» »

slo-tech.com OPEN SOURCE?

slo-tech.com OPEN SOURCE?

1
2
»

Microsoft ::

Hehe.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Kam bi pa poniknil? Od mojega prejsnjega posta naprej, ni nihce nic pametnega povedal.

Kar se pa slo techa tice, je pa primoz povedal svoje, kaj bi se nadalje razpravljali.

b0B3k ::

Moje skromno mnenje je, naj Slo-tech ostane nevtralen in neopredeljen. In predvsem takšen, kot ga ustvarjajo admini. Vsi vemo, da se vsem nikoli ne bo ustreglo ...

V-i-p ::

bobek, oprosti (moje mnenje) slo-tech ni nevtralen, neopredeljen pa sigurno ne...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

overlord_tm ::

bobek, oprosti (moje mnenje) slo-tech ni nevtralen, neopredeljen pa sigurno ne...:\


Zakaj mam občutek, da tole pomen nekak tko kot tist: Siti nismo bili, žejni pa:D

V-i-p ::

LOL, saj sem res smešno napisal :) Ok, bom probal pravilno skupaj spacat: glede na to, da je v vodstvu slo-techa veliko pristašev linux-a in da ima slo-tech tudi svojo linux verzijo, ki je btw zelo dobra, pač osebno menim, da s-t ni več objektiven in nepristranski portal :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gandalfar ::

Ja? Nastej 5 linuxasev (aka evengelistov, ne uporabnikov) med vodstvom s-tja

V-i-p ::

Ne, ne, nočem spet kregarije, oprosti ker sem sploh kaj zinil...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ziga Dolhar ::

> Ja? Nastej 5 linuxasev (aka evengelistov, ne uporabnikov) med vodstvom s-tja

Gandalfar, koliko (bolje: kateri) ljudi pa šteje "vodstvo Slotecha"?
https://dolhar.si/

bradek ::

Meni je pa bolj zanimivo to da je slotech linux omenjen in celo priporocen v knjigi Uporabniska programska oprema, ki se jo uporablja na predavanjih pri istoimenskem predmetu na FRI :)

Gandalfar ::

Pomojem to najboljse Vip ve. On ma stalno probleme z 'vodstvom'

V-i-p ::

Sem vedel, da ne bi smel stegnit gobca :( Sorry gandy, nimam nič proti vodstvu no, se ti opravičujem in še enkrat pravim, malo narobe sem zinil. Naj se popravim in povem bolje: spletna stran kot stran na splošno se mi zdi da je bolj naklonjena odprti kodi. Pa oprosti še enkrat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

Vip to je pomoje čisto normalno! Odprta koda pač si ne more privoščit reklame in zakaj bi sponzoriral nekaj od katerega majo drugi profit ?

Trubadur ::

vip zakaj kdaj pa kdaj ne stojiš za svojimi besedami oz. zakaj se greš takoj opravičevat?

BigWhale ::

Ne pogrevaj stare zupe, ker je ze skisana ;>

Pithlit ::

Glede na to da ST ne teče na vašem računalu, ampak nekje na geografski lokaciji XY, res ne vem zakaj pričakujete programsko kodo? Nekako mi ne gre skupaj. Če pa obstaja možnost, da bo S-T nekoč dejansko laufal na računalu nekega uporabnika, sem prepričan da bo le ta uporabnik imel vpogled tudi v njegovo kodo.

Dovolj jasno?

P.S. Upam da se bomo zopet lahko začeli ukvarjati s temo, ne pa z V-i-P.
Life is as complicated as we make it...

KoKi ::

mislim, da se je od vsea zacetko pojavilo napacno vprasanje, zato bom zdaj sam se enkra vprasal. zakaj pa bi? sodec po tem kaj ste napisali bi vas dal v tri katrgorije:

1. ker se vam zdi ql - v tem primeru je seveda nesprejemljivo, samo zato ker si je nek najstnik zmislil (pa brez zamere), da bi blo lepo to videt. a morem se kaj vec tu povedat?

2. da bi sami prispevali kaj za skupnost - to bi bilo seveda sprejemljivo, ceprav dvomim, da je bila tema odprta z tem namenom. (seveda pa jez ne to ne morem vpljivat, ker se tu samo nek levi user :))

3. da bi imeli vi od tega neko korist - je ze kr nekaj besed preteklo o tem kaj se bi v takem primeru zgodilo ... rad bi pa samo povdaril, da bi potem tudi vi uporabljali open source, se pravi, da bi potem tud vi (vsaj tak ste sami dejali) morali prispevati nekaj za skupnost. A, kaj pa zdaj?
# hackable

Brane2 ::


heh ne wem kam je zdj vs opensource fanclub poniknil...

haloooo.. :)

aja točn.. debata ne poteka na račun microsofta :)



Tvoje nakladanje bi bilo na mestu, če bi koderji STja komu ponudili ali dali kodo in takrat bi ta lahko zahteval še source, če je stvar pod GPL, seveda

GPL ti recimo ne prepoveduje, da bi imel svoje umotvore samo zase.

Ravno tako kot ti nekdo lahko plača pir, ni pa v to obvezan.

To, da ti folk ne da sourca za ST torej sploh ni v neskladu z zagovarjanjem OS-a...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

miguelslo ::

mislim da bi bil ST open-source varnostna grožnja STju samemu :\
_____

OwcA ::

Zelo zelo malo verjetno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldi112 ::

In zelo zelo enostavno preverljivo :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MeGreat ::

eh ja, pač če vložiš toliko dela v neko stvar, je itak ne boš pol izdal kot "open source", ker nekateri potem uporabijo ta software in se hvalijo kako dobro stran so naredili :\ :\
Anyways če bi bil jez na vašem mestu nebi dal open sourca :lol:, ampak vseeno bi pa rad videl source od tega portala :))

OwcA ::

Roko na srce, doberšen del kode je zelo spcifičen in bi brez modifikacij bil težko uporaben še kje drugje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Pa sej ne gre za to, kolko je uporaben. Men konkretno ne bi nucal nic. Gre za princip, ki ga na ves glas zagovarjate, istocasno pa ste in-house zaprti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ahac ::

Od namembnosti in razvoja vsakega softwara je odvisno kaj je boljše.. open ali closed source in ST ne bi nič profitiral od tega, če bi bile skripte opensource.

Linux pa profitira. Firefox tudi. Če ne bi bil opensource ne bi obstajal.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

Ubistvu je od vsakega posameznika odvisno kako in kaj. Jaz lahko nekomu predlagam da da nekaj v javnost pod odprto kodo. Ampak prisilit ga ne morem. Sem mu lahko le zgled.

Tako tudi ne morem prisilit Primoza da OS-ja engine s-tja ne glede na to kaj delam s s-t linuxom.

Poldi112 ::

Microsoft in ostali se vedno ne razumejo, da ST ni program, ki bi tekel na njihovi strani in da vse kar dobijo od www.slo-tech.com JE OS. Vse kar rabis narediti je da v browserju das view-source. Ni varjante, bi tako kot M$ produkti lahko skrival spyware.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Tody ::

jah ubistvu ne vidiš kode. Kar ti brskalnik pokaže je samo prasan php.
Tko da recimor te slavne črte ki se pokaže med posti nemoreš skopirat.
Al pa kake druge napredne funkcije ala Polepšaj in podobno. Če pa hočete vidit kako s-t zgleda od znotraj si naložite en CMS pa si predstavljajte 100x boljše :D

Poldi112 ::

Seveda ne vidis kode na serverju, vidis pa vso kodo, ki pride do tebe. In ce sumih da je notri kaj grdega lahko pogledas. Za razliko od win kode, ki je pri tebi, in jo sicer lahko blokiras delno z fw, kaj tocno bi rada pa ne ves...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

To prvič slišim, da naj bi gledali samo tiso kodo, ki se dejansko izvaja na našem računalniku.

Do zdaj sem mislil, da odprta koda pomeni, da jo lahko gledam, tudi če je ne izvajam.

Ampak ST koda je closed in nič narobe zato, če se mene vpraša.

Poldi112 ::

No, to da je koda odprta seveda pomeni, da jo lahko vidis. In koda ST je zaprta. Ampak to sem odgovarjal nekomu, ki je bentil, zakaj ne zagovarjamo, naj se slo-tech odpre, ce zagovarjamo odprto kodo. Jaz si zelim odprto kodo na svoji masini. Ali ce bo lazje za razumeti, tudi Apache, gentoo, mysql,... ne dajo kode svojih spletnih strani. Vsaj ne da bi jaz vedel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Thomas,

Ce ti nekdo ponudi neko storitev in zato napise posebnega klienta in ga objavi pod kako open source licenco, ni nikjer zavezan, da objavi se source od serverskega dela storitve.

Klient je open source zato, da ga uporabniki lahko izboljsujejo, ce jim pase. Server side je pa drugo.

Meja med storitvijo in programom je precej jasna v bistvu. Slo-Tech ponuja storitev in ne programa.

ProKlik od Nove ljubljanske banke je pa storitev in program. NLB, bi lahko izdala program kot open source, samo ga ni. Lahko bi izdali tudi vso programsko opremo za njihove storitve kot open source, tudi tega niso naredili. Nihce jih ne sili v nic od nastetega.

FTP streznik ponuja FTP storitev, za streznik, ki laufa na nekem racunalniku ni kode, je pa zilijon open source FTP klientov.

Odprt klient je vedno prednost. Ker v tem primeru storitev ni vezana na eno samo platformo in eno samo okolje. Vsak si lahko sam naredi klienta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Pithlit ::

Poldi112? A si ti resen s tem Apache? Kaj pa tukaj? Sej mogoče se motim ampak zame 'source' nekako pomeni izvorno kodo :8) .
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

Pithlit, bolj natancno preberi kaj sem napisal. Seveda dajo kodo svojega programa, ne dajo pa kode spletne strani, ka kateri jo predstavljajo in ponujajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svež popravek za od mrtvih obujen Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9441307 (35965) MrStein
»

Kritična ranljivost v GnuTLS neodkrita skoraj devet let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13428000 (23558) jype
»

Je FBI podtaknil stranska vrata v OpenBSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13532112 (27061) antonija
»

Resna kritika piscem novic, člankov in testov (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
856553 (4257) Stepni Volk
»

EU proti Microsoftu - zopet točka za EU.

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314102 (3118) V-i-p

Več podobnih tem