» »

Telemach in fixiranje ip-ja na mrezno kartico

Telemach in fixiranje ip-ja na mrezno kartico

Xplicit ::

zal mi je za naslov teme, ampak preprosto ne vem kak bi temo lahko poimenoval...

anyway:

Mam pac telemach kabelski net in je pac IP oz. ne vem kaj fixirano na mrezno kartico ki je v racunalniku. in pac ce menjam racunalnik moram zamenjati mrezno kartico, da lahko dostopam do neta (ni potrebnega nobenega username-a ali gesla), sam ce pa priklopim na kako drugo mrezno pac net ne dela

tukaj nastane problem - namen imam nabavit router (za novo leto) in ker se mi ne da cakat teden ali vec da mi bodo na telemachu zrihtal, da bo pac dostop fixiran na ta router. enkrat sm govoril z modelom na tehnicni pomoci za uporabnike (telemacha) in je pac rekel da je treba iz mrezne kartice nekaj skopirat na router da bo zadeva delala normalno. ker pa se bolj slabo spoznam na 'mrezno opremo' mi to nekak ni jasno tocno kaj in KAKO se to skopira. upam da sem dost razumljivo napisal tole

hvala

ombre ::

Večina ruterjev zna ponaredit številko mrežne kartice. Tako da se oni predstavljajo namesto računalnika. V glavnem se to naštima na ruterju ko dostopaš do njega preko brskalnika. Sicer pa je odvisno natančno kako od modela ruterja - je pa vse lepo napisano v navodilih ki jih dobiš zraven. :))
OmbreMan - Galaxy of knowledge

SasoS ::

Drugače pa to ne traja 1 teden ker oni samo pritisnejo en gumb da se resetira.

Xplicit ::

ok hvala za pomoc

ko se odlocim kaksn router nabavim, potem naceloma more pisat v navodilih kak se to nardi (najbrz bom nabavu level-one ali nekaj podobnega)
in kaj pol, ko to prekopiram je treba kej klicat na telemach ali bi moralo normalno delovati?

Highlag ::

Rabiš vedeti MAC adreso tvoje mrežne kartice.

Odpri command prompt in vpiši: ipconfig /all
Številko dobiš pod vrstico, kjer piše physical adress

Drugače pa sploh ni panike. Pokličeš enkrat dopoldne, ko so tehniki še v službi.
Dobiš osebo, pa ti zamenja številko skoraj takoj. Če kličeš popoldne (po 15h) moraš počakati kak dan, da pridejo tehniki v službo.

Sem imel iskušnjo ob menjavi računalnika. Novi je imel mrežno že integrirano.
Never trust a computer you can't throw out a window

Rotty ::

Nič ne rabiš klicat..en klik na Clone MAC address v nastavitvah routerja pa bo delal.
Klicat na Telemach bi moral le če bi ti crknla mrežna in bi jo moral zamenjati. Traja pa 5-10 minut, odvisno kok počasi se model na helpdesku obrne.

Xplicit ::

ok hvala za nasvete,
sm ta tedn nabavu level-one 1214tx router

mi je nekak ratal uspostavit zadevo, sam mam se ene par problemov:

ce nardim tko k v navodilih pise se mi oba kompjuterja povezeta na net, sam med sabo se pa vseen ne vidita (sem zagnal v win xp 'Set up a home or small office network, su cez in dal obema isti workgroup) oz. en vidi druzga, sam se ne da dostopat do njega. A je treba kej posebnega narest?

pa se to zdej mi skoz javlja, ko se hocm povezat na router za nastavitve, da je 'busy' - kje je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Slowenc ::

Glede mreže: Verjetno moraš dati kaj v skupno rabo.
Skiny gate.

Xplicit ::

dvomim da je zaradi tega (na obeh je vsaj nekaj v shared folderju)

ima se kdo kaksno idejo kaj bi lahka bilo narobe?

Brane2 ::

Sat v istem workgroupu ?

Si probal pingat enega z drugega računalnika ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Xplicit ::

ce pingam drug kompjuter je v obeh primerih 'timed out'

a je treba kej na routerju nastavit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Brane2 ::

Tko je videt.
On the journey of life, I chose the psycho path.

DominusSLO ::

Moj router je 1412tx in teh problemov nimam. Je pa res, da sem prvi dan naložu nov firmware gor...Ne spomnim se kaj je zajebavalo...
Kar se mreže tiče pa poleg nastavitev routerja počekiraj tudi vse firewall-e..

Xplicit ::

sej zdej mi je nekak uspel usposobt zadevo

iz enga lahka browsam po drugem, obratno pa zal ne gre (sem imel ze prej ta problem k sta bla povezana s crossover kablom)
sej glavno je da lahka prenasam podatke, ap da sta oba na netu

sicer sem pa na obeh prijavljen kot administrator, tko da ne vem kje je fora
mogoce je fora k sta razlicne verzije win xp (en je sp1 drug pa sp2), sam firewalli ne bi smel bit problem, un od windowsev je pa izak izklopljen

mogoce bo delval k bom cez ksn tedn ali dva na nov formateru oba kompjuterja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116787 (16032) Tilen
»

Problem kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
61148 (1020) hooger
»

internet ne dela pa da se je*em

Oddelek: Omrežja in internet
141727 (1372) Jakka
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193574 (3258) Azrael
»

Router Level One

Oddelek: Pomoč in nasveti
91731 (1571) iElectric

Več podobnih tem