» »

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč

1 2 3
4
»

mimax ::

Težko je določiti natančno od kod prihaja ta neprijetni zvok. Eno je običajno delovanje ventilatorjev in njihov šum, ampak zraven se sliši še nekaj z nižjimi toni, kot da bi delovala turbina.

Zdi se sicer, da to prihaja od ventilatorja na procesorju.

Kar se tiče podatkov o temperaturi, sem doslej imel na prejšnjem pentiumu :
- proc 33,4°C
- matična 23,7°C
- napajalnik 28,5°C
Kaj je dosti manj, pa me zato zanima ali je za P4 3,0 GHz in več okoli 54°C še normalno?

________________________
EDIT:
začasno ga imam na mizi, in ko položim roko nanjo, je čutiti manjše vibracije, ki se očitno prenašajo od računalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mimax ()

kopriwa ::

ponavadi so tisti najbolj glasni na grafičnih karticah, temperatura na procu pa jei normalna za box hladilnik

mimax ::

Bi bila T nižja, ko bi hladilnik na procu zamenjal?

To je zvok tubine, oz. če kdo ve kako je slišati kadar se vklopi grelec pri peči za centrano kurjavo (samo ne tako glasno, ampak podoben zvok).

Trenutna grafična je itak najslabša v ponudbi (začasna), tako da mislim da ventilator na njej ni problem.

Verjetno bi moral sneti ohišje in ob delujočem računalniku poslušati kateri ventilator oddaja ta zvok.

Racunalnik ::

No da se se jest malo pohvalim:Sestavil sem pa tak sistem,nazalost bom komponente ze imel doma v parih dneh,nf4 plato bom pa cakal okol 3 tedne.Vsaj po besedah sunrisea k pravijo da pred novim letom nebo nic,ostali mlacom and company pa sploh nic ne povedo.
Pa seveda upam da bom lahko ultra plato kupil ne tisto cist navadno.



kupit morm se vent za procesor,ker pac pravite da je box glasen.
Tista dva zunanja disk ohisja sta eden zame drugi za kolega.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

1. odklipi vse ventilatorje na ohisju in odstrani grafiko --> pa bos slisal kolk je glasen vent na procu in tisto kar je v napajalniku.

2. priklopi grafiko -- cekiraj glasnost

3. priklopi 1 vent zadaj na stranici (cimvisji) in spet preveri glasnost in temperaturo. Ce ti ustreza, psti ostale neprikljucene, ce ne ...

4. ... zberi se nekaj denarja in kupi nekaj za uravnavanje obratov ventilatorjev ...

mimax ::

@računalnik >>
vidim da si prav tako šel za zmogljivejšemi komponentami, odločil si se sicer za AMD, ampak super zmogljivo in super cene! Brez nove plate AMD zame sploh ni prišel v poštev. Saj že grafično (X800XT 256MB za PCie) čakam skoraj 14 dni, pa vsak dan obljubljajo da pride, kaj bo šele z NF4 plato!

@lopov >>
saj imam tudi Combo Spy, ki je za uravnavanje obratov, samo to dela žal avtomatično => nastavljaš lahko samo rang T in vklapljaš/izkl. dva izmed ventilatorjev (tista v ohišju). Kadar enega odklopim, takoj narastejo obrati ostalih za 400, ko še drugega se ostalim spet dvigne za 400, potem je tako hrupno, da se ne da prenašati.

Zheegec ::

Ja, ampak v ozadju mora teči Mula, Peerguardian 8-), pa še kak programček, (tistih 20 sistemskih, ki jih vidiš itak samo na WindowsTaskManager ne štejem zraven), vmes pa jaz lahko igram najhujšo igrico, al pa poslušam glasbo med surfanjem po netu, al pa ustvarjam kaj z excelom, wordom, powerpointom, photoshopom ipd. Verjetno bom imel tudi obdelavo videa.

Če na mojem AXP lepo delujejo eMule, Bittorent (2x Bittornado), F@H, MSN, Mozilla, Explorer, Winamp in Half-Life2 naenkrat, potem najbrž tudi za Athlon64 to ni problem.

Fora HyperTreathinga je, da nimaš tolikšne izgube hitrosti, ko poganjaš dve procesorsko intenzivni opravili naenkrat. Sicer na hitrosti še vedno izgubiš, samo ne toliko. CPU intenzivno opravilo so igre, encoding,... eMule, Mozilla, Powerpoint in podobno sranje vsekakor ne spadajo pod CPU intenzivne.
Ko so mi rekli, da za hipernitnost potrebuješ dve ploščici rama, sem si jaz to tako predstavljal, da procesor deluje večslojno in za ene aplikacije uporablja eno memorijio, hkrati pa za druge drugo, vse teče vzporedno in brez medsebojnega oviranja.

Dve ploščici RAM potrebuješ za dual channel, samo kolikor ploščic pač imaš, sistem to še vedno vidi kot en skupen RAM, za CPU je čisto vseeno ali imaš 1 ploščico ali pa več. HyperTreathing se samo predstavi operacijskemu sistemu kot dual-CPU sistem, da mu OS pošlje dva treatha. Ponekod to pomeni pohitritev, ponekod pa upočasnitev, odvisno od primera. Na RAM se pa še vedno tako shranjuje kot povsod drugod, HyperTreathing tukaj nima veze.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mimax ::

Hm, hvala za razlago Alien.

Tudi Mula zna biti CPU zahtevna (na ta starem), kadar se tepe z VSMON.exe od Zone Alarm firewalla - verjetno mam kake napačne nastavitve.
__________________
EDIT :
kako 'prenesem' ADSL na novi računalnik? Zaženem čarovnika za povezave in ...? Samo jaz sem pozabil vse tiste porte pa IP naslove pa pop3 protokole pa ne vem kaj pe vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mimax ()

Zheegec ::

Nekje si downloadaj RASPPPOE in sledi navodilom. Najbolj izi, ter najbolj učinkovito.

POP3 server in SMTP server za mejl sta pa čist simpl -> pop.siol.net ter smtp.siol.net
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mimax ::

Na osnovi česa deluje Files and settings Tansfer Wizard v XP? (to mi namreč hoče vedno odpreti ko kliknem na opcijo za prenos internetne povezave s starega na nov računalnik).

Kako lahko svoje dukumente s starega prenesem na novi rač.? Imam LPT1 kabel (obojestranski), vendar ga ne zazna. Tudi če sheram koren diska na starem ga na novem ne vidim.

xenon74 ::

:D LPT kabel!!!!! :D
Kremenčkove metode prenosa datotek. Fred Flinstone je ponosen nate.

Povezavo preko LPT vzpostaviš Preko DCC-ja - Direct Cable Connection. Pojdi v Kontrol penel / Njetwork Konnections / Njew Konnection / Setap an advanced Konnection in naprej.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

mimax ::

Fred Flinstone, kaj? :D
Ne morem pomagat, drugega kabla nisem našel doma, ta je očitno še iz časov, ko sem 4 leta nazaj z takratnega 'starega' prenašal na takratnega 'novega'.

Saj sem probal prek DCC-ja. Res vzpostavi neko povezavo (z malo mukami), spodaj se pojavi ikona povezave na DCC host (stari) & guest (novi), samo to mi nič ne koristi. Še vedno ne vidim nobenih datotek s starega, četudi sem na starem dal oba diska v skupno rabo in odstranil vse firewalle. Mogoče ne vem kam gledat.

Kaj tu delam narobe oz. kateri so drugi načini prenosa? (pa ne mi zdej z RW diski ker bi ga moral ene 100× pečt da bi vse prenesel).
_____________
EDIT:

Ravnokar sem tudi ugotovil eno čudno stvar. Videl sem, da imam na diskih nekam malo prostora, pa sem pogledal pod disk management in videl da je na vsakem še po ena particija, velike so od 12-27GB. Na Storage disku (1×primarna + 1× unallocated 27GB) sem podatke dal dol, nato pa obe partcije zbrisal in ustvaril eno samo, primarno particijo, ki mi jo ravnokar formatira.
Kako naj pa to izvedem na Local disku zaradi Windowsov (tam sta 2×primarni particiji)?

___________
EDIT2:
Kakor gre tole, bom kmalu prišel pod forum Pomoč in nasveti, ane :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mimax ()

CaqKa ::

za ta denar bi jaz kupil prenosnika z najhujšim pentium m procesorjem dodal pa bi še 1gb rama
nato bi dokupil garancijo (tako da bi vsega skupaj bilo 3-4 leta garancije)
nato bi pa za zunanje usb2 ohišje dokupil en storage disk in nec 3500 dvd writerja.
pa verjetno bi še ostalo kaj denarja.. recimo za oni sony monitor ki bi ga uporabljal izključno doma. :)
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sistem

Oddelek: Kaj kupiti
62379 (2171) tuncek
»

Nasvet glede nakupa novega PC

Oddelek: Kaj kupiti
51572 (1457) dxx
»

250k SIT,kaj kupiti??!!??

Oddelek: Kaj kupiti
221948 (1407) cassiel
»

Nakup novega racunalnika.

Oddelek: Kaj kupiti
401899 (1201) gunserman
»

My PC 2004 za okoli 260k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
241672 (1084) zombies

Več podobnih tem