» »

Onesposobitev RadX-a

Onesposobitev RadX-a

Lind ::

Živjo js bi pa vprašo če slučajno keri od vas ve na kakšen način bi se dalo onesposobit program ki se imenuje RadX:))

andromedar ::

misliš Radix?
Sen napisal RadX v Googla, pa nisem nič kakemu programu podobnega.

RADIX pa ni samo program, je tudi kartica v PCI slotu, ki skrbi za to, da ne moreš bedarij instalirat tam ko ni treba. Aja, pa od zunaj se ne vidi ta kartica.
LP
Eh?

Keyser Soze ::

RadX ravno tako prvič slišim. Slišal pa sem že za Radix, tako kot je rekel kolega pred mano. Kratko povedano je to hardverska rešitev pred neukimi ali zlobnimi uporabniki. Obstajajo ene trije modeli. Vem, da ponekod se da inštalirati stvari in početi bedarije, a se sistem po zagonu povrne v staro stanje. Določeni modeli pa ne pustijo ama nič sumljivega. Zgolj normalno uporabo PCja.:D

P.S:: Onesposobit se je pa ne da. Kvečjemu če jo zadegaš ven iz PCja. Samo se mi zdi, da potem pa PC ne dela???(nova inštalacija??)

Lind ::

EJ ne to je v bistvu je to neke vrste paricija na disku ki ob vsaklem ponovnem zagonu poskrbi "npr. če maš zasčiten C disk kjer maš npr. Windowse gr" da se vse nove nastavitve zbrišejo, torej vrne particijo v prvotno stanje, zbriše pa ne sam tega ampak tudi lepo na novo naloži register tako da je treba potem vse programe ki rabijo za zagon register na novo gr dat
>:D ;(( ;(

Keyser Soze ::

Pako amlo bolj razloži to glede "posebne vrste" particije? To je prav datotečni sistem ali kako?

Drugače pa Klik za lenuhe.:)

Lind ::

Pač program je na svoji particiji tk ko je C:, D:, ... tk da najbrž ma svoj datotečni sistem gr ja :D .

SavoS ::

Oj

Če gre za RADIX kartico na pci slotu potem je takole, ko se ti pc zažene pritiskaj tipko HOME in se lahko zgodita 2. stvari :
1. vpraša te za password.....ga vtišpkaš......mislim, da je defautl 12345678
2. lahko te vrže direkt v menu in potem določiš najprej c:, potem pa še označiš da boš delal v MANAGER MODE, ter potrdiš in izhod! ---- sedaj lahjko po mili volji šariš po C: disku in nalagaš in brišeš oz karkoli ti je pač volja. Ko zaključiš, ponovno zaženi mašino, spet pritiskaj HOME, spet 2. varianti in prideš v menu, zdaj pa nastaviš KEEP MODE, pol te vpraša, če hočeš vse podatke shranit in daš YES! Mašina se boota in delaš normalno dalje, s tem da moraš potem pri rebotu nastaviti na RESTORE MODE, da se bo mašina zmeraj dvignala od tiste točke dalje, ko si dal keep mode.........
Če jo to to potem uspešno delo....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

eter ::

kaj pa če nimaš gesla pa hočeš pridt notr?
a je možn tud na kak drug način kejinštalirat pa dati pol stvari ne pobriše?
obstaja kšn software za onemogočit to zadevo?
če kdo karkoli ve mibopomagalo!!!
Don't worry, probably i'm wrong.

Lind ::

SavoS hvala za tisti opis ampak geslo je očitno spremenjeno.
Bi pa vprašo še isto vprašanje kot eter, in to je če obstaja še kakšen drug način ???
:D

SavoS ::

Hay
Hmmmm s tem problemom se še nisem srečal, mislim pa da bi blo pametno vzet kartico ven z pcja, jo pregledati, sigurno so kje na kakšnem čipu številke pa prepišeš in na net vržeš, verjetno pa bi se tudi kakšen user manual najdo in bi pol lahko vse zrihtal.......

Mogoče pa je celo na sami kartici kakšen jumper, ki ti resetira kartico in ti jo vrže v normalno stanje z geslom 12345678.....
Saj pravim, nevem......8-)

Jih pa dela ena Izraelska firma......bom jutri v službi pogledal, če bom našel kje kakna navodila pa se slišimo

ajd
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

5er--> ::

Če ti uspe bootat s česa drugega kot z diska lahko "popraviš" tisto backup "particijo", kar jo naredi vidno in jo nato zbrišeš. ;)
Postopek je bil opisan v enem starejšem Monitorju, se mi zdi...

eter ::

ej bolj natančno prosim bom pregledal monitorje
pomoje nemoreš kr tko vidt tiste particije?pomoje bi blo najlažje da en nardi program s katerim lako spreminjaš tisto datoteko v katero shranjuje sliko. fantje lotte se dela!:) :)
če pa že obstaja kej podobnega pa mi povejte
Don't worry, probably i'm wrong.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 hitrejši od Viste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5910318 (7510) mtosev
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333463 (2151) SasoS
»

Kako ukrotiti Radix?

Oddelek: Strojna oprema
102046 (1735) mtosev
»

Zaščita podatkov z PCI kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
131431 (1218) frenk
»

Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp

Oddelek: Operacijski sistemi
343627 (1747) SkIDiver

Več podobnih tem