» »

Ukraden avtoradio brez ploščice?

Ukraden avtoradio brez ploščice?

Poldy ::

Že kar nekaj ljudi poznam, da so jim ukradli avtoradio, čeprav so imeli s seboj prednjo ploščico avtoradia. Ali ima lopov kaj od takšnega avtoradia koristi da jih tako kradejo?

DominusSLO ::

Korist ima, če ploščico ukrade komu drugemu in potem "kombinira"...

Sami ::

Pa sej se ploščice, da kupiti tudi posebej, ane?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

_Nejz_ ::

saj takrat uzame raje cel radio se seboj:))

Vikking ::

men se je zgodil glih obratno, da mi je ukradu ploščico ni pa mogel spipat ostali del avtoradia iz armaturke (včasih se splača mal vec cajta vzet pa kletko zrihtat noter tko kot se zagre), je pa zgleda model ugotovu da mu nič ne nuca in jo odvrgu.

Avtoradio brez ploščice mu bolj malo koristi, mislim pa da je ploščica nova tko draga da se mu ne bi splačal druge kupvat, kvečjemu ukradit.. a to je že druga zgodba...

dëych ::

Ploščice mislm da stanejo skor tolk kot radio, če greš novo kupt. Nism pa 100%, nekje sem prebral. |O

Vanich ::

Kva pa đanki ve kolk kej košta pa za kaj se nuca.
Važno je da se ukrade...

Jok3r ::

Pa spolh lahka drugo plosciso vtaknes gor in bo radio delal? A nimajo zascitne kode na ploscicah in radijiu tako da more biti enaka koda??? :)

iso2000 ::

Ja, meni se tudi zdi, da radijo zahteva točno določeno ploščico.

Scorpia ::

a radijo zahteva točno določeno ploščico.

Sem že imel možnost pri 2 avtoradijih(pioneer, kenwwod) zamenjat plošče in so pri obeh delali. Da dobiš ploščico od radija, te stane nad 25k. Odvisno od modela, pa rabiš imet original račun. zakaj je pa tako drga. Zato ker morejo posebej naročit ploščico.

DominusSLO ::

Tudi sam imam izkušnje pri pioneer-ju---> delata celo ploščici drugačnih modelov!!!

Imam pa tudi izkušnjo na policiji, ko sem šel iskat svojo ukradeno avtoakustiko(dobro vidite res so se izkazali). Med zaseženimi predmeti je bilo cel kup ploščic(brez radia) in tudi obratno, najbolj pa mi je padlo v oči cel kup ključev(tistih za vzet radio iz kletke).
Svetujem kot je rekel vikking + če je možno zaščititi kletko tudi pred originalnim ključem!!!
Meni to ni padlo na kraj pameti, dokler mi niso vsega pobrali sredi belega dneva v portorožu;((

Scorpia ::

da delata ploščici iz drugačnih modelov, more bit razlika samo v funkcijah, vse ostalo pa isto.

budili ::

mam Kenwood, flip sistem, ko se odklopi iz stroma je treba kodo not vnest

a ma sploh smisel spizdit tak radio?

je pa res da vse zivo poberejo, kolegu so elto mp3, ki je kostal cca. 25ksit pobral ven
zal je ploscico gor pozabil in je slo cez noc

mojga se niso slatal:\ (ko bi le tko ostal)

Azrael ::

> a ma sploh smisel spizdit tak radio?

Ima, če imaš progi za izračun kode ali obstaja kakšen drug način za easy odklep...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

budili ::

zdej so pa junkiji še krekerji:D

easy: za ene Blaupunkte vem, da so govorili da jih das v hladilnik pa se ¨zaklep¨ odstrani (sam to 10 let nazaj)

konkretno je kdo videl/slisal za take progije? (za telefone razumem, ker je masa ljudekov, za radije pa ne vem no)

a ni zanimiv, da je koda zmeraj vezana na serijsko st., mas algoritem pa si car
a nebi blo bolje, da je rendom, papir mas (s kodo), odgovornost je pa itak tvoja ce jo izgubiš

:|

Gandalfar ::

budili: sej je dovolj da proda nekomu, ki je 'heker' .. menda si ne bo heker mazal rok s krajo?

Jackal ::

Za Blaupunkta vem iz prve roke, da obstaja generator kode iz serijske številke radia. Mi je namreč pred precej časa crknila čip kartica za radio... in se je dalo z določeno kombinacijo tipk ob vklopu dosečt, da je radio zahteval kodo in ko si vnesel to kodo ni bila več potrebna ne čip kartica, ne kakršnakoli druga koda.

Sicer pa se da skoraj vsak radio, ki ima zaščito z vnosom kode odklenit z malo boljšim mikrokrmilniškim sistemom.
Namreč vsak radio ima več možnosti za vnos kode. Ponavadi so to 3 poskusi. Ti neuspeli poskusi se pa morajo nekam zabeležit... v nek trajen pomnilnik - flash ali rom, da ob izgubi napajanja ostane radio zaklenjen, če je bila 3x vnešena napačna koda. Pomanjklivost pisanja v flash ali rom je pa pečenje... za kar se potrebuje precej toka. Tako je potek ali fingerprint toka pri uspešno vnešeni kodi ob prižigu radia čisto drugačen kot pri vnosu napačne... Mikrokrmilniški sistem se v prvem primeru uporabi za snemanje tega poteka. S tem, da v 1. poskusu se lahko vnese kakršnakoli koda... skoraj sigurno bo napačna in mikrokrmilnik si more to zabeležit. V naslednjih poskusih pa mikrokrmilnik v realnem času primerja potek trenutnega toka s posnetim "fingerprintom" in takoj, ko zazna podobnosti izključi napajanje radiu... še predno se lahko neuspeli poskus zapiše v flash ali rom.

Sicer postopek, ki zahteva precej elektrotehniškega znanja in je tudi bolj brute force narave... Ampak finta je v tem, da zaščite s kodo sploh ni problem razbiti.

Sicer pa predlagam ogled tega videa o vlamljanju v avtomobile - je bila ena oddaja o tem na HRT - Latinica (2.61 MB)
Marsikdo bo verjetno presenečen, kako lahko je, če veš kaj delaš. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814492 (8791) Trupl0
»

Avtoradio Pioneer DEH-4300UB, se da še kaj narest?

Oddelek: Loža
101941 (1774) miraldi
»

[MP3] avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7915643 (12252) Damjan Jagar
»

ukradena roba

Oddelek: Loža
292860 (1910) Tody

Več podobnih tem