» »

Nov comp prosim za mnenje!

Nov comp prosim za mnenje!

d3k0 ::

Napisite mi kaksno konfiguracijo mi priporocate.....

grafo bom valda vzel 6600GT

maticno pa za 3500+ mi neko priporocite!

rame z TCCD cipi se kere splaca ce mi prosim poweste za razumno ceno?

vse to grem kupit v graz ce kdo kaj rabi se lahko zmenimo!

hvala
!.....Happy new 2005.....!

MasterMiG ::

Tole se ne skalda z tvojo zahtevo po Athlonu 3500+, ampak jst ne bi nikol kupu Athlona, sej deluje na prenizkem taktu. Ne da se mi na veliko razlagat, ampak js bi (sm) kupu:

1. Epox 5EPA+ (najhitrejša plata sploh)
2. Intel Petnium 4 3.2 540 LGA775
3. 1 GB Kingston RAM
4. 250 GB (Če hočš performans, kup Maxtor, če hočš tišino, kup Seagate)
5. Nvidia 6600GT
6. NEC 3500i
...(še kej)?
Plata ma tut fuul dobro integrerano zvočno.
Aja, jst mam sicer Radeon x700 Pro 256, ker je bla prilka pa je 'padu s kamiona':D
Good luck!
There is nothing to fear but the fear itself.

Tilen ::

MasterMig, preden svetujes bedarije, beri, beri, beri, beri... Ne skodi, vrjemi!

Izbira procesorja

Izbira diska

d3k0, zgleduj se po testih prosim. Ne vrjet bučam.
Najdeš pa jih tukaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

K0K0 ::

Sej bolš da se ti ne da razlagat, ker bi še večji osu izpov.
Nekateri pač še vedno mislijo da so za hitrost pomembni sam megaherci :D najbolš da kupiš 2,8ghz celerona ker deluje na višji frekvenci kot amd 3500+ >:D . d3k0 za a64 konfiguracijo mal iskanje uporab, ker je blo pa res že tolk napisanga.

MasterMiG ::

Oprostite, cenjeno kolegi. Sam to je resničnost. Intel prekaša AMD v vseh pogledih.
Sploh pa poglejte še mal na garancijo! AMD tukej pogori totalno.
To govorim na podlagi testov:
1.konfiguracija
Osnovna plošča ABIT KV8-PRO
Procesor AMD Athlon 64 3400+
1GB RAM Kingston
200 GB Seagate SATA
Nvidia 6600GT
------------
2. konfiguracija
Mamaplata Epox 5EPA+
Srčika Intel Pentium 4 540 HTT LGA775
1GB Kingston RAM
Radeon X700 PRO 256
160 GB Maxtor
(priznam, da je 6600GT boljša kot X700 pro)

Prva konfiguracija pripada enmu mojmu frendu, k je zvest Athlonu, druga pa je moja. Oba sistema sta hlajena z Zalman Reserator 1, js mam pa še M hladonjak za disk.
Pa veste kaj? Na treh testih je 2. konfiguracija totalno nabila prvo. Tut zahtevnejše programe, npr. Delphi 2005 je 2. konfiguracija bistveno hitrej poganjala. To je blo na nenavitem sistemu. Ko pa nastopi navijanje, pa 2. konf. sam še bl nadkril prvo.
Ni vse v takih testih kot tomshardware.com, šteje tut realnost.
Pa še če maš garancijo na odprt sistem, pa maš AMD, in ti ta crkne, si loh z njim sam rit obrišeš, Intel ma to bistveno bolš.
There is nothing to fear but the fear itself.

Zheegec ::

Pa še če maš garancijo na odprt sistem, pa maš AMD, in ti ta crkne, si loh z njim sam rit obrišeš, Intel ma to bistveno bolš.

Seveda pa ne smemo pozabiti, da imata tako Intel kot AMD 3 leta garancije na vse BOX procesorje brez izjem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Seveda pa na testih objektivnih PRIZNANIH strani, ki imajo že leta in leta izkušenj zmaga AMD, razen za kakšen hud avdio/video encoding. AMD se tudi manj greje.
Aja, kar se tiče objektivnosti - dva ENAKA sistema, enake nastavitve v BIOS, enako postavljena OS, enake nastavitve OS, enako inštalirani programi, enaki pogoji pri izvajanju. Pa seveda objektivno prikazovanje hitrosti in objektivna izibira programov (test samo na podlagi PCmark 2004 bi bil najbrž zelo beden).

Za teste obstajajo strani kot je Anandtech, Xbitlabs, Hardocp,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Em. Ti žviš, tko v Intel-medievil-age?? Intel najbolši? Pa kaj si ti f*****n??? Za pečico ne rečem, sam za špile,...??? Intel zmaga sam v avdio/video encodingu (kot je blo že povedan). Pa da ne boš kej milsu, mam P4ko.

PrimozR ::

Aja, IMHO počak na NF4 pa viine rešitve k bojo podpirale PCI-E. Grafa je ql (tut sam bi tako izbral), proc tut (sam bi mogoč mal počasnejšga, ampk če maš keš), plato počak še mal ane (čipseti), napajalc Tagana dost hvaljo (glede na to da maš 6600GT ne rabš PCI-E napajalca, bo ql), disk so povedal, DVD pečko bodo drugi povedal kero, pa ena obična kišta bo ql, razn če maš kšna nagnjenja da bi jo šu rezat, itd. >:D

mcrastur ::

ka mi gre tak folk za kozlanje!!!
dajte se kkns komentar da bodo ti tr00 PENTIUM FAN-i spoznal da pentium ni vec najbols...
pa vsak froc je ze nadudlan da se AMD takooooo greje da se ti bo zapalu pa ce je tud led gor :\

:\

roli ::

Jaz mam P4 pa mi je žal.
http://www.r00li.com

cbelica ::

socustvujemo:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

roli ::

Ja včasih sem imel P1 MMX 166 Mhz od jerovška.
Pol sem pa pred 1 letom zamenjal comp in sedaj imam povno težav.
Tisti comp sem imel 6 let in ni bil niti 1X na servisu.
Tko,da mi je bla trgovina jerovšek najboljša računalniška trovina.
Zdaj se pa tudi jaz zanimam za kak athlon 64 al pa kak drug athlon.
Tist comp sem pred 3 meseci prodal za 30k8-) .
LP!
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

d3k0 ::

ok tnx to all!

zdaj pa se neki kere TCCD rame se splaca ker grem v avstrijo nabavit......>:D

ce kupim pci-e grafo pol moram napajalc za to grafo kaki posebn al?

grafa bo definitivno 6600GT, proc bo 3500+, disk bo hitachi, plata pa neka NF4 kera?
!.....Happy new 2005.....!

DominusSLO ::

Sej p4 ni slabo... ampak amd je zakon :)
mcrastur: Pozanimaj se malo kolko se grejejo p4....

d3k0: za rame odvisno koliko boš dal... performans ne narašča tako kot cena :'(
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zheegec ::

GF6600GT in podobne na PCIe ne potrebujejo še dodatnega napajanja, tako da sploh ni panike.
NF4 plate v Sloveniji - ena je najbrž dobavljiva, pa še ta je SLI za 45K 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MasterMiG ::

Če lahko priporočam, če boš kupvou po komponentah, kup 6600GT pr RoLanu, je tm najcenejši (47.822sit).

Drgač pa se bo Intel vrnu in priznam, težko je sprejet da trenutno vod AMD.
There is nothing to fear but the fear itself.

Tilen ::

Tut Rolan nima najceneje. Slabo informiran mogoce? JAE je pred kratkim prodajal winfastove 6600 GT na PCI-E za 36.700!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

marnit ::

A to je bilo ane?... crap;(

PrimozR ::

Fantje, d3ko gre v avstrijo. Prblem je k PCI-E matične za AMD64 kukr vem (salbo vem, vsaj ponavad je tko) še niso ne vem kuko dobavljive. Ne vem kuko je v avstriji. Je pa odvin od tega a hoč navijat na veliko (vodn hlajene, loh še kej bl ekstremnga), al bl u izi (kšn bolši zračn kuler) al pa sploh ne. Seveda se v vsakmu primeru splača posežt po najbolši (največ funkcij pa kvaliteta izdelave, hitrost, jada jada...) (mislm da sm že povedal)Žal glede tipa plate ti ne orm svetovt. 6600GT ne rab dodatnga napajanja (tut že povedan), se pa kr splača vzet SLi način (da maš 2 grafične povezane-6600GT podpira to) ker se dost izbolšajo performansi. Recmo dve 6600GTjke se že skori loh z X800XTjem kosata (seveda je tut odvisn pol kašne špile igraš-nVidi paše OpenGL, Radeonm pa DirectX).

d3k0 ::

kaj pa tota akcija pri jae....ko je maticna na pci-e 2x.....za 46 al kolko ?
rame neke z nizkimi timingi prosim ce mi priporocite 2x 512ram......
navijo pa sem pa bom definitivno!

>:D :)) >:D
!.....Happy new 2005.....!

PrimozR ::

Mnja, loh to, pa 'sparš' dve 6600GTejke pa maš performanse skori za eno 6800ULTRA al pa X800XT (odvisn od špila do špila pa nastavitev, uglavnem za tak keš se splača - 2 grafe sta 100k, X800XT pa 6800ULTRA sta pa tm 130-140 če ne še več (k seveda))

Zheegec ::

SLI plate so pa po 20K dražje, poraba energije in pregrevanje je tudi večje kot ena GF6800Ultra.
Res zakon. ja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

hm... Tut res. Te szrani še nism pregledu. Da so pa 20k dražje plate... Resno? pol bodo navadne 25k? Če ja (nč tko, sarkastično), bo ZLOOOOOO fino :D IMHO bo mn k 20k razlike. Ampk bmo vidl, tut nism najbl razgledan kle (na tem področju).

dzarog ::

Prosim, za pomoč...ali je to dobra konfiguracija za domačo uporabo (malo igric, internet, word,...)

1 AMD Sempron 3100+ BOX
2 A7N8X-E/Deluxe/ nForce2-
ST,400FSB,3xDDR Dualch.,2xIDE,2xSATA,RAID SATA, AGP8x,Sound 5.1 Dolby Digital,GIGA Lan,LAN,FireWire,ATX
3 ATI Radeon RX600PRO 256MB DDR VIVO, DVI, retail
4 KINGSTON DDR 512MB PC3200 400Mhz KVR400X64C3A/512
6 DVD+/-RW NEC 3500A bulk 16xDVD 8.5GB 9in1 black
7 HDD WD 250GB, SATA, WD2500JD, 7200rpm, 8MB Cache
8 NEC, 3.5" 1,44 MB BLACK
9 OHIŠJE 7259ROGX MIDATX 350W-EQ/CE 2USB white/black
10 Miška 3D Brezžična RF + baterije, polnillec, scroll PS/2 optical - črna
11 Tipkovnica Office Multimedijska (SLO tipke tiskane) naslon za roke PS2, BLACK
13 LG LCD 17" L1730P
14 TV TUNER LEADTEK WINFAST DV2000 RETAIL
Ni podpisa

PrimozR ::

Če ti bo ratal matično pa grafično spart...

Zheegec ::

Prosim, za pomoč...ali je to dobra konfiguracija za domačo uporabo (malo igric, internet, word,...)

Procesor ne gre na plato, grafična ne gre na plato.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DominusSLO ::

Poleg nekompaktibilnega procesorja in grafe s plato je odveč tudi TV tuner, če že imaš radeon VIVO >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

PrimozR ::

Em... Semproni Socket A se dobijo BTW.

_Dejan_ ::

Sam VIVO ne pomen TV tuner ampak Video Input in Video Output.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DominusSLO ::

ojoj pol sem pa 2x kiksnu...se opravičujem:(
žalostno da že leta živim v zmoti da vivo pomeni tvtuner.....

Torej je edino grafa tista, ki ne paše na plato... Zakaj pa ne ciljaš na a64, če že novo kupuješ?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zheegec ::

Sempron 3100+ gre samo na socket754 plato, ne na socketA plato. Ostali Semproni so za socketA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Res je da je A64 dražji, sam IMHO se bl splača če ne mislš ne vem kolkrat nadgrajevt. Zdej če bodo pršli vn dobri XP 64-bit (Longhorn predvidevam da bo 32-bit, ali se motim?), bo ql, drač bo bl bogo. Sam je pa še zmer Linux.

PrimozR ::

Alien edin to sm bil mal v dvomih. Sam sej se itk ne pozna tolk. Ga pa naviješ pa je ista figa.

Zheegec ::

Alien edin to sm bil mal v dvomih. Sam sej se itk ne pozna tolk. Ga pa naviješ pa je ista figa.

??a??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Alien glede 3100+ porca. Nism bil zih a je ta tut za Socket A. Tko da uzmaše pač top-Socket A proc pa ga mal naviješ pa je ista figa :D

Zheegec ::

Razlike med socket754 in socketA (torej med K7 AthlonXP/Sempron in K8 Athlon64/Sempron) so kar precejšnje, samo dodatna frekvenca ne pomaga Sempronu recimo 2800+ (Tb-B K7 jedro pravzaprav), da bi bil kar boljši od 3100+ Sempron.

Socket754 Athlon64 2800+ se veliko bolj splača, večinoma je hitrejši od AthlonXP 3200+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DominusSLO ::

Torej če povzamem--edino smiselno je ciljati na drugo osnovno ploščo, ki podpira socket 754 in pci-e.. pa dajte me popravit če se motim..
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zheegec ::

Če smo še bolj natančni - Athlon 64 BOX socket939 in pa nForce4 Ultra (čez kakšen tedenček ali dva v Sloveniji upam) socket939 plata so zakon, zraven pa PCIe GF6600GT (pa ne da bi bila PCIe 6600GT kaj boljša od AGP 6600GT, je samo cenejša).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja sistema - katera kompo. najprej?

Oddelek: Kaj kupiti
281787 (1478) Orchestra
»

Poceni navijalski komp

Oddelek: Navijanje
221844 (1295) itak37
»

Nov Racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
391813 (1357) OmegaM
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506314 (5368) Person
»

Kaj dokupiti/izobljšati

Oddelek: Kaj kupiti
331234 (875) Stallone

Več podobnih tem