» »

Mrezna karta za ADSL

Mrezna karta za ADSL

[t502] ::

Danes sem dobil kuverto z vsemi navodili, podpisano pogodbo, cd rom...

Zdaj pa me zanima katero mrezno kartico si naj vzamem? Katere imate vi (tisti ,ki imate ADSL) ?

Pa se nekaj z zvezi z cd-rom-om. Kaj si naj ze zdaj namestim vse potrebno?

Zdaj samo upam ,da mi bodo lahko zmontirali v centrali (Maribor - Tabor) NiggerBob si imel kaj tezav?

Uff...polovico tega posta spada pod Internet. (prosim ne zaklenit teme :8))

[t502]

BigFoot ::

mrežno je čist vseeno kero kupiš, glavno da je UTP pa nej bo 100Mbit. ker 10Mbit se ne splača kupovat.
se pravi kupi najcenejšo 100Mbit UTP mrežno ki jo lahko dobiš (dal boš nekje med tremi in štirimi jurji)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

Ja. Saj mislim kupit eno z 100 MBit samo nevem katero in kje (nekje v Mariboru :))

[t502]

BigFoot ::

kt sm že reku, sploh ni važno kero. vse delajo enako dobro in zanesljivo.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

Kaj pa pomeni UTP?

Jaz nisem noben profi pri mreznih karticah...cisto sem zgubljen :D

Vsaj eno dobro/zanesljivo mi povej =) .

[t502]

BigFoot ::

lej
greš u štacuno pa rečeš da rabš najcenejšo 100Mbit UTP mrežno kartico.
pa je
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

Ok.

Katere pa mate vi ze ADSL-ovci? :)

[t502]

NiggerBob ::

hehe, tudi jaz sem bil v dilemi glede mrežne kartice.
Kot ti je rekel BigFoot, kupi NAJCENEJŠO PCI 100 MBIT UTP mrežno kartico, ki jo dobiš. Jaz sem jo zastonj dobil od kolega, se mu je valjala po omari in neka neznena kitajska firma, Level One.
UTP je tip konektorja (laično). Tak kabel s konektorjem gre ven iz ADSL Siemensovega modema, ta konektor pa potem samo vtakneč v mrežno kartico in zadeva rešena.
Win so mi sami spoznali kartico in jo skonfigurirali. Pazi, da se ti IRQ ne bodo prekrivali, če bodo, zamenjaj PCI slot.
Meni je bilo huje, ko so mi priklopili modem, me sploh ni bilo doma, ko sem prišel, pa sta bili samo dve dodatni škatli. CD sem dobil po pošti komaj naslednji dan.
Dosledno upoštevaj slikovna navodila, pa bo šlo.
Edino eno vnosno polje sem moral počistit, ker se ni hotel povezat, v navodilih pa je obkljukano (prvo sem počistil, nekaj v zvezi z Encrypted....., drugo je Log to network, tretjo pa Do not modify route metrics when connecting). Drugo in tretje polje sta obkljukani.
Če kaj ne bi šlo, napiši mail.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Dalmatinc ::

Kera mrežna se vam pa zdi najboljša če primerjaš ceno/zmogljivost.

Hvala>:D:D">

NiggerBob ::

t502, pod Profile Properties/Configuration moraš IZKLOPIT (odkljukat) opcijo Require encryption, če imaš slučajno vključeno in se ti ne poveže. To je edino, kar sem naredil drugače, kot je v navodilih.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[t502] ::

Hvala za nasvete NiggerBob. Ce bom imel tezave bos sigurno dobil mail ;) .

Ok, zdaj pa moram odpeketati v trgovino po UTP mrezno karto... :D

[t502]

BigFoot ::

Dalmatinka>>> tko kot sm reku že ene parkrat. najboljša je tista ki je najcenejša. zakaj? ker so vse enako dobre, tako da naj odloči samo še cena.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

Kaj te imajo nekaj v tekstu ,ki ga dobis nazaj z podpisano pogodbo? nekaj z malo moznosti ,da ne bi bilo mogoce zmontirat ADSL na ISDN prikljucek ker je preverljivo samo na centrali?

Je to ce centrala ni vredu pripravljena?

Upam ,da bo vse vredu saj NiggerBob-u so zmontirali na isti centrali kot sem jaz :8) (Maribor - Tabor).

NiggerBob ::

Ne skrbi, vse bo OK. Če bi dali zraven še drug software, ne pa ta #&$%#! PPPoE, bi bilo idealno:D
Pa tudi na to boš pozabil, ko boš DL dobrih 150 MB, vmes pa ravno pogledal dnevnik na PopTV :))
In ko se boš še spomnil, da NI stroškov za telefonske impulze......bo tvoje veselje še petkrat večje:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

BigFoot ::

pa še res je :D:D:D I WANT ADSL!!!!!
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

NiggerBob najde vedno prave besede ob pravem casu :D .

Monterji get the heck over here! :).

Kak pa ti to naredijo? prvo ti negdo prinese razdelilnik in modem cez nekaj casa pa se pride testirat povezavo?

/me is full of unanswerd questions :D

[t502]

NiggerBob ::

nekako tako: dva tipa od Telekoma sta v sredo prišla, zmontirala dve škatli. Ni me bilo doma, ko sem prišel domov čez 30 minut je bilo že vse gotovo in ju ni bilo več.
Pustila sta tudi GSM tel.št. od enega tipa pri Siolu (Sebastjan), da naj ga pokličem, ker ima Telekom na skrbi samo hardware, vse ostalo (software, priklop) pa uredim z njim.
CD takrat še sploh ni prišel po pošti in sploh nisem vedel, da obstaja in sem mislil, da moram sam kaj nastavit v Win.
Pokličem tega Sebastjana in mi pove, da bo v ponedeljek v MAriboru montiral, pa naj ga takrat pokličem, pa bo on prišel nastavit. Niti besede o kakšnem CD z gonilniki in navodili.
Prepuščen sam sebi, zvečer v sredo namestim mrežno kartico (Win so jo spoznali sami in sami skonfigurirali), priklopim kabel v mrežno, poskusim vse možno, nič ni delalo. LOL, LOL, dajala me je jeza in bes.
V četrtek pridem iz firme domov na kosilo ob 13.30 h in v nabiralniku najdem A4 kuverto od Siola. Notri je bil CD + navodila.
Instaliram CD, sledim navodilom, se priklopim na Siol (strežnik nenormalno počasen!!!) registracija, izklop, nadaljevanje po navodilih, vse gotovo v 20 minutah.
Na zadnji strani navodil, točka 10, obkljukam polje Require encryption, kot je v navodilih. Od takrat dalje se ne morem več priklopi na omrežje. Časa zmanjkuje, moram biti nazaj v firmi ob 14.00.
Ves popoldan študiram, kaj je lahko narobe, pridem zvečer domov in odkljukam tisto nesrečno polje. Od takrat vse dela OK.
Da bi kdo od Siola ali Telekoma preveril in testiral povezavo? Verjetno se šališ, mogoče na kakšnem drugem planetu pri drugi firmi v drugi dimenziji, ne pa v Slo pri Telekomu/Siolu>:D.
Takoj, ko ti Telekom zmontira hardwer, podpišeš, da je vse priklopljeno, da si se povezal na Siolov strežnik in da ADSL povezava dela OK.
Telekom/Siol logika:
Če ne dela, nikome ništa, dol nam visi, kaj nam pa moreš, saj si podpisal izjavo. Monopol rules!;((
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

TheHijacker ::

Eno kratko vprašanje. "Ko" dobim tudi jaz ADSL(Litija) bi rad povezal dva računalnika na ta ADSL modem. Namen imam kupiti en čim manjši hub(4 port), povezati en kabel iz ADSL modema in dva kabla iz mašin na ta hub in na obeh računalnikih zrihtat ADSL dialup... Bo to sploh delovalo?
http://www.google.si

[t502] ::

ADSL Dail-up?

Mislis ,da si bi delil povezavo z drugim/drugimi racunalniki v omrezju?

Ce ja moras imeti v HOST racunalniku (tisti ,ki je priklopljen na ADSL omrezje) dve mrezni kartici. Eno za ADSL in eno za povezavo z drugim/drugimi racunalniki.

NiggerBob ::: Zakaj pa te pise v ADSL letaku: "V ceno je vsteta montaza ustreznega ADSL modema, razcepnika in testiranje povezave".

Saj si lahko ker mislis. Samo, da mi prinesejo tisti modem in razcepnik pa bo :D .

Jaz imam eno mrezno zdaj. Compex ReadyLINK 100-TX /PCI . Je to vredu? :)

[t502]

TheHijacker ::

Če te prav razumem, je tista mrežna na katero je povezan ADSL kabel vedno 100% zasedena? Ali ni rešitev en dober hub, s katerim bi dva računalnika naenkrat lahko dostopala do interneta.
Po tvojem bi potreboval dve mrežni v mojem računalniku. Na eno gre ADSL UTP na druga pa mrežni UTP, ki ga povežem na skupni HUB ali pa kar direktno na drugo mašino(crossover kabel). Potem bi pa potreboval še kakšen program za sherat povezavo? Right?

Comprex mrežne so kar kul. V službi jih imamo na tone(RL2000a, RL2000 PNP, RL2000 PCI,itd.). Se kar dobro obnesejo, samo gonilnike je potrebno iz diskete inštalirat. Bolj bi bilo, če bi kupil kakšno s RealTek mrežnik čipem. Gonilnike dobiš pa že zraven winsow. Ko recimo delaš zvežo inštalacijo, te po prvem zagonu čaka v mrežo-povezan pripravljen računalnik... Nima veze, maš pač 2 minute več dela(vsaj 1x resetirati windowse)....
http://www.google.si

[t502] ::

Tole sem dobil zastonj. Trenutno je se na posoji ce bo delovala :) . Tak, da tale kartica ima UTP vhod in je prava za ADSL?

Mislim, da signala ne moras dati v hub za ADSL ampak samo na gostiteljski racunalnik (tisti z ADSL-om) in v njega 2 mrezni kartici (1 za ADSL, druga za omrezje) potem pa si vse nastavis in na drugem racunalniku si nastelas, da dostopa do interneta prek LAN-a (mislim, da je prav, ce me spomin ne vara) :) .

[t502]

[t502] ::

Se eno vprasanje za vas ADSL-ovce :8)

Kdaj ste dobili vrnjeno podpisano pogodbo (z cd-jem,podlogo za misko...) in cez kolko dni so vam prisli montirat? (moram malo okvirno vedet kdaj moram biti doma :))

[t502]

NiggerBob ::

Najprej zmontirali, nič poklicali, pogodba + CD prišla naslednji dan.
Hijacker, tisti Siemensev XpressLink ima še en prost hub:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

gorenc ::

da se naus zajebu! kup 10/100 mega ne pa samo 100mega ker ti nau nc pomagal!!

srale ::

gorenc..nekaj te bom prašu..kaj lahko dobiš 100 mbitne kartice za 3-4 k sit??kakor jaz vem ne..ker je to polprofesionalna roba in nima take nizke cene..

Igor ::

kombinirana 10/100 (kar pomeni, da dela lahko na 10 al i100 mega) kosta tam nekak 4k
odgovor je torej da ?
kukr drugo pa ti za adsl 100 mega mrezna nic ne koristi
max prenos je nekak 800kbit (v praksi) kar je se vseeno 12x manj kukr je najbl izi 10 mega mrezna ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL problem

Oddelek: Omrežja in internet
121476 (1199) mich
»

ADSL-CELJE

Oddelek: Omrežja in internet
491812 (995) sekundek
»

ADSL - inštalacija

Oddelek: Omrežja in internet
91346 (1130) [Gric]
»

končno.....ADSL!

Oddelek: Omrežja in internet
211612 (1163) MUC
»

pogodba za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
191904 (1469) NiggerBob

Več podobnih tem