» »

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Cosmo ::

Torej ali ve kdo zakaj se mi to dogaja? Imam pa SP2 in vse mozne popravke. A je mozno da so vzrok Irq spori?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

yjj ::

Morda disk, morda winsi niso optimirani, morda prezaseden pomnilnik, napiši kaj več

faca9 ::

Tudi meni se je enako dogajalo na WIN98SE. Nisem uspel ugotoviti napake, zato sem presedlal na WIN2000, ki delajo brez tovrstnih napak.

LP,
David

andrej ::

to je ziher kaksen driver... kaj si nazadnje instaliral?

OrlyTM ::

To ti frizne za par trenutkov, pol pa dela normalno ? A ti winamp lepo igra, al ti tut friza ? A maš v kompu mrežno kartico ? A ima BNC konektor ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

teac ::

To je meni tudi delalo. Problem je bil v grafični (vsaj pri meni). Poglej malo za novejše driverje (če še jih nimaš)!!!

Loki ::

alpa ti kaksen program (npr. preden es zapre) za kratek cajt poberevse resurce - da shrani...
I left my wallet in El Segundo

teac ::

A maš slučajno Nortona gor?!?

plizzzzzz ::

jozs no !! normalno w2k suxxx!
ce bi bil to dober os ga ne bi smeli motiti nobeni hw in sw konflikti pac pa bi to moral javiti .. itak pa pocne vse mogoce nepotrebne stvari namesto da bi preprosto pridno poslusal in ubogal kar mu nalozis. smart ass!

meni je stalno crashal in se ponovno zaganjal w2k explorer pa sem ga skenslal in namestil Desktop Manager.. uaaaaauu stvar zdaj deluje . pa se okoli 20MB manj porabi
:)

Cosmo ::

Hmm..mislim da z diskom ni nic narobe ker dela ok na vseh ostalih winsih razen w2k. Graficna je Riva TNT z 12.90 driveri..mam pa se 2x mrezno - ena je Compex RE100TX (samo UTP), druga pa Compex RL2000 PCI (UTP & BNC). Aja pa zvocna je Vibra 16 (isa). Drugace pa nortona ne uporabljam in freezi so samo 1-2 sekundni potem pa vse dela normalno.Med freezi pa je vse dead (tud Winamp):D
Sicer pa sumim zvocno ker so freezi postali bolj pogosti med predvajanjem mp3jev.

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

OrlyTM ::

A maš na BNC mrežni kaj prikljuceno ?

PS: Pli6z ... če ne znaš nastavit winsov, še ni rečeno da sux ... A ni zanimiv, da so men pa zmer delal bp ?!? :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

plizzzzzz: daj ne kvasi neumnosti. Trenutno ne obstaja operacijski sistem, ki bi bil imnum na hardware probleme. Ce ma hardware buge, oz. ce imajo gonilniki buge noben, se enkrat NOBEN OS ne more delat dobro...

vecina problemov, ki nastane v w2k (crashi, zatikanja) so plod hardvera - ali slabe kvalitete, slabih gonilnikov ali overclockanja.

Cosmo ::

Na obeh karticah so UTP prikljucki, ki so zasedeni, ima pa ena mrezna tud BNC prikljucek, ki pa je prost.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

Anybody?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

Come on..
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Igor ::

mas mogoce adsl pa RASPPPOE driverje zanj ?

spacejam ::

Jaz imam 2000 beta2 z nekaj dodatki (popravki) in delajo dosti boljse kot 2000 ver2 spori IRQ-jev pa sigurno vplivajo lahko...napr v win98 lahko delata dve napravi na istem IRQ-ju medtem pa v 2000 pa zega se ne da moras zamenjat IRQ saj jih je se veliko prostih
Space-jam Team & Co.

Vexto ::

Ko smo ze pri win2k problemih....
Jaz pogosto dobivan artifract-e pri zvoku. Ko pečem CD ja pa sploh zvočna neuporabna.;( Kaj je narobe?
zvok:AC'97
CPU: D800
plata: hmm...chaintech 7aja
zvok in grafika sta na oba na irq 11, je tu kaj narobe??
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

spacejam ::

debesedno v W2K ne semsta dve napravi na en IRQ spremeniga cim prej in povej ce so izboljsave
Space-jam Team & Co.

OrlyTM ::

Zzyzx: dej probej v sistemu disablat to mrežno z bnc priključkom in povej, če je kaj bolje.

Vexto: Normalno ane... AC'97 zvočni "procesor" uporablja za svoje delo tudi procesorski čas tvojega matičnega proca. Prav tako pa veliko procesorskega časa porabi sama peka CD-ja (prenos podatkov po vodilih), zatorej je zvok neuporaben med peko. Rešitev bi bil kakšen SCSI CDRW, pa bi blo :))
Grafika in zvok sta povsem brez problema na istem IRQ naslovu, če napravi podpirata IRQ sharing. Vkolikor imaš s tem težave, potem IRQS ni podprt. Najlažja rešitev je, da se ena od kartic prestavi v drugi slot. V tvojem primeru torej samo zvočna, seveda če ni integrirana. Če imaš zvočno integrirano, pol se boš pa mogu mal poigrat z IRQji v biosu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

plizzzzzz ::

no ok!

rad bi videl hehe tistega ki si jih (w2k) zna nastavit. sicer pa so za resevanje takih stvari najboljse eksperimentalne metode samo cas zahtevajo:
1. probaj instalirat poleg stare se eno verzijo w2k .
2. probaj izklopit vse device in potem enega po enega prikljapljat nazaj


:P

OrlyTM ::

Pridi sem, boš dal za pivo in še spoznal tistega, ki si zna nastavit win2k in še tistega, ki ne krivi OS, če je na delu slab driver ali če sam ne zna zadeve spravit v pogon.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

plizzzzzz ::

kaj pa so driverji drugega kot sw pa se del osa naj bi bili, problem osa pa je da pusti da so driverji slabi oz. da se jim pusti motiti.

;)

OrlyTM ::

hehe .. aha .. driverji so del osa aha :))

Windows imajo veliko driverjev že pridodanih ob nakupu. In default driverji tudi delujejo. Redko ali nikoli se mi ni zgodilo, da bi se sesul default win2k driver. Vse se prične potem, ko hočemo iz svojega hardwareja istisniti čim več, takrat pa se pokaže, da nekateri driverji žrtvujejo stabilnost zaradi hitrosti. Pol so pa modri zasloni in freezi, krivi so pa Windows. Dejte stop dva koraka nazaj in poglej zadevo malo drugače, mogoč boš razumu :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

plizzzzzz ::

Ti Orly tm al ke ze mas pa res sreco .. men pa ka nalasc zmer nalozijo kaj po svoje in trdijo da je to pravi driver, da ne omenjam kaj vse so mi nalozili na IRQ 11 haha, sicer se ravno ne sesujejo delajo pa tudi ne.. mamo nekateri pac smolo a ne

:\ Plug'n'Pray

OrlyTM ::

Kaj ti naložijo po svoje in trdijo, da je to pravi driver ?

Ja, res dostikrat nastavijo veliko naprav na isti irq. Sej navadno tudi ni težav s tem, ker večina nove strojne opreme brez problema podpira IRQS. Če/ko se pojavijo težave, pa imaš možnost, da sam popraviš, tako da dela pravilno kajne ?
Sreča tukaj nima prov velik zraven.

PS: Ker OS pa ti naloži ves hardware tako kot je treba že iz prve ?? Jest bi ga tut mel.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

Igor: da ti driverji obstjajo - napisal jih je en nemec - Robert Schabbach.

spacejam: Deljenje IRQ-jev je v PCI 2.1 specikijaciji in dela cisto normalno z dobrimi driverji. Ce vseeno zelis nadzirati IRQ-je gres skozi ponovno instalacijo, na zacetku pritisned F5 in izberes Standard PC.

plizzzzzz: problem vgrajenih driverjev je dvojen. Prvi problem je ce driverji niso vgrajeni potem se zgodi to, kar se je zdaj dogajaj z Windows XP in Voodoo driverji. Ce potem ustrezes ljudstvu in driverje vkljucis potem je zopet problem ce se pri njih kaj zatakne. Kot vidis je stvar zelo delikatna. Aja, pa MS ne pise driverjev - pisejo iz proizvajalci strojne opreme. Izjema je le Creative in SB Live, kjer je MS enostavno moral napisat del driverjev za Windows XP na SB live ker so bili tisti od Creativa zanic. Drugace pa so v XP-jih dvignili standard za driverje, samo potem ne tezit ce nebo notri driverjev za tvoj hardver.

plizzzzzz ::

Ok ok! se strinjam pa vendarle MS specificira kako driver deluje in naprimer to da ti cel w2k zamrzne ce beres file s pokvarjene diskete in moras ubiti cel explorer (kar se mi dostikrat zgodi) , ali pa stoji cel sistem med odpiranjem explorerja ki gleda kaj je na CDju ce ga imas notri - to se mi zdi za w2k nezaslisano. Oprostite mi za jamranje ampak do pred 2 mesecema sem dolga leta delal z NT4 in na takele stvari nisem navajen. Se mi zdi, da so se nekako pritihotapile skozi w95/98 vrata. Sploh pa ze tole da so v w2k vgradili avtomatski zagon explorerja kadar ti pade, kaze na to da se jim je to pac stalno dogajalo, ali pac ne? Priznam pa da odkar sem explorer kot shell zamenjal z drugim programom mi tale w2k mnogo bolje deluje....

0:)pabrezzamere

andrej ::

plizzzzzz: MS res pove kako driver dela, ampak pri vseh operacijskih sistemih je tako, da driverji delujejo na najbolj nizkem nivoju in imajo s tem dostop do hardwera. V bistvu lahko driverji naredijo kar hocejo - driver ti lahko brez problema povezi podatke, crashne sistem, itd.

branje in Explorer: to je po vsej verjetnosti zato, ker Explorer uporablja samo eno nit. Torej, kot das branje diskete se ne naredi druga nit, ampak obstojeci program samo caka podatke od driverja za disketnik. Ker je disketa pokvarjena driver poskusa in poskusa, vendar mu ne uspe...

Explorer je samo en program, ki (kot si ga ze) lahko zamenjas...

ni nobene zamere. saj je cool ce se zna kdo za spremebo pogovarjat z argumenti, ne pa tako kot vecina samo pljuva...

plizzzzzz ::

Hehe drzi!
Pa vendar je malo hecno da pri multitasking OS naredijo osnovni program (shell) na eni niti (btw: se celo IE ima opcijo da se ti starta v isti niti), saj bi vendar lahko naredili vsaj vec niti(threads) ce ze ne celo taskov kajnede. Sicer sem se pa sam morda razkomotil ko smo pred leti na qnx poganjali po sto in vec taskov pa se OSu se poznalo ni

;)

Igor ::

andrej kaj si hotu povedat s tem da ti driverji obstajajo ?
sam dobr vem da obstajajo ker sem jih mel nekej cajta in lej no lej dogajal ce mi je cist isto kukr pise ta da mu dela (vsake par min par sekundn stek), se kar cakam na njegov odgovor, ce ma on tut adsl ....

OrlyTM ::

OK, res je, da se explorer včasih zruši, vendar se tudi ponovno zažene. Niti se to ne dogaja zelo pogosto. V bistvu meni zelo redko, že prej v win2k, zdej v XP pa še manj. Kaj pa bluziš s temi taski in nitmi, mi pa sploh ni jasno. Trenutno imam zagnanih 5 oken IE, MS Outlook 2002, 7 oken Excela. Pred nekaj trenutki sem ob vsem tem snemal tudi CD z CloneCD ter dljal datoteke z ftp-jem. Pravkar sem tudi za kratek čas uporabil Corel Draw, ki ni mali program. Pa mi vse dela brez problema. Take in podobne situacije imam vsak dan, pa so sesutja explorerja res bolj izjema kot pravilo. Skoraj sem prepričan, da imaš ti neke druge težave, ne pa težave z samimi Win2k v osnovi. Al boš reku, da mam spet samo srečo ??

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Cosmo ::

Igor: Ne nimam Adsl, temvec kabl

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

andrej ::

plizzzzzz: dolocene zadeve so izvajajo v vecih nitih -recimo kopiranje, spet druge pa ne. To je ena izmed design odlocitev. Prevec niti tudi ni dobro...

Igor: iz tvojega vprasanja sem razumel, da sprasujes ce obstajajo driverji. no zgleda, da sem napacno razumel vprasanje.

plizzzzzz ::

Tkole orlyMC!
1. ce mas xp pol to ni w2k.
2. ce se stvar sesuje pa se pol spet starta to pac ni stabilen sistem pa se prodajajo ga in to vsemu svetu. Kaj bi rekel ce bi ti tak avto prodali da ti pri 150 crkne pa ustavi pa se ti potem sam znova starta ...
3. jaz nimam nobenih tezav le sistema ki je zanic ne morem hvaliti .. ej sori..

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Andrej in drugi: Win2000 - cuden error

Oddelek: Programska oprema
121149 (1030) BigHugo
»

XP-ji zmznejo pri inštalaciji...

Oddelek: Operacijski sistemi
341456 (1179) TheHijacker
»

Win2k in mala težavica

Oddelek: Programska oprema
191343 (1129) andrej
»

Win2000 in driverji SB Live

Oddelek: Pomoč in nasveti
272073 (1817) MitjaM.
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232493 (2310) Matty

Več podobnih tem