» »

Siol bo spremenil ADSL pakete

Siol bo spremenil ADSL pakete

CaqKa ::

>>> Mi lahko kdo razloži kje je fora, da K2 net NE BO spreminjal paketov, SIOL ji je pa primoran? A sedaj bo pa SIOL zapadel v nemilost pri Telekomu?

jah pri telekomu (siolu), so pač prehitro šli z novicami za javnost ven, predno so sploh dobro premilsili. zdaj se pa morjo vun vlečt.
poleg vsega pa se zaradi teh butcev morta še k2 in amis vun vlečt.

>>> Ne kvasi neumnosti. Poznam kar nekaj dijakov, ki si tako prislužijo kak priboljšek-samo s svojim statusom študenta.


študentov si mislo rečt? :D

zdaj če k2 pa amis bosta ponujala večji upload , potem vsem na siolu priporočam zavrnitev računa :)


viva la simobil & triera!

Brane2 ::

Mislu sem reč dijakov, a ni panike- si me pač "ujel"... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

CaqKa: po kaksni logiki bi pa zavrnil racun? Saj so ti tudi ceno znizali..

Brane2 ::

Mogoče zato ker SiOL pravi, dasi jemlje pravico spremembe pogojev zaradi višje sile.

Če jih Telekom ni prisilu v spremembo paketov, potem ni šlo za višjo silo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ch4N93 ::

mogoče so pod višjo silo mislili slabo infrastrukturo (centrale), ki zaradi močno povečanega števila uporabnikov niso bile sposobne delovati optimalno

ali pa imajo dovolj uporabnikov (po zaslugi akcij), ki so (smo) podpisali "zvestobo" za 24 mesecev zdaj pa ne moremo drugam (razen če plačaš razliko za priključnino) in so pač zmanjšali upload oz. spremenili pakete
(kdor potrebuje več bo pač vzel hitrejši paket)
Ni nam lahko...

DominusSLO ::

To z "višjo silo" tudi meni ni jasno... V odgovorih na pritožbe se jasno izgovarjajo na telekom. Glede na to, da je telekom objavil, da ni nikakršne omejitve iz njihove strani, ne vidim nobene možnosti, da bi bila poteza siola sploh legalna:\
Mah..tudi meni je vedno manj jasno vse skupaj..:\

borchi ::

brane2, TOČNO!!! dobr si jih ujel na laži! js bom iz inata 15 dni zamujal s plačilom računa!

če me pa odklopijo, well... pol se bo pa začel ples! dobr je zdej, da me amis priklopi brez stroškov, tako da ne bom brez neta.
l'jga

aichi ::

Zadeva postaja zelo zabavna...

To, da je Siol kršil pogodbo, je nedvomno, moja dva pravnika imata osnutek šikane tožbe, če kdo rabi, naj napiše spodaj, pa se gremo masovko. Je pa res, da če greš ti tožit Siol, te oni na mrz odklopijo, in kaj boš pol? Tožil dodatno? :)

To, da so mi prepolovili hitrost uploada, zelo negativno vpliva na moje delo, še bolj grozno pa je dejstvo, da sem pred letom preklopil na komfortni paket samo zarad uploada, se pravi mi bo zdaj SIol povrnil razliko, ki sem jo plačeval brezveze, ker so mi vzeli to storitev?

Ok, bluzim.

Zdaj pa zaresno vprašanje: ima kdo od vas kak ceglc (.doc), ki ga pošlješ Siolu za reklamacijo računa, namreč, januarja mail server ni deloval 2 (!) cela dneva, ker je del storitve tudi mailbox, bi lahko po moje fantički zmanjšali ceno? ;((

Itak pa bo padla tud reklamacija na februarski račun, ker so brez obvestila zmanjšali brzino (only pisno sprejmem), dobil sem elektronsko nepodpisan e-mail (kar ni uradn dokument), njihove bedne spletne strani (servisne) pa nisem dolžan gledat:O
http://aichijev.zverinjak.com

Senzacionale ::

ne najdem podpisa pogodbe ko sem ga podpisal pred 2 letoma. Zanima me če na pogodbi piše da je siolu dovoljeno spreminjat pakete v tem obdobju. Če ne pol je to kršitev pogodbe, če pa piše se pa ne mormo nič pritoževat, smo tako pogodbo podpisali, kaj šele da bi šli tožit jih aichi. Nimaš niti pravne podlage za to.

Mogoče zato ker SiOL pravi, dasi jemlje pravico spremembe pogojev zaradi višje sile.


Ka se bojo skliceval na to da jim je sneg centralo preobremenil. Po mojem tega spreminjat ne smejo. Saj kakršno pogodbo podpišeš takšno si dolžan po zakonu imeti.
http://www.dostavahrane.si

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

aichi tudi jaz se tebi pridržujem

reklamacija januarskega in februarskega računa....

rabil bi kak osnutek pritožbe.

Death Paladin ::

Js sm jim piso mail, naj mi natancno razlozijo, zakaj je prislo do spremembe. Pa sm dobu odgovor, kot verjetno vsak drugi, ki bere ta forum zajle. VISJA SILA ;(( Da ne recem da poleg zanicevega uploada niti ping ni OK. Najvecja verjetno je res to, da so centrale preobremenjene ali pa GATEWAY strezniki. Se pridruzujem vsem, ki se mate pravico pritozit zaradi spremembe paketov

Zgodovina sprememb…

Death Paladin ::

PS. Mislim da si kot ZVESTI uporabniki zasluzimo, da bi nam vsaj malo bolj natancno povedali, zakaj je ta sprememba. Navsezadnje smo le podpisali pogodbo in so nam dolzni vsako spremembo pojasnit, pa ne s takim bednim odgovorom kot je visja sila.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Mislim, da bi bjih blo treba konfrontirat s Telekomovimi izjavami.

Mislim, če SiOL pravi, da gre za višjo silo zaradi Telekoma, Telekom pa to zanika, potem bi mogoče imeli userji osnovo za to, da vidimo dejanjsko pogodbo in presodimo sami, magari v sodnem postopku, a ni res ?

Sicer pa itak že dolgo razišljam o tem, da bi šel na cenejši paket in se ne bi sekiral okrog tega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Death Paladin: ja, DNS strezniki majo full veze s pingi

kalil ::

Kot sem razumel imamo samo siolovci na voljo samo tri pakete? Uporabniki ostalih ponudnikov pa imajo iste pogoje uporabe kot pred to zajebancijo? >:D

Jebiga, zdaj pa ne bom mogel toliko seedat! >:D

divide et empera

MEDENA ::

Brane jaz sem itaq takoj šel na 1/256...pa bojo dobil 2000 sit manj na mesec od mene...to je 24000 sit na leto kar ni zanemarljivo....

Dejte storit še ostali...k imate sedaj 2/384....Kar računajte ene 1000 naročnikov * 2000 sit = 2 miliona SIT na mesec manj !!!

Brane2 ::

Jaz sem imel bolj v mislih to, da bi šel k Amisu, čeprav je za parsto sit dražji.

Vendar bi prej rad vedel, kdoje vir vsega tega s*anja...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

glede na to da je Telekom edini lastnik SiOL-a....

NiggerBob ::

400.000 naročnikov stacionarnih telefonov * 5 Sit višja naročnina = :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Shkorc ::

Zakaj imamo sedaj max 512kbps uploada, če imajo poslovni paketi še zmeraj 768? ;((

Pri Amisu imajo paket s 700kbps uploada...

Če pravijo, da Telekom ni kriv, kaj je potem lahko? Ima Siol preobremenjen omrežje? BMK! Pa nej nadgradijo, ne pa da na naš račun seb dvigujejo dobiček!!!
Prow zavre mi, ko berem tole temo...

Gandalfar ::

in kaj bos naredil glede tega?

fahrenGONE ::

mogoče so pod višjo silo mislili slabo infrastrukturo (centrale), ki zaradi močno povečanega števila uporabnikov niso bile sposobne delovati optimalno


Verjetno bo drzalo. Telekom oz. SiOL ima probleme z uploadi. Danes na primer je praznik in inet uporablja vec ljudi, kar se tudi pozna pri uploadu. Remote desktop se mi kar naprej nekaj zatika, vceraj pa je bil OK.

DominusSLO ::

fahrenheit
To ne more biti res, ker za slabo siolovo infrastrukturo ni in ne more bit odgovorna nobena višja sila.

Jst ::

Lahko bi kdo, ki je na siolovem forumu, vprašal, kako definirajo "višjo silo".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

Zanimivo bi blo slišat tudi, kako definirajo 768 kbit/s

Od Amisovcev sem slišal, da Telekom nikoli ni ponujal 768 kbiz uploada ampak kvečjemu 700, 500, 250 itd- torej okroglo v destiškem sistemu in ne dvojiškem.

Zato pravijo da nimajo pojma kako bi lahko nekdo ponudil več kot dobi in da tudi v svojih paketih ponujajo hitrosti natanko take, kot so jih dobili v Telekomovi ponudbi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Eh, zresni se. Kdo pa hodi na siolov forum. Enkrat sem bil tam, pa je približno tak filing kot da bi zanalašč v kravjek stopil. Nivo je ravno tako ene 4 cm nad tlemi.:D

P.S.: Sej za odraščajoče pubertetnike je OK. Da se malo znorijo...

hruske ::

Dejansko je žalostno kaj vse mora Klemen Ramoveš potrpet...:\
Rad imam tole državico. <3

Keyser Soze ::

Če bi bil fant kolčkaj pameten, bi odpoved dal... Al pa vsaj nehal moderirat..(če se ne motim)...:D

Gandalfar ::

Brane2: sej ubistvu niso ponujali 786 ampak 'do konca odprt upload', ki ima teoreticni maksimum 786

ferdo ::

Pogosta vprašanja:
Kaj potrebujem, če hočem imeti ADSL?

SIOLov odgovor:...:\
Vsakdo, ki želi imeti ADSL, potrebuje le sodobni multimedijski osebni računalnik srednjega cenovnega razreda z operacijskim sistemom windows 95/98/2000/NT/XP in mrežno kartico.

KLIK

Jaz sedaj razmišljam, da bi šel v ADSL, zaradi sedanjega ISPja, ker mam neke probleme..upam da bom rešu, sam ko sem surfu po netu, sem opazil, da imamo vsi, z tako konfiguracijo računalnika ADSL! teleli siolovci so res površni, pa po svoje si nekaj predstavljajo...:D, ima kdo iskušnje z AMIS.net? so vredu?

ahac ::

Telekom ISPjem ponuja tri možnosti:

- model, kjer ISP določi hitrosti
To je do sedaj uporabljal SiOL in Amis za poslovne uporabnike
- nišni model
k2.net z posebnimi paketi (počasni ali več uploada, kot je recimo 1M/700 ...)

- Sedaj so pa dal še eno možnost, kjer je hitrost določena.
Sklepam, da je to za ISPje ceneje od prvega modela, tako da je SiOL hitro zagrabil, da bodo prišparal denar.
Ja.. lahko bi počakal 30 dni in ne bi kršil pogodbe, ampak .. kaj boste pa naredil, če so jo? Nič.
Ta tanov model bosta imela tudi Amis in verjetno Volja, tako da bodo za njih paketi enaki.


So pa pri SiOLu dobr izvedl tole.. kao, da je to naredu Telekom zaradi konkurence. Pa je folk pizdil čez Amis, medtem, ko je SiOL izpadel, kot da nič ne more naredit.
SiOLov KlemenR je dober lažnjivec.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DominusSLO ::

ahac
Todi ta varianta zame ni višja sila.:\

fahrenGONE ::

DominusSLO, tukaj ni nbene visje sile ampak samo butasti izgovori in prikrivanje resnice s strani SiOLa. Ce se motim, pa naj me g. Ramoves popravi, saj vem da bere ta forum. Obenem bi rad vedel ali bo kdo ponujal pakete s 768+ kbit in kdaj.

DominusSLO ::

fahrenheit
Tudi sam nisem še nikjer uvidel višje sile pri siolovih izgovorih, zato se mi vedno bolj dozdeva, da ima eno lepo število ljudi utemeljen razlog za tožbe.

ferdo ::

NO, še vedno je nekaj sreče in razuma na svetu, moj ISP je vse uredil, in bo vse v najlepšem redu, tako da SiOL odpade seveda tudi telekom! vprašanje časa je še samo to, kdaj odklopimo stacionarni telefon, ker ga pač ne rabimo.
1024/1024 in fiksno 5.300sit/mesec s tem, da sem neodvisen od telekoma.

Keyser Soze ::

In kdo je tvoj ISP če ni skrivnost???

Ziga Dolhar ::

ferdo: to bi pa tut jest imel. Nam zaupaš? ;)
https://dolhar.si/

perci ::

hehe, mislim da bomo masovno šaltali na ferdovega ISP-ja :D - ali pa tudi ne :8)

ferdo ::

KLIK

ZAdeva laufa tako kot treba.
Mislim, da ne boste masovno šaltali na to omrežje, ker ste nekateri predaleč.
je pa dobr, kr ne rabiš met nobenega telekoma do hiše ali kakšne kabelske TV...
ISDN oz. navaden tel. naročnina odpade ! cca 3.000,ooSIT/mesec prišparaš!, jaz stacionarnega telefona sploh ne uporabljam!
ADSL"študentski paket" je več kot 1.000,ooSIT dražji ! od tega kar imam jaz, da UPload sploh ne omenjam...
pa še se bi kaj našlo PLUS ali MINUS...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Alexius Heristalski ::

Pingi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bradek ::

Mene tudi pingi zanimajo.

Sem pa poslal povprasevanje za obmocje Grosuplje in dobil odgovor:

Mi pokrivamo Dolenjsko in Posavje. Poskusite pri podjetju Perftech.

Lep pozdrav,

Aleksander Vegelj
---

Ima kdo izkusnje s Perftechom? Imajo sploh wireless?

DominusSLO ::

Na linku od ferdota piše, da sta 2Mb v obe strani, neomejen paket za fizične osebe pa stane 8000sit na mesec. Sliši se zelo mikavno, ne piše pa kakšne so krajevne omejitve.
Za igričarje pa bi bilo tudi dobro vedeti kakšni pingi so:)

MEDENA ::

ferdo samo imaš priključnino za plačat

pismu kje vidiš 2/2 v obe smeri podatek ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

DominusSLO ::

MEDENA
Tukaj
Razen, če ni finta in je ta cifra seštevek obeh...

hruske ::

perftech ma wireless
Rad imam tole državico. <3

Alexius Heristalski ::

Vprašanje je, kaj si Hipkom predstavlja pod besedo Dolenjska. Grosuplje niso na Dolenjskem? Po moje, da so.
Sam sem jim poslal povpraševanje za Ribnico in še nisem dobil odgovora. Lenobe!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ferdo ::

je kdo iz dolenjske "Novo mesto in okoliš" in posavja tuki? :)

Če po pravici povem, se s temi PINGi še nisem obadal... kako to stestiram? .. lahko pingam sam mi povejte kere IPje...
UT2004 sm čist normalno špilal preko neta.

HipKomunikacije, sej ti je direktor hipkoma dobr in jasno povedu dolenjska in posavje, če bi rad bolj točen odgovor ga bolj specifično vpraši do kle to lovi! Jaz imam anteno na strehi in je povezava zračne linije cca.8km ... pa je vspostavljen 20Mbit link med tema antenama.
Bolj točno: Revoz-Trška gora mislm, da je to zračna linija cca.8km.

Če te zanima kakšne so krajevne omejitve bi lahko vedel, da je GLAVNA omejitev vidna linija! šele po tem razdalja med antenama... ..kolikor so pa meni razlagali, naj bi bila max. razdalja cca 11km med antenama, brez ovir "VIDNA LINIJA" - nisem siguren, ker govorim po spominu, lahko se pa pri njih informiraš iz prve roke. Majo tehnično pomoč GSM cifre in pokliči. So prijazni.

Glede hitrosti se splača 1Mbit, za 2Mbit paket mislim, da imajo še pretesno pipico, delajo pa na tem in je vedno bolje.
Mam statični IP, in mi je to bolš, kot dinamični IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Alexius Heristalski ::

Odpri Ukazno vrstico (Command Prompt) - v Zaženi (Run) napišeš cmd, pritisneš enter in to je to. Potem napiši:
ping 193.2.1.66 (to je Arnesova mašina, lahko napišeš tudi 193.2.1.72 ali pa npr. hestija.siol.net) in poglej kaj ti napiše, koliko ms. Če se da, poskusi izpis prilepiti v forum.
Pri pingih je tako: manjše je, boljše je. Pri visokih pingih je težko igrati igre.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

ferdo ::

zdej sem na šihtu, bom po šihtu;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Alexius Heristalski ::

Fino, ker sem zasledil govorice, da so pri wi-fi internetnih ponudnikih ravno pingi velik problem. Zdaj bomo videli, kako je s tem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617402 (11085) Keyser Soze
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433810 (2361) Brane2
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577708 (6498) kriko1

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766428 (4443) Gandalfar
»

TELEKOM ZAČEL TRŽIT <b>ADSL</b> (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
595534 (3984) Opkow

Več podobnih tem