» »

Nov MP procesor

Nov MP procesor

X-Bit Labs -

Podjetje AMD je predstavilo njihov nov procesor, ki je zmožen delovanja tudi v paru. Athlon MP 2600+, kot se novinec imenuje, tiktaka pri realnih 2,133 GHz, uporablja 266 MHz vodilo, ima 128 kB prvonivojskega ter 256 kB drugonivojskega predpomnilnika, podpiral pa bo 3DNow! ter SSE instrukcije. Procesorji bodo grajeni na Thoroughbred B0 jedru v 0.13-mikronski tehnologiji, proizvajani pa bodo večinoma v Dresdnu.

Druga presenetljiva novica iz AMD-jevih logov pa je ukinitev treh MP procesorjev. Novih modelov Athlon MP 1600+, 1800+ ter 1900+ tako pa uradnih informacijah naj ne bi bilo moč več dobiti, toda saj veste, skladišča nekaterih trgovin so še dolgo polna. Uradno tako na tržišču ostajajo Athlon MP 2600+, 2400+, 2200+ ter 2000+ s cenami od 273 do 153 dolarjev. Tu!

7 komentarjev

dr.J ::

Komaj čakam! Upam le, da bodo prikapljali k nam prej kot npr. XP 2400+.

morphling1 ::

Sej ti ni treba čakat če imaš pa navadno verzijo že nekaj časa zunaj. Samo malo moraš mostičke zmodificirat pa je :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Kot pravi Morphling. Sam poganjam Dual 2400 XP (ne MP) že več kot mesec, seveda sem ju še navil, tako da imam ~ dual 2900+>:D . Server kot se šika:))

dr.J ::

Jaz to rabim za službo, kjer garancija najbrž ne bi prenesla modifikacije mostičkov.

Tarzan ::

Hja, če je tako pa prav, ampak me pa zanima v kateri firmi nabavljate opremo, ker večinoma je garancija za procesor celih... 5 minut, dokler ga ne odneseš iz štacune;((

No ja, naj te pa opozorim, da so razlike med počasnejšimi in hitrejšimi MP athloni v resnici vedno manjše, ker sumim, da je memory bandwith 100% PREMAJHEN pri teh platah. Kero maš ti? Jest uporabljam Asusko in s svojimi 266MHz (ali pač več če naviješ), niti slučajno ni kos dvema 2400+ (ali v mojem primeru 2× 2900+).

Je pa tudi res, da nekatere aplikacije ne potrebujejo velikega mem. bandwitha in tam je razlika res precej velika.

Jure

dr.J ::

No, jaz rabim CPUje za računanje, in kolikor sem naredil testov, je aplikacija odvisna skoraj samo od MHz (na srečo), sicer bi najbrž iskal Xeon/RAMBUS kombinacijo. Tako da sem imel lani po nakupu Athlona XP1600+ kar malo dolg nos, ker je bila razlika med tem in pa navadnim 900 MHz Athlonom na SDRAMu enaka - razmerju MHz... Pri XP2400+ se malce pozna izboljšan cache glede na1600+.


Aha, če v dual plato daš dva XPja, ali zadeva potem dela v SMP načinu? Mislim na preizkus s kakim SMP testnim progrmamom. Kaj prepozna BIOS?

Tarzan ::

Bios ma funkcijo, da preden sploh zažene pregleda če ta procesorja MP kompatibilna. Se pravi, če nista potem se računalnik ali ne zažene, ali pa deluje kot da bi bil notri en XP procesor (nisem probal).

Z enostavno modifikacijo (samo en mostiček je treba pobarvat), pa se matično ploščo in procesor prepriča, da ni XP, ampak MP. S tem sem kar nekaj časa delal in moram reči, da ni nobenih problemov s stabilnostjo ali drugih problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SW hlajenje Athlonov pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
171031 (756) dr.J
»

Razlike med AMD procesorji?

Oddelek: Strojna oprema
91129 (952) Mavrik
»

kako deluje Mobil Centrino ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
5954 (820) Yohan del Sud
»

Dvojno Procesiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
352566 (1957) cRaZY
»

Kdaj Palomino

Oddelek: Kaj kupiti
71187 (1049) Daishi

Več podobnih tem