» »

Vodni blok za HDD

Vodni blok za HDD

1
2
»

Boki_ ::

Js osebno bi za Tagana. Se mi zdi res odličen napajač za solidno ceno. Sicer pa bi lah pogledu če majo slučajno keri napajači podobno, če ne celo isto razporeditev pa bi lah potem nardu blok za prilagodljiv za več kot le en napajač.
I'm back

lakotnyk ::

jst bi tudi raj vidu da se za tagana odločiš.... :)

sicer pa tam sem en link nekje videl v temu forumu do nekih novostih oh in sploh in med njimi je napajalnik brez jebemtilatorja... :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

No, še en kandidat za blok za napajalc.

Jaz bi rabil pa blok, kater bi bil narejen na podoben način kot tale za HDD, ampak manjši in z luknjami za pritrditev tranzistorjev, katere bi odlotal in dal na daljše kable, skratka nekaj takega kot je naredil BladeRunner. Ne bi bilo pa tudi slabo, če bi bil baker iz obeh strani in bi imel na notranji strani še kašen profil za večji stik z vodo. Mogoče kakšen sendvič dizajn -> baker|pleksi|baker. Samo predlog.

hudogriz ::

@eddy: a si delal že kaj razskav na tem kateri del napajalnika se najbolj greje, in kateri najmanj?
Torej če pogledaš tole sliko. vsi vemo da so najbolj vroči MOS tranzistorji in močnostne diode, ki so priviti na hladilna telesa. kaj pa druge (levo, sredina, desno od hladilnih teles) ?
A, BTW: še nekaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudogriz ()

TommyBoy ::

Lc power bi bla dobra poteza, sam imam Tagana, ta pa itq ne rab vodnega ker je ful tih.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

m.i.h.a. ::

Glavna stvar je, da ohladimo tiste elemente kateri so privijačeni na rebra (tranzistorji), vsi ostali pa se lahko hladijo, če je to sploh potrebno, z ventom kateremu znižamo obrate. Če se začne iz tega delat neka velika znanost se bo stvar samo zakomplicirala, itak pa je na netu kar nekaj vodno hlajenih napajalcev kateri hladijo samo tranzistorje in delujejo brez problemov.

BaRtMaN ::

Brez veze. Vprašaj se koliko bo poem stal ta blok. Okoli 10k. In če združiš ceno PSUja in bloka dobiš že 20k, za kar lahko dobiš že Tagana 420W, za 2k več 480W, ki je neprimerno boljši od LC Powerja in ima 2 ventilatorja, ki ponavadi operirata na okoli 500 RPM, kar je okoli 21 dB. In tega se ne sliši.

lakotnyk ::

a tele yesico napajalnike se da kje dobit?! ker ce je pasiven se mi zdi da vodnega niti ne rabim....:D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Tisto, kar jaz hočem ne bi smelo biti drago oziroma bi moralo biti manj kot pa je cena bloka za HDD, kateri je večji. Sicer sem pa napisal, da nehajte komplicirat, ker bo potem tudi cena "lepa".

Jaffa ::

Ne moreš kr nekaj v tri dni na hitro naredit...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

m.i.h.a. ::

....zakaj naj bi pa to bilo nekaj "na hitro", ko pa ta princip uporablja več folka in je že preizkušen in deluje. Ni potrebe po izumljanju tople vode, ker itak kaj več kot tistih tranzistorjev z vodnim, ne boste mogli hladiti, ker je premalo placa in tudi prekomplicirano, da bi se spalčalo.

tilko ::

Hmm, men se pa disk ful greje. Mam lih tko Hitachija 160G SATA, pa so temperature tam okrog 45-48 stopinj. Aja, zraven je pa še en IBM 40G, ma pa normalne temperature - okrog 30 stopinj. A je možno, da je tok vroč zato, ker sem ga obesu na elastike?

lpt

Eddy ::

Ne verjamem da bi se zato grel, ker je obešen na elastike...
Poskusi ju zamenjat pa boš videl ;)

PS: Danes sem kupil LC Power 550W pa gledam kako bi namontiru vodni blok in sem ugotovil, da bo veliko dela, da bom lahko vse hlajene elemente odcinil, nato odšravfal iz aluminijastih reber in nato pršravfal na bakren blok. Ter nato spet pricinil nazaj ;(
www.ekwaterblocks.com

MEDENA ::

eddy super napajalnik za malo dinar

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

DominusSLO ::

Malo denarja-ja, super pa nebi rekel >:D

steev ::

In zakaj je super?
:|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157723 (5180) bajker
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635040 (4286) SuperHik
»

VGA-FullCover (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
845210 (3464) MEDENA
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412584 (1374) PrimozR
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625118 (4133) Phoebus

Več podobnih tem