» »

Disk problem. Rabim en dober program za analizo diska (bad sectorji in to...)

Disk problem. Rabim en dober program za analizo diska (bad sectorji in to...)

SkyNet ::

Imam en problemček. Disk mi je danes zjutraj tako grdo zaružil da sem pomislil ali ga bo morebiti celo pobralo. Disk je najprej zamlel potem se pa očitno ugasnil, ker je cel sistem zamrznil ob hard rebootu pa mi v POSTu ni našlo primarnega diska (to je ta ki je mlel) temveč samo sekundarnega (maxtorjev, slave).
Ugasnil sem računalo počakal par sekund in znova prižgal, potem mi je disk zaznalo. Kojci sem vstopil v BIOS in izklopil SMART (mogoče je pa ta zadevica kriva?).
Skratka, ko so se winsi zaganjali so pognali tudi scandisk ki je vmes med pregledovanjem napisal nekaj v vezi s ntuser.dat (datoteka za user profil, če se ne motim) in omenil bad sectors. Ker se močno bojim da so na mojem disku zrasli bad sectorji bi rad en dober program da pregledam celoten disk za morebitnimi bad sectorji. In če se jih da kako izolirat, da disk ne bi dostopal do tega področja?

Da ne pozabim, disk je Hitachi 160GB, star pol leta.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SasoS ::

Za hitachijev disk uporabi dft.

Mavrik ::

SMART pusti vklopljen, ker te bo kvejčemu obvaroval pred čem krutim, kot pa kaj takega povzročo.
The truth is rarely pure and never simple.

Spectrum ::

Če maš na PC-ju XP-je poženi Error-chacking (včasih Scandisk) in odkljukaj Scan for and attempt recovery of bad sectors. Morda ti jih bo celo popravilo. Disk je pa nekam preveč nov, da bi že crkoval. Se pregreva?
Nekje na poti .......

darkolord ::

SMART = Self-Monitoring Analysis Reporting Technology

Tole ti zna povedat če je kej narobe z diskom.

Drugače pa drive fitness test zna tudi popravit bad sectorje v veliko primerih

pazduha ::

TUKAJ poglej. S tem lahko preveriš tako maxtorje kot hitachi diske, zraven so memtesti in še mnoge zelo uporabne zadeve za diagnostiko sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programsko popravilo slabih sektorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
103111 (1899) NejcSSD
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353722 (2621) k4vz0024
»

Problem z diskom 1TB

Oddelek: Strojna oprema
82640 (1730) bibip
»

Ne morem formatirat diska (bad blocks)

Oddelek: Strojna oprema
131407 (1198) Spajky
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222921 (2622) XtX

Več podobnih tem