» »

En problem z modemom

En problem z modemom

damirj79 ::

Kupil sem US Robotics 56k interni, povezuje pa se največ z 26400 bps. Prejšni modem Diamond Supra se je usaj z 33600 bps. Kaj naj bi blo narobe? A je treba ta modem kej posebej nastavljat? Ima kake posebne driverje? Kdorkoli, kakoršnokoli pomoč, k to ni več uzdržno...

LP Damir

Jolando ::

najprej tanove driverje dol potegni pa pol se javi, ce ne bo prav pelalo
God save the Queen, she ain't no human being...

Koci ::

pojdi na control panel, sistem port in poglej na kakšni hitrost maš nastavljen port na katerem je priklopljen modem
Panta rei!!

damirj79 ::

Doldal sm driverje s tega naslova:
ftp://ftp.usr.com/oem/avenger/3594/3594A_9x_082200.zip

Razlike ni nobene, še vedno se poveže z enako hitrostjo kot prej- 26400 bps.

Hitrost porta je 115 kbps.

Jst nimam pojma več, če mi upa kdo pomagat...
A je možno, da je telefonska linija slaba? Kaj morm nardit u tem primeru?

LP damir

Koci ::

Kaj ko si ga inštaliral ti ga je prepoznalo kot Motorolin modem ali kot standardni?
Panta rei!!

damirj79 ::

Torej, pobral sm stari modem vn, ki je bil skurjen od strele, uninstaliram stare drajverje, in dam notr USR modem, rebootam in je napisalo pci communication device in te reči.Uprašalo me je samo še za inštalacijske file. Nč motorole, nč standardnih modemov.

BTW, kako se sploh inštalira nove drajverje za ta modem, nikjr ni kakega setup.exe alpa install.exe. Če pa grem preko dodajanja strojne opreme, ga pa ne zazna. Tudi če provam kot posodobitev gonilnika, mi ne uspe, zato kr winsi inštalirajo kar stare drajverje. Mah ne vem, čudno je to.

Da ni modem kej sfukan?!

LP

damian ::

Ne bos verjel, enak modem je pozimi kupil svak (v Mlacomu). Zraven je dobil eno cudno disketo, na kateri ni bilo nobenga setupa ali readme-ja. Jasno, comp modema ni zaznal, ce nalozim standardni modem, ne dela,…nekako mi ga je uspelo usposobiti tako da sem nalozil driverje za pci communication device s prilozene diskete. No, vceri sem mu pa sformatiral disk, nanovo nalozil winse in ugotovil, da je izgubil disketo. Kaj zdaj? Nikjer na netu ne najdem driverjev za USR 56k int V90 pci, kot naj bi se modem imenoval (tako vsaj pise na racunu).
Modem ni sfukan…je pa zafukan.

Koci ::

na vsak način poskusi najprej inštalirat driverje iz priloženega diska. Ena od možnosti je, da ko dodajaš nov modem, ne izbereš opcije, da ti sam zazna disk, greš naprej in ko ti vpraša če imaš disk rečeš da, in na cd-ju poiščeš info fail od modema (ima končnico .inf), nato mu daš OK in potem bi ti moral vse ostalo naredil sam. Vsaj tako je pri win XP.
Z internimi medoemi so na splošno težave z prepoznavanjem, ker so ponavadi priključeni na port3 ali port4. Meni ga recimo sploh ni zaznal tak, da sem moral vse naredit ročno. Katere winsw maš?
Panta rei!!

damirj79 ::

Damian: na zadnji strani modema je nalepka, oziroma sta dve. Poglej na tisto ki je ozka in dolga, pod črtno kodo piše PN:3CP263594A-OEM (to piše meni, pri tebi mora pisat neki podobnega, pomeben del te številke je 3594A oz. zadnje 4 cifre + dodatna črka, ki je optional. Potem pojdi na stran www.usr.com in klikni na jeziček kjr piše Support in potem v Search polje upiši to oznako. mora ti dobit en par strani, poglej jih, driverji so sigurno na eni od teh strani.

Koci: sej to sm nareu, rezultat, v tistemu oknu, kjr naj bi se izpisale naprave, ki jih podpira instalacijska disketa, je prazno, use prazno. Kako naj kej inštaliram?Jst nimam pojma :)

Benti ja, pa baje da naj bi bli USR modemi kao eden boljših.

damirj79 ::

In imam Winblowze 98SE :) Morm provat še na Win2000, prejšni modem je delal tam dosti hitrej.

ABX ::

Kot pravi D.J.

Vendar osebno raje uporabljam www.driverguide.com
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Koci ::

D.J. katere Windowse maš?
Panta rei!!

Koci ::

pri nastavtvah modema po rubriko advanced in extra initalization commands ali extra setting (odvisno kaj maš) vpiši x3 in se priklopi na internet. Če to ne bo delalo potem nesi modem nazaj, ker če ti niti samstojno niti ročno nastavljanje z najnovejšimi golniki ni delalo, potem je lahko kar narobe samo z modemom. Lahko bi bil problem tudi v Windowsih, vendar dvomim. Tud linija, če praviš, da ti je prejšnji modem delal s hitrostjo 33/kbs, verjetno ne more biti kriva
Aja še to, na katerem portu maš modem?
Panta rei!!

damirj79 ::

Koci: imam windows 98SE

Zdej provjram še ta x3, poročam hmali

LP

damirj79 ::

Pozabil sem poveda, slovenski windows 98SE

Ta komanda ne dela, oz. napiše po koncu povezovanja tole:

Računalnik, ki ga kličete, se ne odziva.
Poskusite znova pozneje.

Kaj v bistvu sploh naredi ta komanda?

Koci ::

v bistvu je to pomoč pri initalizaciji modema, sm sm upal, da ti bo mogoče vseeno kaj pomagala

hm pri windowsih 98 ne bi smel imeti teh problemov. Edina možna rešitev bi bla še flashanje modema: če mi napišeš točen tip modema ti lahko jaz poiščem flash. Kaj drugače ti modem prepozna pravilno, sm hitrost je prepočasna?

Aja pa po nastavitve za modem poglej oziroma kot kaj ti ga je prepoznalo. Mogoče ti ga obravnavo kot verzijo 33k
Panta rei!!

damirj79 ::

Modem ima oznako 3CP263594A-OEM oz. kot so mi povedali, so pomembne zadnje 4 cifre + oznaka, se pravi 3594A.

Windowsi mi ga prepoznajo kot U.S. Robotics 56K Voice Win modem.

Pa še to: je na COM3 portu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z modemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
221273 (953) V-i-p
»

Problem z USR modemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151167 (1009) TheHijacker
»

Proklet modem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161684 (1483) su37
»

u.s robotics drivers

Oddelek: Programska oprema
131354 (1195) moby-dick
»

Motorola 56k V.90

Oddelek: Pomoč in nasveti
301426 (1117) Lith

Več podobnih tem