» »

[divXvid] Xoro predvajalniki

[divXvid] Xoro predvajalniki

««
3 / 42
»»

LojzePek ::

Pri yamadi maš več zoomov, tu pa za mpeg4 samo enega in ti raztegne sliko čez cel ekran ni robov spodaj in zgoraj. Za mene je to mal prevelik zoom ker že slika je dost slabša pa še poreže ti preveč levo in desno. Nekaj vmesnega še morjo nardit. Pa še podanpisi pol full češko izpadejo, ker so pol skoraj na sredini ekrana, ker jih ne premakne nižje.

mirkuma ::

Ok, hvala to me ne moti, nikoli ne uporabljam zooma, crni robovi me pac ne motijo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zlatorog ::

Malo sem gledal cene Xoro in ostalih DIX playerjev v Nemčiji in so že kar nevarno nizke
(Xoro 415 od 89 Evrov pred tremi meseci do do 72-79 danes)
(Xoro 310 od 79 na 60 in manj evrov)
(Yamakawa 375 pa 111 evrov)

Me prav zanima po kolk bodo prodajal Yamada pri JAE v tretjem krogu ?

Tist v Šparu je model 310 (tako piše v katalogu od Špara, v katalogu od Interšpara pa model
ni naveden)

To pomeni, da sta ceni 13 in 18 pri nas zelo ugodni. V Srbiji je recimo stal 8000 DIN.
(cca 24 jurjev) Bolj pa me skrbi dejstvo, da se tole takole ceni. Lahko da se nekaj
kuha na področju DIVX playerjev. Trenutno so FW zadovoljivi in ni pričakovati velikih
sprememb, zato je čas za kaj novega (da ne bo dolgčas na svetu).

Tp pomeni DIVX6 in novi čipi:

In sedaj vprašanje za vse DIVX navdušence, ki bi radi da napravco do 20 jurjev, ki dela vse.

Ali mislite, da bodo ostoječi modeli podprli nov kodek ?
Če malo špekuliram potem je moj odgovor ne. (MOJE MNENJE)

Zakaj !

1) Divx plaxer ni printer, za katerega bi kupovali drage kratuše.
2) Divx player ni antivirusni program, za katerega update bi plačevali mesečne naročnine
3) Če pogledate zgodovino, noben proizvajalec ni dal ven podpore za nove kodeke ampak le
popravke za fonte, menu in lokalizacijo

4)recimo Yamada 6600 in 6700 delata na istem čipu in imata druge funkcionalnosti (ogg,
packet bitstream)


5) Srce čipovja programira vedno ista firma (po moje), ki potem to kodo razdaja okoli, ostali pa
naredijo svoje menuje in ostali hardver

6) Če pogledate malo zgodovino ali vam je kaj znan napis "designed for (Windows 95, XP)
mi pa recimo DIVX6". Skratka oni rajši naredijo nov čip, to pomeni novi playerji in to pomeni
nov denar. Ker če naredijo update na obstoječih FW, dobijo za to 0 SIT ali 0 $
(TEMU SE REČE TRŽNA EKONOMIJA).
Tako pa bo šlo vsaj 1/3 navdušencev kupit nov player.


In še primerjava s Philpsom:
Xoro ima čip ES6688FA in na njem deluje nekaj primerkov, ki na zgoraj omenjenem Philipsu
preverjeno ne delujejo. Če ima kdo Philipsa naj prevri čip

P.S.

Če bo kdo kaj spraševal XORO support naj vpraša:

a) Koliko prostora v flashu imajo za FW image (1, 2 4, ali 8 MB)
b) Ali mislijo, da bo obstoječi player lahko podprl prihajajoči DIVX6 kodek ?

Zlatorog ::

Če je kdo full strokovnjak, tukaj ima neko zelo tehnično specifikacijo kaj podpira čip, ki je v Xoro 415
(omenjajo celo 7.1)

http://www.esstech.com/products/AVplaye...

e-marko ::

Up to 7.1 channel audio outputs.
Macrovision 7.1 for NTSC/PAL interlaced video.

To nima zveze z novim kodekom.
...somebody, somewhere...

Zlatorog ::

Jasno je, da to nima veze z novim kodekom.
Ta link sem dal zraven samo, da nekdo, ki se spozna na zadeve oceni, kakšen je ta čip, na katerem temelji Xoro

e-marko ::

Ok, sem mislil, da si kaj pomešal.;)

Drugače pa je zanimivo kaj vse omogočajo ti čipi. Tudi mtk omogoča malo morje vsega, vendar je potem čisto "pohabljen", ko ga vtaknejo v predvajalnik.
Svinje!;( :D

LP
...somebody, somewhere...

LojzePek ::

Samo za info. Dobil sem odgovor iz njihovega supporta glede multisession cdjev :

Dear Sir, please do not use multisession CD or DVD, because we tested this and we had also problems with it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

recaro ::

Sem danes nabavo Xorota 415 in zadeva res deluje odlično. Z podnapisi res nobenih problemov, naloži jih takoj, vsi šimniki komot delajo, edino kaj me moti so malenkost premali podnapisi.

Upam da bo tudi za ta model P.Y.P.S. team idelal kak dober FW.

e-marko ::

pyps dela samo za tiste predvajalnike, ki jih sami posedujejo. Ali pa če doniraš dovolj velik znesek.
Glede na to, da ne gre za mtk čip mislim, da iz tega ne bo nič. Žal.

LP
...somebody, somewhere...

tomaxxx ::

Je potem res da divx/xvid kodirani z AC3 zvokom ne predvaja v surround ampak steereo???

sergejp ::

Yamada 6600 in 6700 ne bazirata na enakih čipih!

Prvi ima MTK1379DE, slednji pa GE različico. GE uporabljaja povečini tud Philips in sicer v modelih 720, lx3900 in lx8300.
DE ima težave z izginjanjem podnapisov, čita samo srt. GE deluje brez problemov, čita srt in sub.
Podnapis mora imeti pri obeh enako ime kot film, lahko pa se preklaplja med posameznimi vrstami ( če med ime podnapisa vrineš besedo ali znak - npr. podnapis.slo.srt, podnapis.eng.srt ali podnapis.1.srt, podnapis.2.srt ...).




lp

sergej

bosstjan ::

Dan!

Pravkar nabavil 415ko.

Zanimata me dve stvari:
a. glede na to, da mi noce zalaufat podnapisov (ceprav jih izberem na zacetku), bi rad samo potrditev, da je takle format res pravi .srt format:

1
00:01:01,728 --> 00:01:04,481
VAS OB GOZDU

2
00:02:42,955 --> 00:02:44,790
Imeti in obdržati.

A se se komu dogaja podobno?:O


b. Kako se na tej masini preveri verzija FWja in kje se dobi pravi FW zanjo (imam spredaj Nero Digital Logo, tako da po priporocilih proizvajalca ni priporocljivo nadgraditi z Version 4.1.46.1P.S2)

lp, bosstjan

boko34 ::

@bosstjan

To je pravi .SRT format.
Kaj vec ti pa ne morem povedati,ker samega playerja ne posedujem.

bosstjan ::

No, tako je:

Upgradal sem FW - vzel sem tistega, ki ga imajo na mimovrste - podnapisi sedaj delajo, napaka je le pri prevrtavanju filma - takrat zgleda player pozabi, katere podnapise sem izbral:D

Bomo pac cakali na novejse FWje:D

lp, bosstjan

Zlatorog ::

pristisk na tipko OPEN
potem pa tipke 1 2 3

verjetno je verzija, ki je gor
Version 4.1.46.1P.S2, November 13, 2004

To verzijo lahko snameš tudi iz www.xoro.de.

Vendar je po moje zadnje verzija, vsaj kar se datuma tiče
Version 4.1.46.4b1, November 24, 2004 in ta podpita čšž

Če imaš tisto prvo verzijo ne delajo SRT, oziroma ti pokaže samo prvi
možni podnapis

glej readme
Bug fixes
---------

6. Fixed SRT format DIVX subtitles decoding and playback
problem.

butkomutko ::

Xoro je navadno sranje še precej slabsi kot Matrix ,ki ima vsaj slovenski meni xoro vse drugo sam slovensčine ne pozna na sreco vsa srbscino pa se to po nadgraditvi ,danes sem se resil Matrixa in ,ker se Yamade se vedno ne dobi sem se odločil se Xorota sprobat in groza sicer podnapise se naekako bere podobni so kot pri Matrixu a kar majhni a nastavitev pan/scan / letterbox / wide glih tako kot pri Matrixu ne dela tako ,da je veliko filmov samo na pol zaslona tako ,da ga bom takoj zjutraj nesel nazaj upam ,da mi vrnejo denar in potem pocakam na Yamado ,ki je res zakon za DivX ma jo brat in je ful zadovolen z njo!!!!!!!!!!!!!!!!!Tako ,da se mi zdi vse napisano recimo to, da je po nemski reviji to najbolši peyer čisto zavajanje kupcev !!!

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

butkomutko - nemci niso testirali za slovence, temveč za nemškega uporabnika, poleg tega večina testa ni OSD jezik, temveč kvaliteta predvajane slike, zvoka, ergonomija, podpora codec-om in njihovim opcijam... A imejte v vidu, da revije niso nezmotljive (BUG je pisal za Yamado6600, da nima šumnikov, ki se jih je seveda dobilo med drugim tudi na uradni strani v obliki nadgradnje - Firmware).

PROŠNJA


Prosim lastnika Xoro predvajalnika, da poskuša opisati predvajalnik po vzoru prve strani tem:
Yakumo, X-box, Yamada, Yamakawa.
Zadevo bi potem prenesel na prvo stran. S tem bi omogočili vsem uporabnikom teh predvajalnikov, čim preprostejše razumevanje zadevice preko FAQ - Frequently Asked Questions = Pogosto postavljenih vprašanj.

Se vnaprej zahvaljujem,

moderator.

Zgodovina sprememb…

butkomutko ::

No jaz sem do sedaj preiskusil Yamado6600 -Matrix2600- ter danes Xoro310 in od vseh treh je najslabši Xoro .Pri Yamadi se ,da sliko vedno raztegnit sliko čez cel zaslon no pri nekaterih je 1cm roba je pa res treba previdno zapečt film in podnapis ,kar se tega tiče je najbolši Matrix saj mi 100 filmov pobranih z neta in zapečenih z nerotom v originalu recimo (Master.and.Commander-.Far.Side.of.the.World.(2003).www.PlanetDivX.com.CD2) ter podnapisom(Master And Commander.hr.sub)prebere brez problema 70 filmov no in prej sem poiskusil nekatere od teh še na XORO pa jih ,kar nekaj ni prebral so drugače pa skoraj enake velikosti na sivi podlagi malo preveč visoko na zaslonu edino kar je bolše pri Xoro je to ,če so filmi na DVD Recimo 6filmov ter 6 podnapisov jih vse postavi v vrsto pri Mtrixu pa jih moras prej zapeč v mape saj prebere samo 6 naslovov tako . če so tud podnapisi zraven vidis pol samo 3 filme .Pa tudi nastavitve ,ko vpiseš nov čas in se film prestavi tja še tud nisem pogruntal pri Matrixsu dela.Torej ,če bi pri Matrixu delala nastavitev pan/scan / letterbox / wide tako kot pri Yamadi bi mi bil ta the best ,Xoro pa sigurno ni dobra izbira no to je moje mnenje!Nisem pa imel nobenih težav pri nadgradnji ne pri enem ne pri drugem edino Matrix je postal slovenski Xoro pa srbski.

Zgodovina sprememb…

gorann ::

butkomutko
primerjam yakumo ter matrix! bom se prisel do xorota:)
sem imel oz. imam se kar(pri punci) yakumo dx 4! In vse divxe in shrinkane dvdje s programom dvd shrink (original dvdji so bili) je yakumo predvajal brez problema:) nakar pri puncinem bratu, ki ima matrix 2600, ni delal vsak 2. dvd, imel je nalozen prvotni fw, ko je nabavil matrixa, in mu je srt podnapise enkrat zalaufal drugic ne, se drazji je bil od yakuma, ampak ga yakumo nascije v vseh pogledih, edino matrix ima 5.1 analgoni izhod, yakumo, na zalost, ne!
jest nevem kaj si ti hotu od xorota, da ti kavo skuha?:)
folk hval sliko v primerjavi z yamado, da ima xoro lepso sliko, ne jebe ga packed bitstream, ne basejo ga xvid in ac3 kombinacija za izginjanje podnapisov, zakaj ti potem xoro ni vsec?
za taksen denar ne dobis nikjer najboljsega, nad vsemi, predvajalnika.
tud yamada ni nevem kaj, sam ker ma dost podpore od pypsa jo folk zdaj na vse pretege hval, ipd.
eh ce bi imel moznost preizkusat playerje pa potem izbrat tistega, kater ti res dela brez problema;)

butkomutko ::

ne rabi mi kave kuhat hocem le ,da prikazuje sliko na celem zaslonu in ne sam na pol zaslona mam sam 55tv pa brez zoom variante eni kar tako gledajo samo pol manka kar nekaj slike pa se slaba očitno nekaterih ne motijo crni robovi zgoraj ter spodaj no saj ,ce je samo 3cm rob se gre vse ostalo pa me kar mine ,da bi gledal

gorann ::

aha, torej tebe to matra, da bi razsiril sliko po visini brez izgube kvalitete? nemors po tem ocenit xorota415:)
je pa nekj, yakumo je men dost siri sliko kazal brez zooma,kot pa pc na tvju brez zooma, k srec mam na svoji tv vec varijant pogleda, 16:9, po meri, 4:3, pa razsirjen pogled-tukaj popac sliko, najbolj mi pa pase po mrei-skoraj nic ne izgubi kvaliteto slike(mislim to na tv ne na predvajalnik)
primer. sem mel lord of the ringsov 3 del, pri kolegu, ki je imel philipsa 737, pa je zanjga dal 45ksit pred mal vec kot pol leta,ma pa 55cm tv evelux, pa mu tud kazal zlo ozko sliko, res bedn pogled je bil, z zoomom na predvajalniku pa tud ni uspelo:)
zdaj sem mogoce neumn izpadu, amapk a obstaja plosckosuk, kater razsiri sliko, da je brez crnih robov pa da minimalno izgubi slika kakovost ter da so podnapisi se vidni? nisem se sploh zanimal se za to moznost:)

butkomutko ::

Ja bratu sem nabavil ze novembra Yamado6600 in so cisto vsi filmi ,ki pac delajo cez cel zaslon v pan scan nastavitvi jih lahko razsiris in skrcis tako, da edino pri parih je 1cm roba in zato me to pri matrixu in xoro to tako moti pa imata oba to v nastavitvah a kakor koli nastimas vedno je ista slika tako ,da sploh ne vem zakaj potem to ima pri matrixu sem se obrnil na prevajalca navodil in mi je obljubil ,da se bo pozanimal prvo mi je rekel ,da to mogoce dela samo pri DVD filmih pa sem probal pa je bil tud DVD sam na pol ekrana danes pa sem matrixa tako zamenjal za xoro310 no jutri pa upam, da mi vrnejo denar 16000sit za xorota in ,če bodo bom počakal na yamado ,če ne bom pa nazaj za matrixa zamenjal ,ker mi je z vec filmov cital podnapise kot xoro .Zoom variante pa tud, ce nebi mel saj je nikol ne uporabljam mogoce za kaksne fotke gledat za film pa ne.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> a obstaja plosckosuk, kater razsiri sliko, da je brez crnih robov pa da minimalno izgubi slika kakovost ter da so podnapisi se vidni?

temu se reče pan and scan.
če boš zasledil med opcijami predvajalnika pa morš še extra preverit če deluje tudi na divxih.. še nisem videl da bi kateri to imel (lahko se motim) vsekakor je majhna verjetnost. to je del tistega dela ki predvaja dvd.

butkomutko ::

Sedaj pa mi res ni vec jasno seveda pan scan na yamadi dela

polde03 ::

Nabavu sem model 415 par dni nazaj, tko da sem ga že kr dobr sprobu. Slika je precej boljša kot na yamadi 6600, problem mam sam v tem k mi pri predvajanju divx filmov noče delat 5.1. kanalni izhod. Pri dvd to dela normaln. Tko da če ma kdo izkušnje s tem, mi prosem svetujte. Kar se tiče podnapisov, če ma flm svoj direktorij in notr podnapise, bo prebral vsak podnapis (ena avi datoteka + podnapisi, ki jih je pa lahko več), če pa boš imel več filmov v direktoriju, ti podnapisov ne prebere (film cd1.avi, film cd1.sub, film cd2.avi, film cd2.sub). Podnapisi ne zaostajajo, ne zginjajo, pri previjanju naprej se ne zmede in jih takoj najde, so pa mogoče res malo premajhni. Kar se pa tiče pan scana, mi je še čist vsak film raztegnu čist od levga roba do desnga, brez kakršnekoli črnine in brez problemov, tko da res ne vem kako ste naštelal to stvar da vam nč ne dela. Sprobov sem že vsaj 40 filmov pa mi sam ene tri ni odprl zarad qpel-a, ostali pa so delal res lepo in tekoče.

Yossarian ::

Butkomutko: "Pa tudi nastavitve ,ko vpiseš nov čas in se film prestavi tja še tud nisem pogruntal pri Matrixsu dela"

Meni dela. Stisnem tipko search, nato pa npr. 01.12.34, nato pa stisnem tipko Enter in se takoj vse prestavi tja, čez sekundo do dve pa se pojavijo podnapisi.

Moji prvi vtisi so dobri in mi zaenkrat ni žal. To je že moj tretji predvajalnik. Prvi je bil Kiss 1000. Ni mi jasno zakaj, ampak vsi filmi so mi štekali. Nesel na servis, so sprobali na drugem Kissu, pa so isto štekali. Zraven je bil Bellagio, sprobam in je bilo vse v redu. Sem ga kar kupil, vendar mi je na žalost čez 3 mesece popolnoma crknil. Oba playera sem vzel pri Rolanu v Mariboru in sedaj so mi brez problemov hoteli najprej na mojo željo vrnit denar, nato pa sem si premislil in vzel tega Xorota. Res so malo manjši podnapisi, vendar bi rekel na spodnji meji zadovoljivega. V glavnem je vse, kar sem sprobaval, normalno laufalo. Včeraj pa sem z Nerotom zapekel Overburn en fillm, vendar ga ni mogel prebrati. Sem se že vstrašil, da je kaj narobe s playerom, saj je taisti film na Yamadi 6700 normalno deloval, vendar sem nato predvajal drugi film, ki je bil zapečen Overburn in je zadeva normalno delovala. Zgleda, da sem ga zapekel na tak način, ki ga Xoro ne podpira, moram ugotovit, kako. Pa še nekaj me moti. Jaz imam vse zvezano tako, da grem s Scartom iz DivXa na Videorekorder, od tam pa še z drugim Scartom na televizijo. Pri prejšnjih dveh playerih se je, ko sem prižgal DivX, avtomatsko pojavila slika na ekranu, pri Xorotu pa se sliši glas od televizije, čez ekran pa leti nejasna slika od DivXa v treh delih. Zato moram pritisnit na TV daljincu tipko video in je vse v redu. Ko končam, pa seveda spet moram stisnit na Tv daljincu tipko TV. Verjetno je nekaj v nastavitvah playera.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

butkomutko ::

Ja očitno mam res smolo na sparu ga niso hoteli vzeti nazaj so me pa z servisom povezali tako ,da mi je razlozil serviser ,da bi mi moralo sliko rastegnit in ,da naj pritiskam eno tipko na pleyeryu zraven katere pise ip toliko časa ,da se raztegne no pri meni se noče tako ,da so rekli naj jo pošljem k njim na servis.
Pri yamadi pa , ko ze film tece pritisnes nastavitve firmware ma od pyps in potem ga lahko rastegnes in skrčis odvisno od filma a film tece tako ,da sem prej probal Troyo na yamadi je bila čez cel zaslon na xoro pa samo pol zaslona negleda ,ce sem pritiskal tisto tipko niti ,če prej v natavitvah kaj spremenil prestavljanje po naprej nazaj pa dela no ,če mi to raztegavanje uštimajo se bo tud meni zdel xoro bolši player od drugih do takrat pa ?No me pa veseli ,da enim dela tako kot treba torej bo moralo enkrat tudi meni.

VEDUTA ::

Glede na to, da so tle sami mojstri.
Kot lastnik xora 415 nero digital logo, version 4.1.46.1P.S2, me zanima razlika med FW HSD401.ROM (ki ga za 415ko predlaga enaa) in HSD415.ROM (od mimovrste).
Hvala na odgovoru mojstri.

miceni ::

Torej, opazil sem, da sva že dva na forumu, ki imata težave s predvajanjem Divx/Xvid filmov v 6 kanalnem zvoku. Danes sem sicer na xoro tehnično pomoč poslal en kratek filmček s 5.1 zvokom, tako da bomo videli, kaj bodo odgovorili.
Zanima pa me nekaj: jaz sem mojega Xoro HSD 415 kupil pri Rolanu, ne vem pa, kateri firmware so mi dali gor (v bistvu vem oznako:4.1.46.4b1 - ne vem pa od kod so ga dobili), ker je čisto možno , da dela težave ravno to. Torej, če je kdo kupil ta player pri Mimovrste ali Acordu, kako je z 5.1 zvokom pri vas ?

Drugače, pa je slika na tem playerju zelo zelo dobra, praktično se ne razlikuje od DVD-ja (filme gledam na 72 cm televiziji, da ne bo pomote)
Moja stara Yamada 6000 se je lahko skrila proti tej kvaliteti. Podnapisi pa so večji in dosti bolj berljivi kot pri prejšnji yamadi.

LP, miceni

istegurt ::

Kupil xora zaradi veliko hvale. Pred tem sem imel Elto 8882, ne bi izgubljal besed, vendar je bil eden prvih po pametni ceni (40k) in me je precej namučil. Potem Elta 8883, prijetno presenečenje, vendar še vedno kar nekaj težav. Potem Bellagio za zares malo denarja, s PYPSovim FWjem zelo zadovoljen. Zatem Waitec 415, nobenih težav, podobno kot Bellagio. Na koncu pa XORO. Velika pričakovanja, vendar cel kup DVDjev na katerih je več filmov in to posnetih brez multissesiona ne dela, enostavno javi da ni diska, Bellagio in Waitec to mirno prebavita. Enake težave so pri MPEG2. Skratka imam 3 playerje in se pač igram, kje kaj dela. Moram reči, da mi Xoro bral podnapise (Srt), ki mi jih Bellagio in Waitec nista in tudi imel zvok pri enem od filmov. Toliko o tem.
alea iacta est

Valentin ::

> Velika pričakovanja, vendar cel kup DVDjev na katerih je več filmov in to posnetih brez multissesiona ne dela, enostavno javi da ni diska

A če je samo en film posnet, pa dela ?
Da ni slučajno kaj v zvezi s tem, kakšen je DVD: +R oziroma -R ?

Glede na to, da filme snemam samo še na DVD-je, me zanima, če ima še kdo podobne težave.

tpah ::

veduta: jest nisem mel izbire ker mi HDS401.ROM player ni hotel flashat.
Pri HDS415.ROM pa je vse potekalo brez problemov, tko da sklepam da HDS401.ROM sploh ni za model XORO 415.

Predvajalnik se mi zdi v redu nakup, vendar bi lahko bili podnapisi za divxvid malo večji in postavljeni malo nižje.
Drugo slabo lastnost pa sem opazil med gledanjem koncerta, kjer je bil ogromen lightshow ki je sliko upočasnil in je zato prihajalo do prehitevanja zvoka. No dobra lastnost tega je da je player sam sinhroniziral sliko in zvok ko je bil delay med zvokom in sliko nekje 2s. Vendar sinhronizacija traja v enosekundni pavzi kar je pa spet moteče...torej procesor ni dovolj hiter ?

VEDUTA ::

vod_a: po domače.Hvala ti na podkrepitvi odločitve.
Sem predvideval, da je pravi fw HSD415.ROM. Se pač nisem hotel kar zaletet. Xoro, poleg zelo dobre slike in zvoka, zna biti tudi Toro. Res da ima več plusov, kot minusov. Za ta cash, niti ne more bit raketa. Pa tudi tisti playerji, za dosti več casha, so še bolj daleč od rakete. Res, da mi tri leta star dvd player bere/zazna in potem skače po menijih hitreje. Stari že bere hitreje, ne bere pa vsega. Kar pa to počne X.415. Zanimivo, da isti DVD disk z nero mp4 fileji, enkrat prebere, drugič pa (res da se je to zgodilo samo enkrat, ampak se je) ne prepozna codeca. ?.
Za zdaj je baje edini zunanji player, ki te zapise bere.

Kaj pa JPEG?
Je pa ta nero mp4 format sploh dober format za vse tiste, ki ne marajo pregledovalnikov *.mov formatov ala QuickTime in sorodni, saj jih Nero hitro in kvalitetno dekodira. Velik plus, poleg vseh plusov na bazi dvdjev, divixov, xvidov. Ampak glede na to, da človek stremi k raketi za 3€ - me pa zelo moti to, da jpg fileje visoke resolucije tipo 5MP ne prikazuje na full screen (črn rob okoli slike), nižje resolucije pa ja in to zelo kvalitetno. Na srečo mi TV Loewe omogoča fit to screen in je tako problem rešen. Ampak zakaj to ne počne Xoro po defaultu??
Glede na to, da si novejšega FWja še nisem naložil, me zanima, če ima ta HSD415.ROM izboljšavo samo na šumnikih ali še kaj?

Še eno vprašanje. Obstaja kakšen razširitveni FW za branje različnih audio codecov na avi/divx zapisih. Ker če ni pravi audio codec, ga Toro ne mara. Ne mara niti GO TO oziroma SEARCH tipke za skakanje po avi-jih.
Brez zamere vsem posestnikom Xora 415, imate dober player. Omenil sem teh malo pomankljivosti, ki pa predvidevam, se bodo z uspešno nadgradnjo odpravile.

Ne razumem pa, proizvajalec pravi da multisession ne bere, meni do sedaj na tri multisesione bere, kot tudi *.txt subtile.

robertto ::

Tudi jaz sem novi lastnik xoro 415 in sem znjim več kot zadiviljen. Slika je res ful dobra. Ravno tako zvok. Pri predvajanjem dvd je vse ok(podnapisi so veliki, slika noro čista, dober 5.1 zvok). Pomankljivosti so mogoče samo pri divx, ker se slika preveč zoomira, podnapisi so mal premajhni, in zvok se predvaja samo stereo in ne 5.1. Ampak to ni nič katastrofalnega, ker imajo nekateri predvajalniki še večje probleme (prebral celoten forum zaradi nakupa divx predvajalnika) To se bo verjetno v naslednih dneh oz. mesecih marsikaj pošlihtalo.

LojzePek ::

Bil sem lastnik yamade 6600 in sedaj XORO-ta 415. Mojo izsledki so naslednji. Morem omenit, da sem uporabljal zadevo samo na MPEG4 (divx, xvid). DVD zelo poredko gledam.

Po enem tednu lahko rečem da ma več minusov kot plusov glede na yamado 6600. DVD-RW mi prebere, če dam full erase. Drugače po enih parih snemanajih z quick erase že ma full probleme z branjem. Morem devat cd ven pa noter, da se me enkrat usmili pa prebere. Se mi je že zgodil da ga tak zmatra, da ga ne moreš več ugasnat z daljincem (zmrzne). Pri yamadi mi isti cd takoj prebere. Potem so tu filmi z "Qpel" codecom. Xoro ga ne zna predvajat, medtem ko ga yamada špila. Pa seveda zoom, ki sem ga že enkrat omenjal v tej temi. Zoom je samo 2x, ki sliko poveča čez cel ekran brez robov(občutno preveč). V tem načinu podnapisi ostanejo na istem mestu, in so skoraj na sredini ekrana po višini (yamada ma več zoomov). Tudi nekaj je že bilo govora o večkanalnem zvoku pri MPEG4. Dela samo stereo (na yamadi dela večkanalno). Potem je tu še daljinc, vsaj meni dela zelo slabo. Če ne nameriš direkt proti komponenti ne prime.Pa tudi menuji so dost slabši kot pri yamadi sploh manj pregledni prikaz vsebine cdja (majn kot pol ekrana širine za izpis datoteke) .

Plusi glede na yamado6600 so seveda podpora sub podnapisom, ne štekajo filmi z "packet bitstreamom". Tudi zginjanja podnapisov nisem opazil (pri yamadi je blo nekaj problemov pri določenih filmih). Za zvok in sliko tudi pravijo da je boljša kot na yamadi, samo nimam dovolj dobrih komponent, da bi lahko to potrdil. Zato razlike nisem ravno opazil.

Moje mišlenje za gledanje MPEG4 datotek je, da obstajajo boljši predvajalniki na tržišču. Jaz se nagibam k nakupu yamade 6700, ki ma odpravljenih kar nekaj pomankljivosti glede na svojega predhodnjika. Cena pa je enaka XORO-tu.

pmodic ::

Če ima 5.1 izhod, pomeni, da lahko zvočnike na žičke priklopiš?

VEDUTA ::

FW od mimovrste je res mimo vrste nazaj. HSD415.ROM res da zrihta šumnike, ampak vzame Nero Digital, ki z osnovnim FW deluje. !!! Sploh obstaja FW za X.415, da dela te eno te drugo? Al ga bo treba razšraufat. Slika je pa špica.

VEDUTA ::

vprašam preden iščem; Osnovni FW 4.1.46.1P.S2 je na kakšnem downloadu ali ma Toro kakšno UNDO tipko? Zgleda, da bo prioriteta časa padla na sneg.

batista ::

Ali lahko kdo pove kako se kaj obnese VGA izhod. A je že kdo sprobal? Kašna je slika, frekvenca na monitorju itd..
tx

LojzePek ::

Samo na hitro sem ga priklopo na lcd 17. Slika ni bila cela na njem pa dost črnega roba je blo z leve in zgoraj ter spodaj. Kaj več ti ne morem povedat.

batista ::

Hmm, če je črn rob, pa lahko sliko naštelaš z resize funkcijami na monitorju :)
Razen v primeru če imaš monitor ki nima gumbov na sebi(recimo samsung 193p). Pol je pa stvar neuporabna :(

padero ::

jo people-vidim da kr dobr obvladate stvar!!!

tudi sam kupujem dvd predvajalnik in me kr mika tale xoro hsd415!

me pa zanima samo neki: opevana majhnost podnapisov-kakšna je v primerjavi z normalnimi podnapisi na tv če npr gledaš kakšen film????:P

gorann ::

folk, djte mi povedat kaksen je tale xoro 415 v preimerjavi z yamado 6700?
rad bi pa videl, da oba predvajata cist vse dvdje, od original do kopij, ker ne bi rad da mi xoro ne vrti mojih presnetih dvdjev, na yakumu pa vsi delajo:) dans sem sel po yamadao, sem jo uceraj narocil, pa so rekl da so vse razgrabil danes, hehe tale yamada pa gre kot za med;), ampak ker me pa velik privlac dobra slika in slisim da ima xoro415 lepo sliko, mam pa 72cm gorenje 100hZ tv, pa me zanima kater plosckosuk pride bolj v postev zarad vsega nastetega, slika, predvajanje kopij dvdjev , predvajanje divxvid, zvok 5.1 na divxvid filmih, najrajs bi pa oba vzel na probo pa se odlocil med enim, ampak kje bi se to dalo:)

e-marko ::

Kolikor jaz sledim tole temo in tudi temo o yamadi bi ti priporočal yamado 6700. Če bi jaz sedaj kupoval bi jo nabavil.
Yamada ima super podporo (s tem ne mislim samo pyps team!), medtem ko xoro ima še takšne težave, ki so pri ostalih predvajalnikih že zdavnaj preteklost. S tem mislim predvsem podnapise (velikost in pa še vse ostale nastavitve glede fontov, pozicije, ozadij...). Jaz gledam dosti filmov tudi na velikem sony trinitron 16/9 tv-ju in se nad kvaliteto prikazane slike moje elte 8883 ne morem pritoževati (rang yamade 6600).
Saj vem, da me bodo sedaj xoro lastniki obdelali, ampak ostajam pri zapisanem. Nikogar nič ne silim, samo povem svoje mnenje.
Če pa ti denar ni takšen problem in hočeš, da ti predvajalnik prebere res vse in imaš istočasno tudi super sliko pa razmisli o xbox-u z mod čipom. Imaš posebno temo samo o xbox-u kot predvajalniku.

LP
...somebody, somewhere...

sotlerx ::

Lepo pozdravljeni novi lastniki XORO 415!
Ali je med vami nekdo ki bi bil pripravljen slikati podnapise Xoro 415 in sliko posredovati
na FORUM .Odločit se bo treba ali YAMADA 6700 ali XORO 415.
Koristilo bo marskateremu priodločitvi.
LP
sotlerx

Dam ::

Hoj,
sotlerx: Primer podnapisov imaš na drugi strani te teme v sporočilu od fritzza.
Sam imam sicer isto dilemo: YAMADA 6700 ali XORO 415.
Predvsem me tare zoom 2x. Super bi bilo, če bi kdo poslikal primer slike širokozaslonskega filma brez zooma in iste slike z zoomom 2x.
Hvala,
Damijan

Zlatorog ::

Če imate TV, ki podpira PAL in NTSC in če pred predvajanjem nastavite na Xorotu na NTSC,
potem imate malo večje fonte, malo nižje pozicionirane in malo manj črnine zgoraj in spodaj (velja za DIVX)

krho ::

Videl včeraj model 415 v akciji.
- datoteka ki jo dobiš na enaa deluje. Preimenovati jo je treba iz 401 v 415. Preverjeno - sem tvegal včeraj da se player ne bi zbudil.
- podnapise nastaviš na Srbske, potem pa še med gledanjem s tipko Subtitle nastaviš CP 1250, in dobiš šumnike
- podnapisi so premajhni za ~2-4pike in postavljeni preivsoko (kot, da je tak problem nekje v setup menuju nastaviti kako visoko naj bodo podnapisi:\ )
- ne delajo podnapisi v SubViewer 2 formatu. Je sosed znorel, ker ima 90% filmov v SubViewer 2 ostalih 10% pa v MicroDVD
- sam font(oblika) podnapisov pa je OK
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

sotlerx ::

polde03
Kar se tiče 5,1 kanalni izhod je taka.Vsi filmi (DVD filmi so vsi posneti v Dolby sistemu)
ki so posneti v AC3 5,1 bodo delali tudi na playeru in to so ponavadi filmi na 2 CD-ja
redki so filmi ki so posneti na 1 CD-ju, torej če film ni posnet v 5,1 nemoreš ga poslušati
v 5,1 , če sem kaj narobe razložil naj me kdo popravi in upam da si mal razumel
LP
sotlerx
««
3 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724333 (8947) bizi72
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51469 (1295) Alec999

Kateri dvd, dvix player kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121490 (1271) Stepni Volk

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142183 (1923) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152512 (2074) Yossarian

Več podobnih tem