» »

Več uporabnikov in en PC

Več uporabnikov in en PC

pro549 ::

Pozdravljeni,
Rad bi vprašal, če se da tako naštimat, da bi bila 2 uporabnika (vsak za svojim monitorjem) bila istočasno za PC-jem. V bistvu če bi se dalo tako kot da bi bil en terminal povezan na PC. Oziroma me predvsem zanima če je to možno. V mislih imam windowse kot OS.

Skrat ::

Dva monitorja na istem PC? Ze, ze... dual head graficna (ceprav ne vem, kako bi windowze preprical da bi rad mel dva graficna outputa), ampak... kaj pa tipkovnica in mis?

Ce mislis imeti drugega userja na svojem pc ki se prek mreze povezuje na to glavno masino, uporabi Windows Remote desktop ali kaksen VNC
Free software is a matter of liberty, not price.

bastadu ::

Zadeva obstaja, sicer ne vem kako se reče in kje jo dobiti, gre pa za neko škatlo, na katero lahko priklopiš vse po 2× (2 tipkovnice, 2 miši...)...

miroB ::

V enem moitorju - zdi se mi, da v novemberskem sem bral test takšnega pcja - da se ga dobit tudi v Sloveniji, pa še cena ni bila pretirana. Najbrž pa obstaja tudi kakšen software za "predelavo" navadnih pcejev.

borchi ::

in to laufaš na winXP al rabiš server edition?
l'jga

pro549 ::

Rad bi izvedel čimveč podatkov glede tega. Ne mislim kupit še dodatni PC, ampak kakšno dodatno opremo in software, da bi to na konc delalo.

christooss ::

Mislm da se ti bl splača nabavt še en comp za 20k sit + monitor pa je. Ker s tem sistemom ne bosta mogla dva uporabnika igrat iger. Ker je baje dost procesorska moč jemajoča stvar
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Meamoto ::

Obstaja pretvornik, ki to omogoča. Na žalost pa sem pozabil kako se stvar imenuje in koliko stane.

Bom javil jutri, ko pridem nazaj na delo.. :D

BigWhale ::

Dve miski, dve tipkovnici, dve graficni kartici in dva monitorja. Poleg tega pa se pravilno skonfiguriran X11, pa stvar dela brez problema.

;)

> V mislih imam windowse kot OS.

eh, tega nisem videl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

nejck ::

Zadevo sm vidu delvt v praksi... je nek "razdelilc" imenvan buddy (nevem a se prou spomnm a je se kej spredej ampak vem da se konca z buddy), sm ga pa vidu na jesenisk gimnaziji, samo so uporabo dokaj hitr zavrgl ker baje masina ne spila lih najbols ;>

LP,
nejck

P.S.: evo najdu na googlu zadevo... Buddy betwin B-680

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

pro549 ::

Meni je važno da sta lahko dva uporabnika za eno kišto ki delajo največ pisarniška dellla oz srfanje na internetu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopiti več uporabnikov na 1 računalnik

Oddelek: Strojna oprema
132230 (1567) gensi
»

En računalnik dva uporabnika

Oddelek: Kaj kupiti
9990 (919) Šimpanz
»

En stroj, dva uporabnika.

Oddelek: Operacijski sistemi
151132 (1000) root987
»

DVI in hkrati analogni priključek

Oddelek: Zvok in slika
302275 (1897) Marjan
»

en PC uporabljata 2 istočasno

Oddelek: Programska oprema
6800 (716) PINTARICH

Več podobnih tem