» »

ASUS A8N-SLI Deluxe 3 problemi Pomoč!

ASUS A8N-SLI Deluxe 3 problemi Pomoč!

Climber ::

Včeraj sem inštaliral driverje za plato ASUS A8N-SLI Deluxe.

1.Ko sem nalagal prve driverje za plato:

-Nvidia Chipset Driver Program je šlo vse OK, ko so se le ti naložili pa me je inštalacijski program vprašal če naloži še

-Nvidia firewall, ko se je ta nalagal je vmes zapiskalo in trikrat se je izpisalo da nek fajl ne more bit zapisan na disk, bom kasneje bolj točno napisal katerih fajlov ni mogel inštalirat.
Firewall je sicer kasneje deloval, vendar me to moti da inštalacija ni tekla brez napak.

A je lahko problem, ker je bil vklopljen firewall od Windows-ev in je blokiral določene fajle?

2.AI Boost

Programček sem naložil ter v Biosu izklopil AMD Cool'N Quiet funkcijo ker drugače ne deluje, prav tako sem v Biosu vklopil tudi AI N.O.S.

Problem nastane, ko odprem AI Boost v Windowsih, kmalu za zagonom mi začne izpisovat IS NOT A VALID INTEGER VALUE, kvadratki letijo en za drugim.Kva je to? Drugače se pa da lepo navit preko tega programa.

3.Pri inštalaciji Chipseta me vpraša tudi neki za driverje za IDE, če tam pustim klukco se mi kasneje v desnem kotu spodaj prikaže ikonca za varno odstranjevanje strojne opreme in pod njo je prikazan kar moj disk WD160Gb Sata 8Mb, ZAKAJ TO? Ko sem kasneje chipset nalagal še enkrat sem tam odstranil klukco in varno odstranjevanje se ni več pojavilo.

4.Ali moram naložiti kakšne SATA driverje?

Prosim za pomoč, če je kdo že rešil take težavice.

Drugače pa plata deluje odlično, in sem zadovoljen z nakupom.

Lith ::

za 3.

pri Nvidia čipsetu je vsem enako treba dat IDE drajver in JA, vedno je tam potem ikona za varno odstranjevanje (S-ATA drajver)

za 1.

PUSTI Nvidia Firewall - imajo WindowsiXP SP2 enako funkcijo - jaz sem na K8N to odstranil

2. AI Boost je samo za navijanje v Windowsih - odstrani - men deluje brez čist OK, navijam pa v BIOS-u
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

willson ::

lp!

AI boost -> instaleri sam driverje (DL cel paket AI boost, pol mas pa "..\ACAPI\win2000\")
nforce 4 chipset -> dela ok, tko kot ostalo ( IDE, AMD, ...)

fora firewall-a je pa, da ti bo vse blokeru in ne bos mogu popravn nastavitev, zato:
1.) pejd na MSI Download Drivers
2.) DLji NVIDIA nForce4 System Drivers
3.) renami *.exe v *.zip
4.) pol pejd v "..\Ethernet\NAM\" in pozen "NetworkAccessManagerSetup.exe"

in ti bo tud FireWall delu OK

zgleda, da je ASUS zajebu instalacijo :D
jo folk!! tole je res neki carskega, in se en lep dokaz da smo slovenci pametni :) (no vsaj neki) pa se eno vprasnaje za "alien-w": -al si oba ventilatorja isto obrnu (po sliki sodec - mislm da ), ker sm razmislu ce bi en(2X) not pihu. en pa vn(2x)...??

Climber ::

Thanks bom mal sprobal.

Denos ::

Zdaj mam pa se jaz eno vprasanje: V biosu mam enablano amd cool and quiet pa nalozo sem drivere za to tud pa idlam v windowsu pa se ventilator se vedno enako hitro vrti kot recimo v igrah....Prosim za pomoc. Hvala.

Edit: Ok sem ze nasel odgovor ce pa koga zanima kak sem usposobil zadevo:
1. Updatal sem driverje za processor
2. V Power Options-u (namizje desni klik -> Properities -> Screen Saver -> Power) sem nastavil na funkcijo Minimal Power Menegment in zdaj dela:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denos ()

Climber ::

Zdej mi dela, tud preko AI Boost lahko navijam v Windovsih.
Zanima me samo če sta lahko oba vklopljena AI Boost ter AMD Cool'n Quiet?

Edino sranje, ki ne dela je Nvidia Firewall?
Kva je s tem Firewallom? Če vklopim tega od Windowsev, dela ok pride na Net, če pa je
vklopljen od Nvidie se mi pa sploh na net ne poveže.

Zelo bi bil vesel, če bi mi lahko kakšen lastnik te plate malo razjasnil obzorja glede tega Firewalla.

lp

Lith ::

AIboost in Cool'n Quiet sta lahko vključena, samo takrat ne boš nič navijal :-(, če pa izključiš Cool'nQ pa bo
Firewall pa bi delal, če ne bi Winsi že imeli noter svojega, tako se pa med seboj 'malo' blokirata.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Climber ::

Lith najlepša hvala za učinkovito pojasnilo!

Zdej mi je jasn da tud drugim ne dela tale firewall od Nvidie in mate vsi kar tistega od Windowsev al pa od antivirusa.
Zdej mam vkloplen sam A.I. Boost in bom mal navil.

Zanima me še, a lahko navijem preko A.I. Boost samo za 10% tako kot tam piše da lahko največ, a se da še kaj več.

Pa še ker programček je najboljši in najbolj enostaven za navijanje moje Geforce 6600GT?
Nekej sem prebral Rivatuner.

Lp

Climber

Lith ::

uuuuf, glej, jaz žal nimam AI Boost-a in ne vem kako se navija z njim (jaz to delam 'staromodno' v BIOSu)
Za GForca pa je RivaTuner verjetno dober, lahko pa si malo pogledaš www.guru3d.com/nvhardpage

ajd...
LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Proximus ::

Climber:
Pa še ker programček je najboljši in najbolj enostaven za navijanje moje Geforce 6600GT?
Nekej sem prebral Rivatuner.
--------------------------------------------------------------------
Clamber jaz sem najprej inštaliral rivatuner in omogočo navijanje, pol sem ga pa odstrano
in mam zdaj funkcijo za navijat kr v panelu za grafično. Leadtek 6600 GT lahko z lahkoto naviješ na 593MHz Core in 1190MHz Mem, tak ti nastavi sam če daš Detect Optimal Freq., gre pa še mal višje tudi, samo zna kak špil zajebavat.

Kar se tiče navijanja CPU-ja pa daj to lepo iz biosa kr delaj. Jaz mam 3000 + in mi brez problema dela na 2,4 GHz, šlo bi verjetno višje samo še nisem probal, ker ni potrebe.
Kar se tiče navijanja dosti piše na netu.

Ko boš navijal pazi da bo HT 1000 MHz ali pa malo manj, to dosežeš da nižaš faktor za HT v biosu (default je 5x 200 ), ko boš višal FSB do 250 ga mej do 4 nad 250 pa ga daj na 3. Pol nastavi CPU faktor na 9, če maš 3200+ na 10(vglavnem na max. in ne na auto) ker če maš na auto ti ga bo ob navijanju avtomatsko znižal, no vsaj pri meni to naredi. Zdaj še ostanejo samo rami če maš PC 3200 boš moral dat max. frekvenco na 333, ker ko boš višal FSB bo se višala frekvenca ramov. Ko boš recimo na FSB 260 bodo rami delali tako na 333+60 se pravi 393, kar je skor default. Če pa maš rame hitrejše, boš višji FSB dosegel lažje. Če maš pa hitreješ rame pa je itak manj za delat.

Glede FW na A8N-SLI mam jaz iste probleme. Že ko sem winse na novo inštaliral ni delal, kot je treba (napaka ob inštalaciji). Pol sem pa dal za foro windows repair, pa je delal, vredu, le z nastavitvami za Thunderbirda in Kaspersky antivirus mam težave, zato ga ne uporabljam, bi ga pa rad sprobal, kak zadeva deluje v kombinaciji z Win FW.

Upam da nisem bil predolg :))


------------------
skrajsal sem ti ----- in link, ker sta prevec razsirila forum - P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Climber ::

Proximus najlepša hvala za natančne podatke glede navijanja.

Pred časom sem tud sam ugotovil, daima grafična že na panelu možnost navijanja.
Tam sem dal naj mi optimalno nastavi grafično in je res pisalo 1200Mhz sam potem sem dal nazaj, ker sem mislu da je to preveč. Temp, je bla 39 stopinj na namizju. Do kolk stopinj pa še ni kritično za to grafično? Na njej mam Zalman VF700 Cu.
Glede procesorja pa še nisem probal, bom pa v kratkem, ker si res zelo dobro napisal tako da ne bom mel problemov. Mam pa Athlon 64 3000+.
Upam da si mi točno napisal in da ne bom kaj skuril, ker še nikol nisem navijal.

Hvala

Lp

Climber

TOP ::

Mene zanima kje uklopiš funkcijo AL BOOSTER v biosu ker jo ne najdem.inštaliral sem si program pa mi javlja da ni enabled.Prosim za pomoč HVALA

Proximus ::

Climber glede temperature na grafični ne skrbet, itak ti piše v panelu da ti začne
jedro 127 stopinjah opočasnjevat, tak da še je rezerve. Glede ramov sem jaz tudi
dal na 1200 MHZ pa so 3Dmark pa to delali ok samo pri špilih(npr. MOHPA) so že bli artefakti. Če
maš slučajno 1,6 ns rame na grafični(to so novi modeli 6600GT turbo, pa ultra pa taki), verjetno ne boš mel problemov okrog 1,2GHz. Za Procesor ne skrbet, ker ga boš težko
skuro brez višanja voltaže. Ti se sam brži napotkov. Jaz mam tudi 3000+ in sem mel sledeče
nastavitve. FSB@289, CPU Multiplier na 9 , HT multiplier na 3(3x289=867 manj od 1000 !!!!), rame, ki so Corsair XMS 3200C2 pa ma 333 narete(CL sem dal na 2,5 ostalo default), to vse gre nastavit v biosu, dalje nisem probal, ni pa mus da boš mel iste rezultate. Odvisno od ramov in pa procesorja(serija pa to). Ti sam pazi da bo HT manj od 1000, ker sem jaz sprva navijal brez da bi se tega držal in sem winse zaj..., zadaj pa res ni nobenih problemov. Aja pa mam hladilnike pa to vse originalne, samo da mam 120 mm vent na stranici ki ogromno pripomore k hlajenju sistema.

PA še nekaj, Nvidia je izdala nove driverje nForce_6.39 za palte nforce 4 poglej na guru3d. Zdaj mi glede firewall-a na inštalaciji ni več zezalo, samo še vedno ga nisem uspel nastavit da bi mi KAV delal, zato ga ne uporabljam.

TOP:

Proximus ::

pa še fotka.


TOP:

Pojdi v Biosu pod Advanced na JumperFree Configuration in izberi AI Overclocking
ali AI N.O.S., nisem ziher kero od teh dveh dela za Boosterja, ker še nisem probal.
Malo se poigraj.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Climber ::

Proximus najlepša hvala za natančna navodila glede navijanja.
Po tvojih navodilih sem tako prvič navil svoj računalnik.
Vendar neuspešno :(. Računalnik je normalno prišel v windowse in pokazalo mi je da mam 2.600 Mhz hitrost proca. To je blo kull. Vendar pa mi je kasneje po 10s 3D Marka 03' zmrznil in sem moral resetirati.
Poskusil sem še enkrat in probal Half Life2, kjer pa je tud po pol minute zmrznu.
Vprašal bi te če imaš idejo kje leži problem.

Moj comp. je takle:

Asus A8N SLI Deluxe
Athlon 64 3000+ Winchester
Corsair Value 2X 512Mb (400Mhz) mislim da CL3
XFX Geforce 6600GT 128Mb (2ns RAMI) navita iz 1000Mhz na 1200 Mhz - dela OK.

Torej nastavil pa sem takole:

FSB 289
CPU Multiplier 9
HT 3
Ram sem dal na 333Mhz, pa CL3

To je blo to. A misliš da je to zarad RAMOV? Katere od zgornjih parametrov moram znižat, in za koliko da bi comp deloval stabilno.
Vesel bi bil če mi napišeš kako bi ti nastavil moj sistem?

Hvala

Proximus ::

Ja kak naj rečem. Kaj si probal kr direkt na 2600 navit. Probaj postopoma.
Glede na to da maš Corsair value rame je CL verjetno 3, poglej da maš 1T/2T Timing
za rame nastavljen na 2T drugače ne dela preko 240 FSB, tak pravijo za to plato.
Zdaj lahko da so res rami ker ko maš FSB tak visko so rami že tudi preko default frekvence,
misli da so tu nekje pri 238 MHz, tak da zna to zezat. Če hočeš met na vsak način proc navit probaj dat rame na 266 MHz. če bo tukaj delalo vredu so krivi rami, oz. lahko sprobaš oboje
na default se pravi FSB:RAM = 1:1 in višaš FSB pa vidiš do kolko prideš, pa znižaj seveda HT faktor, tega ne pozabit, če greš do 250 FSB ga mej na 4 dalje pa na 3, pol boš pa vido do kolko ti grejo rami najdlje.

Še enakrt na kratko:
1.Se pravi lahko pustiš tak kot je in daš rame na 266. Če so krivi rami bi tako moglo delat.
2. Daš rame na 333 in HT na 4 nad 250 na 3 in ga postopoma navijaš, da vidiš kje postane nestabilen.
3. FSB daš na 200 in rame na 400, to je default lahko oboje na auto, pa višaš FSB pol boš vido do kolko gredo rami.

Ponavadi v takem primeru zezajo rami, tak da se malo igraj z nastavitvami.

Climber ::

OK, hvala ker si tako dober napisal, bom sprobal in poročal.
Upam da ne morem uničit procesorja al pa kaj drugega (Windowsev)...?

Proximus ::

Nimaš kaj za uničit. Jaz sem probal na 2700 se pravi FSB na 300 pa dela. Višje pa noče, mi kr naprej zaganja NV raid na začetku, verjetno je kriv starejši bios.
Če ti ne bo delalo probaj bios update naredit, na ver 1003.
Aja nekaj mi povej, maš ti vklopljen EZ plug(priključek za napajanje ob zgornji reži PCE) pri grafični. JAz sem mel probleme s stabnilnostjo ko ga nisem mel pa čeprav imam samo eno grafično. Pol sem vklopo pa zdaj dela ok. Aja pa še SLI connector na plati sem mel po defaultu
na SLI, sicer nisem probal, če tako sploh dela z eno grafično, samo vseeno, ker v knjižici
pa piše da je na single po defaultu.
Glede 1T in 2T sem tudi probal in sem že z 1T mel probleme pri FSB230, če pa misliš laufat računalo na default frekvencah, jaz to trenutno počnem, ker ni nekega učinka v navijanju pri normalnem delovanju(pač da malo stestiram), daj na 1T, ker se kr pozna pri ramih. Probaj v sandri pa boš vido.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101144 (1040) faceonline
»

AMD problem!!!

Oddelek: Navijanje
181356 (979) markxxx
»

Navijanje in ga k8nf 9 ultra...?

Oddelek: Navijanje
271658 (1164) Pyr0Beast
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616768 (10220) Nande
»

navijanje winfast px 6600

Oddelek: Navijanje
482799 (1583) Nande

Več podobnih tem