» »

bios

bios

tec ::

Imam en problem z laptopom, ki ima acerjev bios. Ko sem ga dobil je pri bootu normalno prikazal na displeje verzijo biosa in vse ostalo. Vendar je imel bios zaklenjen. Torej sem odstranil bios baterijo in od takrat mi pri bootanju ne pokaze vec nic, razen rdece slike laptopa. V bios lahko pridem, ampak tam je zelo malo nastavitev. No skoraj nic. Kaj se da storit ?
Hvala

yjj ::

nič saj laptopi niso oc mašine. Tudi če ga misliš naviti ti to odsvetujem saj bo poraba energije prevelika

tec ::

Ne mislimi oc-jat samo rad bi se resil rdece slike notebooka z vprasajem pri bootu na displeju.Biosa upgrejdov verjetno ne bom ker ni nic uporabnega na netu za omenjen notebook Peacock, tudi driverjev za sound blaster ne najdem (NeoMagic Magic wave 3D).
Nasel sem samo za graficno ter chipset.
Hvala

Ales ::

BIOS-i od laptopov so velikokrat praktično neobstoječi. Pogosto imajo stvarce kako disketo, s katero se potem spreminjajo BIOS nastavitve, včasih pa je tak program tudi kar na skriti particiji, na začetku diska. Se mi je že zgodilo, da sem formatiral disk in potem zvedel, da originalne diskete/cd-ja ni več... :D

Ta model sicer ne poznam, tko da ti ne morem svetovati kam se obrni, a ne obupat. Še išči po netu... Slej ko prej boš našel gonilnike in kaka navodila glede BIOSa.

Če pa slučajno veš, kateri čip ima zvočna, poišči gonilnike za katerokoli kartico z istim čipom in probaj. V največ primerih je stvar delovala, sej ne gre glih za raketno tehnologijo. Take minimalizirane zvočne so praktično en sam čip in konec.

lp,
Aleš

tec ::

Ja integrirc je NeoMagic MagicWave 3D NM3097a,Pa tudi nic pametnega zaenkrat.
Particiji imam 2 samo na drugi ni nic blo,sam bom za naslednjic vedu.
Tko kot pravis gdor isce ta najde.
Hvala
L.p
tec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po Flashanju biosa-Gericom X5 Force

Oddelek: Strojna oprema
141461 (1074) galex4
»

tezave z nostalgijo (ThinkPad 390E)

Oddelek: Strojna oprema
111064 (844) muzičar
»

Pomoc pri iskanju driverjev za Prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
61122 (1096) SynTax64
»

Kako bi usposobil Nnotesnik ?? ((

Oddelek: Pomoč in nasveti
5806 (721) iso2000
»

Ali se da prenosniku zamenjat procesor???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101325 (1095) bf4ed

Več podobnih tem