» »

Win XP NTFS?

Win XP NTFS?

GrizlyBear ::

Zanima me če Win XP Home ED. podpira NTFS particije, ali bo spet potrebno met Proffesional?

Loki ::

Najverjetneje ga bo, ceprav se tukaj zastavlja vprasanje, kaj ti sploh bo PE (personal edition), ce bos mel professional (veliko vec funkcij).
I left my wallet in El Segundo

OrlyTM ::

Hja ... 100% ne morm trdit, pač pa zelo dvomim, da nebi podpiral ntfs.

Personal Edition pa bo za marsikoga povsem dovolj, glede na to, da bo znatno cenejši kot Pro.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tr0n ::

Mislis manj ga bo za dljat :).

OrlyTM ::

hehe .. no comment :)) Piratski WinXP ne bo sploh, ker je MS vdelal nezlomljivo zaščito :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

1. Home Edition podpira NTFS, vendar z nekaj omejitvami. Recimo, v HE ne mores uporabit vgrajene enkripcije, ki je drugace v vseh ostalih verzijah.
2. piratstvo bo, ker obstajajo in bodo ostajali verzije brez zascite. Bolje receno, obstajale bodo verzije, ki jih ne bo potrebno aktivirat. Te verzije se bodo piratizirale. Podobno kot zdaj Office XP.

footprint ::

Kar se tiče piratizacije mislim da še ni bojazni. Saj skoraj očitno se nihče ne buni kaj maš doma na računalniku. Pa vsi vemo da ni tud 1 % slovenca ki bi bil legalen, razen če uporablja Linux, al pa kej manj razširjenga kot MS. Problem pa se bo začel ko bo trg počasi postal nasičen in bodo podjetja že vsa legalizirana. Večja so že, kaj pa mala??? Osebno vem za kar nekaj gusarjev (majhnih). zanimive so tudi HW zaščite softwarea, pa se tudi te da razbit tako, če bomo v pravih krogih bomo vedno Underground :))))>:D

Tr0n ::

Heh, WinXP so bli sheckani, se preden je prvi build ven priso.

ph34r d4 f0rc3 :)

ABX ::

Žalostno je ampak veliko ljudi ima doma original winxx, ker pač si jih sam ne zna inštalirat tako da so prisiljeni kupit orig z novo mašino. Uno pa z aktivacjisko kodo je vse en bla bla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

Težko bi verjel da XP-ji ne bi podpiral NTFS-ja, še težje bi verjel da ne bodo shekani v enem tednu po (ali pred >:D) uradnem izidu. Malo previdnosti vseeno ne bi bilo odveč, tako vsaj jaz osebno na začetku ne bi uporabljal skrekanih XP-jev v internetnih računalih.

andrej ::

TrOn: prosim ne govori neumsnosti... Prvi buldi, ki so prisli ven niti niso meli enablano aktivacijo.
Prvi buildi z vgrajeno aktivacijo, so imeli poseben registry key, s katerim si lahko aktivacijo enostavno izklopo. Ti registry key-i so bli "dokumentirani". Pirateki so te informacije pobrali in iz njih "naredili hack".
Prvi buildi brez vgrajene aktivacije za zacetku sploh niso bli hacknjeni v pravem pomeni besede. Hack je bi samo tolko, da se zaslon pri instalaciji za aktivacijo ni prikazal. Sam sistem pa se vedno ni bil aktiviran. No, cez en cas so se pojavili pravi hacki, ampak potem so bli ven ze novejsi buildi, etc...
Najnovejsi buildi so se dodatno zasciteni z digitalnimi podpisi, kar se otezuje njihovo hackanje.

Torej TrOn, preden zopet reces kaj anti-MS preveri svoja dejstva. Ma ne vem zakaj si ti tak anti-Windows XP. Ce ze mas kaj proti potem to argumentiraj z dejstvi ne pa samo z govoricami in izmisljotinami...

yohan: XP-ji bodo podpirali NTFS. Samo Home izdaja bo malo omejena - glej prejsnji post.

Loki ::

Andrej a bojo mel Win XP Pro IIS 6.0?
A je to res, da bo imel nekaj stvari implementanih kot Tuc - shranjevanje strani v kernelu oz. nekaj podobnega??

A bo pa sam frontend (od IIS) kaj spremenjen?
I left my wallet in El Segundo

Tr0n ::

andrej: malce prevec resno ti vzames tole, to je namrec tisto, kar mene mika, da te malce jezim :) .. obstajajo se druge firme, ne samo Microsoft :)

andrej ::

roberto: Server verzije bodo mele IIS6, Pro pa IIS 5.1. IIS 6.0 je bil napisan skoraj znova in ima nekaj zelo cool stvari. Kar si slisal o podobnosti z Tux drzi. Modul, HTTP.SYS dela v kernelu in sprejema requeste ter jih spravlja v vrsto. Ce recimo tvoj site crashne, se bo avtomatsko restaltal, medtem pa se bodo requesti postavili v vrsto. Podobnih cool zadev je zelo dosti. Tak lahko recimo omejis kolko CPU-ja ti pozere kateri site, itd...
Kaj pa mislis s front-endom?

andrej ::

TrOn: ti kar jezi - boz ze vido, ko te bom tvoji mami povedal:D
Ma seveda obstajajo tudi druge firme in izdelki, ampak kaj ko so nekateri MS izdelki enostavno tak cool, da ne mores stran.

GrizlyBear ::

Medtem mi je tud samemu uspelo ugotovit, da bojo podpirali NTFS, ampak če maš Win2k pol ga sploh ne moreš upgradat z Home Edition ampak samo s Pro.

Tr0n ::

Pri Windowsih je vedno dober fresh install. Tako je dosedaj pac kazala praksa. Jaz osebno niti ne morem kr tak prek starih winsev instalirat nove, ker me moti misel, da nekaj ni vredu, da imam na disku polno neke stare krame in da zadeva ne dela tako, kot bi morala. Ce si ze dolgo v tem zgleda razvijes nek obcutek za to. Mogoce pa sem samo jaz ;).

OrlyTM ::

Hmm .. tukaj se ti pa pridružujem Tron, še posebej mene mika občutek, ko užiješ sveže nameščena okna. Uh kako lepo to deluje :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

Emm Andrej process throttling ze obstaja tut v IIS 5.0 (no, vsaj za cel web server), vendar pa je (vsaj pri meni) iz meni neznanega razloga disablano.
Frontend - personal web manager, ampak sem ze dobil odgovor - NE.

Kako to mislis, da se bodo postavili v vrsto - da se userju, ki bo hotel priti na tvojo stran, ne bo pokazal This page can not be displayed, ampak da bo sam cakal, da pride server spet online, potem pa zacel nalagat s tam, kjer je koncal??
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

To kar je v IIS 5 se ni nic.

zadeva je taksna, da vec novih featurjev deluje.
Torej vsaka aplikacije lahko sedaj deluje popolnoma loceno ena od druge. Ce ena crashne ne potegne s seboj ostalih, niti glavnega www servisa, kot se je to sedaj dogajalo. Tudi, ce bos zelis site updatat ne bos rabis ustavit celotnega web serverja, ampak samo aplikacijo, ki jo zelis nadgradit. Sistem bo tudi gledal in po potrebi samodejno restartal aplikacijo. Recimo, da ma aplikacija nekaj memory leakov, in je potrebo zadevo restartat recimo vsaki teden. Zdaj lahko sistem avtomatsko zadevo restarta (samo doloceno web aplikacijo) in ne celotnega www procesa.

HTTP.SYS lezi v kernelu neposredno nad TCP/IP in sprejme vse pakete naslovljene web serverju. Vsi requesti, ki pridejo so cachirani in poslani www aplikaciji (posebnemu procesu) v user modu. Admin lahko tudi doloci kako velika naj bo ta vrsta cachiranih requestov.
Ma drugih novosti je tudi veliko. Recimo metabase je zdaj v XML formatu in jo lahko spreminjas medtem ko je web server online. Dobra zadeva je tudi Healt monitoring. Tukaj sistem v bistvu "pinga" tvoj site in ugotavlja ali je online. ce ni potem site znova zazene, itd.
Nekaj drugih novosti lahko najdes na mojih slidih za 6. NT konferenco na

GrizlyBear ::

Kateri je trenutno najnovejsi Build Win XP Pro in ali se mi ze splaca updatad mojo mašino iz win2k.
Priznam pa, da nekih resnih teyav s sedanjim sistemom nimam. Ampak bi kr tko, za malo zabave in nabiranja izkusenj.

andrej ::

hm, najnovejsi? Mislis kaj je najnovejsi javni legalni build, kaj je najnovejsi, ki ga imamo beta testerji, kaj je najnovesi, ki krozi na warez straneh, kateri je najnovejsi znotraj MS-ja?:D

Upgrade raje ne delaj ampak ustvari dual boot. Ce ti bo vsec potem obdrzi, ce na pa pocakaj na final...

GrizlyBear ::

Andrej, prosim da mi v 2 stavkih poveš, kaj bo mela Pro verzija, kar Home nima, in bi bilo uporabno za NORMALNEGA uporabnika! (enkripcijo si ze omenil)

andrej ::

-2 CPU-ja
- podporo za domene
- vgrajen enostaven web server
- enostavnejsi varnostni model
- IPSec
- Remote Desktop
- Vgrajen Fax
- Group Policy
- Roaming profile
-64 bitna verzija
in se nekaj drugih zadev...

Tr0n ::

Lame torej.

andrej ::

ti lahko reces lame, drugi, ki pa vseh teh funkcionalnosti ne rabijo pa ji recejo cenejsa verzija...

ce bi uporabili tvoje pojmovanje potem ti uporabljas lame sistem:D

GrizlyBear ::

Andrej, zal ti moram sporocit, da od teh stvari, ki si jih nastel ne rabim cist nobene in mislim da je tud vsaj 50% uporabnikov Slo-techa ne.
Je pa res, da ce lahko dobis (i)legalne verzije enega in drugega, pol ti je tak al tak vseeno oz. zakaj slabo, ce bi lahko boljso, kar velja tudi za ves ostali software. Preprican sem, da ce bi domaci uporabniki morali placat npr. office, pol bi se vsi uporabljali Office 97 in ne XP.>:D

Ne me grdo gledat, NISEM izjema.

sasox ::

Po moje pol nebi niti več uporablal 97 ampak bi vse microsoftove zadeve zamenjal z linuxom in ostalim free zadevcam :)

Tr0n ::

Linux je tudi lame.

andrej ::

Jaz sem istega mnenja. Paket Office NI za navadne uporabnike.
1. je predrag
2. ma prevec funkcionalnosti.

Za domace uporabnike je recimo kaksen paket tipa Works cisto dovolj. Ampak ne, oni zelijo met najnovesi Office XP. Piratstvo jim samo se olajsa zadeve. Kolko od vas uporablja Office XP samo zato, ker se ga da dobit zastonj in je pac najnovesa verzija?

GrizlyBear: mogoce res nic ne uporabljas od tega, ampak Remote Desktop je nov feature in je zelo uporaben.

Linux zaenkrat se ni taksen konkurent na domacem podrocju iz vec zadev:
- domaci uporabniki imajo radi slovenske zadeve. slovenski OS in slovenski programi - to nudi zaenkrat samo MS
- igre.
- razni domaci programi, ala opremljanje stanovanj, ucenje novega jezika, oblacenje barbik in kenov. Tukaj vidim pri Linux-ui najvecjo luknjo.

GrizlyBear ::

Andrej: Remote desktop je mogoce tudi edna stvar, ki bi mi mogoce prisla prav, WinXP pa pravtako se nisem instalial (faks vzame prevec casa), poleg tega mam pa slabe iizkusnje z beta verzijami win2k.
Ali se slucajno ze kaj govori o OfficeXP v slovenscini oz. ali obstaja kaksen slo dictionary za angleski OfficeXP

Tr0n ::

andrej: popravek glede slovenskih prevodov OSa in programov. Linux (bolje receno distribucije kot so RedHat,..) imajo 100% podporo slovenskega jezika, naborov znakov ter graficnega vmesnika KDE (za ostale vmesnike ne vem).

andrej ::

GrizlyBear: Slovenski Office XP je ze koncan. Pocakaj par mesecev na release.
Beta verzije XP-jev so res kvalitetne. Ravno danes zjutraj je priso ven RC1.

TrOn: Saj podporo ima, ampak a je sam operacijski sistem z vso dodatno saro (help datoteke) preveden? A mas cisto slovenski Office - oz. pisarniski paket?
Podpora za slovenski jezik je eno, dejanski uporabni programi pa drugo.

PaJo ::

Hm...

Andrej glede KDE-ja je tako da je v celoti poslovnjen, tudi help in tako dalje, kar se pa tice office paketov pa nevem;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Mislim, da so nekateri programi tudi ze poslovenjeni. Samo moras razumet, da to dela folk v prostem casu, zastonj in verjetno bolj za fun kot za res. Zato tudi gre bolj pocasi. So pa ze na dobri poti.

andrej ::

Pajo: saj to vem in ne zanikam. Moja glavna poanta je bla, da ko OS instaliras je vse prevedeno. Celoten OS, ne samo user interface.
TrOn: drzi.

PaJo ::

Hm...
Kaj pri winsih je tudi ve poslovenjeno?? No vsaj jaz se nikjer nisem videl da namesto copy pise kopiraj??? No vsaj jaz ne:D

V glavnem fora je v tem da ta novi KDE je popolnoma poslovenjne, z funkconlnimi sumniki in poslovenjenjim helpom:D

Tako da nevem kaj bi clovek se vec rad:D

Si bos moral ponovno namestit ta nov linux pa malo sprobat da bos vedel o cem govorim, ker sem bil sam presenecen kak stvar lepo spila:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

kaj bi clovek se vec? Hm, aplikacij, ki sem jih prej nastel?:D Drugace pa KDE zgleda zlo cool...
Zadnji linux, ki sem ga gor vrgo je bil Mandrake 7.02. Samo je ze v linux svetu cutit mocni komercializem. Dober primer je Suse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telnet v winxp

Oddelek: Operacijski sistemi
151021 (792) CaqKa
»

Kje ste dobil winXP?

Oddelek: Programska oprema
311558 (1106) teac
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210911 (8654) Tr0n
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411495 (1098) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775042 (4161) Simko

Več podobnih tem