» »

Slovnične napače!!!

Slovnične napače!!!

Makaron_hater ::

Kdo za vraga ali Vhu da fak (da bo vam bolje razumljivo) piše novice?
Kdo jih objavlja in skozi čigave prste se primaže v njih toliko slovničnih napak?
Pa kaj vam je, ali ste res vsi prizadeti ali kaj?
In že kar vem kaj bo sledilo... zaklepanje threada.
In če vam grem res tako na živce me pa že enkrat okronajte s tistim lepim nazivom, ki je plod vaše bujne domišlije NE!
Kar se da, pokrast, kar se pa ne da, pa skopirat! To naj bo vaš novi moto!!

Slo-tech... hmm Slo-tech my ass !!!

Sergio ::

pa povej, kje so... zakaj nisi copy/pasteal nekaj naših zloglasnih slovničnih napak?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

Ce ne zaradi drugega bo tema zaklenjena zaradi nerelevantne kategorije...ce me razumes kaj mislim 8-)

Sergio ::

pusti temo odklenjeno... ker res hočem vedeti, kje delamo TAKE napake.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Makaron_hater ::

Na hitro sem preveril samo nekaj člankov in iskal LE zamenjane predpone s,z in tole sem našel po dveh minutah branja:
(se pravi... napak je še več, ampak ne mislim viseti na internetu in iskati vaše napake)
in pol, sparjen je s (borih) 128 MB

Ni kaj, spet odlične članek, Senitel!
(tale mi je kar padla v oči in nisem si mogel kaj, da je nebi omenil)

pri 900 MHz s 256 MB pomnilnika

Athlonom 1.2 GHz s 256 MB pomnilnika

Elemen_T ::

Oooooh.... kaksen revcek 0:)

Nebi rekel ce bi bil Slo-tech kako podjetje z lotz of $$$..tako pa so to studentje, nekaj piscev novic je starih celo manj kot 15! Lektorja ni. Helooo? Res si bogi.

Zadnja stvar cez katero bi se pritozeval tukaj pa je ravno kvaliteta novic 8-)

Makaron_hater ::

Ali imate v vaši vasi že napeljano elektriko ali pa vodovod?
Morda potrebuješ pomoč pri prižiganju luči?
Z veseljem ti pokažem kako se prižge luč, ali odpre ventil na vodovodni pipi.

luni ::

Jah kaj naj recem, meni je zelo zal da se te napake pojavljajo, ampak so neka realnost, ki ustreza trenutnem polozaju. Sicer se vsi res trudimo glede slovnice, tudi sam precej popravljam ce opazim kje kaksno napako, ampak vsega pa ne moremo preverit. Lektorji so pac drage zverce in mi si se dolgo ne bomo mogli privosciti kakega.

Makaron hater ce ti gre zadeva toliko v nos bos pac moral nehati obiskovati Slo-Tech... Kot sem rekel, se trudimo, ampak povsem normalno in realno je, da se bodo napake se naprej pojavljale. Zal.
Artificial Intelligentia

Tr0n ::

Zaposlite Makaron_hater-ja kot lektorja. Volk nasiten, koza cela.

Makaron_hater ::

Ampak od vas želim samo osnovno znanje slovenskega jezika. Nič drugega. In nikar si ne misli, da bom nehal obiskovati Slo-tech.

Voyager ::

Makaron_hater: Zanimivo, da od drugih (piscev novic) pricakujes, da pisejo 100% slovnicno brez napak sam se pa se odlocil nisi ce bi pisal v slovenscini, anglescini ali pol-pol.

Makaron_hater ::

Ne oziraj se na moj vzdevek.
Če pa me resno sprašuješ, bi se odločil za
neoporečno Slovenščino. In bi se s pridom izogibal tujkam in angleškim izrazom.

Voyager ::

Ne ne preberi kako si pisal cisto na vrhu.

Makaron_hater ::

A Vhu da fak?
Hotel sem ponazoriti stanje slovnice in biti duhovit.

Voyager ::

No, saj ni vazno... Sam mislim, da se vsi pisci novic na Slo-tech-u zlo trudijo. Delo pa opravljajo odlicno. Seveda se sem ter tja najde kaksna napaka ampak ni potrebno zato tako na "juris" nastopit.

Makaron_hater ::

Zato pa delo ni odlično, ampak prav dobro.

Voyager ::

No, glede na situacijo, da so brez lektorja, je kar odlicno. Ce pa gledas splosneje pa je vsaka stvar lahko vedno boljsa kot je v trenutku ko jo opazujes (beres, uporabljas,...) mar ne ?

Elemen_T ::

Makaron_hater.
Eno izmed osnovnih pravil slovenskega pravopisa poveljuje: beseda slovenscina se zacne z malo zacetnico in ne z veliko, kar zagovarjas ti.

Toliko o pravopisu.


p.s Jazst sicer ne pisem ravno slovnicno pravilno, niti tega ne pricakujem od drugih...no do neke mere. Ce si pa ti tak zagovornik pravilnega pravopisa in se pritozujes cez S-je in Z-je pred naglaseno ali nenaglaseno besedo, kako se lahko potem zmotis in napises slovenscina z malo zacetnico?!

whatson ::

Makaron_hater: meni se resno dozdeva, da imas ti prevec casa,... mislim... cisti nesmisel...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

MTB ::

Ne bom se prepiral o pravopisu, saj verjetno tudi sam kdaj zamočim. Se pa trudim narediti čim manj napak. O predlogih pa sem se učil že veliko let nazaj in dvomim, da se kolegi s Slo-techa (15 letniki) tega še niso učili. Če se pa niso, naj jim predlagam stavek, ki me ga je naučila takrat še tovarišica slovenskega jezika: "Ta suhi škafec spušča."
Odstrani vse samoglasnike in dobil boš soglasnike, pred katerimi pišeš predlog S. Pred vsemi ostalimi pa uporabljaj Z.
Tako bo volk sit, koza cela, 15-letnikom pa bo koristilo, če ne prej pa na maturi, ki jo bodo opravljali ob koncu srednje šole.
Pa srečno.

RS

luni ::

Jao, 15 letniki? Jao, jao... Vcasih se sprasujem ali smo res tako slabi, ali pa le ljudje nadvse radi kritizirajo in je pac lazje kritizirati nekoga, ki se trudi, se izpostavlja, je na tapeti, kot pa nekoga ki sploh nima interesa/volje/ambicij/jajc da bi naredil nekaj postenega.

whatever
Artificial Intelligentia

whatson ::

ali pa le ljudje nadvse radi kritizirajo in je pac lazje kritizirati nekoga, ki se trudi, se izpostavlja, je na tapeti, kot pa nekoga ki sploh nima interesa/volje/ambicij/jajc da bi naredil nekaj postenega.

se strinjam... popolnoma...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Thomas ::

Beh, meni slovnica ni prav pomembna zadeva. Ampak 'z' in 's' pa uporabljam dosledno pravilno.

Edino kar me še bolj moti je pa napačna uporaba prislova (bohve če je res prislov?!) - 'čez' oziroma 'skozi'. 'Čez okno gledat' me čisto ziritira.

Sam še zdaleč ne tolk, kot eni brezvezniki, ki sami slovnice ne znajo - se pa zakajajo v druge v njenem imenu.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

Sej zagovarjam pomembnost vsebine pred slovnico, aampak vseen bi lahko prebral za sabo, da bi bil vsaj folk kot je Makaron_hater in jaz tih.

Marjan ::

Makaron: Veš kaj, pretiravaš in to zelo!
Jest sem tud tak, da takoj opazim slovnične napake! Sam tle v forumu folku sploh ne težim, pa tud jest ne pišem slovnično pravilno ker mislm, da se vsaj v FORUMU vsak izraža kakor mu paše!!!
Seveda pa so novice nekaj drugega, če vidš slovnično napako -jo napiši pod komentar in v 10min bo popravljena! Res!
Vsaj jest tko delam...

whatson ::

Makaron: vseeno pa obstaja možnost, da se prijaviš kot lektor in slo-techu pošiljaš popravljene novice... >:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Elemen_T ::

Whatson: Raje ne, potem bi bila res kriza >:D

Medved ::

slovenščina je na splošno bedna v sloveniji - mladina je pač ful kul in mc donalds in coca cola, obožuje busha in podoben šit itd itd - to so pač začetna ošpice nove države, kaj čmo. Pa tud vse manj je slovencev, mislim tistih pravih (pojavlja se druga tretja itd generacija ''ič-ev'' itd.-sam mal poslušite radio salamona pa bo vse jasno - SLOVENIJA REPUBLJIK:)>:D;((
P.S. POZABU: velik je tud sladoljed in bakljav, na viču gradijo đamijo, selam alejkum
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

luni ::

idiot...
Artificial Intelligentia

ABX ::

Folk je čuden. Vse povsod išče napake drugih da bi jih lahko zaničeval.

Makaron_hater: če te res motijo slovnične napake, potem pošlji mail avtorju novice/članka in mu lepo razloži kje je naredil napako in kako se temu izognit v prihodnosti. Boš videl da se ti bo zahvalil in tvoje nasvete upošteval.

Vendar se bojim da ni to tvoj cilj.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Medved ::

BOLJE IDIOT K ''IĆ'' AL PA ''bakljav'', SALAM ALEJKUM (naj živijo miloševići in jankovići itd):))
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

DarkHand ::

Makaron hater cet gre ze na ziuce pol se pa enkrt lot pa preved od Siddharte Eboran pa ugotov tapru besediu pol pa isci slovncne napake aves k vidm da mas prevec cajta in zajebavas postene ljudi...
pa tole kr sm napisou tut uhka pupravs

admini nc slabga mislu:)

GANDALF ::

Makaron_Hater ne bi bil pravšnji za lektorja. Zakaj?
Lektor bi moral poznati razliko med tožilnikom in rodilnikom...

Makaron_hater:
"(se pravi... napak je še več, ampak ne mislim viseti na internetu in iskati vaše napake)"

...IN ISKATI VAŠIH NAPAK!!!


lp

Thomas ::

Saškega rodilnika - ne obvlada skoraj nihče. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

No, da še jaz malo dodam: najbolj mi gre na jetra, ad ljudje ne uporabljajo dvojine...me kar zmrazi, ko slišim 'dve ure' al kaj podobnega...kaj je folku, da zanemarja to, kar nas najbolj loči od drugih jezikov? Zakaj zanemarjate to, kar nam omogoča, da rečemo 'midva greva' in ne 'mi gremo'?
Karkoli...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ciki57 ::

Novice tu berem že kar nekaj časa, in moram reči, da je jezik na dokaj visokem nivoju. Včasih se pojavi kakšna napaka ampak ni krize.
Še posebej če jih primerjamo z nekaterimi drugimi stranmi, kjer slovnične napake res bodejo v oči.

JurijTurnsek ::

jst še nism našo velik napak(mogoče dve), na moji strani jih je pa tok, da se ti sfuka...
http://www.slatnaskejta.com

Binji ::

Teskan: to je ze narecnu, nimas kej. Jst se sploh ne spomnem da bi dvojino uporabljal.
Makaron_hater: ma kaj si mel kasn slab dan da te predlogi motjo? Ma tud ce te si mende edini tko da dej mir ku jst sm res mel slab dan.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLi v objemu Shuttlovih ohišij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
506697 (5269) PrimozR
»

Namen Windows Longhorna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
735082 (5082) minmax

Linux in spolna usmerjenost

Oddelek: Loža
162375 (2098) kuglvinkl
»

Slo-Techov avto

Oddelek: Novice / Obvestila
312567 (2567) Tr0n
»

nekaj o LEDICAH

Oddelek: Pomoč in nasveti
11867 (722) Tomi

Več podobnih tem