» »

Brezžični ruter - doseg?

Brezžični ruter - doseg?

kihc ::

Čist na kratko -- naš sostanovalec je prišel na idejo da bi si delil internet (adsl), in sicer brezžično. Zdaj njemu so to svetoval "strokovnjaki", samo jaz nisem čist ziher da lahko ta zadeva nese skozi 2 nadstopji (od ruter (3 nadstropje) -> 2 nadstopje -> sprejemnik (1 nadstropje).

Je torej mogoče nardit brezično povezavo skozi 2 nadstropja?
x

pivmik ::

Načeloma bi delovalo.
Dejnsko je pač treba sprobat.
LP, Gregor GRE^

kihc ::

Kolk pa stane taka zadeva (približno)?

Pa zdaj jaz mam že en 'server/ruter' računalniček in mi ne diši preveč da bi tole vse skupi spravu za ruter, a obstaja tud kakšna zadeva da jo daš v navaden hub oz. switch in je potem brezzično povezana z računalnikom (se mi zdi da sem nekje že vidu, samo nevem kako se temu reče)?
x

mcrastur ::

naj kupi dve brezžični mrežni kartici (najbrz bi jima mogu dat bolso anteno) pa eno das u tvoj server drugo pa u njegov comp pa je... s tem ne nucas brezžičenga ruterja

kihc ::

Ja sej nekaj takega sem imel v mislih, se bomo probal dogovrit nekaj v tej smeri.
x

OldSkul ::

Lahko pa kupi tudi samo access point, ki pa ni router.

kihc ::

Pomojem bi se acces point izplačal, če bi imel za povezat več oddaljenih rač. Samo za dva se mi pomoje ne izplača.

Glede tistih brezzičnih pci mrežnih obstaja kar nekaj standardov in izdelovalcev - kaj je najbolj pametno kupit?
x

OldSkul ::

Access point lahko uporabljaš tudi kot Ad-hoc če se ne motim.

htrance ::

Mene zanima na brezžični ruter bi priklopil anteno(Ojačanje: 19 dBi) da bi imel večji doseg, je to možno in na koliko metrov bi delovalo?

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
(-_-)

pivmik ::

Pri brezzičnih omrežjih na različnih lokacijah je sprejem signala nepredvidljiv. Odvisno je mnogo faktorjev od tipa zidov, debelin sten, geometrije prostorov, stvari v prostorih, oddaljenost, karakteristike posameznih WLAN naprav/anten. Noben ti ne more zatrditi - to bo gotovo delovalo, kaj šele kako bo delovalo. Najbol nepredvidlijo je v prstorih. Pri WLANu je pač enostavno treba spobat stvari na kraju.

Glede direktne ADSL povezave...
brezzična 'verzija' switcha(stikala) JE access point.
Dovolj je, da kupiš access point, če ne želiš biti za routerjem in želiš imeti neodvisno direktno PPPoE povezavo na ADSL.
Mislim pa da se da uporabiti tudi wireless router kot AP, enostavno prikopi ADSL modem na navaden port(ne WAN) na routerju in vzpostavi brezzicno povezavo tvoj PC - w-router. Nato ustvari PPPoE(winxpjev pppoe cilent ali npr raspppoe) povezavo na svojem compu in se poveži na ADSL direktno. Mislim, da bi moralo delovat.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780551519 (46) c23po
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364185 (3704) r3dkv1c4
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169475 (9144) Hanzek
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333363 (2639) MrStein
»

ADSL preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
121422 (1266) cekr

Več podobnih tem