» »

Končno sem se odločil - prosim za komentar

Končno sem se odločil - prosim za komentar

Arzen ::

Po dolgem premisleku in problemi z raidom (kot sem si jaz zamislil) sem za odločil za naslednji sistem:

ASUS P5GD1 PRO Intel 915P chipset
INTEL PENTIUM 4 3.0 Ghz 800/1MB LGA775
3x - DIMM 512MB DDR 400 (1.5GB) - Moram imeti kašen poseben ram da bo sistem deloval?
CL-P0024 SILENT TOWER 112
HDD WD 36,7GB, SATA, WD360GD, 10000rpm, 8MB Cache
HDD WD 120GB, SATA, WD1200JD, 7200rpm, 8MB Cache
NEC ND-3500/A/GNB
FDD 1.44MB
LC6350 - 350w 120mm Silent
Thermaltake - Tsunami VA3000BNA
WinFast PX6600GT TD 128MB PCIe
miška+tipkovnica+zvočniki (cca 10.000 SIT)

cena: 238.000,00 SIT + DDV (285.600,00 SIT)

Za oporo naj povem da je rač. namenjen v 80% za programe (Corel,Photoshop,Indesign,...) in v 20% net + igre.


Hvala za komentarje. :D
  • spremenil: Arzen ()

mojsterleo ::

Napajalnik je morebitna šibka točka sistema, saj dandanes vsi kupujejo najmanj 400W naprave. Drugače se ti utegnejo dogajat kaka nepričakovana sesutja itd. Nevem zakaj kupuješ 3 rame? Raje kupi dva po 1GB vsak.

Drugače pa brez pripomb.

-- Leo

Arzen ::

Napajalnik bom kupil 550W, ram pa bom kasneje dokupil še 512MB zdaj pa me že malo stiska po denarnici pa še novo leto je.

Žal je razlika med 2GB (2x1GB) in 3x512MB skoraj 30.000 SIT kar se mi zdi preveč...

nodes ::

Pa WD-ja jaz ne bi vzel

Arzen ::

Zakaj ne?

Mirč ::

napalnik močnejši

Sami ::

Zakaj ne?

Hitachi je price/performance in v nekaterih primerih prehiti celo WD Raptorja. Na tvojem mestu pa bi vseeno vzel Athlona64.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Arzen ::

Samo z amd mam probleme ker ni še plate NF4 pri nas ko bo je predraga če pa hočem NF3 pa nimamo PCIe ma pa AGP jaz pa hočem kartic 6600GT ki pa je spet težko dobiti na AGP. tako da AMD odpade.


Kerga Hitachija pa si mel v mislih ki naj bi prehitel WD Raptorja?


Hvala.

Arzen ::

MIRČ - napajalnik bom dal 550W.

Sami ::

ki pa je spet težko dobiti na AGP. tako da AMD odpade.

Trenutno ni težko dobiti 6600GT na AGP vodilu, prodaja jo že več trgovin.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Kerga Hitachija pa si mel v mislih ki naj bi prehitel WD Raptorja?

To je Hitachi 7K250, je najtišji disk kar sem jih imel in pa v nekaterih primerih prehiti Raptorja, o tem disku je že veliko napisanega na forumu, malo poišči.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Arzen ::

Tam ko bo jaz kupu jo nimajo.(JAE) In če bom čez eno leto hotel kaj več kaj mi bo še ostalo na AGP.?

MEDENA ::

ostalo ti bo še

- cela kolekcija 6800GT/ULTRA/ULTRA EXTREME
- cela kolekcija X800PRO/XT/XT PE

nič bat...tako,kot se še danes dobi 3 leta staro GF4 4200 bo isto še 2-3 z AGP...nič bati...edino po trgovinah bo pomanjkanje to pa je res.

Arzen ::

SAMI - pa samo 160 GB je vredn nakupa ali tud kak manjši so vdi isti? Katero plato pa bi predlago za AMD64 na 939 podnožju?

MEDENA - se strinjam vendar ta ko jaz hočem kupit jo nimajo (JAE) in se mi ne da drugam hodit. Tud PCX(AVTERA) jo nima v Celju mi še samo Comtron ostane tam pa nimam dilerskih cen.

Arzen ::

Aja še nekaj mene ta dva diak staneta 37000 SIT + DDV, sam za informacijo.

DominusSLO ::

Ne vem na kakšne probleme z raidom se nanašaš in ne vidim razloga zakaj ne kupiš 2 ista diska in ju daš v raid0.. Plošče sicer ne poznam, menim pa da se ti splača vzet eno ki to podpira...
Moja a7v600 plošča ima zelo slab raid kontroler(baje da ni čisto hardwerski al neki takega), vseeno pa je na vseh testih performance nekje dvakrat tolko kot WD 80gb-8mb-7200 ata 133 8-)
Diska v raid0 pa sta maxtor 80gb-8mb-7200 sata
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Arzen ::

Z raidom mam te probleme da bi rad dv diska povezal tako kot ti v enega in do tu ni problemov potem ko bi pa jaz rad naredil mirroring na tretji disk pa nastane problem ker kontrolerji na ploščah to ne podpirajo. In ker če se potem kaj zgodi enmu od diskov nimam arhive.

V tem je problem zato sem šel na Raptorja de sem nardil kompromis med stripingom in navadnim SATA prenosom. Vsaj upam.?

teoo ::

off topic:
kaj kdo ve, če bodo morda padle cene nf3 platam, ko pridejo nf4 za prav na trg?

sicer pa ne vem kako drage naj bi bile nf4 plate... essedi ima na ceniku eno nf4 plato od gigabyta za 137€ to je cca 35k kar ni dosti. eni napovedujejo cene okol 50k. a to velja sam za nabildane plate in bojo manj opremljene cenejše?
kako je bilo v preteklosti s tem? (med menjavami generacij čipovja mislim)

DominusSLO ::

Če sem te prav razumel boš vseeno brez mirroringa?! V tem primeru ne razumem tvoje logike... Če ti je bolj pomembna varnost daj 2 sata v raid 1, če pa ti je performance daj raid0... napisal si da si z raptorjem dosegel kompromis- med čim?! kompromis med hitrostjo raid0 in sata(brez raida)??
Res te ne razumem...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Arzen ::

Ne poznam par ljudi ko se jim je v stripingu sesuvalo in so zgubljali podatke. Kompromis pa sem naredil med raidom0 in Raidom1 Disk je hitrejši od raida1 in počasnejši od raida0 vendar varnejši od raid0 in malo manj varnesjši od raid1. To kar si pa jaz želim pa potrebujem raid5. Kontorler je predrag imajo opcijo dve plošči vendar niso na pravem podnožju ali pa so predrage. Zato sem reskral malo hitrosti ter malo varnosti. Upam da me razumeš. Pa še pri ceni sem prišparal ker dva staneta manj kot trije.

DominusSLO ::

aha varnost te skrbi...jaz sem imel probleme v raid0 z originalnim biosom od plošče... s prvim naslednjim se je vse popravilo:D
izbira je vsekakor tvoja...če boš bolj mirno spal se vsekakor spusti v tvojo varianto;)
če pa rabiš res sigurno varianto naredi raid1...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Arzen ::

Katere diske pa imaš in kako dolgo že laufaš zadevo?

Arzen ::

veš mogoče kaj pomeni RAID 10?

DominusSLO ::

imam 2 diska maxtor Diamond-max Plus 9, 80gm sata, 8mb
račun pa sem iskal ene 20 min pa ga ne najdem;((
mam približno 1 leto... in vem da sem dal zanje 60 eurov(z ivo je bil 72)-kupljeno v italiji seveda...
ostale raide pa ne poznam...meni je to prvič raid in mi podpira plošča raid0,raid1 in JBOD
Našu račun---mam raid0 od 27.1.2004
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Dead_Eye ::

To je Hitachi 7K250, je najtišji disk kar sem jih imel in pa v nekaterih primerih prehiti Raptorja, o tem disku je že veliko napisanega na forumu, malo poišči.


haha, še malo pa bojo govorili da je hitrejši od dveh raptorjev v raidu...>:D >:D pa TIŠJI, seveda :)
The one and only

Arzen ::

Torej ni. Sam Raoptor je verjetno zelo glasen da je pa hitrejši je pa drugo vprašanje. Sem gledal teste in je res da je malo hitrejši v povprečju ne pa veliko edino 74MB Raptor ta pa je hitrejši. Zanimo je le da ko pa je v raid0 pa sploh ni tako hiter temveč počasnejši.

Brane2 ::

Potem je nekaj narobe z RAID-0 kontrolerjem, BIOSom ali pa je test trapasto zastavljen...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Sami ::

pa samo 160 GB je vredn nakupa ali tud kak manjši so vdi isti?

Arzen: Glej samo, da boš kupil 7K250 serijo, super bi bilo če boš kupil model z 8MB predpomnilnika in imaš super nakup.
Glede plate pa ti priporočam kakšno Epox-ovo na nForce3 čipsetu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid 0 ali 16mb Predpomnilnika

Oddelek: Strojna oprema
161888 (1512) Meizu
»

RAID5 / RAID1 ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
131885 (1687) urosbe
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332058 (1431) Dami
»

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381303 (937) TribesMan
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413840 (9444) matrix2

Več podobnih tem