» »

CAS2 ali CAS3?

CAS2 ali CAS3?

Tomi ::

Posledica pocenitve rama je tudi to, da sem se odločil, da si nabavim še 256 rama ( na 2*64 ).
Sedaj pa me zanima, glede na to, da so razlike miminalne, če se mi bolj splača vzeti CAS2 ali 3 rame ( razlika je cca 1000 sit ).
Sicer pa, mi lahko kdo iz izkušenj pove, ali dela 256 rama ( kupljenih pri Mlacomu ) brez problema na Abitovki BX6 v2.1?
metrodusa.blogspot.com

OrlyTM ::

Hmm .. načeloma nebi smelo biti nikakršnega problema sploh. Seveda pa pri tej "razliki" v ceni niti ne pomišljaj o čem drugem kot CL2 ramnikih. Aja ... glede na to, da imaš sedaj 2x64 domnevam da sta PC100 in CL3, moj predlog je, da daš stara dva ramnika v penzijo in si privoščiš samo novih 256MB v kombinaciji z najhitrejšimi nastavitvami v biosu matične plošče, pospešek zagotovljen.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

msmiha ::

Ti vzami kar Cas 2 rame delajo 100% na vseh matičnih ploščah. Jaz sem mel včasih eno od FICa pa so delali na Cas 2 pa še 133Mhz so bli plata je pa podpirala le 100MHz
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

element ::

Stare rame vn vrž (zelo priporočljivo), pa nabav samo najnovejše 256 ali 128mb 7ns CAS2! :D Pospešek zagotovljen, pa še čist pocen je zdej ram. :D

Tomi ::

Bo držalo, kar si rekel. Sicer imam pa še nekaj časa, da grem domov ( naslednji petek ), do takrat pa bodo menda že CAS2 na nivoju CAS3 danes:D
Še vedno lahko potem, če bom imel nostalgijo po 384 MB, stare nekomu drago pridam in nabavim še 128 CAS2:P
metrodusa.blogspot.com

element ::

Sej nov 7ns CAS2 je 7600 pr mlakarju (navadn cas3 = 600 sit cenej). :D

Loki ::

Jest bom kmalu (cez cca 1 mesec) v enaki situaciji in me zanima, ce je res, da neketere (?) abit bh6 1.02 plate ne sprejemajo 256 mb 133 mhz modulov?

TIA
I left my wallet in El Segundo

ABX ::

Roberto: Abit BH6 ne podpiram ram na Pc133 samo če (rame) kupiš v trgovini z nesposbnimi ljudeki, drugje po svetu pa dela bp (brez problema).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jakinj ::

Jaz mam 256MB 133mhz v kombinacij z 128mb 133mhz na abit bh6 pa špila,
sam kaj ko ne sfolga več kot 384MB pa mi zdej 128mb stoji.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

ABX ::

jakinj: tudi to ne bo držalo. BH6 podpira 3x256 rama. Je pa tako da več kosov rama imaš v PC večje so lahko težave. Zato nimajo vse plošče po 4 slote za rame.
Pomaga tudi da začneš polnit slote po vrstnem redu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jakinj ::

Lahko da rev 1.1 podpira 3x256 sam rev 1.0x pa ne.
Piše tudi v priročniku, s flešanjem biosa si pa tudi ne moreš pomagat.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

Loki ::

OK sem nasel prirocnik, pise da podpira 3*256.
I left my wallet in El Segundo

mortal ::

Pise ze da podpira 3 x 256MB dela pa ne !! Preizkuseno !!!

ABX ::

Seveda da ne dela, pizda kupuješ najcenejši ram na tem svetu in se čudiš da ne dela v najbol extremnih pogojih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu dela Micron 256mb cas2 ram na Abit BH6?

Oddelek: Strojna oprema
121130 (883) Yurko
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9941 (864) kuglvinkl
»

Nujna pomoč - abit bh6 - ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
51196 (1137) matevzm
»

ABIT BH6 in ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
121045 (876) Jst
»

RAM, RAM in se enkrat RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
141853 (1645) TESKAn

Več podobnih tem