jo tud zamenujal). Probal sem tud rame zamenjat .. nic. Enkrat, ko je 'zablokiralo' sem odklopil vse kartice/diske, samo ram sem pustil noter, nic, isto sranje. Po kaksnih dveh, treh urah pa se spet normalno zazene, vcasih se zazene, in samo disk zboota, pa potem nic, v tem primeru resetiram in se zboota v redu.

A ve kdo kje bi lahko bil problem ?

specs:

msi k7t pro mobo
duron 800 proc
128 133mhz infineon rama
macase 250w napajalnik

povprecna temp.

cpu: 42°C
chassis: 32°C

BigFoot ::

a si probu zamenjat plato?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

jamiroq ::

iMac EWWW???????
no ja, vsak ima svoje mnenje & okus...
meni pac beige kiste niso ne vem kako vsec; pa windowsi & co. niti...

Yo ::

saj fora racunalnika ni v tem da ti je vsec. vazno je da je zmogljiv in to imac sigurni ni (mislim imac:) ).

se enkrat sm prebral tvoje poste. pa sej si sam ze pri prvem postu napisal kje je problem. ce ti z drugo graficno normalno dela s to te zabava kje mislis da so problemi?
nesi jo nazaj in naj ti dajio drugo ker zgleda da tvoj comp pac ni kompatibilen s to. to se pri pc-jih nazalost velkokrat zgodi, noben pa ne ve razloga.

jamiroq ::

Moj iMac v primerjavi z današnjimi pcji in macintoshi res ni zmogljiv... Pred dvemi leti je bilo pač drugače, mirno se lahko kosa z mojo k-6ko 300 (recimo v photoshopu, corelu itd.), pa še neprimerno bolj stabilen je... (razen seveda internet explorerja, ki mi ga slo-tech stran redno crasha)

zdej pa na originalni topic::)
sem še enkrat zamenjal grafično (ko sem plato vzel ven iz kište) in se spet ni hotel zalaufat; zdej ne vem, ali je kaj narobe s plato, ali s procesorjem, ali pa z ramom... (teh stvari nimam možnosti zamenjat)...

Yohan del Sud ::

Evo jaz sem pa zamenjal plato. Nekaj časa je bilo vse po starem. Potem sem nabil vtič monitorja do kraja. Nekaj časa se je potem prižigal v redu, sedaj pa spet po strem. ;( Sumim na ta stik grafične z vtičem za monitor... Že laufam po kladu...

jamiroq ::

hmmm....
Jaz bom enkrat naslednji mesec zamenjal plato & procesor, (to staro bom pa pri enemu kolegu priklopu), tako da bom videl kaj bo...
Samo me blazno čudi, da ko je comp. prižgan dela vse v redu....

rang3rus ::

Vzrok tega problema je pokvarjena maticna plosca. Zgleda da nekatere serije msi k7t pro plosc po 6-8 mescih umrejo (oz stekajo tako kot je opisano zgoraj). Vzrok je neznan. Zgleda da nekako procesor nedobi vec napajanja (in tukaj problem ni PSU), kajti vent se suce, ampak proc je cisto hladen, kaj privede k temu da se racunalnik ne boota in gorijo dled diode rdece (vse 4). Problem je ZELO pogost, samo poglejte na msi newsgroups in vse vam bo jasno, x uporabnikov z enakim problemom z enako plosco. Prizadete so v vecji meri (ali samo) MSI K7t Pro 6330 plosce.

grrrrr ;((

Zdaj pa nesem plosco nazaj k Mlacomu, hocem novo, cene bo joj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491866 (1329) Dominik91
»

Novi napajalnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
201704 (1404) Pyr0Beast
»

NFS6 skurla racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
5867 (758) RamOne
»

A je to sploh mogoce ???? ZNOREL BOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
231807 (1086) lepi joker
»

tezave z abit kt7

Oddelek: Pomoč in nasveti
271654 (1251) texhex

Več podobnih tem