» »

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

TV Tuner - TV Kartica! Katera je najbolša!

Gee ::

Zdravo!

Zdaj imam Pinnacle PCTV Pro pa je slaba slika. Mam tudi dober antenski kabl od Vivancota tak da kabl ni, pa tudi vtičnica ni kriva ker sem probal dat gor TV pa je slika super.
Mene zanima katere so najbolše TV kartice zdaj na tržišču. V srednjem in visokem cenovnem razredu. Hvala in LP.

Vikking ::

malo si poglej tole

Gee ::

Ja sej to vem za te all-in-wonder kartice. Samo mene zamina če so še kake druge dobre TV kartice? Da je res dobra slika!

Hvala in LP

roli ::

Priporočam ti kakšno od life wiew.
Sam mam eno pa je supr sem mel prej to ko jo maš ti pa je bla slika ful
slaba.Zdej mam pa to pa je supr.
Dobiš jih v comtronu.
LP!
http://www.r00li.com

SunMoon ::

Sam tudi razmišljam o zamenjavi TV kartice, ki je sicer Pinnacle PCTV Rave, kupljena pred štirimi leti (na tržišču je še sedaj). Uporabljam neoriginalne WDM gonilnike (btwincap), ki omogočajo več koristnih nastavitev. Slika, tako preko TV tunerja kot preko 'composite' video priključka, je odlična, o menjavi pa razmišljam zaradi šuma v zvoku. Zraven zvoka je dodan precej glasen šum, ki brni podobno, kot bi zraven posnel zvok pralnega stroja ob vrtenju bobna. Ugotovil sem, da za to ni kriva zvočna kartica, ki zvok snema, pač pa ravno TV kartica.

Razmišljam o Leadtek WinFast TV2000 Expert. Na www.mimovrste.com jo dobiš za 13k.

nodes ::

težko je rečt generalno katera TV kartica ima najboljšo sliko. Zelo zavisi od signala.

men npr. odlično dela na navadni anteni Aver na kabeljski pa boljš Leadtek. Sam če to nesem nekam drugam bo spet drug šmorn

mrbungle ::

Preveri, kako imaš montiran priključek na koncu kabla. Slika je namreč zelo odvisna od tega, kako priključek oz. adapter, ki pride na tv kartico, montiraš (da ne prerežeš preveč tistih ''laskov'', da se ti zaščitna folija ne dotika tistega dela, kjer pride bakrena žica,....)

Dzonson ::

gee:
meni odgovarja tole
sam imam PVR-350 in sem zelo zadovoljen. 500-MCE pa ima na sebi celo 2 tuner-ja. edini problem je, da se te kartice pri nas tesko dobijo. 350ka stane cca 50.000 sit

nodes ::

še en z hardwerskim kodiranjem, če nimate 3G mašin in se vam gre za kvaliteto mpeg2
WinFast PVR2000

pol ceneje

SasoS ::

Sem že gledal ja...a je možno s tako kartico pre-kodirat tudi avije v mpeg2? Ali deluje mpeg2 procesor samo za tv capture?

WinsuckeR ::

Upam si trdit da ima Pinnacle eno najbolših slik naokoli 8-O .
Meni na sobni anteni lovi tako sliko kot TV (kar je glede na čistočo slike zelo presenetljivo).

Dzonson ::

hja res je pvr-2000 pol ceneje a ima samo encoder. pvr-350 ima encode/decode.
sicer pa... stvar okusa

nodes ::

dekoder ima vsaka grafična...skoraj

analognega isto strojno kodira v mpeg 1,2

kvaliteta, kot sem rekel, je zelo pomembna od signala..tko da je mal irelevantno

Muzo ::

Mene tudi zanima, če se da tisti čip porabiti za hardversko kodiranje avi-jev v mpeg2.

Ima kdo ta tuner in je v software-u zasledil kaj podobnega?

Hvala

BoBi ::

Probal sem že par tunerjev in lahko rečem, da se še najbolj obnese Terratec Cinergy 400 (ali 600, je isti samo da ima še radio). Gor je Philipsov čip SAA7134 (boljši od bt878), tudi tuner je Philipsov. Z ostalimi tunerji sem imel probleme z ujemanjem zvoka in slike, s tem pa dela vse tako kot mora. Za snemanje uporabljam FLY 2000 TV, ki je bil narejen za SAA7134 in je dober program, podpira prav to kartico, se pravi tudi daljinca.
Torej priporočam ta tuner. S Pinnacle PCTV Stereo sem bil zelo razočaran in je ne priporočam.

VASkO ::

ista kartica je fly video prim 34FM ali brez FM (saa7134 in philips tuner) je pa cenejsa

Modri dirkač ::

FlyTV platinum (ma tud radio in daljinec) je v Comtronu 7.900 na čipu Phillips saa7135.
To je po mojem mnenju best buy pa Fly 2000 zraven pa si zmagal.

Kakšen PCTV, to je šmorn od šmorna za tak denar.
Sn mel sam, pa gonilniki smrdijo.
Everybody lies!

nadzorni ::

l.p.

Malo si poglejte teste tukaj benchmark
Toje moje mnenje drugi imejte svojo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509867 (7676) edublin
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293231 (2468) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507123 (5190) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918999 (12039) Izi
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372140 (1501) zdravc

Več podobnih tem