» »

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike!

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike!

«
1
2

V-i-p ::

Kar bi se že zdavnaj moralo zgoditi, se bo in to maja. 05.05.2005 bo Arnes sprostil politiko glede .si domene, tako da bo registracija sedaj dovoljena za vse, ne tako kot do sedaj, ko je bilo veliko omejitev. Samo v vednost, če kdo še ni vedel...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

njok ::

Kaj pa cena/pogoji za domeno?

Gandalfar ::

go read

V-i-p ::

Damn, datum registracije tudi za fizične je šele septembra letos, sem mislil da isto maja :]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Jeebs ::

Sm jst slep al samo jst ne vidm omenjenih fizičnih oseb?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Alexius Heristalski ::

Ta vest bi bila vredna novice!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mare_ ::

Jeebs:
Predvidoma v septembru 2005 se bo krog upravičencev do domene pod .si razširil s slovenskimi fizičnimi osebami, opuščeno pa bo tudi maksimalno število domen na upravičenca. Vse slovenske pravne in fizične osebe bodo torej lahko registrirale poljubno domeno. V prvi polovici leta 2006 pa bo domena .si na voljo vsakomur, torej tudi tujim pravnim in fizičnim osebam.

Jeebs ::

Hvala! Očitno rabim nova očala.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tody ::

Arnes ne bo prodajal domene ampak jih bodo "preprodajalci" imeli bodo odprte roke pri oblikovanju cene arnes jim bo pa računal 4000 sit na domeno. Vsak uporabnik bo lahko imel največ 20 domen.

Tomay ::

A bo to kaj regulirano ali bo lahko vsak registriral kar bo hotel?
Bojim se, da se bi stvar utegnila spremeniti v anarhijo.
Voodoo 4Ever

Gandalfar ::

tako kot .com/.net/.org ?

marS ::

Sprememba sistema registracije bo vplivala tudi na nosilce domen, ki so bile (ali bodo) registrirane pred 4.4.2005. Vsi nosilci si bodo morali v določenem roku, ki bo objavljen, poiskati registrarja, ki bo Arnesu v bodoče sporočal vse spremembe v zvezi z njihovo domeno in v njihovem imenu tudi podaljšal registracijo njihove domene. Spisek registrarjev bo javno dostopen na Arnesovih domačih straneh brž, ko bodo podpisane pogodbe med Arnesom in registrarji.


a to pomeni, da bo potrebno plačevati za že obstoječe registrirane domene .si?:\
...no more heroes...
https://ilbis.com/

alexb ::

Da. Obstojece oz. ze registrirane domene bo potrebno tako kot nove redno obnavljati - ne vem tocen interval, mislim da enkrat letno.

swar ::

WTF?? 4k pa ne dam za eno .si usrano domeno.Tok ponosn slovenc pa ze nism,si rajs omislm kako drugo za cenejs denar...

Jeebs ::

4 jurje je pa res too much!;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tr0n ::

Zakaj pa to? Zdaj se placuje 5k za .com/.net/.org na leto in se vec za kaksne bolj eksoticne. 4k je cool ce je to predvidena koncna cena.

ToniT ::

4 kSIT je cena Arnesa + provizija registrarja = cca 6kSIT

Gandalfar ::

Tr0n: .com/.net/.org so po 1600sit/leto

Ziga Dolhar ::

.si [ali katerakoli druga usrana domena .com/org/net] ni vredna niti jurja,


dokler je ne registrira nekdo drug.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Kolk ste dal pa za registrsko tablico?

Aja, a tist je pa drugac?

CaqKa ::

o kaki registerski tablici ti to?
si malo offtopic zašel?
domena brez cpanela je brezveze :)

Gandalfar ::

CaqKa: zakaj ze rabim cpanel?

CaqKa ::

da si kul

Gandalfar ::

Zakaj je domena brez cpanela neuporabna?

Soprano ::

4.800 Sit na leto bo cena, če bi registrarji delali zastonj, kar pa seveda ne bodo. Jaz bi dal maksimalno 3000 Sit za .si domeno.

Ve kdo, od kod sploh Arnesu ta številka? Dejanski stroški vzdrževanja domene ne morejo bit skoraj 5k Sit, to je dejstvo. Da ni pri Arnesu to kdo kar nekaj na pamet streljal? 8-O

Tody ::

bedno je to k bo nekdo mastno zaslužil. Veliko podjetji si je dobilo te domene in jih bodo sam cepil drug let..

CaqKa ::

kdaj je to drug let?
ker za naše društvo sem .si domeno naročil. samo če jo bo treba plačevat bomo raje na stari .org ostali.

Gandalfar ::

Od aprila dalje bo treba placevati

CaqKa ::

kdaj bomo morali plačat glede na to da smo domeno dobli pred 2-3 tedni?

Gandalfar ::

eh .. dej se enkrat preber kaj je napisano

bradek ::

Jaz pa mislim da ni prav da se .si prodaja. Je se kdo takega misljenja ali sem edini?

Ziga Dolhar ::

Nisi.

Čeprav ... kaj bi pa Eb[b?]en rekel na to? >:D
https://dolhar.si/

urban99 ::

@bradek: jaz sem istega mnenja. Če domene že ne morejo biti več zastonj, bi lahko bile vsaj cene malo bolj normalne. Recimo dva jurja se da direkt ARNESu za administracijo (ta si ta $$$ vsaj zasluži) in basta, ne pa da bodo še tile posredniki (beri: mešetarji) fajn služili... Me prav zanima, kdo se bo znašel pri koritu :)

Zamik za fizične osebe je pa po mojem zaradi potencialnega navala cybersquaterjev. Po septembru zna biti na tem področju pestro.

Tody ::

hmm zakaj ne ? Saj vse države to delajo samo za podjetja bi morala biti kaka bolj normalna cena. Itak vsako prošnjo ročno pregledajo in takoj vidiš a je to podjetje al je to za še bolj komercialne namene kot recimor zabavaj.se in vse ostale traparjie kot gnoj.si budala.si bi pa zaračunal po volji...

V-i-p ::

Samo kok je to zanimivo :) Da en študent/dijak/brezposelna oseba/ noče ali pa ne more dati 4 tolarske tisočake na leto za domeno, ok, še razumem, bolj me pogreje ko včasih slišim kakega šefa določene firme ki si postavlja spletno stran. Pa mu malo poveš ceno in ti zine "aja, a tako drago je to?" :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ziga Dolhar ::

Mene bolj zanima, kaj nuca enemu študentu/dijačku/brezposelnemu ena domena.

Recimo meni. Že tri leta "ustvarjam" svojo spletno stran.

Dlje kot od logotipa še nisem prišel.
https://dolhar.si/

bradek ::

Jaz sem imel bolj v mislih dostopnost domene .si vsem, tudi fizicnim osebam (kar bo na voljo cez nekaj casa), skratka .si vsakemu in vsakomur ki ima 6 tisocakov prevec.

Gandalfar ::

bradek: ti bi pustil obstojece omejitve?

bradek ::

Ja. Tako kot je trenutno stanje mi je zelo vsec. Domena .si ima vsaj nek renome, prakticno pa jo lahko dobi vsak ki jo dejansko potrebuje. Arnes se mi je mal zameru s tem, sploh pa me bodejo tile posredniki. V vsakem primeru tudi zdaj placujes za hostanje dnsa, sama registracija domene je pa brezplacna in mislim da bi tako moralo tudi ostati. Tukaj je samo vprasanje zasluzka, in nobenih drugih stroskov ni s strani registrarja.

Ze vidim domene v stilu kreten.si in podobne, ki se bojo prodajale za mastne denarje od tistega, ki jih bo prvi kupil. A mora bit res cisto vse na nasem svetu speljano na tak grd nacin. Nevem no.

Brilko ::

Vsem neumnežem in škrtuhlom priporočam da si ne postavljajo spletne strani, ker je tak nebo noben obiskoval, ker bo bedna, dolgočasna.

Tisti, ki pa bo cenil svojo stran, bo dal pa ta denar rade volje. Pol se pa že začnite pizdit da so cene za host previsoke. Sam en pir na mesec boš manj spil.

In pol se mente da bo kir kej $$$ dal Slo-techu. Naivneži brezpredmetni. >:D

bradek ::

Da ne bo kake pomote, jaz ne pasem v isti kos ki ga Brilko omenja.

urban99 ::

jaz tud ne... se 100% strinjam z bradekom, še posebej pa glede renomeja .si domen. Do sedaj jih ni mogel vsak debil dobit, poleg tega si vedel, da za njimi stoji pravna (ali pa vsaj resna) oseba. Zdaj bo drugače - vsak trot jo bo lahko imel, njena vrednost bo pa enaka vrednosti domen .tk + 6000 SIT
Tile posredniki so pa sploh kar nekaj... vem, da ARNES ni komercialna ustanova, ampak namesto, da bi imeli pac nek centralni registrar, ki bi mu dajali za stroske administracije, bomo zdaj imeli še par podregistrarjev, ki bodo služili zgolj tako, da bodo imeli opomnik, kdaj nam morajo poslat položnico za podaljšanje registracije. bljak...

Ziga Dolhar ::

Med registrarji bo vladala konkurenca.

Glede na to, kako si trenutno konkurirajo pri .com domenah, dvomim, da bi lahko prišlo do nekega dogovora (kartela). Kultura večine je, imho, prenizka.
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

urban99: .com/.net/.org/.info/.biz/.de/ domene so trenutno nicvredne?

urban99 ::

@gandalfar - glede vrednosti in renomeja domene .si sem mislil bolj v okviru slovenskega prostora, ampak ko si ravno omenil ".de" - mislim, da se je z njo zgodilo podobno kot z domeno ".co.uk", ki je bila (vsaj če se prav spomnim?), na začetku prav tako samo za pravne osebe iz UK. No, zdaj jo lahko dobi kdorkoli in kar se mene tiče, je izgubila na vrednosti. Prej si vedel, kje stoji podjetje, ki to domeno uporablja, zdaj je lahko ta firma tudi na Kajmanskih otokih... Ker ni več omejitev, tudi ni več prejšnje kredibilnosti, zato je manj vredna kot prej.

BluPhenix ::

Juhu, pa bo poplava kmet.si, jebach.si, jappi.si, drek.si, k....c.si, k...ba.si, zadet.si (hmm ta ni tako slaba) ....

Bomo vidli kako bo to :).

Tr0n ::

Gandalfar: Hmm, kje so po 1.600?

BigWhale ::

Caqka,

Ne, nisem offtopic. Vsi ki jamrate, da je potrebno za domene placevati, ja hudica, za registracijo oziroma za tablico je tudi treba placevati.

Sicer pa, naj nekdo kupi eno masino in poskrbi, da bo ena top level domena zastonj za vse laufala.

5000 SIT letno vam je prevec dat za eno domeno? Preseratorji. Resno.

Gandalfar ::

Tr0n ::

Mnja, kaj pa pri nas? :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822477 (18147) Soprano
»

Slovenci registrirajo premalo domen

Oddelek: Loža
162253 (1715) jype
»

Arnesove igračke

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
285350 (3907) Uporabnik
»

.si domena

Oddelek: Omrežja in internet
91917 (1619) reber
»

Registracija domen .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394733 (2281) Brane2

Več podobnih tem