» »

procesor AMD

procesor AMD

mojcamaja ::

Zanima me oznaka PROC AMD 754 ATHLON 64 - 3000 OEM?

ddeben ::

To je proc ki nima oiginalne embalaze - brez hladilnika oz. ventilatorja in pa ponavadi v kaksni vrecki ali kaj podobnega zapakiran.:)

mojcamaja ::

Katera matična plošča je boljša;
MB SOC 754 MS K8N NEO FSR ali
MB SOC- A ABIT NF7-S nFORCE2/SATA/SB5.1
Ali se mi splača vzet boljšo od zgornjih dveh?
Računalnik ne bom koristla za igrice le za programiranje.
Možnost izbire tudi;
MB SOC 754 MS K8N NEO Platinum FIS2R
MB SOC- A ASUS A7N8X E DeLuxe nForce2
MB SOC- A MS K7N2 nForce2 DELTA2 FISR

SasoS ::

Odvisno od procesorja. Ako je 754 mora biti tudi plošča 754. nForce2 plošče so narejene za Athlone-XP in Semprone, AMD64 ne paše notr.

mojcamaja ::

Popolnoma jasno.
Ali veliko izgubim, če vzamem za AMD Athlon 64 MB SOC 754 MS K8N NEO FSR
namesto
MB SOC 754 MS K8N NEO Platinum FIS2R?

mojcamaja ::

Ali mi lahko kdo razloži razliko če kupim naslednjo matično za AMD Athlon 64 MB SOC 754:
-MS K8N NEO FSR
ali
-MS K8N NEO Platinum FIS2R ?

Ne vem če je v trgovini, kjer mislim kupit amd 64 na razpolago nForce3 matična, pravijo da je K8N NEO Platium, tudi primerljiva z nForce3. Zaradi cene pa se sprašujem ali zadošča K8N NEO FSR?

Hvala!

SasoS ::

nForce3 je chipset na plošči, ki ga plošča (upam da) ima.
Sodeč po MSIjevi strani se plošči razlikujeta samo po št. SATA priključku in firewire vmesniku. Zdaj pa odvisno kolk to rabiš :)

mojcamaja ::

Računalnik rabim za programiranje (Matlab, Java, Mathematica, filme,..) ne rabim ga za igrice. Ali mi razjasneš v kerem primeru rabiš;
SATA priključek in firewire vmesnik.
Žal nimam računalniških osnov.
Ali se mi splača kupit AMD 64 z podnožjem 939 ( zaenkrat mi je predrag)?
Na forumu sem zasledila da govorite tudi o nakupih v Avstriji, ali je v Celovcu, tudi kakšna trgovina, kjer sestavljajo računalnike?

Daedalus ::

SATA je nov priključek za trdi disk, nadomestilo za starega PATA priklop. Firewire je priklop, ki omogoča hiter prenos podatkov z naprimer kamere na računalnik. Če kaj rabiš, je to SATA, pa to verjetno samo enega, mogoče dva. Moj nasvet bi bil - kupi najbolj oskubljeno plato za A64, socket pa izberi sama. 939 je boljša izbira za kasnejše nadgradnje procesorja, 754 pa je v bistvu v prihodnosti rezerviran za Sempron procesorje, ki so low-end proci. Pač odloči se glede na potrebe in proračun.

Pa glede na to, da nameravaš pri delu uporabljat računalnik, si naredi uslugo in se nauči vsaj nekih osnov o hardveru, da pri prihodnjih nakupih ne boš tako zmedena. Pa še en hint - podatke o matičnih ploščah se da vedno najti na strani proizvajalca0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

para-site ::

939 AMD64 sploh niso več tako dragi...

AMD ATHLON 64 3200+ 512K BOX S939 52.500

http://www.funtech.si/index.htm

mojcamaja ::

Če vzamem 939 AMD64 me stane procesor več, kot tudi matična plošča skupaj vrjetno za 30.000več. Ne vem kaj bi.

Na forumu sem zasledila, da namesto AMD 754 Athlon 64-3000 OEM raje kupit BOX, ker da ima 3leta garancije. Naj kupim Box?
Do sedaj sem sem tudi z ne še dokončno vašo pomočjo sestavila;

PRI E-misiji;
-Ohišje Premium 718 (recimo)
- AMD 754 Athlon 64-3000 OEM
-NAP P-4 400 ATX s 120mm Super Silent
-MB SOC 754 MS K8N NEO FSR
-HLAD ZALMAN CNPS7000A AMD s754/939
-FDD 1,44
-DDR 512 MB 400 Ceon/Elixir original
- CDR DVD-RW NEC ND 3500A 16X OEM
-160GB 7200 Matorix/IBM 8Mb
-GeForce FX 5200 128 MB


od FUNTECH so mi poslali:
-Ohišje Midi Tower Logic 400W USB/audio
ASUS K8N DELUXE NForce3 250Gb Soc.754
-Procesor AMD ATHLON 64 3000 754 BOX
-RAM DDR400 PC3200 512Mb
-Trdi disk MAXTOR 160Gb 7200rpm IDE 8Mb
-DVD NEC ND 3500 beige, DVD+-R/RW/+R9
-Floppy Disk 3,5 1,44Mb Bele
-Grafična kartica kot zgoraj
-DVI, TV out, Power DVD software

Kaj bi vi rekli glede ponudbe, kako je glede napajalnikia, hladilnikika

Ugotovila sem ze da podatke o matičnih ploščah se da najti na strani proizvajalca vendrar jaz razberem samo kera je boljša od druge, ne znam pa ovrednotit njihove karakteristike, sicer napredujem.
Hvala.

Kitty ::

Druga bo v redu.;)

Kitty ::

Dodaj še kakšen ventilator...
Mislim, da imajo zdej konfiguracije z NEC 3520, tako da imaš najbrž še kakšno staro ponudbo...
Poglej še 1x na njihovo stran www.funtech.si/sestavljeni.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Kitty ()

boštjan ::

mojcamaja,ja raje kupi BOX varianto,ker v tem primeru imaš 3 letno garancijo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mojcamaja ::

para-site in Kitty, sorodniki funtecha, zadeva je taka, da je razlika v končni ceni ponudnika (vec javim prek e-maila).
BOX varjanta ima tri letno garancijo, to pomeni da vključuje hladilnik in ventilator, kakšen pa? Baje da je hladilnik zaman vredu, pri AMD pa se vsi pritožujejo glede segrevanja.
Torej, če vzamem BOX varijanto kaj bi mogla dodat prvi ponudbi (zgoraj omenjena) in kaj drugi.
Kaj pa glede drugih komponent, mnenje!
Hvala!

SasoS ::

AMD-ji se ne segrevajo, to je FUD. P4 se dosti bolj greje od A64. Drugače pa, garancijo ti prodajalec tako da na cel računalnik (2 leti se mi zdi), originalni hladilniki so pa precej glasni. Tako da kak Zalman je dobra izbira, BOX verzija procesorja pa tako ni nuja...
Pri ostalih komponentah pa pomoje ni nič posebnega...ram je ram če ne navijaš, disk bo tudi uredu, NEC je odlična pečka. Edino kar bi rekel je da se znebi floppy-ja in investiraj raje v USB palčnik :D. Mogoče še pripomba na grafično, saj je po ceniku E-misije FX5200 20K, kar je odločno preveč za tak zastarel model. Je pa res da sem bolj pristaš ATija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

WarpedGone ::

>> BOX varjanta ima tri letno garancijo, to pomeni da vključuje hladilnik in ventilator, kakšen pa?

Garancija je neki, priložen hladilnik + ventilator pa drugo. Ne mešaj pomaranč in klavirja. Če se ti zdi da nucaš garancijo, potem jo pač plačaj, drugače pa ne.Tvoja odločitev. Priložen hladilnik v BOX paketu ni oh in sploh višek tehnike, vendar bo povsem zadostil potrebam - hlajenje procesorja.

>> Baje da je hladilnik zaman vredu, pri AMD pa se vsi pritožujejo glede segrevanja.

Moderni hladilniki povečini povzročajo precej hrupa. Zalmanovi hladilniki so zelo dobri, kar se tiče samega hlajenja poleg tega so pa še tihi.

Pri AMD se že dolgo noben ne pritožuje več čez segrevanje. Moj mlinček teče pri 4 stopinjah nad sobno. A64 3200+.

Močnejše izvedbe K7 procesorjev so zahtevale močnejše hladilnike. Veliko folka je nabavlalo NEUSTREZNE hladilnike in potem jamralo da se proc pregreva. Za vse kar kupiš moraš preveriti ali je specificirano da laufa eno z drugim. Za vsak hladilnik maš na strani proizvajalca napisano, katere proce še uspeva hladit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Caligula ::

Ma kaksen Zalman neki!
Ste vsi usekani ali kaj?

Kupi box verzijo. Prilozen cooler je odlicen in ga programsko se utisas kolikor hoces.
Jaz mam svojega na 40% obratov in je neslisen, temperature pa seo se vedno smesno nizke. Se ce ga navijem na 2500 realnih Mhz. Originalno jih je 1800, ker mam A64 2800+

Pa nasploh kupi DFI lanparty plosco, ker je odlicna pa se poceni. Za gotovino cca 26.000 SIT.

Pa nehajte pametovat o temperaturah A64, ker so smesno nizke. To se sploh noce gret.

para-site ::

To je res, P4 ima dosti večje težave s gretjem...
oz.AMD jih sploh nima...

mojcamaja ::

Kaj pomeni DFI lanparty plosco?

boštjan ::

mojcamaja,DFI je proizvajalec,LANPARTY vrsta plate.isto kot pri avtih,VW golf
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon 64 3000+

Oddelek: Kaj kupiti
81200 (785) mtosev
»

Katero plato za 939 priporocate (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604209 (2788) VASkO
»

nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
241329 (882) Shybby
»

Komentar in predlogi k konfiguraciji ATHLON 64 3000+...

Oddelek: Kaj kupiti
261708 (1191) _Dejan_
»

Plata za athlon64

Oddelek: Kaj kupiti
361589 (1154) Zheegec

Več podobnih tem