» »

Teleskopi in opazovanje

Teleskopi in opazovanje

1
2
»

Thomas ::

Avenger:

> Če pa tole ni teženje z Marsom, potem pa tud ne vem.

Mars se zdej ob večerih res lepo vidi. Na žalost, večina ljudi niti ne ve, kaj je tista rdeča zvezda.

Tud mene impresionira.

EvilGod:

Bravo za sliko! Sonce predstavlja le 1/10.000 neba.

p.s.

Kako daleč mislite, da je bil avon?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Jaz sem po ogledu nekaj internet strani prišel prav tako do sklepa, da bi kupil Oriona XT8 ali XT10, ker je bil med testiranimi 8 inčniki najboljši. Mene zanima koliko boš ti plačal za ta teleskop in če si ga že naročil (ne vem če sva midva po mailu govorila). Namreč jaz sem se pogovarjal še z lastnikom ene firme, ki prodaja teleskope v SLO in se mu omenil Orione. Čez nekaj dni mi je javil, da je postal zastopnik angleške firme Orion (za katero se je že prej zanimal) in da bo čez nekaj časa mogoče kupiti te teleskope pri nas. Sicer ne vem, če bodo pri nas kaj ceneje kot pa po pošti iz Nemčije, vendar kaj dosti dražje skoraj ne bi smelo biti.

Kakšne nadgradnje pa omogoča ta dobsonov teleskop in ali na njega ni mogoče montirati ekvatorialne montaže?

EvilGod ::

Black Hole:
Ja jst bom dal za teleskop 1380 DEM.
A mi lahko poveš kera firma je bla to.

Jah nisem sigurn, sam mislm da se da kupit tut stojalo za ekvatorialno postavitev. Drugače pa mislm da lahko kupiš tud motorček za dobsona, ki pa stane okoli 2.000 Dem.
LP
>:D

EvilGod ::

Zdele mam en zlo aktualen sporočil:
Komet k se ga zdele vid A2 Linear je spet mal bl močno posvetu d je spet 4. magnitude (kar pomen d se ga da vidt s prostimi očmi ob res zlo dobrih pogojih).
Klele je še pot kometa (pobrana z orionove strani)


LP
>:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega teleskopa

Oddelek: Loža
465800 (3422) zmaugy
»

Daljnogledi

Oddelek: Pomoč in nasveti
374399 (3698) jest10
»

Kateri teleskop kupiti za opazovanje planetov?

Oddelek: Kaj kupiti
246829 (5975) zupicaa
»

Mars najbljižje Zemlji

Oddelek: Znanost in tehnologija
192319 (1901) Marjan
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759462 (8540) Barakuda1

Več podobnih tem