» »

Pomoc glede nakupa!

Pomoc glede nakupa!

para! ::

Intel Pentium IV Based System:
-ABIT TH7RAID ATA100 ATX
-INTEL PENTIUM IV 1.5GHz OEM
-128MB PC800 RDRAM
-TT INDIGO ORB P4
-IBM IC35 40GB 7200 ATA100
-YUAN 600S GF2GTS/PRO 64MB DDR
-PIONEER DVD106S 16X/40X IDE
-PLEXTOR PX16/10/40 IDE RET

=358.666, 00 SIT

AMD Athlon Based System:
-ABIT KT7A RAID SOCKET A ATA100 ATX
-AMD THUNDERBIRD 1333/266
-TT SUPER ORB SOCKET A
-512 MB PC133 7.5ns CAS3 DIMM SDRAM
-IBM IC35 40GB 7200 ATA100
-YUAN 600S GF2GTS/PRO 64MB DDR
-PIONEER DVD106S 16X/40X IDE
-PLEXTOR PX16/10/40 IDE RET
=308.686, 00 SIT

Pri drugem sistemu je verjetno najvecja prednost veliko RAMa, kar si za Pentium IV sistem ne morem privosciti (cena rambusa!!!).

Druga stvar, ki me zanima je stvar grafične kartice Yuan GeForce 2 GTS. Se splača, podjetje Yuan mi ni najbolje poznano zato ne bi komentiral kvalitete njihovih izdelkov, to prepuscam vam.

Osnovna plošča je po mojem presodku kvalitetna v obeh primerih, če se kdo ne strinja naj pove zakaj.

Skrbi me tudi glede IBM-ovih trdih diskov iz serije IC. Mogoče kdo ve, če so ti diski zelo glasni?

Pioneerjev CDRW je po mojem mnenju dober.

Aha, pa še to: kakšna ja razlika med Pioneer DVD106s in DVD116s?

Za konec še eno vprašanje: kje v Sloveniji ali Avstriji/Italiji (ne predaleč od meje) se da kupiti lična ohišja, podobni iMac-ovim oziroma ostalim iz Macintoshove proizvodnje.

Death before dishonor!

para! ::

Mislil sem Plextorjev CDRW in ne Pioneerjev, pardon.
Death before dishonor!

frudi ::

jaz ti absolutno priporočam Athlon sistem, vendar z dvema manjšima pripombama:
- ram vzemi CAS 2, 7ns. se precej pozna pri hitrosti
- namesto super orba vzemi volcano II hladilnik
ostalo je super. glede diska - že ibmovi diski prejšnje serije (dtla) so bili tihi, kljub 7200rpm, ti so pa kvečjemu tišji. grafična kartica je pa tudi v redu - geforci vseh proizvajalcev so si po hitrosti praktično enaki, tako da se ne rabiš sekirati glede (ne)kvalitete nekoliko manj znanega proizvajalca.
aja, razlika med 116S in 106S - prvi ima klasični mehanizem s pladnjem, drugi pa ima samo režo (tako kot avtomobilski CD playerji). oba pa sta super izbira (osebno mi je ljubši slot-in model), enako kot tudi plextorjev CD-RW.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ChiefThunder ::

Jaz bi se odločil za drugi sistem, ki je hitrejši in cenejši. Yuanov GTS je za svojo ceno zelo dober, poglej še za GTS pro od SUME, ki je tudi cenovno ugoden in kvaliteten. Diski serije ericsson so eni izmed najhitrejših izmed IDE diskov (če ne kar najhitejši), poleg tega so izredno tihi. PLextorjev pekač je dober, prav tako matična, razen če hočeš ddr podporo (pomoje se ne splača). Razlika med omenjenima DVD-jema, da ima eden režo drugi pa pladenj, vsaj mislim.

Nekaj je že bilo govora o pentiumovih naprednih ukazih (SSE...), ki naj bi pripomogli k performansem, nisem povsem ziher v kolikšni meri, tko da te bodo morali drugi osvetlit...

no, tolk od mene...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361941 (1163) bond007
»

Proc & plata ?!

Oddelek: Kaj kupiti
281484 (1100) Daishi
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191870 (1544) Daishi
»

Spet eno vprašanje...ki je blo 100 × :)

Oddelek: Kaj kupiti
271391 (1017) OldSkul
»

Sanski sistem

Oddelek: Kaj kupiti
342261 (1696) Loki

Več podobnih tem