» »

Hitrejši in cenejši eMaci

1
2
»

Jebiveter ::

@kst: Zanimivo, namrec tudi sam sedaj cakam na svojega iBooka 12". Problem je, ker ga pri EPL nimajo na zalogi (baje jih v evropi sploh ni, (tako EPL, po moje bull)). Smem vprasat kje si ga ti nabavil, da imas probleme z carino?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

borchi ::

Gandalfar: a unicode so zrihtali na OSX? al zakaj je bilo vedno prvo vprašanje novega lastnika Mac-a z OSX vezano na šumnike? al je to veljalo samo za M$ Office? pol je iBook spet v igri za lahek, majhen služben računalnik, ki mora met dolgo avtonomijo, se razume z linux-om in windows, ima varen OS in ne stane gore denarja. aja, do kire verzije je prlezla java na OSX-u?

edino kar me je strah, da če mi ga v službi požegnajo, da bo pršu direktor in bo reku, opacupa borchi, tale iBook bo pa moj, evo ti mojga štiroglatega compaq-a :-(
l'jga

IceIceBaby ::

Preziram Mace, ne pa njihovih uporabnikov. Slednje imam kvečjem za otročje, kot je že ugotovil kst. ;)


Maš kak pameten razlog, da jih preziraš ?

Jebiveter, opremo dobivam od EPLa. Zadnji podatek pa je bil da je pošiljka v LJ na carini in da jo morjo če ocarinit. Še vedno pa upam, da bo teh iBookov zmanjkalo in bomo dobili updejtane iBooke z 1GHz procesorjem, 60gb diska in superdrivom :)

Drugač pa če EPL reče da ni v evropi iBookov jim je ponavadi za verjet. Dobivajo jih iz madžarske dol IIRC in če so tam v centralnem skladišču jih EPL dobi v parih dneh. Natančneje, vsak četrtek dobivajo robo.

undefined ::

> Maš kak pameten razlog, da jih preziraš ?

1 button mouse. Need I say more?

Maci so narejeni za stare mame in ateke. To ti pove že marsikateri dokumentarec. ;)

Jebiveter ::

kst, torej lahko kmalu pricakujem(o) zadevo v skladiscu pri EPLu in potem kaj kmalu v nasih rokah? Pa se to, si ga ti ze placal ali samo rezerviral/narocil?

Glede updejtanih iBookov je tko, da je Macrummors baje zlo nezanesljiv in da do poletja (ko je World konferenca) ne bo posodobitev... baje... Zdej, vprasanje je, ce se splaca cakat do takrat, kdaj bodo prisli v SLO in kaksne bodo cene. Je pa to spekulacija... kolkor vem je Gandalfar dobil svojega iBooka G3 tik preden so prispeli G4 :'(

Gandalfar, a lahko malo opises svoje izkusnje z iBookom (lahko tudi na PM)? A se vedno vstrajas na MacOS al si nalozu debiana?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

IceIceBaby ::

1 button mouse. Need I say more?


Ja bi blo lepo. Ker nevem kaj ti je tolk v napoto ? Če hočeš si lahko za 3k kupiš miško s 3 gumbi in koleščkom. Ali pa tako s 7 gumbi, 2 koleščkoma, podstavkom za pijačo in 200 stranskim manualom. Need I say more ?

Maci so narejeni za stare mame in ateke. To ti pove že marsikateri dokumentarec. ;)


Seveda, za stare mame, mlade mame, dijake in študente, profesionalne programerje, designerje, direktorje... Mac je narejen za ljudi ja, med tem ko so PCji še vedno za geeke.

Jebiveter, ne me za besedo držat. Nevem kdaj dobimo računalnike, ampak jaz upam da čim prej. Plačal ga pa še nisem.
Z updejti je pa tko. Za nekatere zadeve se ve že več tednov prej. Drugi pa pridejo tkole potiho kot tale eMac. Nikol ne veš :)

undefined ::

> Mac je narejen za ljudi ja, med tem ko so PCji še vedno za geeke.

You got it a bit upside down.

PCji z Windowsi so narejeni za ljudi. Linux je za geeke. Maci pa so za upokojence. That's it. :)

IceIceBaby ::

Ja no....če ti tko pravš. Izkušenemu uporabniku Macov in PCjev bom pa že verjel na besedo.

undefined ::

> Ja no....če ti tko pravš. Izkušenemu uporabniku Macov in PCjev bom pa že verjel na besedo.

Modre so te tvoje zadnje besede. Modre. V tebi še vidim upanje.

borchi ::

off topic: HOČEM KILLFILE na slo-tech-u!!! takoj! (al se že da kje nastavit, da ti forum ne prikaže sporočil od določenih oseb?)

kst: a lahko prosim, da mal več energije vložiš v konstruktivno razpravo in probaš odgovorit na par uprašanjc, ki sem jih zastavil malo višje? namesto, da z iceman-om skoz gledata kdo ma daljšega. bi ti bil res zelo hvaležen, ker mam spet tist ibook itch ;-)
l'jga

Jebiveter ::

Se podpisem pod borchijev post! (tud glede vprasanj :D )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

undefined ::

> namesto, da z iceman-om skoz gledata kdo ma daljšega

Borchi, you can't touch this. Even if you wish, as you do. ;)

MitjaP ::

Gandalfar: a unicode so zrihtali na OSX? al zakaj je bilo vedno prvo vprašanje novega lastnika Mac-a z OSX vezano na šumnike? al je to veljalo samo za M$ Office? pol je iBook spet v igri za lahek, majhen služben računalnik, ki mora met dolgo avtonomijo, se razume z linux-om in windows, ima varen OS in ne stane gore denarja. aja, do kire verzije je prlezla java na OSX-u?


Ti bom kar js borchi!
Unicode je cist porihtan ze od 10.2 dalje. dela vse. Bere, pise. Slovensko podpira unicode super. Sedaj dela v vseh deluh operacijskega sistema. Tudi novi MS Office 2004 za Maca (ki izide maja) bo Unicode, kar na windowsih se dolgo ne bo.

Java je prisla do verzije 1.4.2., jo pa redno updejtajo.

borchi ::

hvala, hvala! okej, da vidimo kir bo moj - najbolj zanimiv se mi zdi 12" ibook, ker bo skos zraven mene bingljal. pa še najcenejši je, juhu!
l'jga

MitjaP ::

Ja js ti tud tega priporocam. Najboljsi price/benifit ratio ma. Ekrana vecjega ne rabis, ker 14" ma se vedno enako resolucijo in zgleda mal spooky, ko so gumbi tko velki pomoje :)

Priporocilo pa: cimvec rama notr: cetudi dodas notri 1 Gb modul!

borchi ::

a nima 640Mb limit? a ma dve reži? sm mislu, ker povsod pise 640Mb max, da je 128 mb pricinjenga in pol maš še možnost kupit največ 512Mb modul za v 1 free mem slot.
l'jga

Jebiveter ::

borchi: ja, to je teorija. Fora je v tem, da Apple ne prodaja so dimm modulov vecjih od 512MB, 1GB pa so svinjsko dragi. Sicer, lahko ga vgradis in tudi deloval bo zelo verjetno (ce ne bo kaksnih vecjih sporov z built-in modulom) a zal pri tem zgubis garancijo (teoretski) saj naj ne bi racunala odpiral nihce nepooblascen.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MitjaP ::

jebiveter, ne zgubis garancije!!! dej ga no srat! V Users manualu je navodilo, kako naj gospodinja zamenja ram. Je pa otrocje lahko!

Jebiveter ::

MitjaP: Se opravicujem, sem pac malo logicno sklepal... ocitno napacno. :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MrStein ::

Jebiveter : "IceMan: Dejstvo je, da svojih trditev ne znas argumentirati. Poleg tega imas nek agresivno sovrazen odnos do Apple racunalnikov in njihovih userjev. Smem vprasati zakaj?"

Nima sovraznega odnosa do Apple racunalnikov, ampak do vsega kar ni Microsoft.

Jebiveter ::

MrStein: I see... :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov eMac

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
52809 (2610) Stepni Volk
»

Apple

Oddelek: Strojna oprema
332332 (1790) Jebiveter
»

racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
8803 (698) koyotee
»

eMac v Monitorju

Oddelek: Operacijski sistemi
111971 (1743) jamiroq

Več podobnih tem